Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

14. 11. 2023: 18:30
FC Tempo Praha, z.s. B - Dolni Počernice "A"
8:2 (3:1)
Nová sezona, (staro)nové tváře, nový restart
Napsal: cic dne Sobota, 10 Červenec 2021 10:50   

Příprava na sezonu 2021/2022 je zahájena. Nebo snad nezahájena? Kde jsou hráči, vedení. Proč nefuní v parku či v kopcích pod Černým Mostem? Více se dočteš, vstoupíš-li na "celý článek" (cic)

Tiše a skrytě se hráči připravují dle individuálního plánu. Proč tato změna? Důvodem je hlavně změna termínové listiny a zcela nesmyslného zahájení již 31.7. Covid zamával nejen loňským nedohraným ročníkem, ale i letošním a to dost výrazně. Ne zcela logicky je určeno zahájení sezony o 14 dní dříve na víkend 31.7.-1.8. Nejen zahájení, ale i vložené jedné srpnové středy udělaly ze srpna a začátku září hlavní díl podzimní části, kdy se sehraje 7 mistrovských zápasů a 1 zápas poháru. Bohužel covidová panika v hlavách doposud nevymizela a novinářsky je stále přiživována a tak se pár chytrých hlav sešlo a řeklo si: Chceme odehrát podzimní sezonu za 1 měsíc - v srpnu. OK, pojďmne si jí nazvat letní část, na kterou naváže "pár" zápasů podzimních a několik letních předehrávek v říjnu a listopadu. Kdo toto vymyslel? Není to jedno... Ale přizpůsobit se musíme a nesmíme brblat. Je však složité hledat motivaci na tréninky v době již tradičně "fotbalových" termínech dovolených začátkem července, motivaci na přeložení dovolené, zrušení dovolené či jiný model, který nadřadí fotbal nad život rodinný a pracovní, který bývá plánovaný již dlouhé měsíce dopředu. I proto jsme přistoupil individuálnímu tréninkovému plánu, který hráčům nebere možnost se připravovat na pláži, v lese, na chatě, doma v Praze, prostě kdekoliv, aniž bychom narušili plány a život rodinný a pracovní.

Z výše uvedených důvodů jsme hráčům připravili individuální plán, na který navážeme krátkou henrí přípravou na hřišti. Že hráč, který dostane papír do ruky (to podle Cicaly seniora, podle všech ostatních notičky do mobilu), nebude trénovat? Naopak. Hráči poctivě plán plní, protože chtějí. Dostali pouze možnost přijít připraveni, pokud budou plnit. Nemusí se přikázat, stačí vysvětlit. I Covid stačí vysvětlit, očkujte se, pokud chcete, aby se nevrátil chaos, kterého bylo už přespříliš. Hráči i lidé pochopí, že je to nutné, nebo to později bude bolet. 

Co se děje? Proč píšu opět já v záložce A týmu? V březnovém čase, kdy se jen trénovalo a následně hrály jen přátelské zápasy, ukončil v Dolních Počernicích trenérskou i funkcionářskou činnost Jiří Beznoska a výbor tak narychlo hledal na post trenéra osobu, která by A tým převzala. Na konci června jsem byl osloven a tak jsem rád pomohl a tým převzal. Avšak pro zachování kontinuity a spokojenosti hráčů s asistentem trenéra Krpálkem, jsem požádal o jeho navázíní spolupráci a ten to rád přijal. Jsem moc rád, že trenér Krpálek se bude společně se mnou starat o A tým, protože je to záruka kvality a tudíž i spokojenosti hráčů. Bylo to mé přání, které bylo vyslyšeno. Snad tomu tak bude i v našem trenérském tandemu.   

Diváky bude zajímat jak jsme na tom. Jak herně, tak vůbec hráčsky... Třesou se mi ruce na odtajnění hráčského kádru, ale není zajímavější a napínavější (tak jako na vánoce, kdy se těšíte na dárky) to "sdělit" až v přátelském zápase? Přijďte nás podpořit a sledovat první, zároveň vlastně poslední a tím tedy generálkový přátelský zápas v neděli 25.7. ve večerních hodinách proti silnému týmu Prague Raptors. Připravujeme vám představit nové akvizice, (staro)nové tváře, všichni jsou natěšení a já věřím, že nezůstane jen u proklamací a natěšenosti. Doufám, že hráči svou velkou vůli a odhodlání přetaví i v zisky bodů a v pohledný fotbal. 

Nemám rád proklamace a plytké řeči, které jsou postavené navodě. Doufám, že v hráčích zůstane pokora, obětavost a oddání se tomuto (stále) koníčku, kdy bez tvrdé práce, která je podložena pílí, nepřichází výsledky. To nejmenší, co mohu udělat, být fyzicky dobře připraven. Fotbal přijde až následně jako odměna. A s touto odměnou pak i ustupuje i bolest a apřichází radost. 

Užívejte si dovolené, volného času, ale připravujte se. Ale hlavně navažte na ducha týmu, který byl z vás cítit v posledních loňských trénincích, pomáhejte si, přejte si, těšte se na trénink a věřte si! Neskládejte zbraně, nestahujte kalhoty předem!

Každý z nás má křídla, ale jen ten kdo sní, se naučí létat!   

(cic)

                

  

Svátek má

Dnes 30.11.2023 : Ondřej
Zítra 01.12.2023 : Iva

Narozeniny má

1.11.2023: Tomáš Adamec 30 let
20.11.2023: Lukáš Pour 26 let
28.11.2023: Marek Štěpán 20 let
6.12.2023: Tomáš Körbler 35 let
12.12.2023: Tomáš Kratochvíl 33 let

Tabulky

Muži "A"

Muži "B"

Mladší dorost

Starší žáci

Mladší žáci "A" 

Mladší žáci "B"

Starší přípravka 

Mladší přípravka

Mini přípravka "MINI Star"

Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login