Dolni Počernice "A" - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY
3:2 (1:0)
Zakopli jsme o úpěnlivě bránícího soupeře
Napsal: cic dne Úterý, 26 Březen 2019 09:54

DP „A“ – HOSTIVAŘ „B“ 1:1 (0:1) nedokázali jsme si poradit s obrannou taktikou soupeře, který přijel nejen jen fotbalově bránit a bořit, ale také polehávat, zdržovat a zakopávat míče do potoka. Ale chybu v ubrečené zdržovací taktice nesmíme hledat v soupeři, ale jen a pouze sami u sebe! Kdybychom se nepřizpůsobili a nedohadovali, nehledali chyby u všech ostatních než u sebe a hlavně dokázali využít stoprocentní šance a soustředili se jen na sebe, tak bychom tou nejjednodušší odpovědí – brankou - donutili vylézt soupeře z ulity a ztrestali jej tou nejlepší fotbalovou odpovědí. Více o zápase – vstup na „celý článek“. Opět však přicházíme tradičním videozáznamem od našeho videospecialisty Milana Nováka, který můžete shlédnout: zde . A tentokrát máme pro vás i krásnou fotogalerii Vl. Exnera, do které vstoupíte: zde . A protože novináři slídí po "celebritách", tak se pár hráčů dostalo do médií spolu s Řepkou. :-) Článek Blesku s fotogalerií najdete:zde   Příští zápas hrajeme v neděli 31.3. od 15:30 hod na hřišti SK T5EBORADICE, proti jejich rezervě. (cic)

Tak je tu první domací jarní zápas, který hrajeme po dvou zápasech na UMT na přírodní trávě. Bohužel trávník je po podzimní části nerovný a nahrává tak spíše tomu, kdo jde s cílem bořit a bránit než pěknému kombinačnímu fotbalu. Do zápasu nemůže kromě dlouhodobě zraněných nastoupit nemocný Picek, jinak máme sestavu a lavici plnou.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání.

1´ Čupr hledá dlouhým křížným pasem naběhnutého Wahbiho a Cicalu. Posledně jmenovaný hlavičkuje jen do rukavic dobře postaveného brankáře Pechy. 6´zahráváme rohový kop, který posílá přímo z rohu Wahbi do branky, ale obránce míč vyhlavičkuje na další roh. Následný roh zahráváme nakrátko, Wahbi je faulován při pokusu o uvolnění na rohu velkého vápna. Na následný trestný kop, zahrávaný na vzdálenější tyč Urban nedoskočí. 15´ Venre naváží míč středem hřiště a vysune do strany Cicalu, který nastřeluje na malé vápno, ale golman před dobíhajícím Wahbim míč výborným zákrokem vyráží a obrana míč okopává na roh. Ten zahráváme na přední tyč ale Řepka odhlavičkuje definitivně do bezpečí. 18´ po faulu na Vernera zahráváme trestný kop Pourem na malé vápno,. Kde obránce odvrací míč do bezpečí. Hostující Řepka musí pro svalové zranění odstoupit ve 25. minutě zápasu. Přejeme mu brzké uzdravení, protože ligoví hráči bývají ozdobou a vždy táhnou nějaké ty diváky navíc. 30´po kombinaci Cicala - Malimánek vybojujeme rohový kop, který zahrává Wahbi a na přední tyči hlavičkuje Cicala nad břevno hostivařské branky. 40´hosté po faulu na polovině hřiště zahrávají trestný kop dlouhým nákopem do vápna. Dlouhý nákop vypadne z hlavičkového souboje ke zcela volnému Plášilovi, který překonává Kučáka a posílá hosty do vedení 0:1. Urban všemu přihlíží a zcela nepochopitelně nechává svůj prostor opuštěný bez jakéhokoliv zájmu zabránit soupeři vstřelit branku. Nepochopitelné…

Dobře bránící obranný val jsme v úvodním poločase nedokázali překonat a naopak svým lapsusem jsme soupeři darovali jedinou šanci v zápase, kterou proměnili. Bude těžké se prosadit proti houževnatě bojující obraně. V zápase přiznáváme chybně odmávané rohy v náš prospěch a za gentlmenská gesta odměnou nám jsou slovní invektivy, polehávání a úmyslně zakopnuté míč mimo areál. Avšak šance na zvrat v utkání jsme si vytvořili. Jen jednu jedinou navíc proměnit a sami bychom oživili soupeře, sami bychom přinutili soupeře hrát fotbal. Nestalo se a byl to jen boj až do konce. Poznámka: o poločase je pro zranění střídán Prokop, na jehož místo se staví Tomáš

46´Verner sklepne Malimánkův centrovaný míč pro Dufka, který pálí na branku, ale golman Pecha na dvakrát chytá. 50´ Čupr centruje do vápna a naběhnutý Verner hlavičkuje rybičkou je n do rukavic hostivařského golmana. 52´Wahbi vstupuje individuálně přes dva obránce do vápna a opětuje přízemní centr na Cicalu. Opět však zakročí golman Pecha a naší gólovou šanci chytá. 54´Cicala s Pourem rozjedou z vlastního vápna gólovou akci, která je však zastavena žlutým bodyčekem kapitána hostí na Vernera. Zahráváme trestný kop, ale golman míč vyráží daleko mimo brankové území. 58´ Verner rozdá míč dostrany na Malimánka a ten hledá gólovou přihrávkou na malé vápno na Wahbiho. Bohužel opět obětavý skluz obránce nepustí míč do našeho gólového zakončení. 61´Po fualu na pronikajícího Wahbiho zahráváme na krátko. Wahbi nevede míč a centrem hledá spoluhráče ve vápně. Míč vypadne na druhou stranu vápna, kam zabíhá Cicala a volejem trefuje golmana do rukavic. K odraženému míči se dostane Pour a přízemní střelou prostřeluje Pechu a srovnává na 1:1. Po naší brance se skoro 8 minut nehraje a soupeř se válí a stále se o něčem dohaduje. Bohužel my si neodpustíme diskuse se soupeřem a docílíme akorát to, že se nekoncentrujeme a přistoupíme na hru soupeře. Namísto naprostého klidu, mlčení a bušení do hostivařských vrat se divíme tomu, že se diví hosté a vysvětlujeme a požadujeme aby se zvedli ze země a… Nesmysl. Hloupost a naivita. Nejlepší trest pro takový tým je branka, ale ta se kecama nedá vstřelit. Musíš bojovat, rvát se a doufat, že pak brankou poleješ soupeře živou vodou. A taková možnost tu je záhy. 70´ Wahbi krásně pokryje míč a posune na rozeběhnutého Dufka, který jde sám na golmanana a bohužel namísto branky mu trefuje nohu… 72´Malimánek centrem hledá na velkém vápně Urbana, ale jeho střelecký pokus je zblokován. 78´ Skoumal kazí zpětnou přihrávku u našeho vápna a daruje tak druhou šanci soupeři v zápase. Urban při zakřižování a odkopu míče dojede soupeře i nohou a asi nás rozhodčí ušetřil pokutového kopu. Hra však pokračuje. 80´po faulu na Wahbiho sám faulovaný zahrává trestný kop, ale jen slabě a do náruče golmana. 83´centr hostů do vápna, ale naběhnutý útočník za záda naší obrany na míč nedosáhne do ideálního zakončení. 85´ Dufek centruje, ale je šlapákem dojetý a faulovaný. I přesto zakončíme Vernerem hlavou do sítě, ale branka není uznána. Zahráváme tedy "jen" trestný kop Pourem, ale nic z něj nevytěžíme.  90´Wahbi po rohu projde přes dva hráče do vápna a od brankové čáry hledá za sebou na malém vápně stojící 3 volné spoluhráče (Tomáš, Douděra a Verner). První, který je na míči - Tomáš bohužel trefuje těsně mimo tyče… 90´po likvidačním faulu Koštuříka na Poura dostává hostivařský hráč červenou kartu a zase se dlouho nehraje. V nastavení, které trvá jen 4 minuty (ač se skoro 11 minut druhého poločasu nehrálo) už branku neohrozíme. 94´ Beer centruje do vápna a Douděra se snaží namísto zpracování zády brance a s obráncem na zádech nesmysleně polonůžkami zakončit.

Co závěrem? Hledat chybu v soupeři, jak jsem psal v úvodníku? Ne, jen v nás a v naší neochotě celých 90 minut se soustředit nedostat branku. Protože jinak by v zápase ani soupeř nevystřelil na branku. Ano, ještě jsme mohli odšpuntovat soupeřovo zdržování Dufkovou brankou. Ale i takové zápasy jsou. Že jsme vstřelili jen jednu branku? OK I s tou se vyhrává, ale to se nesmí vypnout ani na minutu v bránění . NESMÍ!!!

Tentokrát jsme se nesešli s Kašpim ve volbě nejlepšího hráče. Kašpi volil Poura a já jsme tentokrát volil jiného hráče (cic)

Dolní Počernice - SK HOSTIVAŘ B 1:1

46. min: Tomáš Tomáš (rank) za Jan Prokop
76. min: Vladimír Beer (rank) za Vojtěch Malimánek
80. min: Tomáš Adamec (rank) za Matěj Urban
90. min: Jan Douděra (rank) za Martin Cicala junior
72. min: Matěj Urban Karta
86. min: Lukáš Dufek Karta
90. min: Vladimír Beer Karta