Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 10. 2020: 15:30
ČAFC Praha z.s. - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

10. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice "A" - Spartak Hrdlořezy, z.s.
4:1 (3:0)
Už i rozhodčí ví, že nemá pískat penaltu, je to zbytečné…
Napsal: cic dne Neděle, 10 Únor 2019 14:23   

DP „A“ – SLOVAN BOHNICE 2:2 (0:2) Vysokou produktivitu ukázal soupeř v úvodním poločase a nám se pak těžko doháněl nepříznivý stav. Srovnat se sice podařilo, ale gól obratu už se nám nepodařilo vsítit. Více o zápase se dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“. Výsledky, křížovou tabulku a vše další o turnaji v Kyjích najdete zde. I když… Najdete… No zatím tam toho moc aktualizovaného není a tak se možná výsledky dozvíte později, či na konci turnaji, kdy už tam ale asi nikdo hledat výsledky nebude… Příští zápas (poslední ve skupině) hrajeme v neděli 7.2. od 14:30 hod a soupeřem nám bude METEOR U18 (cic) 

Do zápasu nemohou nastoupit z různých důvodů (pracovní povinnosti, rodinné dovolené, zranění) Adamec, Skoumal, Malimánek, Douděra, Cicala, Roman, Wahbi, Urban, Smagovič, Beneš, Kocourek, Miki. Dost na druhou kvalitní jedenáctku i s náhradníkem. I tak jsme však připraveni do zápasu a chceme odčinit první turnajovou porážku z úterní dohrávky. Nastupujeme v tradičním rozestavení 4-2-3-1.

V úvodní patnáctiminutovce je hra sevřená mezi vápny a bez jakéhokoliv zakončení. 15´Culka vysune kolmicí do strany Picka, který krásnou přihrávkou do kapsy za obranu najde naběhnutého Vernera. Bohužel vysoko vyběhnutý bohnický golman Davidovo zakončení nepustí za svá záda. Skokem pod nohy míč vyrazí nad břevno. Následný rohový kop zakončíme nepřesně. Rozehrávka bohnických od branky je málokdy vídaná. Přímo do zámezí a tak zahráváme zadarmo další rohový kop. Na přetažený centrovaný míč si naběhne Culka, ale jeho volej míří velmi nepřesně mimo branku. 22´ Picek nezachytí rozeběhnutého protihráče po lajně a ten svůj samostatný nájezd do vápna zakončí prostřelením Kučáka. Prohráváme 0:1. 24´ rohový kop Beera na Culku, který vrací zpět hlavou, míč vypadne ze souboje na vápno, kde v zakončení pálí gólově Pour, ale jeho střelu zastavuje Prokop svým tělem. Dlouhý nákop bohnického golmana přebírá rozeběhnutý útočník a přes kopírujícího Tomáše se pokouší zakončit z velkého vápna. Naštěstí střelou nad břevno. 27´ Beer hledá lobem zaběhnutého Vernera, který se pokouší lobovat golmana na hranici velkého vápna. Bohužel vysoko vyběhnutý brankář míč konečky prstů vyrazí. 30´pressingem získáme na soupeři míč a po krátké přípravné kombinaci zakončuje Beer z velkého vápna. Golman však jeho umístěnou střelu chytá. 31´ další z nebezpečných dlouhých nákopů zastavuje před dobíhajícím útočníkem vysoko postavený Kučák. 37´ Vojta alias Matěj Urban se uvolní ve vápně kličkou tam a zpět a je podražen. Zahráváme penaltu… Tentokrát se k exekuci staví Verner, ale přestřeluje a prokletí trvá… , kolikátá neproměněná penalta v řadě? Jestli dobře počítám, tak pátá neproměněná penalta v řadě. Inzerát v annonci stále visí. „hledáme střelce penalt“ … 39´ bohnický „Hudy“ řádí a projde u vápna přes naše 4 špatně bránící hráče (???!!!) a ve vápně s klidem prostřeluje do protipohybu Kučáka a zvyšuje na 0:2. Tak to bolí krátce po neproměněné penaltě. 43´ Culka vstupuje ze strany do vápna a namísto přihrávky na zadní tyč na volného nabíhajícího Čížka se pokouší pálit z úhlu. Nepřesně a nadějná šance končí v ochranné síti za brankou. 45´filrtujeme obranu ve prospěch zcela volného Vernera na vápně, ale ten míč v obrovské šanci nezpracuje. Poločasový festival našich zahozených šancí a bohnická lekce z produktivity.

50´ Verner se prosadí na posledním obránci, přes kterého David vstupuje osamocený do vápna a pálí. Zase nad branku… 55´vysoká aktivita našeho týmu nese ovoce. Napadáním soupeře získáváme míč a Pour okamžitě postupuje otevřeným středem hřiště. Kolmicí nachází Vernera, který přebírá míč mezi obránci a vstupuje do vápna. Jesličkami překonává golmana hostů a snižuje tak na 1:2. Aktivitou náš tým hýří a nedává soupeři možnost jakéhokoliv ohrožení branky. 58´ Verner je na hranici vápna faulován, ale míč ze souboje vypadne k Pickovi. Rozhodčí nechá pokračovat ve hře a Picek pálí z vápna. Bohnický golman vytasí efektní, ale neefektivní zákrok, po kterém zatočený míč nedokáže vytěsnit nad břevno a ten skončí v síti. Srovnáno 2:2!! 72´ hosté hrozí poprvé ve druhé půli. Krátkou kombinací se dostanou k zakončení z úhlu. Míč naštěstí letí těsně mimo. 78´hosté jdou po kombinaci středem sami do vápna. Vyběhnutý Kučák vyrazí míč tělem. Akce pokračuje a hosté po krátkém obléhání pálí do horního rohu branky. Kučák čaruje a neskutečným zákrokem vytěsňuje gólovou střelu na rohový kop. Následný rohový kop odvracíme, ale opět jen na kopačky hostů. Akce pokračuje vstupem za strany do vápna, zpětná přihrávka a zakončení na bližší tyč končí jen těsně mimo tyče. 82´ Verner se uvolňuje ve vápně, je podražen, ale rozhodčí druhou penaltu nepíská. Tak buď má blok, že více než jedna penalta se v zápase nepíská, nebo, a to je pravděpodobnější, nechce vnášet dohady, kdo jí bude zahrávat a prodlužovat naše prokletí. No škoda už šel okolo kluk z ulice a hlásil se, že penaltu kopne… 84´ k zakončení se dostane Šesták, ale jeho střela z vápna míří těsně nad horní roh branky. 90´ Po poločasovém oddychu se probudí na závěr bohnický „Hudy“, který provětrá naší obranu ve vápně, ale nakonec jej dokážeme neutralizovat.

Druhý poločas jsme soupeře přehráli a srovnali nepříznivý stav. Škoda však neproměněných šancí z úvodu a našich chyb při obdržených brankách. Musíme se poučit a vyvarovat se chyb, protože pak vstřelené branky ztrácí na lesku a nepřináší body… (cic)SLOVAN BOHNICE - Dolní Počernice 2:2

Góly
55. min: David Verner
58. min: Libor Picek
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Jan Šesták (rank) za Vítězslav Culka
58. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Michal Čížek
Karty

M. Kučák
rank
L. Picek
rank
T. Tomáš
rank
J. Prokop
rank
M. Urban
rank
V. Culka
rank
L. Pour
rank
M. Čížek
rank
L. Dufek
rank
V. Beer
rank
D. Verner
rank
 

Svátek má

Dnes 11.05.2021 : Svatava
Zítra 12.05.2021 : Pankrác

Narozeniny má

6.5.2021: Zdeněk Prajs 42 let
20.5.2021: Jan Douděra 47 let
21.5.2021: Matěj Beznoska 20 let
28.5.2021: Tomáš Stejskal 52 let
30.5.2021: Martin Dlabáček 36 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login