Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 10. 2020: 15:30
ČAFC Praha z.s. - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

10. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice "A" - Spartak Hrdlořezy, z.s.
4:1 (3:0)
Až do poslední minuty jsme čekali na navléknutí dalšího korálku
Napsal: cic dne Sobota, 20 Duben 2019 17:25   

DP „A“ – ČAFC „B“ 2:1 (1:1) Od úvodních minut jsme se zakousli do těžkého a obávaného soupeře a šancí jsme si vytvořili na 3 zápasy. Ale nakonec jsme druhou a vítěznou branku vsítili. Bohužel v zápase však přišla i dvě svalová zranění dvou klíčových hráčů Dufka a Wahbiho. Více o zápase se dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“. A doplněná fotogalerie, do které vstoupíte zde, také určitě potěší. Najdete ji zde. Příští zápas hrajeme v sobotu 27.4. od 17:00 hod na hřišti SK ĎÁBLICE, kde hrajeme proti jejich rezervě. (cic)

Tentokrát není k dispozici tradiční videozáznam, protože videospecialista Milan Novák si plní své povinnosti v zápase JUNIOR – SPOJE. Je to velká škoda, protože zápas přinesl tolik krásných fotbalových akcí… A tak je tu pro vás tradiční zápis, který vám přiblíží průběh zápasu alespoň slovem. Děkuji za pomoc při psaní poznámek Kašpimu, které doplním svými poznámkami a úvahami.

Přinese Velký Pátek štěstí našemu týmu? V den, kdy se otevírají poklady, získáme mu ten svůj v podobě korálku, rozuměj 3 veledůležitých bodů? Na to vše nám odpoví tento dopolední zápas. A jak jste se již v úvodníku dočetli, korálek jsme navlékli!!!

Hrajeme v rozestavění 4-2-3-1 a do sestavy se vrací Dufek, který se vrátil z dovolené a Adamec, jenž po zranění žeber je připraven nastoupit. Dalším navrátilcem ze stavu zraněných je Tomáš.

1´ Úvod máme parádní. Po půl minutě Skoumal křížným pasem rozeběhne Dufka, který se ve vápně dvojí zasekávačkou ve vápně uvolní na obránci a pálí na branku. Golman Kouklík jeho střelu na přední tyč chytá. 3 a 4´ ´hosté odpovídají dvěma rohovými kopy, které oba bezpečně ubráníme. 5´i my dostáváme výhodu rohového kopu, po kterém zahrozíme střelou Skoumala. Tato je před brankářem tečovaná, ale v síti nekončí. 17´ hosté zahrávají trestný kop. Ostrý centr před branku odvracíme a Čupr dlouhým nákopem vyzve Wahbiho k brejkovému úniku. Billy si obhodí obránce na polovině hřiště a jde osamocený na branku. Při vstupu do vápna mu při pokusu o kličku skočí míč a brankář mu tak míč ukradne. Velká škoda, že neposunul na vedle sebe zcela volného Vernera. 19´ Dufek si z levé strany navede míč na střed a nádhernou přihrávkou mezi stopery uvolní Vernera, který může jít zcela sám na brankáře. David však míč nezpracuje a nadějná akce tak nedojde do zakončení. 25´ Prokop vede míč přes celou šíří hřiště, posune na Beera, který krásným centrem najde naběhnutého Skoumala. Pohotové hlavičkové zakončení z 10 m však končí těsně mimo tyče. 28´ Dufek si při jednom ze svých sprintů poranil stehenní sval a musí odstoupit ze zápasu. Na jeho pozici nastupuje Adamec. 37´ Verner je při vstupu ze strany na střed hřiště. Trestný kop rozehrajeme pohotově kolmou přihrávkou na volného Wahbiho. Bily se uvolní ve vápně na obránci, který jej neohrabaně podsekne. Zahráváme pokutový kop, který si bere na starosti sám faulovaný a s jistotou posílá míč k tyči na stavu sklo svítí 1:0!!!! 43´ Prokop ubrání nebezpečnou situaci v našem vápně a rozjede rychlou brejkovou situaci. Wahbi uvolní Vernera, který jde sám na brankáře. Na hranici vápna posune na zcela volného Adamce, který má před sebou jen prázdnou branku. Tomáš však míč nezpracuje a zazdili jsme další šanci. Krutá je následná odpověď soupeře. 44´ trestný kop ze strany zahrávají hosté do vápna. Urban nepohlídá svého protihráče a ještě jej pak naprosto nesmyslným zákrokem podrazí. Hosté zahrávají pokutový kop Procházkou, který jej posílá do horního rohu branky a srovnává na 1:1.

„Šatňák“ nás nezlomí a ve druhém poločase pokračujeme zase od „nuly“. Trpělivě, poctivě a s maximálním nasazením a neutuchající touhou urvat zápas do vítězného konce.

49´po faulu na Vernera zahráváme trestný kop Pourem z rohu velkého vápna. Střelu golman Kouklík vyráží a je škoda, že míč letí těsně za záda dobíhajícího Vernera. 52´ zahráváme rohový kop Wahbim, na hlavičku naskakuje osamocený Prokop, ale svou hlavičku posílá z 10 m těsně mimo tyče. 55´ Verner ukáže záda svému strážci a vniká do vápna. Jeho střelu vyrazí golman Kouklík a od následné dorážky ve vápně je pak tělem vytlačen mimo vápno. 57´ po dalším faulu na Vernera zahráváme trestný kop Wahbim, který hostující obrana odvrací k Pourovi. Jeho krásná umístěná střela končí těsně mimo tyče. 61´ Urban lehkým lobem rozjíždí další gólovou akci. Skoumal hlavičkou za sebe prodlužuje na Wahbiho, který se jesličkami uvolní na posledním obránci a jde osamocený na hostujícího brankáře. Na hranici vápna střílí na branku, ale míč letí nejen nad golmana Kouklíka, ale i nad břevno jeho branky. 64´ neudržitelný Wahbi je zastaven „žlutým“ faulem a Pour z následného trestného kopu posílá míč jen do zdi. 70´ do brejku vyšleme Wahbiho, který vstupuje tváří v tvář golmanovi tentokrát nestřílí, ale zasekávačkou se zbaví dotírajícího obránce. Toho sice pošle mimo souboj o míč, ale před gólovým zakončením mu jej ukradne druhý dobíhající obránce. Připravujeme si obrovské šance, ale stále čekáme na gól. 74´Wahbi uniká po straně do vápna, jeho přihrávku pouští nezištně a překvapivě mezi nohami Verner a Adamec další obrovskou šanci nepromění. Jeho zakončení levačkou chytá opět brankář Kouklík. 75´ Pro svalové zranění odstupuje Wahbi a pro zranění musí odstoupit také Urban. Nastupují Šesták a Tomáš, kteří jdou na pozici krajních obránců a Cicala se posune na kraj zálohy. 76´ Adamec vstupuje za obranu hostí a ve vápně pálí na branku, brankář Kouklík střelu opět chytá. 81´chybu v naší rozehrávce soupeř nepotrestá, hostující hráč pálí po vstupu do vápna nad branku. 88´ rozehrajeme jednoduchou a přímočarou křídelní akci, na jejímž konci je Cicala, který vstupuje do vápna, ale je rukou stažen na zem. Zahráváme druhý pokutový kop, který s jistotou proměňuje Čupr a posílá nás do vedení 2:1. Konečně!!!! 92´ Dlouhý nákop do našeho vápna, Šesták kryje míč, který jde do zámezí. Ramenem je odstaven tak, že padá a hosté reklamují penaltu u rozhodčího. Zákrok je čistý a tak se čtvrtý pokutový kop v zápase nepíská a hosté se horlivě a hlasitě dožadují pokutového kopu. Zápas tak po chvíli končí následným odkopem od naší branky.

Druhý poločas byl skoro hrou na jednu branku, soupeř se tak soustředil jen na obranu a těžil jen z nahodilých trestných a rohových kopů. Je třeba náš tým pochválit, že byl trpělivý a pracoval kolektivně až do poslední minuty.

Shrnutí zápasu Kašpiho je shodné s tím mým a já jej doplním tím, že hráči nepanikařili, ale pracovali s neutuchající touhou jediného cíle. Šli jsme za zasloluženým vítězstvím hladově, ale fotbalově klidní a konstruktivní. Důkazem toho je naprosto unikátní množství 100% šancí. Pozitivní je, že si šance stále vytváříme. 

Volba nejlepšího hráče: Kašpi volí Prokopa (jistý v obraně, nebezpečný před soupeřovou brankou, jistý v rozehrávce). Má volba nejlepšího hráče svítí níže. (cic+kasp)



Dolní Počernice - ČAFC PRAHA z.s. B 2:1

Góly
37. min: Bilel Wahbi (Pen.)
89. min: Martin Čupr (Pen.)
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
27. min: Tomáš Adamec (rank) za Lukáš Dufek
77. min: Tomáš Tomáš (rank) za Matěj Urban
77. min: Jan Šesták (rank) za Bilel Wahbi
89. min: Filip Mikeš (rank) za Martin Cicala junior
Karty

M. Kučák
rank
M. Cicala junior
rank
J. Prokop
rank
M. Čupr
rank
M. Urban
rank
D. Verner
rank
J. Skoumal
rank
L. Pour
rank
L. Dufek
rank
V. Beer
rank
B. Wahbi
rank
 

Svátek má

Dnes 11.05.2021 : Svatava
Zítra 12.05.2021 : Pankrác

Narozeniny má

6.5.2021: Zdeněk Prajs 42 let
20.5.2021: Jan Douděra 47 let
21.5.2021: Matěj Beznoska 20 let
28.5.2021: Tomáš Stejskal 52 let
30.5.2021: Martin Dlabáček 36 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login