SPARTAK KBELY z.s. - Dolni Počernice "A"
2:4 (1:2)
Jak získat bod, aniž by někdo vstřelil branku ...
Napsal: cic dne Sobota, 01 Květen 2010 22:21

PSK UNION - DP "A"  1-1 (1-0) Utkání bylo vyrovnané, místy s drtivou naší převahou a místy s převahou soupeře. Brankové příležitosti na obou stranách, že by jich bylo na několik zápasů, ale střelecká muška na obou stranách velmi nepřesná. Jsme zklamaní, že jsme si neodvezli 3 body, ale zároveň musíme pokorně děkovat, že jsme neztratili ten jeden, který může být v závěru důležitý... Vstup na celý článek a přečti si podrobněji zajímavý průběh utkání. Příští utkání sehrajeme před domácím publikem v Sobotu 8.5. od 17:00 proti těžkému soupeři z Královic. (cic) Utkání se hrálo za krásného počasí, ale za úmorného vedra. Velké a široké hřiště znamenalo jiné rozestavení našeho týmu než na jaké jsme zvyklí. Bylo to i s ohledem na to, že volný prostor ve středu hřiště vyhovuje především Ladislavovi Šerákovi z PSK UNION, který nás už několikrát pohřbil svými brankami a gólovými přihrávkami.

1.minuta Děda lobem za obranu domácích vysouvá Honzu Douděru, brankář však vybíhá včas. 3. minuta domácí nás přečíslí na levém křídle, útočník vniká již zcela sám ze strany do vápna, Nesnídal ho zakřižuje a akci dá stopku. 7.minuta po kombinaci ve středu hřiště zakončuje střelou ze 30 m Tarantík. Brankář jeho pokus likviduje. 9. minuta další naše střela z vápna, Honza Nesnídal z otočky "vysype" pouze propagační střelu. 10. minuta rychlý kontr domácích po pravém křídle, Morávek vyráží před sebe a vracející se Tarantík vyveze míč do bezpečí. 13. minuta brankář domácích chytá dlouhý Tarantíkův nákop do vápna, okamžitě dlouhým výkopem vysílá své pravé  křídlo, vracející se Tarntík hlavičkuje nešikovně za sebe, ale do postavení, kde je Zdeněk Nesnídal. Může míč nakopnout, ale volí přihrávku, kterou atakující soupeř zachytí. Ten vnikne do vápna ze strany a fabuluje zpětnou přihrávku na vápno. Zcela zaskočí Morávka, kterého střelou po zemi z úhlu prostřelí na bližší tyč a prohráváme 1-0 !!! 18.-20. minuta dvě  naše nadějné akce: nejprve Teichmann, který je zcela osamocený, nezpracuje míč zády k brance. Poté Děda po narážečces Honzou Douděrou projde středem hřiště přes 3 hráče a namísto posldení - vniknutí do vápna - hledá ve straně Honzu Nesnídala a tuto přihrávku soupeř zachytí. 23. minuta Po dlouhém nákopu postupuje Honza Nesnídal do vápna, ale jeho střelu brankář chytá. 24. minuta poté co si domácí hráč posune míč rukou pro sebe v soubouji na půlce (a píšťalka mlčí), dostane se se do vápna a Morávek nebezpečnou střelu chytá. 28. minuta Zdeněk Nesnídal posílá míč za obranu, Honza Douděra vyhraje souboj nad brankářem. Z úhlu však mine prázdnou branku ... 36. minuta Honza Douděra vysílá pokus z 20 m.  30. minuta Honza Douděra se snaží technickou střelou k tyči nachytat brankáře, ale ten s námahou vyráří konečky prstů na roh. 32. minuta centr domácích z pravé strany, na penaltě zcela volný hráč, který hlavičkuje k tyči a Morávak skvěle nadvakrát chytá. 39. minuta centrujeme do vápna vybíhající brankář se srazí s Honzou Douděrou, který je otřesen a musí být ošetřován. 43. minuta kombinují Kamil Douděra, Exner, Honza Nesnídal jako poslední se ocitne tváří v tvář brankáři a jeho gólová střela je vyražena domácím brankářem. 45. minuta rychlá a pohotová rozehrávka autu, centr za obranu do vápna. Honza Nesnídal vniká sám do vápna, místo střely nepřesně přihrává  na Honzu Douděru.

Pro zranění odstupuje Tarantík a na jeho místo nastupuje Vycpálek. 48. minuta akce domácích po levém křídle, hráč postupně přejde přes 3 hráčea až ve vápně ho přibrzdí Zdeněk Nesnídal a Šedivý odkopne na roh. 50. minuta po dlouhém nákopu vyhrává hlavičkový souboj Honza Nesnídal. Honza Douděra atakuje stopery a jeden z nich vysoký nmíč prodlouží za sebe hlavou a díky tomu, že si brankář nekčikl, tak zůstal na půli cesty a bezmocně se jen přihlížel, jak míč zapadá do sítě 1-1 !!!!! 53. minuta po neutralizaci trestného kopu soupeře vyvážíme míč Exnerem 60 metrovým přesunem. Pepa Exner vysune do strany skvěle nabíhajícího Vycpálka. Ten se skvělou kličkou směrem do středu dostává do ideální pozice na středu a na hranici vápna. Jeho projektil končí jen na tyči. 54. minuta naskakuje bna centr Honza Nesnídal a hlavičkuje z 10 m do tyče do protipohybu brankáře. Dorážka je již v režii soupeře a míč odkopávají do bezpečí. Honza Nesnídal atakuje domácího obránce s možností jít zcela sám do vápna. Soupeř zahraje rukou, ale opě je píšťalka němá. 60. minuta likvidační náskok domácích na Morávka. Doležal oplácí  a dostává žlutou kartu. 62. minuta ztrácí míč Exner na půlce díky podklouznutía domácí potáhnou akci středem, kterou zakončí střelou těsně mimo. 70. minuta parádní slalom přes půl hřiště a po narážečce s Honzou Douděrou se snaží obstřelit brankáře, ale míč těsně branku. 77. minuta Douděrové vybojují míč, ale pak Kamil nepřesně přihrává a domácí toho využijí a zatáhnou po naší levé straně. Následuje centr za obranu na malé vápno, odkud z 5 m přestřelí branku ... !!! 80. minuta akce domácích středem je zakončená střelou, kterou Morávek nadvakrát chytá. Exner se snaží nachytat chybně postaveného brankáře při centru ze strany. TRestný kop však zamířil těsně nad branku. 83 domácí opět zahrají rukou před vápnem a píšťalka mlčí. 85. minuta naše akce do otevřené obrany, je necitlivě zastavena písknutím rozhodčího . Z následujícího trestného kopu (zahrávaném Exnerem) hledáme Exnerem Honzu Nesnídala a tn těsně mine břevno... 90. minuta domácí může být pro nás smrtelná. Hosté potáhnou míč od lajny po vápně a naše obrana je nedůrazná. Hráč se ocitně ve vápně v ideální pozici na středu a zcela nepochopitelně netrefuje ani branku...

PSK Union Praha - Dolní Počernice 1:1

46. min: Jan Vycpálek (rank) za Tomáš Tarantík
75. min: Jakub Motl (rank) za Jan Děda
80. min: Dany Jašev (rank) za Tomáš Teichmann
30. min: Tomáš Tarantík Karta
60. min: Jan Doležal Karta
71. min: Jan Děda Karta
35. min: Josef Exner Karta