Dolni Počernice "A" - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY
3:2 (1:0)
Když pohled na naše trénující hráče nahání strach soupeře…
Napsal: cic dne Čtvrtek, 28 Únor 2019 22:47

DP „A“ – CHYŇAVA 4:5 (1:1) náhradního soupeře za odřeknuté Ústí nad Orlicí „B“ jsme hledali těžko a ani jsme netušili, že vlastní tréninkovou pílí a herní aktivitou jsme si hledání ještě více komplikovali… Více o zápase – vstup na „celý článek“ (cic)

Že čtenář nerozumí? Pak tedy rád upřesním. Z důvodu nedostatku hráčů nám odřekl soupeř Ústí nad Orlicí „B“ přátelský zápas a tak jsme hledali soupeře a poslední možností byl tým, který se stejně jako my připravoval v rámci herního soustředění. Avšak pomyslnou nabízenou rukavici nezvedli. Báli se nás!!! Báli se nás??? Ano, jsme na ně moc silní, fotbalově vyspělí a že by to byl nerovný souboj… Nakonec jsme soupeře přesvědčili, že hru zkrátíme, že případně po poločase ukončíme zápas… Dokonce ještě před zápasem hráči soupeře hlasovali, zda mají nastoupit… Nakonec vyhráli ti, kteří zápas chtěli odehrát a přicházeli na hřiště se sklopenými hlavami jen těsně před zahájením zápasu. No a nám narostlo sebevědomí natolik, že jsme si mysleli, že se bázlivý soupeř porazí sám.

A jaké překvapení bylo, že soupeř nadržený skalpem „neporazitelného“ najednou chtěl sehrát poločasy dva a ke konci by asi klidně uvítal i nastavení …

Soupeř se snažil, kousal, bojoval a chtěl se ukázat. My jsme byli znavení, bez energie a bez náboje. A tak jsme se soupeřem spíše úporně bojovali, než abychom hru ovládli. 10´ První branku jsme vstřelili po krásné jednoduché akci, kdy Adamec zatáhne míč po lajně a přihrávkou na malé vápno předloží pamlsek Vernerovi, který posílá míč do opuštěné branky - jdeme do vedení 1:0. Vedení může záhy navýšit Wahbi, který se po další naší pěkné akci dostane do vápna, kde se zbaví 3 protihráčů a i brankáře, ale jeho střelu do opuštěné branky zablokuje obětavý obránce. Další šance jsme si v prvním poločase nevytvořili a naopak jsme inkasovali z trestného kopu, kdy jsme neobsadili protihráče a umožnili tak soupeři snadno skórovat vyrovnáno před hvizdem na 1:1. A to byla první a poslední šance hostů v úvodním poločase…

Ve druhém poločase jsme byli jako na houpačce. Střídajícímu golmanovi (Mikimu) připravili nehezký dárek v podobě čtyřech hrubých chyb, které soupeř trestal a Miki si skoro nesáhl na míč. Vedení Chyňavy 1:2 jsme však otočili třemi brankami a zdálo se, že už to tam jen bude padat. Na 2:2 skóruje Verner, který přebírá míč po prodloužení Maxy a dovede míč i po kličce golmanovi až do branky. Na 3:2 po krásném centru Kratochvíla hlavičkuje Cicala na zadní tyči do sítě. Na 4:2 jsme zvýšili po Vernerem, který vsítil gól do opuštěné branky po nezištné přihrávce Maxy. No a pak jsme už jen přihlíželi a chybovali a dárky soupeři dávali. Prokop ztrácí míč soupeř se valí na Mikiho v samostatném nájezdu – proměňuje na 4:3. Další ztráta a před Mikim se zjeví dva hráči, kteří z Mikiho udělají hadr –srovnáno 4:4. Závěrečnou tečku udělá Cicala, který kličkou na pozici stopera ztrácí míč a soupeř se raduje z vítězné branky. Stav 4:5 a rozhodčí píská závěr zápasu. Jak tento výsledek pomůže? Chyňava se nakopla a v soutěži vše bude vyhrávat, protože pro ně to bylo vítězství nad „neporazitelnými“ nad fotbalovými nadčlověky, takže už se nebudou bát nikoho!!! A my? My se snad poučili, že nikdo se neporazí sám!!! A naopak každého musíme jen vlastními silami a vlastní neutuchající touhou po vítězství, vlastním sebeobětováním se a bojovností zašlapeme každého do země. (cic)

TJ CHYŇAVA - Dolní Počernice 5:4

12. min: David Verner
50. min: David Verner
65. min: Martin Cicala junior
70. min: David Verner

46. min: Martin Michal (rank) za Michal Čížek
46. min: Filip Mikeš (rank) za Michal Kučák
46. min: Tomáš Kratochvíl (rank) za Stanislav Vaňourný
46. min: Tomáš Maxa (rank) za Bilel Wahbi
55. min: Filip Cicala (rank) za Jaroslav Skoumal
60. min: Martin Cicala junior (rank) za Tomáš Tomáš