SK Dolní Chabry - Dolni Počernice "A"
8:2 (6:0)
V záři reflektorů jsme zářili i fotbalově
Napsal: cic dne Neděle, 08 Srpen 2021 22:14

DP „A“ – TJ BŘEZINĚVES 1:0 (0:0). Ano, bylo to vítězství, které nepřišlo samo či snad náhodou, ale kvalitou nejen v obranné činnosti, tak i činnosti útočné. Tentokrát díky skvělé obranné stačila 1 branka. Více o zápase: vstup proklikem na „celý článek“. Máme však pro zájemce opět videopřenos. Pro ty, kteří se zápasu nemohli zúčastnit jsme zajistitli videozáznam, který můžete shlédnout zde. Příští zápas hrajeme na hřišti soupeře UNION VRŠOVICE, v sobotu 14.8. od 10:30 hod (cic)

Do zápasu, který hrajeme v pátečních večerních hodinách, nastupujeme již s uzdraveným Danem Hájkem v brance, avšak absentuje Hosnedl (dovolená) a Běla (zranění). Do širší sestavy se tak po dlouhé době vrací Malimánek a příležitost dostávají mladíci Ondřej Urban a Honza Šamša. I když se na hřiště nedostali, tak jsme měli jistotu „krytí zad“ širokou a kvalitní lavicí. Díky absencím dochází k několika významným změnám v sestavě. Pour jde na pozici stopera a nahrazuje Hosnedla, Skoumal pokryl uvolněné místo středové záložní dvojice, jak se dnes s oblibou říká pozice „šestky“ a Jarda opět nezklamal… Verner se posunul na kraj zálohy a na hrot nastoupil Nápravník. Střed hřiště jsme zcela ovládli a i díky tomu zvládli zápas bez obdržené branky.

Přehled nejzajímavějších momentů utkání:

2´ hosté jako první hrozí zahráním standardní situace. Rohový kop naše obrana zvládla ubránit. 3´ Odpovídáme obratem, ale přidáme k tomu roh navíc. Oba rohové kopy však zvládne neutralizovat i hostující obrana. 9´ hosté zahrávají trestný kop ze strany v nebezpečné vzdálenosti. Zahrají jej nakrátko a vstup do vápna a následný centr zastavuje obranným skluzem Cicala. Následný roh opět držíme soupeře ve stavu nemožnosti zakončení. 14´ Dufek naveze míč na střed vápna a pálí jen do střed branky. 20´ Vajner vyzve dlouhým křížným pasem Adamce ke vstupu do vápna, ale jeho centr je sražen na roh. Ani tentokrát však z této standardky nevytěžíme. 31´ zahráváme trestný kop Pourem ze strany, nabíhající Cicala trefuje míč těsně nad břevno. I tak by ale branka neplatila pro ofsajdové postavení (video není průkazné, ale vypadá to na ofsajdové postavení). 32´ Beer krásnou přihrávkou za obranu najde rozeběhnutého Dufka, který prostřelí golmana Píšu. Ale rozhodčí branku neuznává pro hraniční ofsajdové postavení. (zde bohužel pro nás rozhodčí opět chybuje, protože z videozáznamu je vidět, že o ofsajdové postavení nešlo a navíc nebylo ani hraniční, protože Dufek měl asi metr do posledních dvou obránců a tak jsme přišli o regulérní branku). 40´ Dufek krásnou individuální akcí před dva hráče vstoupí do vápna, ale namísto zpětné přihrávky volí střelu z úhlu, kterou Píša vyrazí. Následný dlouhý aut Cicaly vypadne ze souboje k Dufkovi, ale jeho zakončení z voleje skončí až za vysokou ochrannou sítí. 41´ nákop propadne za naší obranu, míč však stihneme dát do klidu malou domů. Hájek chce mezi dobíhajícím útočníkem a obráncem řešit převzetím míče, avšak ten mu odskočí a soupeř zachycenou přihrávkou vytvoří gólovou situaci, kdy už je pro soupeře jen prázdná branka. Naštěstí vracející se Pour míč ukopne mimo tyče. I tak by asi branke neplatila, protože přihrávka směřovala na protihráče, který už stál za zády našeho golmana a tak díky jedinému bránícímu hráči by bylo postavení ofsajdové. Nemusíme však řešit. Míč je mimo naší branku.

49´ Pour najde centrem Beera, jehož hlavička je jen slabá a Píša s ní nemá problém. 50´ hosté zahrozí dvakrát centrem ze strany, první odvrací líznutím Vajner a druhou pak lízne Cicala a zabráníme tak v zakončení. 60´ zahráváme velmi povedený trestný kop Pourem, který však jen prolétne vápnem. 61´ Verner vstupuje ze strany do vápna, přihrávka podél malého vápna jen o „vlásek“ nenajde adresáta. 64´ Wahbi se dostane do osamoceného úniku a je zastaven Pfeiferem na hranici vápna. Ač jde sám, tak je tento zákrok milosrdně potrestán jen napomenutím žlutou kartou. Trestný kop z rohu velkého vápna zahrává Pour, ale skvěle kopnutý míč opět nenajde adresáta. 74´ po povedené akci ze strany dostaneme míč do vápna, kde po závaru zakončuje Verner, míč však nedokáže mezi hradbou těl propasírovat do sítě. Po zakončení se dostane pohotově opět k míči a je zezadu sražen skluzem obránce. Rozhodčí píská nedovolený zákrok a tudíž pokutový kop. Wahbi s jistotou proměňuje a vedeme 1:0. 80´ Wahbi uniká ze strany do vápna, zpětnou přihrávku zablokuje hostující obrana. 81´ dochází ke zranění Dufka a musíme jej střídat. 82´ hosté zahrávají trestný kop z nebezpečné vzdálenosti, z rohu velkého vápna. Vajner přízemní nastřelovaný centr zasahuje ve skluzu a míč letí nad břevno naší branky. Domácí se v závěru uchylují k dlouhým nákopům a k míčům centrovaným do vápna. Naše obrana však všechny nebezpečné situace zvládne a tak na konci můžeme slavit první vítězné 3 body.

Velmi dobrý herní, taktický a soustředěný výkon je to, čím jsme dnešní zápas vyhráli. Nesmíme si však polevit a myslet si, že v ostatních zápasech to půjde samo. Je to jen jeden malý krůček, tak nezůstaňme jen tímto jedním nakročením. (cic)

Dolní Počernice - TJ BŘEZINĚVES 1:0

74. min: Bilel Wahbi (Pen.)

59. min: Bilel Wahbi (rank) za René Nápravník
81. min: Adam Hamiollava (rank) za Lukáš Dufek
90. min: Ondřej Urban (rank) za David Verner
63. min: Vladimír Beer Karta
72. min: Jan Prokop Karta
78. min: Lukáš Vajner Karta
84. min: David Verner Karta