Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Tragický výkon a i přesto si vezeme 3 body
Napsal: cic dne Sobota, 15 Květen 2010 14:42

DOLNÍ MĚCHOLUPY - DP "A"  3-4 (2-2) Zápas, ve kterém jsme (zejména v poločase prvním) předvedli místy trapný výkon jsme zachránili 4 brankami a vyhráli tak veledůležitý zápas v přímém souboji o sestupové starosti. Velkou měrou nám však pomohl soupeř svou tragickou koncovkou... Pokud Vás zajímá jak se utkání vyvíjelo, tak neváhejte a vstupte na celý článek. Chvílemi jsme byli blízko debaklu a jindy jak výsledkově, tak herně nahoře. Příští zápas sehrajeme v sobotu 22.5. od 17:00 na domácím hřišti proti JUNIORU (cic)

V prvním poločase jsme byli naprosto bezradní na hřišti, nedokázali jsme udržet míč na kopačkách, trapní v bránění, přechodu a vůbecnic nebylo pozitivního, na čem by se dalo stavět. Navíc jsme dostali ve 2. minutě branku, takže deka byla o to větší. Nebýt včasné odpovědi po obdržené druhé brance, tak s námi byl asi konec už v poločase. Jako živá voda na nás zapůsobila první naše branka, která přišla jen pár okamžiku po druhém knockoutu domácích. Od té doby byla sice hra špatná, ale dokázali jsme se soupeři vyrovnat a alespoň předvést jen málo toho, co jsme předvedli proti Královicím. Naštěstí domácí zahodili tolik obrovských šancí, takže tím nám měrou vrchovatou darovali dnešní 3  body.

1. minuta (nekoncentrovanost ??) ihned po rozehrání vysunou domácí útočníka středem hřiště a ten probíhá mezi stopery jde sám na Morávka !!! Dar od nás nezužitkuje a střelou z vápna míří nad branku ... !!??  2. minuta domácí kopou roh, který odvrátíme na vápno, odtud následuje centr na zadní tyč, kde domácí hráč hlavičkuje zpět na vzdálenější tyč a tam není problém zavěsit zcela volnému hráči hlavou do sítě - prohráváme 1-0 !!! Celý poločas nám hrozí domácí po křídlech a diktují tempo hry a jsou pány na hřišti. 3. minuta akce po křídle po naší levé straně, následuje centr do vápna. Šedivý podklouzne a na ležící na zemi a na břiše zpracuje míč prsama (!!!). Před dalším dobíhajícím útočníkem odkopne Zdeněk Nesnídal. V této fázi jsme pod neustálým tlakem a neudržíme míč. Stále nám dělá problém zpracování a kombinace. 8. minuta naše první akce po křídle - zakončena faulem na Douděru. Ten sám kope trestný kop ze strany do vápna a hlavičkující Exner míří jen těsně mimo tyče. 14. minuta rychlý protiútok domácích po levé straně, centr na spoluhráče an penaltě - hlavičkuje mimo branku. 24. minuta tvrdá střela domácích z 18 m a Morávek střelu na střed branky bezpečně chytá  do ruky. 28. minuta po faula na Honzu Nesnídala rozehrajeme z půlky kombinační akci. Doležal míč potáhne k vápnu, narážečka s Exnerem a Doležal se řítí sám na brankáře je však zastaven praporkem pomezního - ofsajd. 30. minuta ZMAR a NESCHOPNOST  odkopnout míč v závaru a odvrátit nebezpečí. Domácí se dostanou po straně do našeho vápna, po uvolnění následuje střela, kterou Morávek skokem vyrazí. Míč se nám v závaru dostane zpět do vápna. Střela do břevna, opět žádný odkop. Další střelu z 12 m tečuje Šedivý a míč končí za bezmocným Morávkem u tyče a prohráváme 2-0 !!! Naše rychlá akce po straně v 31. minutě je odpovědí, která nás dostala zpět do zápasu. Míč přebírá po přihrávce ze strany ve vápně Douděra a při střele je skluzem a tvrdým šlapákem skosen - kopeme penaltu (poslední 2 jsme nedali) Honzou Nesnídalem a ten skvěle a chladnokrevně zajišťuje důležitou branku na 2-1 !!!! 36. minuta dlouhý nákop do vápna prodlouží Exner za sebe na Honzu Nesnídala, který prohrává v souboji s vyběhnutým brankářem. Odražený míč se dostane mimo vápno k Hopnzovi Douděrovi, ale ten z 20 m lobem míří mimo opuštěnou branku. Závěr poločasu je spíše v naší režii a přichází 40. minuta, kdy vybojujeme důrazem roh. Nerozumíme si při  signálu a tak Exner volí kop přímo na branku a zakroutí míč přímo do branky na zadní tyč - srovnáváme na 2-2  !!!

46. minuta vybojují domácí roh, Exner vyhlavičkuje z vápna, následná přihrávka za obranu, jde do ofsajdu. 49. minuta nákop Zdeňka Nesnídala prodlouží jeho brácha (Báša) Jan Nesnídal na Exnera, který je tísněn a střílí těsně vedle. 51. minuta další nákop Zdeňka Nesnídala, míč propadne v souboji až k Exnerovi a ten střílí z otočky po dopadu z voleje do vinglu a vedeme 3-2 !!!! Domácí se nevzdávají. Přichází 56. minuta, kdy domácí zastaví naší akci a rychle přejdou do brejku otevřené obrany středem. Přihrávka na volného hráč na vápně a ten se z 15 m nemýlí a střelou po zemi k tyči srovnává na 3-3 !!! 57. minuta další přečíslení domácích  naší obrany, rána z úhlu, která zazvoní o tyč. 61. minuta další akce středem hřiště a opět přihrávka na hranici vápna na volného hráče, který míří vedle !!! 65. minuta dlouhý aut Motla, závar před brankou domácích. Postupně dorážejí bratři Nesnídalové, brankář vyrazí před sebe a Pospíšil je u míče dříve než ležící brankář a doráží zblízka do sítě - opět vedeme 4-3 !!! 69. minuta Exner těsně před svým vystřídáním posíílá projektil z 20 m nad branku. 74. minuta domácí ve vápně, stopeři míč neodkopnou, následuje prudká polovysoká přihrávka, na kterou nabíhá z druhé vlny domácí hráč a pálí nádherně z voleje. Morávek střelu z 12 m (naštěstí do středu branky) skvěle a reflexivně chytá. 78. naše nádherná kombinace, uvolníme Vernera do brejku. Marek jde sám na brankář ze strany. Jeho tvrdou střelu brankář vyrazí na roh, ze kterého nic nevytěžíme. Po zbytek zápasu je to boj o každý míč, ale už se ani soupeř a ani naše mužstvo do žádné větší šance nedostane. Skvělé 3 body jsou naše !!!

Dolní Měcholupy - Dolní Počernice 3:4

31. min: Jan Nesnídal (Pen.)
40. min: Josef Exner
51. min: Josef Exner
65. min: Tomáš Pospíšil

69. min: Marek Verner (rank) za Josef Exner
72. min: Tomáš Teichmann (rank) za Jan Děda
84. min: Dany Jašev (rank) za Martin Roman
58. min: Tomáš Pospíšil Karta