Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

14. 11. 2023: 18:30
FC Tempo Praha, z.s. B - Dolni Počernice "A"
8:2 (3:1)
Xaverov a Teplice… aneb když vzdálenost je relativní
Napsal: cic dne Neděle, 13 Říjen 2019 00:09   

SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE – DP „A“ 2:4 (1:3) Co to je za úvodník? Více se dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“. Ale nezapomeň si čtení očerstvit tradiční krásnou fotogalerii, pořízenou Vl. Exnerem, do které vstoupíte zde. Příští zápas sehrajeme na domácím hřišti v sobotu 19.10. od 17:00 hod, kdy hostíme LSOVAN KUNRATICE (cic)

Pracovní povinnosti a dovolené hodily do sestavy „granát“. Chybí nejen hráči dlouhodobě zranění Hosnedl, Smagovič, Cicala, Bečvář), ale z pracovních a rodinných důvodů máme dalších 5 absencí (Prokop, Žárský, Pour, Pastorek, Beer). A aby toho nebylo, tak nám trenér odjel do Ostrávy, kde je kráj rázovitý a kde doprovází tým U19 San Marina. Ale ani taková vzdálenost nepřerušila spojení mezi týmem a trenérem. Naopak, nabuzení skvělým výkonem Čechů proti Anglii, nabuzeni touhou odčinit zápas z ČAFky a nabuzeni, že i v této „vybrakované“ sestavě jsme stále pevný a soudržný tým, který je kvalitní a přežije jakýkoliv granát do sestavy. Hráči si vyslechli pokyny díky moderní technice rozbor na dálku a byli jsme ve spojení po celý zápas. Krátkými SMS reporty jsem byl vtažen do zápasu a poločasové rady a povzbuzení hráči přetavili ve 3 body.

Mnoho šancí, zápas pod kontrolou, malá okénka v obraně, ale hráči šli za jediným cílem. V hlavách bylo vše nasměrované k jednoznačnému cíli. Pokořit soupeře. Myslím si, že týmu velmi pomohlo, že nevypustil ani minutu na ČAFCe a v tomto zápase se nám to vrátilo a byli jsme odměněni. Dovolím si napsat zápis tak trochu jinak. Pohledem nervózního trenéra, který na dálku dýchal a měl břichabol. Že nic nevidí a jen čeká na reporty…

Začali jsme zaklapnutým notebookem v kabině a šlo se na to s cílem zadupat soupeře do umělé trávy, na které se zápas hrál, ale ne unfair prostředky, avšak fotbalovými akcemi a krásnými góly.

12´ Petra: „gól“; kamarád: už vedete 1:0; Filípek: 1:0 Verner. A já doplním: po centru Čupra vrací Urban hlavou zpět na Vernera, který s jistotou proměňuje a dává na 0:1 z pophledu domácích. A je zvěčněné pohotovými momentkami ve fotogalerii. 14´ kamarád: už je to 1:1, chyba v obraně; Filípek: hned vzápětí trestný kop hlavou na 1:1; Petra telefonuje a do telefonu, jéééé my jsme teď dostali gól; a já doplním, že branku nám dává Ladomerský. Ach jo, po krátké euforii přichází smutek, ale stejně jako já věřím, že to je jen 0:0 jako na začátku a jedeme dál a hráči v tomto duchu šlapali. 15´ SMS od Šestyho, omlouvám se, ale zápas nestíhám. Ach jo, no nedá se nic dělat… 18´ Petra gól (nevím, kdo branku vstřelil, ale přichází další report) na další reporty se odmlčela; Filípek 2:1 Jarda Kužel; kamarád: tak se zase raduj, vedete 2:1; Filípek“ Eidam potáhl míč po straně a na vápno posílá na Jarrdu Skoumala, který střelou nekompromisně zakončil; a já doplním po telefonátu s Martínkem: Adamec krásně uniká, v ideální pozici posílá přihrávku na zlatém podnose a Jarda Kužel dává krásnou branku. Ale aby mohl dát gól, tak Verner skvělým pohybem navázal 2 hráče… vedeme tedy 1:2. 19´ kamarád: ale dělají chyby vzadu. 20´ Filípek: Urbi zase málem udělal penaltu.  28´ kamarád: vedete 3:1; Filípek: centr, odhlavičkovali ke Jardovi (rozuměj Skoumalovi), ten vrací na malé vápno a David Verner zpracoval a prostřelil golmana. A pak už přichází jen Filípkova SMS report 1:3 poločas pro DP.

Poločas nechávám na Radiovi a já jen slovně pár pokynů a povzbuzení. 52´ kamarád: opět velká chyba v obraně, osamocený hráče, který hlavičkuje a snižuje na 2:3; Filípek: odražený míč se dostal k protihráči centr přes obranu a přes Kuču na volného Kovaříka, který jen doklepává hlavou z blízkosti 2:3. Pak dlouhá odmlka a vůbec nevím… 71´ kamarád: 2:4, ale co dokážete nedat…?! Filípek: Billy Wahbi centruje na volného Davida Vernera, který pálí z blízkosti do golmana, odražený míč se dostane k Duffovi, který propálí golana – vedeme 2:4!!! A já se uklidním, protože cítím sílu a energii našeho týmu na dálku. 72´Filípek: jo a chvíli před gólem Vojta (Malimánek) netrefuje hlavou prázdnou branku… A já doplním, že jsme měli ještě mnohé šance, z nichž tu největší promarnil Urban, který zblízka netrefuje branku.

Závěr: šatna, békáme spolu na dálku přes Skype, radujeme se naším vítězným pokřikem a pomatený agresivní a záludný hráč nám vleze do šatny (to jsem zažil jen v Bohnicích, ale to byl pomatený a agresivní fanoušek. Ale hráč?) Navíc stihl rasisticky pourážet našeho Billyho a to neměl dělat. Naštěstí jsou v týmu Xaverova normální hráči a agresivního a záludného psychopata si vzali zpět, protože Billy měl tmu před očima a čtyři hráči jej museli od něj odtahovat. Jen potvrdil, co je to za primitivního a zákeřného člověka. Je to jeho vizitka. Má u nás zapsán záznam. Úmyslné šlápnutí do obličeje ležícího Prokopa před dvěma lety, kterého jsme museli odvézt do nemocnice. Bez slova omluvy… Proč vlastně, když v tom byl úmysl… A dnes? Co může být za větší poklesek než rasistická urážka? Je to čin slabocha frustrovaného z prohry.

Ale co…, my se radujeme. Za skvělý výkon békáme dál.

Hodnocení provedli asistenti (cic)SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE, z.s. - Dolní Počernice 2:4

Góly
12. min: David Verner
18. min: Jaroslav Skoumal
28. min: David Verner
71. min: Lukáš Dufek
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
77. min: Matěj Černý (rank) za Libor Picek
78. min: Martin Michal (rank) za Lukáš Dufek
Karty
45. min: Matěj Urban Karta
85. min: Martin Čupr Karta

M. Kučák
rank
T. Adamec
rank
T. Tomáš
rank
M. Čupr
rank
M. Urban
rank
L. Picek
rank
J. Skoumal
rank
V. Malimánek
rank
D. Verner
rank
L. Dufek
rank
B. Wahbi
rank
 

Svátek má

Dnes 30.11.2023 : Ondřej
Zítra 01.12.2023 : Iva

Narozeniny má

1.11.2023: Tomáš Adamec 30 let
20.11.2023: Lukáš Pour 26 let
28.11.2023: Marek Štěpán 20 let
6.12.2023: Tomáš Körbler 35 let
12.12.2023: Tomáš Kratochvíl 33 let

Tabulky

Muži "A"

Muži "B"

Mladší dorost

Starší žáci

Mladší žáci "A" 

Mladší žáci "B"

Starší přípravka 

Mladší přípravka

Mini přípravka "MINI Star"

Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login