Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 10. 2020: 15:30
ČAFC Praha z.s. - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

10. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice "A" - Spartak Hrdlořezy, z.s.
4:1 (3:0)
Jak ze ztráty dvou bodů se během 14 hodin stane bod zlatý
Napsal: cic dne Neděle, 26 Květen 2019 14:15   

DP „A“ – SOKOL PÍSNICE 3:3 (3:1) pohled na tabulku = snadný úkol, úvodních 43 minut = snadný úkol, druhý poločas neschopnost vstřelit další rozdílovou branku = tak (ne)snadný úkol. Říká se, že poslední kroky bývají nejtěžší a my to poznáváme na vlastní kůži. Proč jsme se trápili se soupeřem z chvostu tabulky? Vstup na „celý článek“ a dočti se více. Chceš vidět na vlastní oči návod, jak ztratit jasně vyhraný zápas, pak neváhej a shlédni tradiční videozáznam Milan Nováka, který vstoupíš zde. Příští zápas hrajeme v neděli 2.6. od 17:00 hod a soupeřem nám bude ČECHIE DUBEČ. Je to nepříjemný a těžký soupeř, který ztratil na jaře body jen s rezervou Vršovic, s TJ Spoje a s Juniorem… čeká nás boj o poslední krok. (cic)

xx 

Děkuji Kašpimu za jeho pomoc při psaní poznámek k jednotlivým akcím a přicházím k vám tedy s tradičním zápisem z utkání. Slovy Kašpiho, sezona se blíží k závěru a mistrovské zápasy jdou v rychlém sledu za sebou. V páteční předehrávce nastupujeme opět na domácím hřišti proti Písnici. Soupeř se na jaře bodově probudil a proto neočekáváme jednoduchý boj. A navíc v sestavě jsou oproti poslednímu kolu ztráty, které však nahradí další hráči našeho širokého kádru.

A já k tomu úvodu doplňuji: poslední kroky bývají tak těžké a ono se to nezdálo, že zrovna v tomto zápase budeme mít problémy, ale jak se ukázalo, ani tabulkově nízko postavený tým nic nevzdává, zvláště když se zachraňuje. Ale první poločas nic nenapovídal lapsusu a ztrátě tolik důležitých korálků. Bohužel se nám zkomplikovala situace s naplněním hráčů do zápasu. Většinou z pracovních a někdy z osobních (dovolená a rodinná relaxace) důvodů chybí Wahbi, Urban, Čupr, Vaňourný, Adamec, Čížek. Když k tomu přičtu dlouhodobě zraněné Smagoviče a Cicalu a absentující mladé naděje B týmu Bělu a Černého, tak jsme nechali „doma“ super-kvalitní skoro celou jedenáctku… A to neměli být ani Dufek a Tomáš, kteří si svůj program změnili, aby ztráty nebyly tak drastické. Avšak máme kvalitní a široký kádr a úvod nenasvědčuje tomu, že bychom to neměli zvládnout a poločas jsme zcela ovládli. Ale ty chyby, které nás sráží na kolena…

2´Picek vhazuje dlouhý aut do vápna, z hlavičkového souboje letí míč k Vernerovi, který se snaží efektním zakončením nůžkami, ale střela z úhlu jde na zadní tyč a nad branku. 5´zahráváme rohový kop, k odraženému míči se dostane Prokop, ale dorážku posílá jen do obránce. 8´hosté jdou do útoku dlouhým nákopem z půle. Kučák vystupuje vysoko z branky, ale nekřikne si „mám“ proto před ním Tomáš hlavičkou prodlužuje za sebe a lobuje našeho golmana. Míč směřující do branky ukopává na brankové čáře Šesták. 11´Picek krásně filtruje na vápně obranu a Douděra se ocitne sám před brankáře, Zpracování míče je však dlouhé a obránce mu střelu ve skluzu zablokuje. 13´Skoumal zatáhne míč středem a rozehraje jej na pravé křídlo Pickovi, který včas vysune vysune rozeběhnutého Vernera. Obránce lehce podklouzne, Verner tím získá výhodu a vstupuje ze strany do vápna. Obránce ve snaze zastavit míč však trefí jen nohy našeho hráče a zahráváme pokutový kop. Ten si bere na starosti Pour a s jistotou jej proměňuje – vedeme 1:0.  19´ hosté si narazí míč na středu hřiště a střelou z 25 m vyzkouší pozornost Kučáka. Ten s jistotou chytá. 27´ než se zformuje obrana hostí, vhazujeme rychlý pohotový aut do vápna na Douděru, který za sebe prodlouží nůžkami. Na malém vápně naběhnutý osamocený Skoumal však hlavičkuje mimo tyče. 28´Fantastická kombinační akce z naší půle až do vápna po ose Beer - Malimánek - Tomáš - Verner, který si pak vymění role a do vápna David filtruje Picka, ten přihrávkou pod sebe najde zcela volného Douděru, který ve skluzu dokončuje krásnou akci gólem na 2:0!!!To byla fotbalová lahůdka… A za chvíli přidáváme další. 34´ Verner získá při rozehrávce míč na obránci, ale je stažen. Zahráváme trestný kop do vápna, který odhlavičkuje obránce k Malimánkovi a cíleným křížným bochánkem hledá naběhnuté spoluhráče. Obránce míč jen lízne a z druhé vlny vběhnutý Douděra překvapí obránce, kteří jej nezachytí a Honza si chladnokrevně zpracuje míč a posílá jej s jistotou do sítě – vedeme 3:0!!! 44´ krásná kombinační akce až do kuchyně. Na jeden až dva doteky se postupně dostaneme přes Picka, Vernera a Beera až k hranici vápna, kde Beer filtruje pro Skoumala. Jarda patičkou hledá spoluhráče v zakončení, ale obránce míč ukopne do bezpečí. Do bezpečí? Ne, paradoxně rozjede gólovou akci. Šesták proběhne prvního hráče s míčem, křížná přihrávka na rozeběhnutého Kuneše. Naše obrana je v dobrém postavení, ale Malimánek zariskuje a chce míč získat předskočením namísto krytí hráče v návratu zpět. Míč však nezachytí a tak Kuneš si míč dovede až k vápnu, odkud pálí přísnou přízemní křížnou střelu a prostřeluje nechytatelně Kučáka a snižuje do šatny na 3:1.

O poločase apelujeme na pozornost v obraně a nevytváření chyb, protože jen tudy vede cesta soupeře k brankám. Vyvarujeme-li se jich, pak máme zápas plně ve svých rukou. Vzhledem k velmi dobrému výkonu nezasahujeme do sestavy.

52´Prokop dlouhým nákopem najde Douděru, který si míč zpracuje a filtruje do vápna na Picka, který pálí z úhlu. Bohužel jeho střela je zablokovaná. 55 kombinací přes Douděru a Poura se dostaneme k předfinální přihrávce na Beera, který zakončuje tvrdou střelou, ale brankář před dobíhajícím Vernerem nadvakrát chytá. 57´dlouhý nákop hostů na naše velké vápno, Prokop fauluje zbytečně u našeho vápna a dává tak šanci ostrostřelci Kunešovi zahrávat trestný kop z ideální pozice. Ten si nechá prodloužit zeď a „slepý“ Kučák se tak jen ohlédne za přízemní střelou na odkrytou stranu - sníženo na 3:2. V 58. minutě dochází ke střídání. Dolů jde Douděra, na jeho uvolněnou pozici jde Pour a na kraj zálohy střídající Dufek. 59´Picek vhazuje dlouhý aut, míč se ze souboje vrací zpět k jeho kopačkám, zbaví se dvěma kličkami obránců a nastřeluje gólovou přízemní přihrávku, na kterou nedosáhneme jen z důvodu lehké teči obránce. Marně se na zadní tyči natahoval Skoumal k dopíchnutí do branky. 64´ centr ze stran, nejistý Kučák si jde pro míč, ale míč nechytá a mezi Malimánkem a naším golmanem propluje těsně mimo branku. Dobíhající a číhající Kuneš to tentokrát nečekal a nestačil tak zareagovat. 68´ hosté vhazují aut zpět na půli. Dlouhým centrem do vápna najdou zcela volného Kuneše, který nádherným voleje srovnává na 3:3!!! Slovy Kašpiho, kde byli naši obránci? Odpovím… Zaváhal Šesták, který zdvojil s Tomášem ve vápně při bránění protihráče Trikala, kterého tím sice odstavili, ale nikdo nešel na letící míč a nechali luxusní prostor pro elitního střelce Kuneše, jenž potvrdil svou pověst a srazil nás na kolena. Ale nesrazil natolik, že bychom přestali hrát. Jen soupeř ožil a my jsme bušili do zavřených vrat a nedokázali jsme je již otevřít. 72´po faulu na Picka zahrává sám faulovaný trestný kop obstřelem, ale obránce ve zdi mu míč ukopne. 75´ po faulu na Picka zahráváme trestný kop přetaženým centrem na Tomáše, který vrací zpět na vzdálenější tyč, ale ač osamocení dva naši hráči, tak nedokážeme zacílit do prázdné branky a Prokop hlavičku posílá těsně mimo tyče. 83´ zahráváme rohový kop, Verner dostane míč na hlavu, ale z vyložené pozice na malém vápně netrefuje. Až později víme, že důvodem je lehká Tomášova teč při hlavičkovém pokusu. 88´ Hamiollava centruje míč do vápna na Vernera, který je pobráněn tělem. Míč ze souboje vypadne ke Skoumalovi, který střílí z vápna. Golmanovi míč vypadne a dobíhající Prokop jej sice ukradne, ale už nedokáže propasírovat míč do branky. Následný závar zvládne písnická obrana, takže nás nepustí do zakončení. 89´ Vhazujeme aut, prodloužíme Skoumalem na Poura, který vyšle z jednoho dotyku Vernera do vápna. Bohužel nemá své spoluhráče ve vápně a tak musí střílet z úhlu. Střelu vyráží golman na roh. 90´ dlouhý nákop hosté protečují hlavou za naší obrannou linii, zaváhání Tomáše, kterému se rozeběhne protihráč, ale Kučák je pozorný a včasným výběhem velkou šanci utne.

V závěru už se nedokážeme prosadit a zlobíme se na soupeře, že zdržuje, ale kdo by v jejich situaci nezdržoval. Hrají o záchranářské body a to patří k fotbalu a každý by se snažil i touto cestou získat výhodu v podobě plynoucího času. Zlobit se musíme sami na sebe a na naše chyby a hledat chyby jen u sebe. Protože v případě vedení by lítali jako splašení pro míče. A nehledat chyby u sebe vzájemným napadáním a agesivními slovními invektivami. Naopak, teď všichni do jednoho potřebujeme podporu a semknutí se jako tým a tahat za jeden provaz. To je naše deviza a důvod, proč jsme momentálně tam, kde jsme. Teď není čas se zadupávat, naopak podpořit se a jít dál. Zbývá nám již jen krok a ten bývá nejtěžší!!! Musíme být silní v hlavách a podpořit se. Nikdo nic nevypustil, všichni se snažili a bojovali až do konce a takový fotbal bývá, že ne vždy se dokáže potvrdit jasné postavení v tabulce. O cca 14 hodin později jsme svědky toho, jak důležité byly vyválčené 3 body v zápase s Juniorem, když jsme se v sobotu ráno dozvěděli o porážce Újezd nad Lesy „B „ právě s Juniorem a jak se bezcenný a mrzký a pomalu nechtěný bod stal díky tomuto vítězství Junioru veledůležitým a zlatým navléknutým korálkem. Paradoxně pro oba týmy. Jak pro zachraňující se Písnici, tak i pro nás útočící na vysněný postup…

V hodnocení, určení nejlepšího hráče utkání jsme se s Kašpim shodli…. Cála (Honza Douděra) ukázal morální sílu a neztrácející instinkt střeleckého zabijáka, který nás svými veledůležitými góly dostal opět k…tentokrát zlatému (asi spíše stříbrnému), ale tolik cennému bodu. (cic+kasp)Dolní Počernice - TJ SOKOL PÍSNICE 3:3

Góly
13. min: Lukáš Pour (Pen.)
28. min: Jan Douděra
34. min: Jan Douděra
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
58. min: Lukáš Dufek (rank) za Jan Douděra
77. min: Adam Hamiollava (rank) za Jan Šesták
Karty
54. min: Libor Picek Karta

M. Kučák
rank
J. Šesták
rank
T. Tomáš
rank
J. Prokop
rank
V. Malimánek
rank
L. Picek
rank
J. Skoumal
rank
V. Beer
rank
L. Pour
rank
J. Douděra
rank
D. Verner
rank
 

Svátek má

Dnes 11.05.2021 : Svatava
Zítra 12.05.2021 : Pankrác

Narozeniny má

6.5.2021: Zdeněk Prajs 42 let
20.5.2021: Jan Douděra 47 let
21.5.2021: Matěj Beznoska 20 let
28.5.2021: Tomáš Stejskal 52 let
30.5.2021: Martin Dlabáček 36 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login