Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

10. 6. 2023: 17:00
FK Union Strašnice z.s. - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

2. 6. 2023: 19:00
Dolni Počernice "A" - FK Újezd nad Lesy
0:3 (0:1)
RANNÍ VÍTĚZSTVÍ NA JUNIORU PO KOLIKA LETECH?!
Napsal: Cicala Martin dne Pondělí, 19 Říjen 2009 10:52   

Opět důležité vítězství s mužstvem v okolí našeho postavení. Druhé vítězství v řadě je dílem kolektivního a kvalitního výkonu celého mužstva. Pokud se chcete alespoň virtuálně pokochat tímto zápasem, pak neváhejte a přečtěte si celý článek , kde se dočtete více... Příští zápas sehrajeme na domácím hřišti v sobotu 24.10. od 14:30 a naším soupeřem budou ŠTĚRBOHOLY. Děkujeme za Vaší přízeň a doufáme, že se nám za posledních 6 získaných bodů odvděčíte hojnou návštěvou !!

 

Jak dlouho jsme nevyhráli na ÚDPMJF (my starší hráči si je pamatujeme jako muzžstvo Ústřední dům pionýrů a mládeže Julia Fučíka) , pardon na Junioru ? Dlouho ... Snad statistik Štěpánek vyhledá. Vyhledal a já dodatečně vložil ... Junior vzniknul sloučením klubů UDPMJF (později UDDM) a Solidarita. Poprvé jsme s nima hráli v sezoně 2000/2001.Tzn., že toto byl 10.zápas na jejich hřišti a naše 1.vítězství. Jednou to muselo přijít !!! Skvělý, soustředěný, obětavý a taktický výkon, který je korunován nádhernými 3 body. Nutno doplnit, že domácí Popelák nebyl tentokrát nebezpečný svými jinak jedovatými centry a standardkami a střelami v okolí vápna !!

V chladném počasí na neoblíbené umělé trávě v neoblíbený ranní čas jsme zlomili prokletí a porazili vše co nám stálo v cestě !! Osobně bych chtěl poděkovat za hráče a realizační tým našim věrným fanouškům, kteří se na utkání dostavili !!! Jmenovitě panu Nesnídalovi, Exnerovi, Konopovi, Romanovi, oběma Mišoňům, snad jsem na někoho nezapoměl :o) Poznámka ke Střídání: V 66. minutě střídá Šesták Doležala. Důvodem je zranění z posledního treninku, kdy si Dodi na začátku treninku neobhlédl hřiště a tak jej překvapilo, když kopl do kamene ležícího potají v trávě ... Na post levého obránce se tak posouvá Tarantík a na levou zálohu nastupuje za něj Honza Šesták. V 75. minutě odchází opět pro zranění kolene Roman, kterého střídá Schwarz. A opět přesuny v sestavě. Na pravého beka se posouvá Aldo Cicala, na střed zálohy Honza Douděra a Schwarz zaplní uvolněné místo v útočné dvojici vedle Honzy Nesnídala.

3. minuta poprvé domácí v náznaku útoku, Zdeněk Nesnídal na vápně vše vyřeší hlavičkou malou domů. O minutu později se dostávají domácí za naší obranu nákopem, následuje centr, na který nedosáhne Jašev. Míč se dostane na vápno, kde blíže postavený Pospíšil nechává (vzdálenějšímu od míče) Šedivému a tohoto zaváhání využije domácí hráč, který zakončí naštěstí do středu branky. 9. minuta zabojuje Honza Nesnídal před vápnem a je faulován. Tarantík z trestného kopu jen trefí zeď a stejně tak dopadne i dorážka Cicaly a Zdeňka Nesnídala. Ve12. minutě se domácí dostanou po pravém křídle až k našemu vápnu. Doležal přeruší akci na aut. Bohužel naše chvilková nekoncentrovanost a nepokrytí několika hráčů ve vápně nás stojí branku. Na penaltě naběhne zcela osamocený hráč na centr a hlavou zamíří ke vzdálenější tyči a nedá Mikimu šanci prohráváme 1-0 !!! 16. minuta - kombinujeme středem hřiště, míč dostává Tarantík a hledá centrem Douděru na vápně, kde domácí hráč zastaví míč rukou, ale penalta se nepíská. Zdeněk Nesnídal v 19. minutě nákopem do vápna hledá hlavy svých spoluhráčů, ale přichází odvrácený míč obranou s dlouhým nákopem. Následný rychlý brejk do otevřené obrany končí střelou z vápna, kterou Mikeš skvěle vyrazí na roh. Roh točí domácí přímo do branky, naštěstí nad břevno. Ve 23. minutě Doležal rozjede akci, centrem ze strany hledáme Douděru, který uvolní po dopadu z voleje Honzu Nesnídala. Ten se v souboji 1 na 1 prosadí zpracuje míč do strany prsama a z voleje přehodí golmana domácích srovnáno 1-1 !!! 25. minuta kopou domácí trestný kop z nebezpečné vzdálenosti a těsně míjí břevno ... 28. minuta kopeme trestný kop Romanem z 35 m a hlavou se prosadí Zdeněk Nesnídal, hlavou překoná brankáře, ale míč letí těsně nad břevno. V 29. minutě kopou domácí po našem zbytečném faulu trestný kop ze strany. Nepříjemný točený centr nad nabíhajícími hlavami skončí na kopačce zcela osamoceného nabíhajícího hráče, který jej lehce tečuje a Miki musí vytasit jeden ze zázračných reflexivních zákroků a vytěsnit míč na roh !! 32. minuta krásná a jednoduchá akce: Tarantík aut Cicalovi, ten si počká s přihrávkou a pokryje míč do doby, než Tarantík oklame pohybem protihráče. Tarantík pak anglickým točeným centrem hledá hlavu Honzy Nesnídala, který hlavou jen těsně míjí horní roh branky. 38. minuta Jašev hodí aut přímo na nohy soupeře a rychlý brejk zastavíme až v našem vápně záchranným odkopem. 45. minuta Šedivým odvracíme nebezpečný centr, míč převezme Honza Nesnídal, ale v průniku je faulován. Romanovi se ale centr vůbec nepovede a míč letí zcela mimo branku ...

Ve 46. minutě vyvážíme míč Cicalou, který hledá vystoupivší útočníky. Bohužel míč zachytí soupeř a na 2 přihrávky se domácí dostanou do vápna, kde zakončí naštěstí střelou přímo do Mikiho postavení. V průběhu 46. - 53. minuty se hraje mezi vápny a do nebezpečí se obě mužstva tlačí jen dlouhými nákopy. V 53. minutě se dostanou domácí do nebezpečné blízkosti vápna. Zdeněk Nesnídal akci neutralizuje na roh, z kterého domácí nic nevytěží. 55. minuta minuta nebezpečný roh domácích skvěle odvrací "jistota" Zdeněk Nesnídal. 56. minuta opět naše pohledná akce na malém a úzkém hřišti. Pospíšil, Jašev, Cicala kombinují na pár dopteků, míč dostane Tarantík, který centrem najde Honzu Nesnídala, ale jeho slabá střela je odvrácená. Opět vrácený centr do vápna, Honza Nesnídal hlavou prodlouží, ale domácí s námahou již definitivně nebezpečí odvracejí. 65. minuta vniká do vápna Douděra, ale visí na něm 2 obránci a je stažen rukama za ramena oběma obránci !! Penalta se nepíská a hra pokračuje, avšak Nesnídal se nedokáže již k míči dostat. 67. minuta Tarantík probíhá míč v rychlém brejku domácích, následuje zpětná přihrávka na vápno, střelu zblokuje Roman. 68. minutě po dlouhém výkopu Mikiho překvapíme a zmátneme obranu (útočníci si prohodí obvyklý scénář Honza Nesnídal prodloužená hlava, Douděra přebírá míč) a hlavičkový souboj mezi dvěma stopery (!!!) vyhraje Douděra a rozběhnutý Honza Nesnídal si přebírá míč a získává potřebný metr na obránci. Nenechá se již od míče oddělit, neukvapí se a s klidem postupuje až na penaltu a chladnokrevně trefuje branku na bližší tyč a brankář je bezmocný. Stav 1-2 všechny nabije takovou energií, že až do konce válčíme i proti dnes (u některých výroků) nepřesnému rozhodčímu !!! 77. minuta Schwarz fauluje a domácí kopou nepříjemný trestný kop z 25 m. Naštěstí jak jsem říkal (v ostatních případech) Popelák mířil vysoko nad branku. 83. minuta obrovská šance !! Domácí pronikají přes Šestáka a Tarantíka ze strany do vápna, zpětná přihrávka a střela z 12 m trefuje Z. Nesnídala (naštěstí ...) 85. minuta Jašev vyváží míč, ale brejku do otevřené obrany nevyužijeme, protože jeho přihrávku do strany na zcela volného Cicalu zachytí soupeř. Rychlý kontr musí hasit zakřížením Zdeněk Nesnídal. 93. minuta domácí centr do vápna, hlavička k tyči a Miki bravurně chytá na dvakrát. posledních cca 5 minut je v režii nepřesných nákopů a centrů domácích. Co je přesné to obrana či Miki odvrací. 97. minuta vyjíždíme do protiútoku Honzou Nesnídalem, ten míč podrží a snaží se najít zcela volného nabíhajícího Cicalu. Bohužel míč je zachycen obráncem a přichází poslední protiútok, který je nepřesně zakončen a bitva je u konce !!

Ceé mužstvo si zaslouží pochvalu za to, že táhlo za jeden provaz. Za disciplínu a udržení nervů na uzdě. I to rozhodlo o tom, že jsme vyhráli. No a konečně poslední větička: Ne za branky !!! Ale za fantastický výkon. Za vyhrané souboje, za takticky skvělý výkon si zaslouží absolutorium:

nejlepší hráč Honza NESNÍDA 

Svátek má

Dnes 08.06.2023 : Medard
Zítra 09.06.2023 : Stanislava

Narozeniny má

1.6.2023: Jaroslav Skoumal 38 let
1.6.2023: Martin Horčík 22 let
14.6.2023: Matěj Urban 35 let
14.6.2023: Vladimír Beer 29 let
16.6.2023: Tomáš Tomáš 32 let

Tabulky

Muži "A"

Muži "B"

Mladší dorost

Starší žáci

Mladší žáci "A" 

Mladší žáci "B"

Starší přípravka 

Mladší přípravka

Mini přípravka "MINI Star"

Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login