Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 5. 2024: 10:45
Dolni Počernice "A" - TJ Spoje Praha B

Poslední zápas

12. 5. 2024: 17:00
SK Slovan Kunratice z.s. - Dolni Počernice "A"
1:1 (1:0)
Popraveni 4 vlastními chybami
Napsal: cic dne Středa, 28 Červenec 2021 23:35   

DP „A“ – PRAGUE RAPTORS FC 3:5 (1:3) výsledek neodpovídá hře a možná až příliš krutých 5 inkasovaných branek. Každopádně jako prověrka před prvním mistrovským utkáním nám posloužil měrou vrchovatou. Příští zápas už je mistrovský a sehrajeme jej na hřišti JIŽNÍ MĚSTO HÁJE již tuto sobotu 31.5. v 10:15 hod. Pozor, hraje se na hřišti u ZŠ Nad Přehradou. Věříme, že si najdete čas podpořit náš A tým na začátku nové sezony. Nyní však se vrátíme k odehranému zápasu – vstup na „celý článek“ (cic)

K přátelskému zápasu jsme si pozvali velmi silného soupeře Prague Raptors, který měl prověřit nejen naší akceschopnost směrem dopředu, ale hlavně byl prověrkou fyzické připravenosti a herní kvality v obranné činnosti. Nebýt individuálních chyb, které soupeř nemilosrdně trestal, tak jsme mohli sehrát i výsledkově minimálně vyrovnanou partii. Dokázali jsme se však i fyzicky soupeři, který měl na střídání 7 hráčů. My jsme bohužel díky omluvenkám před zápasem přišli o možnost osvěžit více naší druhopoločasovou sestavu, ale i tak jsme obstáli v tomto srovnání s naším soupeřem.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání

5´ rohový kop zahrávají hosté, ale naše obrana je pozorná a nepustí „Raptory“ k zakončení. 7´ hosté hrozí samostatným nájezdem, ale akce je zastavena na pokyn pomezního rozhodčího, který mává ofsajdové postavení. 10´ rohový kop zahráváme i my. Zahráváme jej nakrátko s Wahbim a Dufkem, který posune na roh velkého vápna na Beera, jehož následný centr však obrana odkopává. 17´ přichází naše zaváhání, kdy reagujeme pozdě a neobsadíme při rozehrání rohového kopu, po centru do malého vápna jsme nedůrazní v souboji a lehce protečovaný míč zapluje za záda našeho golmana Hájka – prohráváme 0:1. 18´ po faulu na pronikajícího Cicaly zahráváme Beerem trestný kop, který domácí jen odvrací na roh. Opět jsme ale v zahrání rohu neúspěšní. 22´ Vajner ztrácí míč na polovině hřiště. Hosté rychlou kontra akcí vedené středem, na hranici vápna roztáhnou přihrávkou do šířky, centr do malého vápna a proti střele z malého vápna je Dean Hájek, který fantastickým reflexivním zákrokem vyráží míč mířící do sítě. 26´ Beer ztrácí zbytečně míč přihrávkou soupeři. Následné přečíslení ještě naše vracející se obrana a záložníci zastaví a střelu zablokují. Avšak odražený míč zachytí hosté a nádherným lobem posílají míč do sítě podruhé – prohráváme 0:2. Naše reakce a odpověď je však razantní. 28´ po faulu na pronikajícího Kadeřábka zahrává Wahbi trestný kop, na který naskakuje osamocený Vajner a hlavičkou posílá míč do sítě – sníženo na 1:2. 30´ Wahbi pokryje kolmou přihrávku na polovině hřiště a vysune průnikovou přihrávkou ke zteči Dufka, ten je na míči jen o chvíli později než hostující golman. 36´ Hosté vysunují kolmicí nebezpečného rychlého útočníka, Cicala má míč pod kontrolou a zpětným pohybem brání v převzetí soupeřem. Nerozuměl si však s golmanem Hájkem a útočník tak našemu obránci míč ukradne a po kličce posílá ,míč do odkryté branky a stanovuje poločasový výsledek 1:3.

Do druhého poločasu dojde ke střídání a i přes malý počet náhradníků dokážeme se soupeřem sehrát fyzicky i výsledkově vyrovnaný poločas. 57´ opět reagujeme pozdě a špatně pokrýváme rohový kop, kterému předcházel pohotový zákrok Hájka v naší brance. Díky pozdnímu přistoupení se dostanou hosté ve vápně až k zakončení a střela jde od břevna za brankovou čáru a ven. Avšak pomezní rozhodčí signalizuje branku – prohráváme 1:4.  I tentokrát je naše blízká odpověď gólová. 63´Adamec pohotově vhazuje aut na polovině hřiště, Dufek přesprintuje obránce a před zakončením ve vápně je zezadu faulován. Penaltu si bere sebevědomě Tomáš Radim Horst Kratochvíl a bezpečně (tedy bezpečně…, ohne brankáři prsty u rukou) proměňuje a snižuje na 2:4.  75´ Cicala proniká do vápna, je při svém průniku faulován, ale penalta se nepíská a ještě dostává za protesty žlutou kartu. 82´ chuť si spravíme po nákopu za obranu, který přebírá Dufek a vstupuje ze strany do vápna, zpětnou přihrávkou na malém vápně najde Skoumala, který posílá míč do sítě a snižuje na 3:4. Avšak náš závěrečný pokus o tlak je zmrazen v 87. minutě, kdy Hosnedl odkope trefuje soupeře, míč se nešťastně odrazí k osamoceném protihráči, ten posune na dalšího ve vápně a na střelu k tyči je golman Hájek krátký – soupeř ukončuje utkání výsledkem 3:5. (cic)

 Dolní Počernice - PRAGUE RAPTORS FC 3:5

Góly
28. min: Lukáš Vajner
63. min: Tomáš Kratochvíl (Pen.)
82. min: Jaroslav Skoumal
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
48. min: Tomáš Kratochvíl (rank) za Petr Kadeřábek
46. min: David Dvořák (rank) za Jaroslav Skoumal
48. min: Lukáš Urban (rank) za Bilel Wahbi
Karty
75. min: Martin Cicala junior Karta

D. Hájek
rank
T. Adamec
rank
L. Vajner
rank
M. Hosnedl
rank
M. Cicala junior
rank
P. Kadeřábek
rank
J. Prokop
rank
J. Skoumal
rank
L. Dufek
rank
V. Beer
rank
B. Wahbi
rank
 

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

21.5.2024: Matěj Beznoska 23 let
30.5.2024: Martin Dlabáček 39 let
1.6.2024: Martin Horčík 23 let
1.6.2024: Jaroslav Skoumal 39 let
14.6.2024: Matěj Urban 36 let

Tabulky

Muži "A"

Muži "B"

Mladší dorost

Starší žáci

Mladší žáci "A" 

Mladší žáci "B"

Starší přípravka 

Mladší přípravka

Mini přípravka "MINI Star"

Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login