Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

15. 6. 2024: 17:00
FC Háje Jižní Město, z.s. - Dolni Počernice "A"
3:1 (0:0)
Ukončili jsme další více než desetiletou negativní sérii
Napsal: cic dne Pondělí, 13 Září 2021 17:48   

SK ĎÁBLICE - DP „A“ 0:2 (0:2) pověrčivost, strach z pouček, nic nás nezlomí. Csaplárova past nesklapla! Když se nenecháte v hlavě zlomit, pak ani tato past vám nezlomí vaz. Navíc jsme ukončili více než desetiletou negativní šňůru bez výhry v Ďáblicích. Dokážeme navázat výhrou i v příštím mistrovském zápase, který hrajeme v sobotu 18.9. od 16:30 hod, kdy hostíme na domácím hřišti SPARTAK HRDLOŘEZY? Snad opět potěšíme naše fanoušky nejen výhrou, ale i pohlednou hrou. Je tu však ještě vložené pohárové utkání, které hrajeme ve středu 15.9. od 19:00 hod a soupeřem nám bude přeborový tým ÚJEZD NAD LESY. Vraťme se ale k velmi povedenému zápasu se silným týmem Ďáblic. Více o tomto zápase – vstup na „celý zápas“. A pro ty, kterým je popis utkání málo, tak jsme jim připravili videozáznam, který můžete shlédnout zde (cic) 

Do zápasu nemohou nastoupit Skoumal, Dufek, Urban a další hráči, kteří jsou nemocní, zranění či měli pracovní či rodinné povinnosti. I proto se dostala na lavici náhradníků sestava hráčů, kteří absentovali na trénincích. Bohužel se nám při rozcvičce zranil Matěj Urban (zablokovaná záda) a museli jsme tak ještě před zahájením vystřídat. Na místo (levého obránce) Urbana se přesunul Cicala, na uvolněné místo pravého záložníka sešel z pozice hrotového útočníka Verner a na hrot se z lavice postavil po týdenní dovolené vrátivší se Wahbi. My všichni si přejeme brzké doléčení, protože Matty se dostával do své skvělé formy.

Zápas se hrál za pěkného slunečného počasí, na poměrně kvalitně připraveném trávníku, ale promáčeném místy jako houba. Každopádně fotbalu neuškodil!

Soupis nejdůležitějších momentů utkání.

1´ Kadeřábek proběhne souboj, nechá za sebou volný prostor, který domácí Davídek využije k přečíslení a centru do vápna, kde osamocený hráč na vápně si zpracuje míč a pálí… jen nad branku. 7´ krásným křížným pasem najdeme Adamce, který zatáhne míč, přihrávkou pod sebe najde Beera ten ještě krásnějším filtrem uvolní zaběhnutého Wahbiho, ale Billy míč ve vápně nezpracuje a velká šance končí v rukou golmana Chroboka. 9´ Wahbi se uvolní po lajně a od brankové čáry hledá zpětnou přihrávkou Beera, jehož střela nemá „parametry“ a golman Chrobok snadno chytá. 13´ nebezpečný rohový kop Ďáblic, vyráží Hájek mimo vápno a naše obrana již nedovolí soupeři navázat další akcí. 15´ Cicala vyjede od branky, narazí si s Pourem a vyšle Wahbiho ke zteči po levé straně, Billy ač faulovaný, tak si nejen míč pokryje, ale souboj též ustojí a pokračuje ve výpadu. Dostane se ze strany do vápna a zpětnou přihrávkou na zlatém podnose předloží Beerovi, který přízemní střelou k tyči uklízí míč do sítě – vedeme 0:1! 23´ po faulu na Kadeřábka zahráváme trestný kop, na který nabíhá Verner a po podběhnutí obránce se ocitá sám na penaltě. Zradilo jej však zpracování či spíše dotyk s míčem a střela jde mimo tyče. 27´ domácí centrují do vápna, kde se natahuje na míč útočník, ale v záklonu jde míč mimo brankovou konstrukci. 29´ Vajner vystoupil s Davídkem vysoko nad obranu a uvolnil tak soupeři prostor pro kolmici, na kterou naběhl Kolman a tváří v tvář Hájkovi se neprosadil. Dan skvělým výběhem a reflexivně nohou míč vyráží. Ale jen před sebe, kde doráží střelou další hráč a tentokrát jej překonává, ale nikoliv náš tým, protože za zády našeho golmana obětavým zákrokem zachraňuje Adamec. 33´ opět se dostane Wahbi až k hranici vápna, kde jeho pokus o průnik do pokutového území je zastaveno za cenu rohového kopu. Zahráváme jej na Cicalu, který na přední tyči hlavou zakončuje. Obrana domácích však zastoupí svého golmana. Odražený míč opět získáme Beerem, filtrovanou kolmicí na Cicalu rozloupneme obrannou skořápku domácích a můžeme po jeho protečování na Kadeřábka vstoupit do vápna. Cicala je však nešetrným zákrokem zezadu faulován. Trestný kop zahráváme na krátko na Wahbiho, po jehož centru hlavičkuje Vajner, ale přes iobránce se neprosadí. 37´ Hosnedl posune na Wahbiho, jehož střela nedoputuje mmezi tři tyče. Zahráváke rohový kop. Následují dva rohové kopy, které však nedokážeme zužitkovat k zakončení. 40´ další únik Wahbiho, jenž se na brankové čáře prosadí na obránci a vstupuje do vápna. Zpětná přihrávka sice nenachází Prokopa, ale aktivně naběhnutý Verner zakončuje a obránce v malém vápně vyráží na roh. Velká škoda této šance. 41´Ale za naší aktivitu jsme odměněni a po následném rohu naskakuje na hlavičku Prokop, golman Chrobok konečky prstů vyráží a na zadní tyči pak dílo dokončuje Vajner, který posílá míč do sítě – vedeme 0:2! 43´ nebezpečný trestný kop domácích odvrací maják v obraně Vajner na roh. Následný závar neutralizujeme a jdeme do šaten s dvoubrankovým vedením.

My nestřídáme a kromě (ne)důležitých taktických pokynů uděláme v hlavách restart a nastavíme si ukazatel skóre na 0:0. Nesmíme nic podcenit a musíme pokračovat ve hře, kterou jsme praktikovali první poločas a nedat soupeři šance ke skórování, protože jejich útočná síla je velká. Trochu nás překvapuje stažení hráče Mihala Byrkovycha, který nás po pravé straně provětrával a měli jsme s ním vekou práci. A druhým překvapivým momentem bylo, že se Davídek posunul na kraj, kde byl pro nás méně nebezpečným, protože nám jej pomáhala bránit nejen kvalitní spolupráce Cicaly s Vernerem, ale i postranní lajna. Do druhého poločasu jsme nepřišli bránit výsledek, ale hrát aktivně, ale s nastavenými „bezpečnostními“ pravidly.

48´ po zisku míče Prokopa, posuneme na Wahbho, který uniká po pravém křídle a po zdvojení pošle míč do kapsy na hranici vápna, kam zabíhá osamocený Verner. Obrovskou šanci / zakončení zastavuje nejen golman Chrobok, ale hlavně praporek pomezního. Takže vzrušení je jen chvilkové. 57´ domácí v krátkém úseku zahrávají tři nebezpečné trestné kopy, všechny však odvracíme. 59´ Wahbi se uvolní na polovině hřiště a uniká středem hřiště, ač tahán za dres, tak pokračuje a obránce si doveze jako tažný kůň až na hranici vápna, kde zakončuje těsně vedle tyče. Velká škoda… Jinak po celý zápas naprosto přesný rozhodčí neocenil obranný zákrok ani žlutou kartou. Pokud by jej obránce nedržel za dres, tak má pohodlný náskok a nemusel by zakončovat pod velkým tlakem nejen golmana ale i toho obránce… 64´velá šance domácích po zatažení po pravé straně, centr do vápna a Cicala zastupuje stoperskou dvojici a zakončujícího útočníka čistým zákrokem odtlačí a Hájek pak skvělým zákrokem společné obranné dílo dokončí. 66´ Wahbi si navede přes dva dotírající obránce míč z lajny na střed a posune na roh velkého vápna na zcela volného Vernera. Tomu míč při zpracování uteče k praporku. Akce pokračuje a David se prosadí individuálně podél brankové čáry do vápna, přihrávkou na malé vápno vyzve Prokopa k zakončení, ale golman na přední tyči chytá. I další naší dorážku obrana likviduje a tak je stále stejný stav 0:0. Rozuměj nastaveno v hlavě. 72´ centr domácích, hlavička, ale míč letí nad břevno naší branky. Závěr bez zápisků… Coaching mě zatáhl do hry… Domácí se nedokázali prosadit proti naší pozorné obraně, tedy obranné činnosti celého týmu. Stříleli z dálky a nepřesně, centry prolétaly a my jsme vyjížděli kombinací od našeho vápna a ohrožovali soupeře postupnými útoky, ale i bleskovými brejky. 73´ jedne z takových skončil poměrně ostrým faulem Matěje Sani na Vernera a protože to byl již druhý žlutý faul, tak jdou domácí do deseti. Do deseti jdeme i my, protože pomezní rozhodčí signalizoval pomalý odchod Vernera žlutou kartou a protože je druhá, tak nám není dovoleno střídání a jdeme do deseti i my. Závěr zápasu máme pod kontrolu a odmítáme dostat branku a obětavě pracujeme i v pětiminutovém nastavení.

Mám zvláštní hřejivý pocit na srdci. Poctivý výkon, takticky vyspělý a velmi obětavý nás posunul tam, kam jsem říkal. Bude-li pracovitost, úsilí, píle a poctivá práce, pak přijde fotbal za vámi a on přišel. Soupeř má velmi silný tým, kdy na jeho hřišti se nebude často vyhrávat a i proto si této výhry velmi ceníme. (cic)

https://youtu.be/rtegyJNdB8Y

 SK ĎÁBLICE z.s. - Dolní Počernice 0:2

Góly
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
75. min: Jan Šamša (rank) za Bilel Wahbi
76. min: David Dvořák (rank) za Petr Kadeřábek
87. min: Marek Štěpán (rank) za Vladimír Beer
Karty
63. min: Bilel Wahbi Karta
70. min: David Verner Karta
88. min: David Verner Karta
88. min: David Verner Karta

D. Hájek
rank
T. Adamec
rank
L. Vajner
rank
M. Hosnedl
rank
M. Cicala junior
rank
P. Kadeřábek
rank
J. Prokop
rank
L. Pour
rank
D. Verner
rank
V. Beer
rank
B. Wahbi
rank
 

Svátek má

Dnes 13.07.2024 : Karolína
Zítra 14.07.2024 : Jindřich

Narozeniny má

24.7.2024: Jan Šamša 21 let
23.8.2024: Martin Hosnedl 29 let

Tabulky

Muži "A"

Muži "B"

Mladší dorost

Starší žáci

Mladší žáci "A" 

Mladší žáci "B"

Starší přípravka 

Mladší přípravka

Mini přípravka "MINI Star"

Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login