Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

14. 11. 2023: 18:30
FC Tempo Praha, z.s. B - Dolni Počernice "A"
8:2 (3:1)
Bez branky, bez bodů, ale s nadějným herním projevem
Napsal: cic dne Pondělí, 02 Srpen 2021 20:58   

FC HÁJE JIŽNÍ MĚSTO - DP „A“ 1:0 (0:0) vše je výstižně popsáno v nadpisu článku. Pokud se však nespokojíš jen výsledkem a nadpisem a chceš se dočíst více, pak neváhej a vstup na „celý článek“. Příští zápas hrajeme již tento pátek 6.8. od 19:30 hod a soupeřem nám bude TJ BŘEZINĚVES (cic)

Nemoci a zranění se nevyhýbávají nikomu. Do zápasu tak kromě již déle avizované absence brankáře Koutenského (zraněné koleno) se nám dostalo dalších dvou ztrát a to na citlivém brankářském postu, kdy teploty nepustily do hry Dana Hájka a Kadeřábka, kterého též nemoc nepustila do hry. Vzhledem k širokému kádru, jsme nepocítili absenci hráčů do hry z důvodu pracovních a dovolených. Dokonce museli 2 hráči na „tribunu“ a to je potěšující, že se nedostáváme do krizové situace. Avšak ztráta obou brankářů je ztráta nejcitelnější. I proto musel nastoupit brankář Cicala. V týmu došlo k rozšíření o 2 nové tváře. Vrací se k nám Lukáš Vajner a Petr Kadeřábek. Do A týmu trenérský tanden Cicala – Krpálek pozvali hráče, kteří dočasně přerušili činnost (Adamec a Wahbi), dále 3 hráči C týmu (Dufek, Cicala a Dvořák) a v kádru zůstali všichni mladíci a velké naděje dolnopočernického fotbalu. Tréninkový proces navíc společně s A týmem zahájili dva nadějní dorostenci, kteří nám dávají naději, že v mládeži přeci jen máme kvalitní budoucí náhradu. Už nyní však jsou v přípravě naprosto plnohodnotnými hráči a je potěšení je mít v kádru.

Do zápasu nastupujeme v rozestavení 4-2-3-1 a s lavicí plnou kvalitních hráčských alternativních řešení. Avšak tentokrát jsme nedokázali oživení sestavy využít ke zlepšení hry a ani ke srovnání.

Zápisky k utkání přinášeli jen hráči na lavici a tak tam nejsou možná uvedené všechny důležité akce. I tak však čtenáři přiblíží vývoj utkání.

Od úvodních minut se snaží domácí napadat naší obranu uloupit míč při rozvíjení akce, ale naše kvalitní rozehrávka donutila soupeře po dvaceti minutách na tuto taktiku rezignovat. Naše hra byla v útočné kombinaci přesná, v obranné fázi v kvalitním bloku úspěšná a kromě jediného okénka, kdy za sebou nechal Hosnedl volného Souchu, který se snažil lobovat našeho vyběhnutého golmana, ale míč naštěstí letěl nad břevno a tak největší šance domácích zůstala nevyužita. Naproti tomu my jsme měli velkou šanci po křížném pasu Vernera, který převzal Adamec a po vstupu do vápna svou možná trochu ukvapenou střelou trefuje jen boční sít domácí branky. Další nadějnou se jeví Beerova průniková přihrávka, kterou Prokop zužitkuje ke střele jen těsně minoucí branku. Adamec zatáhne míč po straně, ale přízemní centr na přední tyč nikdo ze spoluhráčů neanticipuje… Dufek v nadějné situaci vstupuje do vápna, ale jeho akci zastavuje obránce čistým zákrokem. Tlak, nebo spíše držení míče, který jsme si vytvořili vedl k několika rohovým a trestným kopům, ale žádným jsme branku domácích neohrozili. Hosté zahrozili Nguyen Dinh Namem, který zlobil průniky po obou stranách. Když se neprosadil přes Adamce, zkoušel štěstí na Cicalovi, ale oba tyto rychlostní souboje zvládli skvěle. Jednou se však „rychlonožka“ Dinh Nam dostal ke vstupu do vápna a ke střele, ale tu opět zablokoval Adamec. Na konci poločasu domácí zahrozili filtrem za obranu, na který nabíhal Soucha a po faulu ještě nešetrným šlapákem dojel našeho brankáře. Faul byl oceněný žlutou kartou, ale bohužel Cicala junior jako Zorro mstitel si neodpustil zbytečné slovní vypořádán, takže z velmi hrubého zákroku domácích, odcházíme potrestaní i my zbytečnou žlutou kartou.  

Ve druhém poločase dochází k několika vynuceným střídáním. Odchází vyčerpaní Skoumal a Prokop a následně Cicala a Beer. Snažíme se oživit střídáním sestavu a dorazit fyzicky odcházející domácí tým. Ale nedošlo k tomu a naopak jsme působili po střídání nekompaktně a tím dali i prostor ve středu hřiště, který jsme již nekontrolovali tak kvalitně, jako v poločase prvním. Při jedné akci v 75. minutě se tak soupeř dostal až do vápna, kde trochu nešťastně zasáhl nohu protihráče a je odpískán pokutový kop. Jan Novák tuto bezpečně proměňuje – prohráváme 1:0. Chvíli poté se prosazuje průnikem Wahbi, ale je sražen zezadu a dostává druhou žlutou kartu. Naše hra v přesile však nebyla dominantní a nátlaková, ale i tak jsme si některé šance vytvořili. Dufek vstupuje do vápna, ale dvě kličky pro vylepšení střelecké pozice nevyužije k zakončení… Verner také pálí z vápna po navedení ze strany, opět nepřesně. Wahbi pálí po odrazu a těsně mine branku, ale tu největší šanci spálil Pour. Po krásném průniku po pravé straně nabíhá na přední tyč Dufek, nezištně pouští míč mezi nohami pro zcela volného Poura, ale ten střelou z prvního dotyku mine branku. A to si klidně míč mohl zastavit a umístit dle libosti do jakéhokoliv prostoru branky, které bránil jen stojící golman. Škoda, protože by to byla nejen odměna za ukázkovou akci, ale hlavně odměna za celý zápas. Závěr se nám vůbec nepovedl. Nebyli jsem trpělivý a hráči jakoby se báli sami vzít do rukou. Naší chybou bylo, že jsme nevytáhli některého z obránců do zálohy a neposílili tak ještě více útočnou sílu. Trestné kopy a rohové kopy jsme nevyužili a tak se domácí radují 

  1. nejtěsnějšího vedení. (cic)

 FC HÁJE JIŽNÍ MĚSTO - Dolní Počernice 1:0

Góly
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
60. min: Filip Běla (rank) za Jaroslav Skoumal
60. min: René Nápravník (rank) za Jan Prokop
65. min: Bilel Wahbi (rank) za Vladimír Beer
65. min: Tomáš Kratochvíl (rank) za Martin Cicala junior
81. min: Ondřej Urban (rank) za Lukáš Pour
Karty
45. min: Martin Cicala junior Karta
77. min: David Verner Karta

M. Cicala
rank
T. Adamec
rank
L. Vajner
rank
M. Hosnedl
rank
M. Cicala junior
rank
J. Skoumal
rank
J. Prokop
rank
L. Pour
rank
L. Dufek
rank
V. Beer
rank
D. Verner
rank
 

Svátek má

Dnes 30.11.2023 : Ondřej
Zítra 01.12.2023 : Iva

Narozeniny má

1.11.2023: Tomáš Adamec 30 let
20.11.2023: Lukáš Pour 26 let
28.11.2023: Marek Štěpán 20 let
6.12.2023: Tomáš Körbler 35 let
12.12.2023: Tomáš Kratochvíl 33 let

Tabulky

Muži "A"

Muži "B"

Mladší dorost

Starší žáci

Mladší žáci "A" 

Mladší žáci "B"

Starší přípravka 

Mladší přípravka

Mini přípravka "MINI Star"

Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login