Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 10. 2020: 15:30
ČAFC Praha z.s. - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

10. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice "A" - Spartak Hrdlořezy, z.s.
4:1 (3:0)
Skalpem neotřesitelného lídra jsme navlékli další veledůležitý korálek
Napsal: cic dne Sobota, 04 Květen 2019 22:17   

DP „A“ - TJ SPOJE PRAHA 1:0 (0:0) vrátili jsme soupeři podzimní porážku, ale byl to náročný taktický boj, zápas s nejsilnějším týmem. Náš tým však šlapal od první minuty a zodpovědným výkonem všech hráčů jsme dosáhli veledůležité výhry a uštědřili soupeři první jarní porážku. Více o zápase – vstup na „celý článek“. Ale oslavovat po výhře a usnout na vavřínech nesmíme. Je před námi další zápas, který sehrajeme opět v pátek, dne 10.5. v 19:00 hod na hřišti JUNIORU PRAHA . Věříme, že věrní diváci nám pomohou i v zápase s tímto těžkým soupeřem. (cic)

Dlouho očekávaný zápas nejen fanoušky, ale i hráči, kteří chtěli soupeři vrátit podzimní porážku. Ale bohužel někteří se musí dívat na zápas z tribuny a nemohou tak týmu pomoci. Kromě dlouhodobě zraněných se nově do stavu marodných dostal Cicala (poranění kolenních vazů z posledního zápasu), Tomáš (poranění stehenního svalu při tréninku), Dufek (nedoléčené svalové poranění). Stejné problémy má i soupeř, ale oba týmy mají kvalitní úvodní sestavu. Rozdíl je však v lavici a tu má náš tým plnou kvalitních hráčů. Proto jsme dokázali střídáním nejen kvalitu udržet, ale i uzdraveným Wahbim zvýšit. Ale vítězství se nerodilo lehce…

2´ rohový kop soupeře zahraný nakrátko, ale centr odvracíme. 3´ Adamec po krásné jednoduché kombinační akci na polovině hřiště rozeběhne lajnu a přízemním centrem vyzve k zakončení na zadní tyči Malimánka. Ten však míč trefil nepřesně lýtkem a golman Tureček se stihl přemístit a míč pohodlně chytit. Tomáš Kočí získá míč a zatáhne jej po straně až do vápna, kde zakončuje nepříjemnou křížnou přízemní střelou. Kučák skvělým zákrokem míč vyráží a Šesták před dobíhajícími protihráči ukopává na rohový kop. Ten už odvracíme do bezpečí. 10´centr do vápna vrací Malimánek jen ka kopačku Leggeriho, který pálí po dopadu z voleje na branku. Po lehké teči letí míč do zámezí. Opět i tento další rohový kop odvracíme. 13´ velmi nebezpečný Kubkův rohový kop na přední tyč je prvním varováním, ale odvracíme do bezpečí. 14´ Adamec uniká po pravé straně a hledá opět Vernera a Malimánka na malém vápně, bohužel ani jeden na míč nedosáhne. 20´ Čupr zahrává trestný kop z 25 m a volí přímou střelu, bohužel velmi nepřesnou a nepovedenou. 26´ další skvěle zahraný velmi nebezpečný Kubkův rohový kop na přední tyč. Míč směřující do branky odvrací Urban. 28´ Jan Kočí se prosadí individuálně do vápna a střílí z 10 m na branku, naštěstí jen slabou přízemní střelou, kterou pohodlně chytá Kučák do rukavic. 30´Malimánek kombinuje na levé straně s Vernerem, který vstupuje do vápna, ale míč posílá jen do boční sítě Turečkovy branky. 31´ Jan Kočí vstupuje ze strany do vápna, stříleným centrem najde jen hlavu Čupra, od které se míč odrazí do tyče!!!! Ufff… 32´další rohový kop hostů – opět. Klíčové střídání Moravce, který se zranil. Velmi nebezpečný útočník je střídán a pro soupeře se jedná o velké oslabení. 34´Čupr krásným centrem za obranu najde Vernera, který trefuje míč z voleje, ale bohužel nedokáže přehodit vyběhnutého Turečka a míč končí mimo branku.

O poločase střídáme Šestáka, ne z důvodu výkonu, ale z důvodu přeskupení a nutnosti posílení útočné hry a udržení míče vpředu, které je nutné pro udržení soupeře pod kontrolou. Nelze se jen bránit a čekat. To je cesta ke zkáze. Nastupuje tedy uzdravený Wahbi na hrot, Verner se posune na levý kraj zálohy a Malimánek jde na uvolněný pravý kraj obrany.

A hned se ukáže střídání jako úspěšné. 47´Wahbi na vlastní půli podrží míč, naváže dva protihráče, tím se uvolní prostor, do kterého zabíhá Verner a dostává krásný kolmý filtr. David jde sám na brankáře, udělá mu kličku a všichni už zvedáme ruce. Ne, hlava v dlaních, gesta zmaru, David míč posílá jen do boční sítě. Opuštěná branka mu byla opět zavřená a zakletá… 51´ vysoko vyběhnutý Kučák likviduje ukopnutím filtr, kdy se na něj řítil osamocený hráč. Jeho skvělé čtení hry nás zachraňuje od nebezpečného samostatného nájezdu. 55´ trestný kop zahrává Čupr na Wahbiho, který vstupuje do vápna a centruje na své naběhnuté spoluhráče gólovou přihrávku. Na přední tyči zastavuje soupeř za cenu rohového kopu, který zahrává Wahbi. Tureček míč v souboji prodlužuje jen za sebe, kde na zadní tyči naskakuje Pour a neohroženou hlavičkou posílá míč do sítě – vedeme 1:0!!! Jsem zcela vtažen do zápasu a naprosto zapomínám si psát poznámky. Důležité je, že soupeře nepouštíme do hry a skvěle pracujeme podle taktických pokynů. Soupeř je však silný na míči a nezmatkuje a stále se snaží dostat se nám za záda. Avšak naše obrana a záloha pracuje skvěle a soupeři nepovolí nic, čím by ohrozili naší branku. 73´až teď se po nádherné fotbalové kombinační akci na jeden dotek dostane soupeř za záda a rozklíží nás a finální přihrávkou puštěnou překvapivě mezi nohami se dostanou až do vápna, kde zakončují střelou k tyči. Kučák fantastickým zákrokem míč vyráží. Tady opět zápisky končí… Ale shrnu závěr. Vystřídali jsme Malimánka, abychom neobnovili svalové zranění a pouštíme tedy do hry čerstvou sílu. Běla jde na kraj zálohy a Adamec se zatahuje na kraj obrany. Následně ještě střídáme Poura a na jeho místo jde Černý. Chceme udržet soupeře nejen fotbalově, ale hlavně rychlostně. Soupeř především přes Jana Kočího se nás snaží rozklížit nebo křížnými pasy rozbíhat lajny. Vše držíme pod kontrolou a velmi obětavým výkonem dovedeme zápas do vítězného konce.

Zvolená taktika nebyla ta, kterou běžný divák viděl, to soupeř nás však donutil svou kvalitní hrou reagovat a pozměnit taktiku a uzpůsobit jeho hře, abychom díky … dosáhli vítězství. Nechme si také něco z taktiky jen mezi námi. Každopádně tým pracoval takticky naprosto skvěle, protože dokázal reagovat a přizpůsobit tomu svou hru.

Volba nejlepšího hráče byla těžká, mnoho hráčů předvedlo velmi kvalitní výkon. Ale nakonec jsem se rozhodoval mezi Kučákem, který svými skvělými zákroky drží na nule a mezi stoperskou dvojicí Čupr a Prokop organizací hry a skvělým čtením hry dokázali otupit velkou útočnou sílu soupeře. (cic)Dolní Počernice - TJ SPOJE PRAHA 1:0

Góly
55. min: Lukáš Pour
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Bilel Wahbi (rank) za Jan Šesták
67. min: Filip Běla (rank) za Vojtěch Malimánek
77. min: Matěj Černý (rank) za Lukáš Pour
Karty
86. min: Matěj Urban Karta
90. min: Bilel Wahbi Karta

M. Kučák
rank
J. Šesták
rank
J. Prokop
rank
M. Čupr
rank
M. Urban
rank
T. Adamec
rank
J. Skoumal
rank
V. Beer
rank
V. Malimánek
rank
L. Pour
rank
D. Verner
rank
 

Svátek má

Dnes 11.05.2021 : Svatava
Zítra 12.05.2021 : Pankrác

Narozeniny má

6.5.2021: Zdeněk Prajs 42 let
20.5.2021: Jan Douděra 47 let
21.5.2021: Matěj Beznoska 20 let
28.5.2021: Tomáš Stejskal 52 let
30.5.2021: Martin Dlabáček 36 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login