Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 10. 2020: 15:30
ČAFC Praha z.s. - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

10. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice "A" - Spartak Hrdlořezy, z.s.
4:1 (3:0)
S první Michalovou nulou jsme navlékli další korálek
Napsal: cic dne Středa, 24 Říjen 2018 15:45   

ČZU – DP „A“ 0:3 (0:2) Nepřipustili jsme zaváhání jako loni, které jsme mnozí měli v paměti a nechtěli jsme ani stínem připustit podobný lapsus. Díky poctivému přístupu všech hráčů jsme nakonec korunovali zápas „povinnou“ výhrou. Příští zápas sehrajeme opět na hřišti soupeře a opět v neděli -28.10. od 14:30, na hřišti TJ SOKOL PÍSNICE. Na ČZU jsme měli fanoušky v převaze, za což bych našim posledním věrným, kteří s námi jezdí na výjezdy, chtěl poděkovat a věřím, že je za to odměňujeme svými výkony a brankami a krásnými akcemi. Ale teď zpět k zápasu na ČZU. Více se o tomto zápase dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“ (cic)

Velmi se omlouvám za pozdní zápis z utkání, ale i ten, který bývá nemocný jedenkrát za dva roky, jednou ulehne… Pravidelní čtenáři jistě prominou a příležitostné snad neodradím od čtení budoucích článků a stanou se tak pravidelnými… Potřeboval jsem totiž nabrat energii a sílu po velké nevolnosti a krátké nemoci, kterou jsem díky odpočinku i díky energii na dálku, nabral a s chutí tedy píšu report z posledního utkání.

Do zápasu na ČZU nemohou nastoupit nominovaní mladíci Běla, Beznoska, ale i zkušení Šedivý, Maxa, Vaňourný a Prokop a tak se sestava opět mění. Prokop sice nastupuje, ale z pracovních důvodů až v průběhu druhého poločasu. Dále nemohou nastoupit Pour a další hráči, kteří hrají souběžně domácí utkání za C tým (Skoumal, Čížek, Jašev, Šesták, Miki a Palička). I tak však díky návratu z dovolených, uzdravení hráčů a širokému kádru naplňujeme lavici 4 hráči.

Do zápasu nastupujeme s rozestavěním 4 – 2 – 3 – 1 a s jasným cílem nepromarnit ani minutu z úvodního dějství svým bohorovným přístupem. Zakousneme se do soupeře od úvodních minut. Soupeř je houževnatý a hraje poměrně jednoduchým systémem dlouhých nákopů, které se nám po celý zápas daří eliminovat.

2´Beer filtruje kolmicí ve prospěch Wahbiho, který ve vápně dělá kličku golmanovi, ale míč mu uletí do zámezí. 8´domácí dlouhým nákopem do vápna hrozí svou klasickou útočnou akcí. Odražený míč dostanou na kopačky domácí a zakončují střelou těsně nad břevno. 9´ domácí zahrávají dva rohové kopy v těsném sledu za sebou. První odvrací naše obrana do zámezí, na další roh, další už jde do bezpečné vzdálenosti od naší branky. 12´Wahbi vysune Dufka do strany, který vstupuje do vápna a střílí z úhlu na branku. Golman Tuček vyráží míč mimo tyče. Následný rohový kop zahrajeme nakrátko na Dufka, který se po kličce dostane do vápna a přihrávkou od brankové čáry do malého vápna hledá naběhnutého Tomáše. Bohužel ten své zakončení posílá těsně vedle tyče domácí branky. 15´Wahbi centrem do vápna nachází Dufka, který adresuje na vedle sebe lépe postaveného Smagoviče. Jeho zakončení těsně mine horní roh domácí branky. 17´trestný kop z 30 m zahrávají domácí dlouhým nákopem do vápna, hlavičkový souboj, ze kterého ale není ohrožení branky. 22´Wahbi filtruje obranu ve prospěch naběhnutého Vernera, ale jeho vstup do vápna zastaví poslední obránce ukopnutím na roh. Ten zahrává Beer na přední tyč a osamocený Cicala se jen o centimetry nedostane ke gólovému zakončení. Odšpuntování naší touhy po brance přichází až o několik minut později. 28´ svou aktivitou a tlakem si vytvoříme 3 nebezpečné rohy za sebou. Při třetím, kdy se míč odrazí mimo vápno, centruje zpět do vápna Verner a Adamec si klidem jemu vlastním zpracuje míč mezi dvěma obránci zády k brance a v chůzi se mezi nimi otočí a chladnokrevně posílá míč z 10 m k tyči – vedeme 0:1!!! Nepolevujeme ani na chvíli. Uběhne jen několik minut a přichází další uklidňující branka. 32´ obehrajeme dvě „vany“, rozuměj roztáhneme hřiště přihrávkami do šířky (to aby tomu rozuměli i fanynky). Malimínek křížnou přihrávkou pošle míč na vápno na volného Cicalu, který nezištně mezi nohami propustí míč pro Wahbiho a ten už přetaženým centrem hledá na zadní tyči Vernera. Davidovo hlavičkové zakončení sice vyráží golman Tuček, ale jen do vnitřní boční sítě, do branky. Vedeme 0:2!!! 33´ přiznáváme teč Malimánkem a soupeř s díky za gesto fair play rozehrává rohový kop. Ten bezpečně ubráníme a gesto fair play je nám poté v druhé půli soupeřem odměněno stejným počinem… 38´ autové vhazování Cicaly na Wahbiho, stojícího na rohu velkého vápna, ten se otočí okolo obránce a od brankové čáry posílá přísnou přízemní přihrávku, která však je proletí malým vápnem a nikdo z našich hráčů na ní nedosáhne. 43´rohový kop nakrátko, domácí faulují Wahbiho a tak zahráváme trestný kop v ještě bližší vzdálenosti od branky. Trestný kop skončí po odražení na kopačce Beera, který zakončením k tyči prověří pozornost Tučka v brance domácích. Ještě nebyl v šatně a tak míč vyráží konečky prstů na rohový kop. Centrujeme do vápna a Cicalovo gólové zakončení na přední tyči opět odvrací domácí na další roh. Z něj už nic nevytěžíme.

Pozor na „Csaplarovu past“, stav vedení 2:0 může být vlastní pastí. Avšak my pozorným výkonem, poctivým plněním taktických pokynů a neutuchajícím útočným apetitem nedopustíme to, před čím se varujeme o půli. Naopak přijde uklidňující třetí branka.

46´ Tomáš vyšle dlouhým nákopem Picka k průniku do vápna. Libor se prosadí přes 3 obránce a přihraje zpět na Wahbiho, který akci vylepšuje přihrávkou na zcela volného Dufka, který vstupuje do vápna. Zakončení je sice těsné, ale nepřesné a domácí golman tak ani nemusí zasahovat. 47´ trestný kop z 20 m zahrávají domácí obstřelem přes zeď, ale Kučák míč vyráží na roh. 50´ zahráváme další rohový kop Wahbim, odražený míč si převezme Dufek a dvěma kličkami se zbaví protihráčů a zakončuje tvrdou střelou, bohužel je mu zablokována a tak nadějná akce končí jen neplodným rohovým kopem. 53´ Dufek kombinuje s Dufkem u rohu vápna, po narážečce vstupuje osamocený Cicala do vápna, ale při zpracování ze vzduchu mu míč uteče z kopačky do zámezí. 57´největší šance domácích do naší otevřené obrany. Domácí rychlou akci finalizují vstupem do vápna a po dvou kličkách pokusu o střelecké zakončení, naštěstí naše obrana domácího hráče dostoupí a nenechá jej ani zakončit. 60´ Wahbi hledá centrem do vápna Dufka, který vrací zpět na zcela volného Cicalu, ale hlavička není přesná a golman Tuček míč pohodlně chytá. 63´další brejková akce domácích je zakončená zpětnou přihrávkou na vápno a střelou, která končí těsně nad horním rohem Kučákovy branky. 64´ Verner centruje do vápna, nabíhající Dufek hlavičkou nechá vyniknout golmana Tučka, ale ten míč jen vyrazí a tak pro Lukáše není problém akci dokončit nohou a poslat míč dorážkou do sítě – vedeme 0:3!!! 65´trestný kop domácích z 20 m do horního rohu branky chytá s bravurou a jistotu Kučák. Míč lepí do rukavic a odmítá dorážku či rohový kop. Pomlka. 20 minut i chybí poznámky, asi jsem se nechal unést velkou chutí celého týmu nezabrzdit v sobě útočný apetit a tak jedna akce střídá druhou, ale není tam finále, není tam zakončení. Hosté se z tlaku vymaňují jen ojediněle a to v podobě posledního rohu v 85.minuty.

Spokojení a sebevědomí odcházíme ze hřiště s vytouženými třemi body. Avšak odcházíme s pokorou a s vědomím, že máme před sebou další zápas, který chceme zvládnout! (cic)ČZU PRAHA - Dolní Počernice 0:3

Góly
28. min: Tomáš Adamec
32. min: David Verner
64. min: Lukáš Dufek
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
74. min: Filip Beneš (rank) za Tomáš Smagovič
78. min: Jan Prokop (rank) za Lukáš Dufek
84. min: Jan Douděra (rank) za Martin Cicala junior
Karty

M. Kučák
rank
T. Adamec
rank
T. Tomáš
rank
V. Malimánek
rank
M. Cicala junior
rank
L. Picek
rank
V. Beer
rank
T. Smagovič
rank
L. Dufek
rank
D. Verner
rank
B. Wahbi
rank
 

Svátek má

Dnes 11.05.2021 : Svatava
Zítra 12.05.2021 : Pankrác

Narozeniny má

6.5.2021: Zdeněk Prajs 42 let
20.5.2021: Jan Douděra 47 let
21.5.2021: Matěj Beznoska 20 let
28.5.2021: Tomáš Stejskal 52 let
30.5.2021: Martin Dlabáček 36 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login