Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Po 13 letech, 13. června porážíme Kyje venku 1-3
Napsal: cic dne Pondělí, 14 Červen 2010 00:00

KYJE - DP "A" 1-3 (0-3) Hra čísel ? Ne !! Opravdu je to tak !!!  Po dlouhých 13 letech od roku 1997 jsme nepoznali jak chutná vítězství v derby s Kyjemi na jejich hřišti. Jak jsme si předsevzali, tak jsme splnili. Chtěli jsme ukončit šňůru neúspěchů, nechali jsme tam vše a předložili našim fanouškům skvělý nedělní zážitek. Jen je nám líto skvělého hráče Martina Jeřábka - "Jeřába", kterému jsme jeho zakončení fotbalové kariery a následné oslavy tak trochu pokazili. Ale to je sport a tak mu alespoň touto cestou přejeme z celého srdce aby se mu i mimo fotbalové hřiště v životě dařilo !! V příštím zápase zveme nejen všechny naše fanoušky, ale i ostatní fotbalové fajnšmekry na poslední zápas letošního ročníku, který sehrajeme v sobotu 19.6. na domácím hřišti od 17:00 hod proti mužstvu Dolních Chaber, které je plné zvučných jmen Vladimír Šmicer, Ladislav Vízek, Ivan Hašek, Jiří Rosický. Doufáme, že pro přítomné to bude oslava fotbalu a důstojné zakončení letošního ročníku !! (cic) 3. minuta kopou domácín standardní situaci ze strany. Po přistrčení pálí daleko mimo tyče. 5. minuta Pospíšil kroutí míč ze strany do vápna na naše hlavičkáře, obrana domácích s námahou odhlavičkuje zpět k Pospíšilovi a ten voleje pálí z voleje těsně mimo branku. 10. minuta po autu Motla si míč ve vzduchu zpracuje Douděra, rychlá otočka a střela z voleje míří nad branku (míč mu sklouzl z nártu) ve velké příležitosti 5 m od branky. 11. minuta Honza Nesnídal po levém křídle vnikne do vápna, zamotá dva obránce, ti ho zdvojují a míč přebírá Douděra, který je zezadu podražen, ale penalta se nepíská. 12. minuta Lustig křížný pas na pravé křídlo na Douděru a ten pálí těsně mimo branku. 17. minuta aktivní Jašev vyjíždí po pravé straně posouvá Exnerovi, který se zbavuje kličkopu pod sebe protihráče a střílí mimo tyče... 19. minuta Honza Nesnídal skvělým filtrem vysune do brejku Motla, ten je vwe sprinterském souboji zakřižován až ve vápně a tak se nedostane ani k zakončení. Navíc je mu zcela nepochopitelně pískán útočný faul. 26. minuta kopeme po faulu na Pospíšila přímý kop z pravé strany z 35 m. Tarantík zakroutí míč do malého vápna, míč vypadne v souboji brankáři z rukou a Honza Nesnídal nejprve trefuje dorážkou brankáře, následně trefuje svého bratra Zdeňka, který mu gól "nepřeje", tak napotřetí už razantně prostřelí vše co stojí v cestě a vedeme 0-1 !!!! Zakončili jsme tak skvělou dvacetiminutiovku, kterou jsme chtěli ukázat kdo je na hřišti pánem. Tato branka nás ještě více nakopla a pokračovali jsme ve velmi dobré hře. I domácí se však dostávali k občasným nebezpečným akcím. Jedna taková z 27. minuty, kdy se na centr posadil domácí hráč a Morávek jeho hlavičku do protipohybu bezpečně chytá. 31. minuta skvěle hrající mladíček Lustig vniká po přihrávce Tarantíka do vápna, zbavuje se kličkou pod sebe protihráče a předloží přihrávku na malé vápno jako na zlatém podnose Honzovi Nesnídalovi a ten se nemýlí a neomylně střílí naší druhou branku - vdeme 0-2 !!!  32. minuta Odpověď domácích, po dvou křížných centrech do vápna zakončují střelou vysoko nad branku. 33. minuta naše nádherná akce - opět Tarantík najde nádherným centrem do vápna Honzu Douděru, který ale na míč nedosáhne a hlavou jen prodlouží za sebe. Na ten naběhne Motl a parádním "Rapiďáckým"  volejem z vápna pošle míč k tyči a vedeme 0-3 !!! 39. minuta domácí se usadí na dlouhou dobu v našem vápně a obléhají, akci zakončí nebezpečným centrem, který chytá bezpečně Morávek. 40. minuta Honza Nesnídal vysílá nádhernou přihrávkou mezi obránce Motla. Ten skvěle postupuje přímočaře na branku, před vápnem se uvolňuje kličkou, ale je rukama sražen. Protože už brankář Královský byl posledním, kdo mohl Motla před vstřelením branky zabránit, dostává po zásluze od rozhodčího červenou kartu - na jeho místo nastupuje Lukáš Cibulka. Následný trestný kop Tarantík míří vysoko nad branku. Škoda, že přišlo vyloučení, protože proti oslabenému soupeři neumíme hrát tak, jako proti jedenácti mužům v poli. Hra ve druhé půli nebyla už tak pohledná, ale dlouho jsme drželi pohodlný náskok, vytvářeli jsme si nadále velké šance, ale až v závěrečných 13 minutách po obdržené brance dostalo nový náboj...

48. minuta po pravém křídle vnikáme před vápno, tam hledá Motl zcela volného Hpnzu Nesnídala, ale jeho přihrávka je zachycena a zblokována... 51. kopou domácí po faulu centr do vápna, hlavička zpět na malé vápno, souboj při kterém padá domácí hráč a domácí se dožadují penalty. Míč však proletí vápnem a píšťalka rozhodčího mlčí. Hraje se dál. 59. minuta Lustig skvěle vybojuje míč, Tarantík mu ho dá skvěle do tahu, ale je nám pískán ofsajd. 60. minuta vysunujeme do brejku Honzu Nesnídala, ale je mu pískán nesmyslný ofsajd. 65. minuta Exner zabrání protiútoku domácích, skvěle vysune Maxu, který hledá vedle sebe zcela volného Honzu Nesnídala, který míří lehkou střelu do vinglu, kterou brankář konečky prstů vyráží na roh. Roh zakončujeme hlavou mimo. 77. minuta domácí kopou trestný kop z 23 m střelopu po zemi okolo špatně postavené zdi a snižují tak na 1-3 !! 78. minuta Exner přichází snadno o míč a rychlý brejk zakončují domácí střelou vysoko nad branku. 80. minuta další trestný kop z obdobné vzdálenosti jako při obdržené brance. Tentokrát již zeď stojí jak má, tak se domácí pokouší přestřelit, ale přestřelují vysoko i branku... 83. minuta vysuneme Pospíšila, ten přelstí domácí obranu a vysunuje rozběhnutého Vernera, opět (již počtvrté v druhé půli) je bohužel odmáván zcela nesmyslný ofsajd !!! 88. Marek Verner se uvolní přes protihráče a postupuje až k vápnu, přihrávkou vzduchem za obranu hledá Honzu Nesnídala a ten odmítá hattrick -  jeho pokus o lob končí vysoko nad brankou. Závěr patří našemu mužstvu a míč držíme a konec je odpískán, kdy se valíme v 93. minutě v 5 proti 3 braánícím hráčům. Nevadí dobojováno !! Děkuji všem hráčům za skvělý výkon. (cic)

Kyje - Dolní Počernice 1:3

26. min: Jan Nesnídal
31. min: Jan Nesnídal
33. min: Jakub Motl

46. min: Tomáš Maxa (rank) za Jan Douděra
60. min: Marek Verner (rank) za Matyáš Lustig
69. min: Aldo Cicala (rank) za Jan Děda
18. min: Matyáš Lustig Karta
75. min: Zdeněk Nesnídal Karta