Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

14. 11. 2023: 18:30
FC Tempo Praha, z.s. B - Dolni Počernice "A"
8:2 (3:1)
Záříme v záři reflektorů a další navléknutý korálek se blyští
Napsal: cic dne Neděle, 15 Září 2019 13:54   

DP „A“ – VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY 3:2 (1:0) ano, to je odpověď na „šedivý“ a nesebevědomý a zakřiknutý výkon na Pragovce. Jistota, velká chuť tvořit, ale zároveň slovy Billyho BEZ RISK, takticky velmi dobře zvládnuté utkání a nadstavba? Individuální výkony, které bavily diváky a zářili dominancí, ale… Jak my umíme zdramatizovat zcela jasné vítězné tažení…? Více se dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“ Příští zápas hrajeme v neděli 22.9. od 16:30 hod na hřišti soupeře SK ĎÁBLICE. (cic)

Do zápasu vrací po zranění Žárský, ale bohužel do zápasu nemůže zasáhnout Picek, který si hnul se zády. Hrajeme ve večerním čase pod reflektory a před slušnou diváckou kulisou. Hrajeme v tradičním rozestavení 4-2-3-1. Utkání má pro nás hořskosladkou příchuť, protože hrajeme po dlouhé době se soupeřem, který jako jeden ze tří posledních (týmů/zápasů), kdy jsme se jako tonoucí chytali stébla a potřebovali jsme 3 body k záchraně, nás poslal porážkou před dvěma lety dolů do B třídy. Dnes však nastupujeme ve zcela jiné sestavě a hlavně ve zcela jiném myšlení v hlavách. Žádný soupeř není nehratelný. Je to jen v našich hlavách a v našem poctivém přístupu a v dodržování taktiky. Pak se dá porazit každý.

A hned v úvodu je vidět změna myšlení oproti Pragovce. 2´ Dufek navede míč na vápno, kličkou se zbaví protihráče a pálí na branku. Sice ne úspěšně, ale hrozíme střelou. A v zápase minulém…? 4´ Wahbi se prosazuje individuálně na soupeři do vápna, přihrávkou zpět hledá Beera, který si míč připravuje ze slabší pravé na svou silnou levou, ale tím ztrácí komfortní střeleckou pozici a jeho střela je zablokovaná. Akce pokračuje a v druhém rohu jsme zastaveni nedovoleným zákrokem. Trestný kop zahráváme krásným přísným centrem na zadní tyč, ale nikdo z našich nabíhajících hráčů na míč nedposáhne. 9´ naše aktivita nepolevuje a soupeř nás zastavuje opět jen za cenu nedovoleného zákroku. Wahbi hledá naběhnutého Urbana, ale jeho pokus je tečován mimo branku. Následný skvěle zahraný rohový kop do malého vápna jen těsně mine Prokop. 15´ Dufek navádí přes protihráč míč z lajny na střed, posune do vápna na vyběhnutého Wahbiho, který pálí křížnou nechytatelnou střelu z úhlu, ale míč letí těsně mimo tyče. 23´ Smagovič bez důrazu umožní soupeři získat míč a hned je tu nebezpečná protiakce. Přihrávka do strany, zatažení míče, centr do kapsy za obranu a vyběhnutý Kučák dvěma skvělými zákroky nás zachraňuje od pohromy. 26´Další ztráta u vápna soupeře a kolmou přihrávkou vyzvou k zakončení George „Hagi“ Saricheva, jehož samostatný nájezd chtá skvěla Kučák!!! 35´ silnou desetiminutovku hosté orámují akcí ze strany, gólový centr odkopne do zámezí Malimánek. Následný rohový kop odvracíme mimo vápno a následná střela jde jen těsně mimo horní roh branky. A už zase přebírá otěže náš tým. 39´ Wahbi proniká individuální akcí do vápna, ale je zastaven nedovoleným zákrokem. Sám faulovaný si bere trestný kop na starosti a posílá jej do horního rohu branky. Golman Košťák skvělý zákrokem míč vytahuje na roh. Z něj nic nevytěžíme. 42´ Wahbi navádí míč na střed vápna, zbaví se jednoho hráče a přihrávkou do vápna vyzve Dufka k dokončení akce. Dufek neváhá a zcela nekompromisně vstupuje do vápna a křížnou přízemní střelou rozvlní síť a posílá nás do vedení 1:0.

Ve druhém poločase postupně střídáme a měníme rozestavení hráčů. Na místo za střídajícího Dufka jde Verner. Pastorek jde na pozici podhrotového hráče. Následné střídání Žárského za Smagoviče vede k dalšímu přesunu. Beer jde na střed zálohy, Žárský na podhrot a Pastorek na uvolněný kraj zálohy. A poslední střídání Wahbiho je i poslední přesun. Černý na kraj zálohy a Pastorek zpět do útoku na uvolněný hrot.

49´ Verner posune na Dufka, nabízí se ihned do tandemu a Duff to však bere na sebe a slalomem přes 4 protihráče se dostane až k brance a posílá míč do sítě podruhé – vedeme 2:0!!! 52´ trestný kop hostů, který zahrávají ze strany na zadní tyč Kučák kontroluje. 55´zbytečným faulem dáváme prostor hostům v zahrávání dalšího trestného kopu, ale tentokrát z ideální pozice. Naštěstí však nepřesně. 60´ Wahbi navádí míč z lajny na střed, filtruje obranu ve prospěch zaběhnutého Vernera, který z brankové čáry přihrává přes vyběhnutého, pod nohy skákajícího golmana Košťáka a Pastorek tak má už jen prázdnou branku a dárkem nepohrdne - vedeme 3:0!!! 68´ další naše krásná kombinace, zakončená přihrávkou na malé vápno, ale na ní nikdo z nabíhajících nedosáhne. 72´hosté zahrávají trestný kop po chybně odpískaném trestném kopu. Centr do vápna hlavička do tyče a zcela volný Švehla dokončuje doklepnutí do branky sníženo 3:1. 84´ Beer filtruje obranu na rozeběhnutého Žárského. Vyběhnutý Košťák ukopne míč i s nohami zakončujícího Žárského. 85´ soupeř v závěru překonává střed hřiště zcela jednoduchým postupem. Dlouhý nákop, a boj o míč okolo vápna. A tak to je i v 85.minutě. Dlouhý nákop propadne až k rohovému praporku, přihrávka do vápna, nedůraz v bránění na penaltě, střela hráče z otočky a míč se odráží od břevna do branky. Kučák se jen ohlédne a loví míč z branky. Sníženo na 3:2. Ještě v 90.minutě má soupeř velkou šanci, ale střela končí vysoko nad brankou. Prostě umíme zdramatizovat i zcela jasné utkání… (cic)Dolní Počernice - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY 3:2

Góly
42. min: Lukáš Dufek
49. min: Lukáš Dufek
60. min: David Pastorek
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
56. min: David Pastorek (rank) za Lukáš Dufek
62. min: Jan Žárský (rank) za Tomáš Smagovič
70. min: Matěj Černý (rank) za Bilel Wahbi
90. min: Martin Hosnedl (rank) za David Verner
Karty
90. min: David Pastorek Karta

M. Kučák
rank
T. Adamec
rank
V. Malimánek
rank
J. Prokop
rank
M. Urban
rank
V. Beer
rank
L. Pour
rank
T. Smagovič
rank
L. Dufek
rank
D. Verner
rank
B. Wahbi
rank
 

Svátek má

Dnes 30.11.2023 : Ondřej
Zítra 01.12.2023 : Iva

Narozeniny má

1.11.2023: Tomáš Adamec 30 let
20.11.2023: Lukáš Pour 26 let
28.11.2023: Marek Štěpán 20 let
6.12.2023: Tomáš Körbler 35 let
12.12.2023: Tomáš Kratochvíl 33 let

Tabulky

Muži "A"

Muži "B"

Mladší dorost

Starší žáci

Mladší žáci "A" 

Mladší žáci "B"

Starší přípravka 

Mladší přípravka

Mini přípravka "MINI Star"

Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login