Dolni Počernice "A" - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY
3:2 (1:0)
Když odšpuntuješ, tak je to cajk
Napsal: cic dne Úterý, 09 Duben 2019 23:38

DP „A“ – UNION VRŠOVICE „B“ 2:0 (0:0) dlouze jsme nedokázali překonat obranu domácích, ale když odšpuntuješ, tak to stříká, rozuměj padají branky. Více o utkání – vstup na „celý článek“. Příští zápas hrajeme v sobotu 13.4. od 17:00 hod na hřišti soupeře FK KLÁNOVICE. (cic)

Do zápasu s rezervou Vršovic máme kromě dlouhodobě absentujících opět velmi početné absence. Pracovní důvody daly stopku Pickovi, Dufkovi, Pourovi a Urbanovi. Ze zdravotních důvodů nemůže nastoupit Douděra a Tomáš. Bohužel do zápasu nemohou nastoupit ani nadějní dorostenci Běla s Hamiollavou a tak dostávají příležitost další hráči B týmu a konečně i Matěj Černý, který dostal novou chuť do fotbalu.

Hosté přijíždějí nejen s prázdnou lavicí, ale dokonce nastupují jen v deseti. A tomu podřídí i taktiku. Bohužel nám opět dělá problém vlažný chodící bezkrevný fotbal, kterému se přizpůsobíme. Respektive při držení míče jsme agresivní, rychlí a zbrklí a klid, který bychom měli mít máme naopak při napadání soupeře, při snaze co nejdříve soupeře oloupit o míč. Zbrklost a neklid jde pak ruku v ruce s nepřesnostmi, které nám chybí v předfinální a finální fázi a hlavně v zakončení.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání:

5´Wahbi získá míč a vstupuje do vápna. Přetaženým centrem najde Adamce, který po zpracování míč posílá přísnou ale nepřesnou střelou mimo konstrukci vršovické branky. 8´vhazujeme Cicalou aut na Beera, který po narážečce posílá přetažený míč na Adamce, jenž hlavičkuje na zadní tyči, ale opět netrefuje branku a rozvlní jen boční síť… Čupr filtrem vyzve ke vstupu do vápna Wahbiho, ale jeho kličku chytá skokem pod nohy brankář Vorel. 24´po dalším krásném filtru obrany od Beera jde sám na brankáře Cicala, ale jeho obstřel vyrazí nohou brankář Vorel. Do konce poločasu se pokoušíme hledat skuliny, ale jsme zbrklí, filtry jsou dlouhé, nepřipravené, málo využíváme strany a tak je po neproměněných šancích poločasový stav skóre 0:0.

V 50. minutě střídáme Šestáka, za kterého jde na pozici pravého obránce Adamec, Verner se posouvá na pravou zálohu a střídající Vaňourný jde na uvolněný post podhrotového útočníka.

53´ po naší chybě jde na Kučáka osamocený hráč. Gólový pokus obhození našeho golmana však zastavuje vracející se Čupr. 61´zahráváme rohový kop Wahbi vstupuje do vápna a předloží zpětnou přihrávku osamocenému Vernerovi, který však nedokáže v ideální pozici překonat brankáře Vorla. 65´Adamec uniká po pravé straně, centrem najde na malém vápně na hlavičku naskakujícího Malimánka. Ten je zezadu rukama postrčen a padá k zemi. Rozhodčí píská penaltu. Zákrok obránce je naprosto zbytečný, protože se zdá, že by Malimánek ani na míč hlavou nedosáhl. Nicméně faul to byl a tak si na penaltový puntík staví míč Wahbi a… konečně jsme proměnili penaltu (předchozích 7 mistrovských jsme zahodili!!!) a posílá nás do vedení 1:0. Odšpuntovali jsme se a najednou jsme byli na míči silnější, dostali jsme se do dalších šancí, ale stoprocentní šance umíme dále neproměnit. 70´ Beer zahrává trestný kop, za obranu zabíhá osamocený Verner a netrefuje volej z 10 metrů!!! Soupeř zahrává ojedinělý roh, ale ten bez problémů odvracíme. 74´ Vršovický hráč Marcel Lehký dostává za strčení soupeře v přerušené hře druhou žlutou kartu a tak hosté dohrávají v devíti. 78´ Beer přihrávkou vzduchem za obranu najde naběhnutého Wahbiho, který lobuje golmana Vorla, ale bohužel i břevno vršovické branky. 85´ po krásném filtru Beera uniká Wahbi po straně a vstupuje do vápna, přihrávku podél vápna adresuje na zcela volného Vaňourného, který doklepává do prázdné branky – vedeme 2:0. 87´ Matěj Černý pálí na branku křížnou střelu a brankář Vorel s námahou vyráží. 89´ Černý zatápí Vorlovi, který si hraje s míčem a dotírající Matěj mu míč ukradne. Bohužel pokus o střelu z úhlu mu skokem pod nohy likviduje.

Navlékli jsme další korálek, ale tento je takový ušmudlaný, ale důležitý a hlavně SE POČÍTÁ!!!! (cic)

Dolní Počernice - SK UNION VRŠOVICE, z.s. B 2:0

65. min: Bilel Wahbi (Pen.)
85. min: Stanislav Vaňourný

50. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Jan Šesták
89. min: Filip Mikeš (rank) za Tomáš Adamec
85. min: Martin Michal (rank) za Martin Cicala junior
85. min: Matěj Černý (rank) za Bilel Wahbi
55. min: Vojtěch Malimánek Karta
72. min: Jan Prokop Karta
87. min: Martin Michal Karta