Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

14. 11. 2023: 18:30
FC Tempo Praha, z.s. B - Dolni Počernice "A"
8:2 (3:1)
Ani pět minut neudržíme v hlavě pokyny z šatny…
Napsal: cic dne Neděle, 24 Listopad 2019 23:41   

DP „A“ – UHŘÍNĚVES 0:0 Červeně trestaná nedisciplinovanost v předposledním zápase nám není vztyčeným prstem, ale myslíme si, že nám je hřiště kromě hry s míčem, též slovním ringem a s absentujícím respektem k výrokům rozhodčího jsme po právu trestáni opět červenou kartou! A boj o body v tomto zápase se nám tím zkomplikoval, protože jsme museli čelit početní převaze. Více o zápase vám přináším v tradičním reportu, na který vstoupíš proklikem na „celý článek“ Tentokrát je report doprovázen i krásnou fotogalerii Vládi Exnera, do které můžete nahlédnout zde A pro ty, kterým nestačí zkrácený psaný report, je tu tradiční video našeho dvorního videospecialisty Milana Nováka, do kterého vstoupíte zde.  (cic)

Do zápasu nemohou nastoupit absentující Žárský, Urban, Pour, Picek, Prokop, Pastorek, Kučák a červenou kartou ztrestaný Wahbi. Slušná úderná „skoro“ jedenáctka… Ale díky širokému kádru zvládáme zalepit tyty díry. Ne to nejsou zalepené díry. To by byla neúcta k hráčům, kteří chybějící hráče zastoupili. Jsou to hráči, kteří jsou dnes již plnohodnotnými členy kádru A týmu a ti zvládli zápas skvěle. Tedy až na potřebnou byť jen jedinou branku, protože Krpi a celý náš tým udrželi nulu… Zápas se hrál, díky domácímu podmáčenému terénu jako houba, na UMT Junioru Praha.

11´ po faulu na Vernera zahráváme trestný kop Beerem do vápna, kde Běla svou hlavičkou na vzdálenější tyči ohrožuje branku hostí. Míč však letí nad břevno 12´hosté opětují svým nebezpečným trestným kopem ze strany, jenž hlavičkou lízne Čupr na rohový kop. Ten zahrávají hosté nakrátko a sami sebe svou zpětnou přihrávkou vystaví do ofsajdu. 14´ Dufek se u vápna uvolní narážečkou s Bělou, ale je zastaven nevybíravým žlutým zákrokem Fehrense. Trestný kop však nezužitkujeme a tak se ukázal zákrok jako zlatý, protože Dufkovi už do vstupu do vápna stálo jen poslední křižující obránce… 28´ Picek uniká středem hřiště a po jeho poslední kličce před vápnem sahá kapitán Kovařík za záchrannou brzdu. Bohužel netrestáme soupeře z následného trestného kopu a tak zase si soupeř potvrdil, že účel světí prostředky. Ale Beerův centr byl skvěle zahraný ale Čupr nedokáže míč poslat mezi tři tyče. 33´ Krpálek ztrácí míč při rozehrávce od branky. Následuje centr na střed vápna, navedení a střele těsně mine tyč naší branky. Ufff… 35´ po faulu na Vernera zahrává trestný kop Beer, míč se odrazí z hlavičkového souboje ke Skoumalovi, jehož slabou střelu ještě tečuje Čupr, ale míč letí opět mimo tyče branky hostí. 40´ stereotypní a stále neplodná hra hostů složená z dlouhých nákopů Kovaříka na útočníky tentokrát málem slavila úspěch. Křížný nákop přebírá útočník na lajně, přihrávka do malého vápna a zakončení těsně mimo branku. Dílem přihrávku trochu na paty a dílem obranného dotírání Čupra. 42´ Hamiollava ztrácí míč rozehrávkou podél svého vlastního vápna, ale Krpálek skvělým pozičním vystoupení zacpe všechny díry do branky a zbrklý zakončující útočník tak šancí pohrdá a posílá míč těsně mimo tyče naší svatyně. 43´ Verner u velkého vápna kombinuje s Dufkem, který po malém slalomu střílí na branku. Jeho střela je zastavena tělem obránce.

O poločase přichází rady, pokyny a asi nemáme sílu udržet taktické pokyny v hlavě déle než 2-3 minuty, protože jiné racionální vysvětlení se nedá najít… Problém není jen v trestu osobním, který je pro samotného hráče, ale problémem je kolektivní vina! Není možné se domnívat že poslední excesy Wahbiho a Vernera jsou jen individuálním malým trestem. Je to trest pro celý tým, který je oslaben o jednoho hráče po dobu probíhajícího zápasu ale hlavně tím, že je tým oslaben pro jejich absenci v zápasech budoucích. A že je to citelné oslabení potvrzují střelecké tabulky. Myslím, že pouze tým, musí ukázat sílu a razantní ne těmto zbytečným červeným kartám. Nehledejme chyby v rozhodčích a začněme sami u sebe a vzájemný respekt mezi hráči a k rozhodčím v našem týmu BUDE! Nikdo nebude narušovat ukázněnost, kterou jsme budovali a díky které jsme postoupili! Nikdo nebude ničit týmového ducha a nikdo nebude komentovat výroky rozhodčích jako ten poslední nejubožejší nekritický fanoušek. NIKDO!

50´ útočný faul Vernera u vápna soupeře. Vůbec bych jej ani nezmiňoval, ale provinění jde proti pokynům z šatny o poločase, odkud jsme odcházeli před pěti minutami. Nejde o zákrok samotný, tem púramení z nesmírné bojovné vůle, která je chvályhodná, nejde ani o naivnosti zákroku, kdy chytnu chvatem hráče za krk. Jde o slovní reakci na správně odpískaný a hlavně nic neřešící faul. Žlutá karta… 54´ Po faulu na Dufka zahrává trestný kop Beer, ale na míči je jako první golman Lončák. 62´ pěkná kombinační akce Dufka, který si narážečkou vymění míč a přihrávkou do vápna hledá Vernera, který z otočky střílí do boční sítě. Je nám ale odmáváno ofsajdové postavení. 69´ centr do vápna, Verner v souboji leží na zemi a při pádu na zem zahraje rukou a znemožní tak vyjet soupeři od vlastního vápna. Žlutá karta… Druhá, součtem tedy červená. Chyba? Ne. Chyba byla o 15 minut dříve. Jdeme do deseti a soupeř hrající nadále stereotypní nákopy vůbec nedokáže převahy využít. Naopak, Náš semknutý tým je daleko více pozorný a v brejcích nebezpečný. 82´ Skoumal sklepne v souboji míč pod sebe na Čupra, který krásný adresným lobem najde rozeběhnutého Dufka. Ten i přes faul se prosadí a lobuje posledního obránce Kovaříka a jde sám do vápna. Rozhodčí nepochopitelně zastavuje akci v době, kdy má osamocený Dufek míč na kopačce a už mu stojí v cestě jen brankář… Mohli bychom být sprostí, nadávat, psát litanie na čtenářská fóra. Ač jsme konfrontováni drsným rozhodnutím. Nikdo se nesníží k afektovaným výlevům. Protože vrátit to stejně nejde. Prostě to tak je a tak to zůstane. Ale bolí, moc takové rozhodnutí bolí. Ještě máme ale dvě možnosti v závěru, kdy ve vápně nedokážeme využít možného zakončení a tak zápas končí smírně, bez branek.

Brzy k vám přijdu i s aktualizovanými střeleckými tabulkami a reportem celé zimní přípravy. (cic)Dolní Počernice - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s. 0:0

Góly
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
78. min: Matěj Černý (rank) za Libor Picek
87. min: Martin Michal (rank) za Lukáš Dufek
Karty
47. min: Vladimír Beer Karta
50. min: David Verner Karta
69. min: David Verner Karta
69. min: David Verner Karta

D. Krpálek
rank
T. Adamec
rank
V. Malimánek
rank
M. Čupr
rank
A. Hamiollava
rank
F. Běla
rank
J. Skoumal
rank
V. Beer
rank
L. Picek
rank
L. Dufek
rank
D. Verner
rank
 

Svátek má

Dnes 30.11.2023 : Ondřej
Zítra 01.12.2023 : Iva

Narozeniny má

1.11.2023: Tomáš Adamec 30 let
20.11.2023: Lukáš Pour 26 let
28.11.2023: Marek Štěpán 20 let
6.12.2023: Tomáš Körbler 35 let
12.12.2023: Tomáš Kratochvíl 33 let

Tabulky

Muži "A"

Muži "B"

Mladší dorost

Starší žáci

Mladší žáci "A" 

Mladší žáci "B"

Starší přípravka 

Mladší přípravka

Mini přípravka "MINI Star"

Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login