SPARTAK KBELY z.s. - Dolni Počernice "A"
2:4 (1:2)
Navlékli jsme poslední korálek a potvrdili jarní neporazitelnost
Napsal: cic dne Čtvrtek, 20 Červen 2019 00:03

SPARTAK KBELY – DP „A“ 2:4 (1:2) I poslední zápas v postupové sezoně jsme dokázali vyhrát a potvrdili uhájili primát jediného týmu bez jarní porážky. Nechtěl jsme impozantní sérii zakřiknout a tak jsem s oznámením čekal až na poslední zápas. Naše série bez prohry je však ještě delší. Poslední naše porážka je datována na 6.10.2018 (Spoje- DP 3:1) a když už jsme v těch sériích a rekordech, tak poslední domácí porážka se datuje 28.10.2017 (DP- Xaverov 0:1). Ale my nechceme končit ani v dalších zápasech!!! Jak se rodila výhra v posledním zápase ročníku 2018/2019? Vstup na „celý článek“ (cic)

Do zápasu se Spartakem Kbely nám hlásí hráči předčasné dovolené a pracovní povinnosti a tak do zápasu nemohou zasáhnout Wahbi, Čupr, Tomáš, Pour, Picek, Vaňourný, Mikeš a také dále absentují dlouhodobě zranění Smagovič, Cicala a Dufek. Příležitost tak dostali opět nadějní dorostenci a hráči B a C týmu. A všichni ukázali, v čem je naše síla. Široký a vyrovnaný kádr. Ale z dovolenkování jsme museli stáhnout Skoumala a Adamce, kteří oba měli díky sportovním aktivitám „těžké“ nohy, ale oba potvrdili, že i s těžkýma nohama koušou těžký zápas.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání

4´Adamec přízemním centrem do malého vápna hledá naběhnutého Douděru a Malimánka, ale ani jeden na míč nedosáhne. 5´filtrujeme obranu domácích a Verner se dostává ze strany do vápna a prověřuje domácího golmana Resla, který střelu k tyči vyráží na rohový kop. Z něj nic nevytěžíme. 9´Urban vyveze míč vysune z poloviny hřiště rozjede Adamce, který zpětnou přihrávkou hledá na malém vápně naběhnutého Vernera, který však s dotírajícím obráncem nedokáže na přední tyči doklepnout mezi 3 tyče. 10´ Verner ukradne domácím míč při jejich chybné rozehrávce a vstupuje ze strany do vápna, předloží na zlatém podnose Douděrovi a ten se z 10 m nemýlí a prostřeluje golmana Resla – vedeme 0:1. 13´ domácí hrozí centrem ze strany, ale na míč nikdo nedosáhne a ten tak končí v zámezí. 16´ další centr ze strany, který naši obránci Prokop a Urban podskočí a darují tak zakončení soupeři. Kbelský hráč Horní si pohodlně míč zpracuje a z úhlu prostřeluje Kučáka a srovnává na 1:1. 20´ Verner jde s míčem v přečíslení do otevřené domácí obrany. Je zatáhnutý za dres a akce končí. Rozhodčí nepovažuje za opodstatněné tasit žlutou karta a tak tato gólová akce končí na polovině hřiště… Následný trestný kop je od nás velmi nepovedený. 22´ Verner zatáhne míč po straně, přetaženým centrem najde na zadní tyči Adamnce. Jeho zpětnou hlavičkou neosloví žádního ze svých naběhnutých spoluhráčů 24´ skvělá akce Vernera a Adamce končí střelou Vernera na bližší tyč, ale golman Resl mu nepovolí se radovat z branky. 27´ centr domácích podběhne Urban a opět je tu Horní, jehož hlavičku z blízkosti tentokrát vychytá Kučák. 30´ centr ze strany na naběhnutého Skoče, který hlavičkou míří těsně nad břevno. 31´ zmatek v naší obraně, ve velkém vápně, střela končí těsně vedle Kučákovy branky, ufff… oddechli jsme si. 32´ dlouhý nákop za naší obranu, Kučák je ale pozorný a vysoko vyběhnutý míč ukopává do bezpečí. 38´ další naše špatné bránění vyústí ve faul Adamce na rohu velkého vápna. Trestný kop zahrává Leibl excelentním provedením, ale naštěstí míč se odrazí od břevna do země a vyletí mimo branku, kde naši obránci nepustí soupeře k zakončení. 40´ zahráváme dva rohové kopy, ale bez úspěchu. Druhý je zárodkem domácí brekjkové protiakce vedené Štěpánem. Ten ve vápně dělá zpětnou kličku Malimánkovi a střelu posílá jen do boční sítě. Pokolikáté jsme si v úvodním poločase oddechli…? 45´ Čížek je na konci naší rychlé kombinační akce a přihrává Adamcovi, který je na penaltě osamocený a proměňuje na 1:2. Tak to je hřebík a klasický šatňák…

O poločase se „učíme“ jak bránit stereotypně centrované míče soupeře a hráči to přetaví ve skoro bezchybný výkon, který je dobrým základem ke konečnému vítězství.

46´ Verner jde s Adamcem do brejku dva proti jednomu, který nedokážeme zakončit gólem. 47´ po faulu na Vernera zahráváme trestný kop Beerem, ale jeho zakončení jde vysoko nad branku. 54´ Verner vysune kolmicí za obranu Čížka, ale ten nedokáže využít šance a střelu z vápna posílá mimo tyče. 60´ opět jdem Adamec s Vernerem proti jednomu obránci Adamec volí zakončení namísto přihrávky na zadní tyč na zcela volného Vernera a tak zabíjíme další ze 100 % šancí. 67´ centr do vápna od Malimánka, který hledá naběhnutého Vernera. Opět bez úspěchu. 68´ Skoumal vysune Adamce, který opět jde do náběhu spolu s Vernerem. Adamcův pokus o přihrávku zablokuje obránce na rohový kop. Ten zahrajeme na krátko, po krátké kombinaci se dostane míč ke Skoumalovi, který centrem najde Urbana, který hlavičkou zvyšuje na 1:3. Ale soupeř kontruje záhy. 71´ domácí využijí našeho zaváhání v obraně, kde nám zůstal na vápně zcela osamocený Horní, který prostřeluje Kučáka asnižuje na 2:3. 74´ Urban vysune Vernera, David zatáhne míč do vápna, ale jeho zpětná přihrávka opětuje Urbanovi, ale jeho přízemní střela jen těsně mine vzdálenější tyč. 80´ Černý si narazí s Vernerem a jde sám do vápna. Jeho zakončení však golman vyráží. 81´hosté faulují Černého a zahráváme trestný kop ze strany. Centrem do vápna najdeme na přední tyči opět Černého, kterého přejede obránce a srazí k zemi. Je odpískaný pokutový kop, který hráči vnutí Martinu Michalovi a ten posílá s jistotou míč na opačnou stranu než skáče golman Resl – vedeme 2:4!!! 86´ další brejková situace, kdy jde Černý sám na brankáře, ve vápně přihraje vedle sebe na zcela volného Michala, který ale nedokáže golmana prostřelit. 87´ obrana domácích chybuje a daruje míč Michalovi, ale ten posílá míč jen těsně mimo tyče.

Soupeř nevyužil své šance v úvodu poločasu a my tvrdě trestali a odcházeli jsme spoločasovým vedením,. Ale mohlo být hůře… V druhém poločase jsme mohli ze samostatných nájezdů mohli dát snad 8 branek, ale žádný z nájezdů jsme neproměnili. Soupeř bránil naivním ofsajd systémem, který jsme měli ztrestat, ale nakonec jsme trestali jen ze standardních situací.

Toužili jsme vyhrát a nezastavit impozantní šňůru a podařilo se i s dorostenci v sestavě a to je potěšující. Ale ten hlavní cíl byl postup zpět do A třídy a tato šňůra je jen krásnou třešničkou na dortu. Dokázali jsme to!!! Když jsme angažovali bývalého ligového hráče Martina Čupra, tak mi řekl, já přicházím pomoct, ale já nerad prohrávám, my neprohrajeme celé jaro!!! A jeho slova se vyplnila… Dnes už je mohu vyslovit nahlas. Náš tým má sílu. Ale sílu týmovou, nejsme soubor individualit, ale jsme tým s pokorou, ale tým který je „nakažen“ vítěznou mentalitou, nepřipouští si prohry a na hřišti vypustí duši jeden za druhého. Šli jsme zápas od zápasu s neutuchající touhou po vítězství. (cic)

SPARTAK KBELY z.s. - Dolní Počernice 2:4

12. min: Jan Douděra
45. min: Tomáš Adamec
68. min: Matěj Urban
82. min: Martin Michal (Pen.)

53. min: Jaroslav Skoumal (rank) za Jan Douděra
58. min: Martin Michal (rank) za Michal Čížek
73. min: Jan Šesták (rank) za Filip Běla
75. min: Matěj Černý (rank) za Matěj Urban
38. min: David Verner Karta