Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 10. 2020: 15:30
ČAFC Praha z.s. - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

10. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice "A" - Spartak Hrdlořezy, z.s.
4:1 (3:0)
Odšpuntovaný kanonýr a další navléknutý korálek
Napsal: cic dne Úterý, 21 Květen 2019 23:03   

DP “A“ – ČZU 6:2 (5:2) Jestli jsme si měli vybrat zápas, kdy otevřeme a zcela opustíme vlastní branku a pozveme soupeře ke skórování a dovedení míče do prázdné branky, pak jsme si vybrali ten pravý, kdy jsme dokázali sypat branky soupeři i my. A i přes dva dárky jsme jednoznačně zápas brankově i herně ovládli. Více o tomto zápase – vstup na „celý článek“. Ze zápasu je pořízena i fotogalerie, na kterou vstoupíte ZDE. Příští zápas sehrajeme opět na domácím hřišti proti SOKOLU PÍSNICE, hrajeme v pátek 24.5. ve večerní čas od 19:30 hod (cic)

K zápasu se soupeřem, který dlí na dně tabulky spolu s dalšími čtyřmi soupeři, nastupujeme v plné síle a chybí kromě zraněných Smagoviče a Cicaly pouze uvolnění Malimánek, Prokop a Mikeš. A tak máme plnou lavici kvalitních hráčů, lačných vstupu do hry. Chceme potvrdit těžce vydřenou výhru z Junioru a navázat tak dalším vítězstvím. Někdy se zdá takový zápas tabulkově protipólných týmu snadný, ale není tomu tak. Soupeř hrající o záchranu je vždy nepříjemným oříškem. Zápas se hraje za krásného slunečného počasí, které utnulo deštivý týden.

5´vybojujeme dva rohové kopy za sebou, kdy hlavně na druhý povedený centr naskakuje Tomáš, ale ve výskoku míč podskočí. 10´ obehrajeme hru přes šíři hřiště po ose Verner – Čupr – Tomáš až na Picka, který zatáhne míč a krásným centrem za obranu najde na zadní tyči Beera, kterému míč při zpracování odskočí a připraví se tak k zakončení na malém vápně. 13´Verner pouští míč mezi nohami na rozeběhnutého Skoumala, který přihrávku po lajně dovede až do vápna. Na jeho zpětnou přihrávku nabíhá Beer a tvrdou gólovou střelou trefí jen tělo obránce, od nějž se míč odrazí k Pourovi a ten už krásnou nekompromisní střelou z první trefuje k tyči a vedeme 1:0!!! Jenže soupeři jsme půjčili (před zápasem) nejen chybějící brankářské rukavice, ale v zápase samotném darovali milý nevratný dárek navíc. 14´ obrovská chyba Kučáka při rozehrávce na hranici velkého vápna, kde kombinuje s Čuprem. Namísto vrácení volnému Čuprovi dělá nepovedenou kličku Kirilu Linovovi a ten má před sebou jen prázdnou branku – srovnáno na 1:1. Nepřipouštíme si nic jiného než přidat další branky. 15´Zahráváme rohový kop Wahbim na zadní tyč, kde na malém vápně hlavičkuje osamocený Skoumal, ale jeho pokus golman Hřebejk míč vyráží. Slovy Kašpiho „příště tlačit hlavičku dolů k zemi“. 21´nádherně rozjetá akce na jeden dotek, Beer jde do vápna ze strany namísto přihrávky na zadní tyč na zcela volného Vernera pálí velmi nepřesnou a nepovedenou střelu placírkou. 22´ trestný kop (po faulu na pronikajícího Picka) zahráváme ze strany velkého vápna. K míči se staví Wahbi a chytrou střelou na přední tyč překvapí golmana hostů a posílá míč na bližší tyč a rozvlní síť podruhé – vedeme 2:1. A zase další dárek… 25´Aby v tom Mikee nebyl sám, tak tentokrát chybuje Čupr, kdy mu míč při odkopu přeskočí nohu a Andrei Miashkou jde sám na Kučáka. Hostující hráč dělá kličku našemu vysoko vyběhnutému golmanovi a opět před ním stojí jen opuštěná branka – srovnáno 2:2. Ale jak říkám, my si nepřipouštíme nic než vítězství a za ním jdeme jako hladoví lvi. 26´ Wahbi se uvolňuje na rohu velkého vápna, posílá nadýchaný centr na zcela volného Vernera, který hlavičkou trkne míč k tyči a opět jdeme do vedení 3:2. Konečně David protrhnul jarní střeleckou impotenci a odšpuntoval se. Teď už jej nebude tlačit myšlenka neproměněných šancí a zase mu to tam bude padat!!! 38´Wahbi podrží míč na těle, narazí si jej s Pickem a Libor po opětované zpětné přihrávce pálí tvrdý „knack“ těsně nad horní konstrukci branky. A přichází smrtící tříminutovka, která rozhodla o zápase. 41´Wahbi proniká sám přes dva protihráče ze strany do vápna. Krásným centrem najde na zadní tyči Adamce, který placírkou z voleje uklízí míč k tyči – vedeme 4:2. A ještě před odchodem do šatny…

45´křížným pasem přeneseme hru na Skoumala, který si míč ochočí a posune na velké vápno na Urbana, který si míč navede na střed do lepší střelecké pozice a vyšle krásnou tvrdou přízemní střelu k tyči a zvyšuje na 5:2.

Do druhého poločasu odstupuje Tomáš, který dostává osobní volno a na jeho místo se posune Pour, který je na středu zálohy zastoupen Beerem a na uvolněné místo podhrotového útočníka nastupuje Vaňourný.

48´Pour roztáhne hru na pravé křídlo na rozeběhnutého Adamce, jenž zatáhne míč až ke koncové čáře. Zpětnou přihrávkou najde Urbana, který si míč zastaví a připraví ke střelbě. Bohužel zakončení jde jen nad branku. 77´ Čupr krásnou přihrávkou osloví Beera, který z jedné nacentruje do vápna a tam kraluje ve vzdušeném souboji Dufek (krásná momentka ve fotogalerii) a hlavou posílá míč k tyči a zvyšuje na 6:2. 87´Beer krásným křížným centrem rozeběhne na pravém křídle Adamce, který si míč zpracuje prsama a pálí na zadní tyč. Jeho střelu brankář chytá. 88´Čupr najde přihrávkou Černého, který v akci pokračuje přihrávkou do vápna na zcela volného Beera. I když má čas na zpracování, tak zakončuje zbrkle a nepřesně. Druhý poločas jsme sice vsítili jen jednu branku, ale soupeře jsme k ničemu nepustili a kontrolovali hru.

Nejlepšího hráče jsem volil stejně jako zapisovatel poznámek ze zápasu. Asi pomohlo několik špatných výkonů a videorozbor, po kterém vyrostl a sehrál skvělou partii a dirigoval hru a spolu se spoluhráči zcela opanoval střed hřiště, odkud vše řídil jako dispečer a správný kapitán. (cic+kasp)Dolní Počernice - ČZU PRAHA 6:2

Góly
13. min: Lukáš Pour
22. min: Bilel Wahbi
26. min: David Verner
41. min: Tomáš Adamec
45. min: Matěj Urban
77. min: Lukáš Dufek
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
73. min: Lukáš Dufek (rank) za Bilel Wahbi
73. min: Michal Čížek (rank) za Libor Picek
77. min: Matěj Černý (rank) za David Verner
81. min: Jan Šesták (rank) za Matěj Urban
Karty

M. Kučák
rank
T. Adamec
rank
M. Čupr
rank
M. Urban
rank
L. Picek
rank
L. Pour
rank
J. Skoumal
rank
D. Verner
rank
V. Beer
rank
B. Wahbi
rank
 

Svátek má

Dnes 11.05.2021 : Svatava
Zítra 12.05.2021 : Pankrác

Narozeniny má

6.5.2021: Zdeněk Prajs 42 let
20.5.2021: Jan Douděra 47 let
21.5.2021: Matěj Beznoska 20 let
28.5.2021: Tomáš Stejskal 52 let
30.5.2021: Martin Dlabáček 36 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login