16. 11. 2019: 13:30
Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Smrťák měl tupou kosu a nekosil, ale i přesto jsme úvodní zápas zakončili střeleckým koncertem
Napsal: cic dne Pondělí, 21 Leden 2019 00:12

DP „A“ – ADMIRA PRAHA U19 6:1 (2:0) za agresivní přístup, herní projev jsme si vítězství zasloužili, ale poločas byl vyrovnaný a mohli jsme na jeho konci tahat za kratší konec. Hosté však své velké šance nevyužili a my jsme krásnými brankami v závěru poločasu šli do dvoubrankového vedení. Další přehledný popis utkání najdete, když vstoupíte na „celý článek“. Můžete sledovat i celý zápas díky videoreportáž, který pro vás připravil náš dvorní videospecialista Milan Novák, vstupte do něj zdeVýsledky a křížovou tabulku turnaje Kyje najdete: zde. Příští zápas hrajeme v sobotu 26.1. od 12:15 hod a soupeřem nám bude Sokol Troja (cic)

ccc

Přípravu jsme zahájili 4.1., protože bude mít letos kratšího trvání. První mistrovský zápas se hraje již 10.3. Do prvního zápasu zimního turnaje v Kyjích nám los přiřadil běhavé mladíky z Admiry. Do zápasu nemohou nastoupit hráči z různých důvodů. Pracovní a rodinné (relaxační pobyty na horách a jiné rodinné) důvody jsou jen ojedinělé. Netěší nás však zranění, která dala stopku hráčům na kratší či delší dobu. Mezi ty patří Martin Roman, kde se zdá bude mít bohužel léčení delšího trvání, Michal Kučák si doléčuje problém se zády a Martin Cicala junior pak nedočkavě vyhlíží doléčení zlomeného malíčku u nohy. Do zápasu nám tedy chybělo celkem 7 hráčů, kteří zajisté nastoupí v dalších přípravných zápasech.

Do utkání nastupujeme v rozestavení 4 – 2 – 3 – 1

Soupis nejzajímavějších momentů utkání

3´hosté z Admiry získají míč po ztrátě Tomáše na polovině hřiště a zatáhnou akci po naší levé straně až do vápna, centr a nastavená kopačka nasměrovala dorážkou míč k tyči. Naštěstí na opačnou stranu a míč letí do zámezí. 9´ Urban filtruje obranu, kam zabíhá Picek, ale namísto přízemního centru si míč ukopne za čáru a po nadějné akci následuje jen odkop od branky. 13´ krásná kombinační akce po ose Picek – Urban – Jašev - Pour - Verner nás dostane před vápno, kde posledně jmenovaný centrem hledá naběhnuté spoluhráče, ale obrana míč odvrací na roh. Následný roh je opět odvrácen, ale my dokážeme v akci pokračovat Urbanem. Ale jen na chvíli než ztratí míč, kdy hosté dlouhým nákopem za naší otevřenou obranou rozvinou nebezpečnou protiakci. Mimo vápno vysoko vyběhnutý Miki však míč před dobíhajícím útočníkem ukopne do bezpečí. 15´rohový kop hostů odvrací Vajner. Pour vyjede s míčem z vlastní půle a filtruje obranu na Vernera, který vstupuje do vápna a pálí z úhlu na branku. Tvrdá přízemní gólová střela však končí jen na tyči. 20´ Urban předskakuje protihráče a dostane se pohodlně bez ataku protihráčů až k velkému vápnu, kde však jen zbrkle zakončuje bodlem vysoko nad branku. 21´Vajner ztrácí míč v rozehrávce, ale návrat dalších obránců nebezpečný výpad hostů neutralizujeme na rohový kop, z kterého hosté nic nevytěží. 27´Vajner vysune kolmicí Vernera, ten přízemní přihrávkou hledá ve vápně naběhnutého Poura, ale tomu zakončení zablokuje obránce. 34´ Jašev ztrácí míč při útočné kombinaci, kdy namísto přihrávky volí kličku a pak nás hosté vykombinují a vyšlou do samostatného nájezdu svého rozeběhnutého útočníka. Miki nájezd chytá skvělým reflexivním zákrokem, kdy nohu míč vyrazí na roh. Následný roh odvrací hlavou Vajner. 40´zahráváme dva rohové kopy v krátkém sledu za sebou. První přetažený se pokouší zakončit Tomáš, ale je mu ukopnut míč na další roh. Ten sice opět odvrací obrana hostů mimo vápno, kde se prosadí tělem Picek, míč soupeři ukradne a zatáhne po straně k vápnu.Na jeho zpětnou přízemní přihrávku nabíhá Pour a krásnou přízemní střelou posílá míč do sítě – vedeme 1:0!!! 44´Urban probíhá při svém obranném zákroku na polovině hřiště a uvolňuje soupeři dálnici směrem k vápnu. Tu však soupeř nevyužije a dobrá práce zbytku obranné řady míč nepustí na kopačky soupeř a neumožní ani zakončení. 45´ hosté faulují Vernera, který si míč pokryl na hranici velkého vápna. K trestnému kopu se staví Picek a překrásným kopem vymete horní roh branky – vedeme 2:0!!!

Skvělý závěr poločasu s vysokou efektivitou určil poločasový výsledek, ale zápas byl vyrovnaný a oba týmy pracovaly dynamicky a aktivně. Byl to spíše z mého pohledu remízový poločas. Do druhého poločasu došlo ke střídání a změnám postů. Střídáme ve dvou fázích v čase mezi 55 – 60.minutou. V první post za post ve druhé vlně pak dojde k přesunu, kdy Douděra jde na podhrotového útočníka, Körbler na hrot, Verner na kraj zálohy a Beer do záložní středové dvojice.

Hráče musím pochválit za celozápasovou aktivitu a neutuchající chuť po vítězství. Mimochodem ta nám musí zůstat v hlavách a ani v přípravě nesmíme myšlenkově slevit…

48´Vajner hledá kolmicí na vápně naběhnutého zcela volného Jaševa, ale ten v nadějné šanci na míč nedosáhne. 49´ Samgovič také krásnou kolmou přihrávkou do vápna hledá naběhnutého Picka, ale i ten jen o malý kousek na míč nedosáhne. 51´velmi pěkná a jednoduchá a rychlá kombinační akce hostů je zakončena vstupem ze strany do vápna. Naštěstí tato povedená akce nebyla zakončena přesně a křížná technická střela končí mimo těsně branku. 54´ Beer získá míč po nepovedeném výkopu golmana, vrací lobem zpět na smrťáka Gembiho, rozuměj Tomáše Körblera, který se ocitne tváří v tvář golmanovi, ale v zakončení selže a pošle mu je jen do rukavic. 57´Tomáš vhazuje dlouhý aut do vápna, hlavičkující obránce míč podběhne a jen lízne a pustí za sebe. Tak čeká dravec Verner a hlavičkou z malého vápna zakončuje do branky, ne do břevna (!!!), ale míč se mu odrazí zpět na kopečku a ten už pak doklepne do branky a zvyšuje na 3:0. Netrvá dlouho a skóre navyšujeme. 60´ Verner se dostane přes 4 protihráče, kteří se jej snaží zastavit nedovoleným taktickým způsobem, až na hranici vápna, kde jej definitivně srazí. David se rval a buldočím způsobem se prosadil bez padnutí hned při prvním zákroku a dostal nás až k hranici vápna, kde jsme od lajny zahrávali trestný kop. Jeho zahrání si vzal na starosti Pour, který krásným stříleným centrem poslal míč na zadní tyč. Míč tak nad hlavami naskakujících obránců a útočících hráčů skončil na tyči, od které se odrazil do sítě – vedeme 4:0!!! Aktivitou hýříme a na soupeři si vynucujeme tlak, ze kterých si vytváříme další šance. 70´ Čížek centrem do malého vápna hledá naběhnuté spoluhráče, golman vyrazí míč jen před sebe a tak pro Tomáše není problém poslat míč do zcela odkryté branky 5:0. Čisté konto Miki bohužel neudrží. 74´centr do vápna Miki podběhne a umožní tak zakončení hostujícího útočníka. Miki svou chybu napraví a zázračným zákrokem míč vyrazí na rohový kop. Ten Admira ahrává na penaltu, kde pohodlně naběhne a zcela osamocený (???) hlavičkuje do protipohybu Mikiho a střílí čestný úspěch a snižuje na 5:1. 78´ Beer z vápna se pokouší překvapit vysoko postaveného golmana, ale míč letí těsně nad břevno. 80´Beer lobem za obranu najde zaběhnutého zcela osamoceného Čížka, který však v zakončení zklame a svou tradiční „uklízečkou“ nezakončí přesně. Po dopadu míč z voleje posílá těsně mimo tyče branky. 82´ zahráváme Beerem trestný kop z 20 m na rohu vápna. Beer překvapivě pošle míč okolo zdi na rozeběhnutého Poura. Ten vstupuje do vápna a přízemním centrem hledá spoluhráče do zakončení. Obrana míč neodkopne, ale jen posune na vápno, kde míč vrací hlavičkou Čížek zpět do vápna na Douděru, který míč pokryje tělem a posune do strany na Vernera. David po krátké přípravné kličce na střed pálí na branky a míč po lehké teči končí v síti – vedeme 6:1!!! Závěr utkání hrajeme s chutí a opět v útočné aktivitě nepolevujeme.

Všichni hráči zaslouží pochvalu a i přes mnohé nepřesnosti a drobné či větší chyby jsme utkání sehráli ve výborném tempu, s dobrou kombinační hrou a hlavně s vysokou střeleckou efektivitou (cic)

ADMIRA U19 - Dolní Počernice 1:6

40. min: Lukáš Pour
45. min: Libor Picek
57. min: David Verner
60. min: Lukáš Pour
70. min: Tomáš Tomáš
82. min: David Verner

53. min: Tomáš Körbler (rank) za Libor Picek
53. min: Vladimír Beer (rank) za Dany Jašev
59. min: Jan Douděra (rank) za Tomáš Smagovič
59. min: Michal Čížek (rank) za Jaroslav Skoumal