Dolni Počernice "A" - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY
3:2 (1:0)
Další navlečený korálek byl také dárkem pro oslavence Miroslava Mařence
Napsal: cic dne Pondělí, 15 Říjen 2018 01:15

DP „A“ – JUNIOR PRAHA 3:1 (1:0) Bývalý brankář Miroslav Mařenec, odchovanec Dolních Počernic, který chytal i za Slavii Praha (s tehdejším komunistickým názvem poplatným době Dynamo Praha), stál u vzestupu Dolnopočernické kopané v 60. létech a 30.9. oslavil 80.narozeniny. Jsme rádi, že jsme mu mohli dát ten krásný nehmotný dárek v podobě zážitku skvělého fotbalu a výhry 3:1. Tento zápas je opět zdokumentován na videonahrávce Milana Nováka, kterou najdete zde. Musíme se omluvit, že z technických důvodů není nahrán druhý poločas, který přinesl tolik krásných akcí… O to více snad ocení čtenáři můj tradiční zápis psaný slovem, na který vstoupíš proklikem na „celý článek“. Do tradiční fotogalerie Vl. Exnera vstoupíte zde. Příští zápas sehrajeme v neděli, dne 21.10. od 15:30 hod na hřišti ČZU PRAHA (cic)

2. Malimánek filtruje obranu ve prospěch rozeběhnutého Dufka, ale je nám odmáváno hraniční ofsajdové postavení. 3´Malimánek lobuje obranu opět na rozeběhnutého Dufka, který vstupuje do vápna a pálí z velkého úhlu. Škoda, že neposunul do druhé vlny Wahbimu, který byl zcekla osamocený na velkém vápně… 6´Beer rozehraje trestný kop (po faulu na Malimánka) na rozeběhnutého Dufka, který centrem najde ve vápně Šedivého. Před ním mu ale lízne míč Smagovič a ten tak Ondru přelétne. Pohotový Picek však přetažený míč zpracuje a stříleným centrem (střelou) trefuje Šedivého, od kterého se míč odrazí do sítě – vedeme 1:0!!! 7´ Prokop kazí rozehrávku a hosté kontrují brejkem, Cicala unikajícího protihráče zastavuje odebráním míče a ještě získává klid faulem na svou osobu. 9´Šedivý najde (lobem) kolmicí za obranu naběhnutého Wahbiho, který se pokouší lobovat golmana Třešňáka, který zblízka míč zablokuje a Pickova dorážka je zastavena obráncem. 11´ hosté nás překvapí filtrem, kdy nám za obranu zabíhá Hrubý. Vyběwhnutý Kučák míč sice chytá, ale Šedivý jej fauluje a tak rozhodčí vrací hru zpět a domácí zahrávají trestný kop. Ten zahrávají hosté ne příliš prudkou střelou, kterou snadno chytá Kučák do koše. 15´Prokop přihrávkou přes šíři hřiště dává do tlaku Šedivého, který navíc míč špatně zpracuje a daruje obrovskou gólovou šanci Nyklovi ke vstupu do vápna. Obětavý Malimánek ve skluzu zachraňuje odkopem na rohový kop. Ten bezpečně chytá Kučák. 17´Wahbi centrem na zadní tyč vyzve Dufka kke skórování. Bohužel Lukáš ze 2 metrů trefí jen boční síť. 18´dlouhý nákop hostů podskočí Cicala a přichází nebezpečný centr do vápna, naštěstí jen prolétne mimo nebezpečný prostor zakončení. 20´trestný kop hostů zahrávaný ze strany chytá bezpečně Kučák do rukavic. 21´Beer najde filtrem zaběhnutého Wahbiho, kterému nevyjde na hranici vápna proti poslednímu obránci klička do zakončení. 23´Malimánek kolmicí vyzve Dufka ke zteči. Následuje od brankové čáry nadýchaný centr, ale Beer v ideální pozici hlavičkuje nedůrazně a mimo tyče. 30´Prokop kolmicí dostane míč k vystoupivšímu Wahbimu, ten posune za obranu na zaběhnutého Picka. Krásnou adresnou přízemní přihrávkou najde Libor na zadní tyči Dufka, ale jeho zakončení je nepřesné a křížnou střelou míč dojde jen do zámezí. 34´ Dufek při napadání na polovině hřiště ukradne míč a kolmou přihrávkou vyzve Wahbiho, který jde sám na brankáře. Billy je sice na míči později, ale golman Třešňák málem svým špatným odkopem (či nepovedenou kličkou?) Daruje Wahbimu skórování do opuštěné branky. 35´trestný kop z nebezpečné vzdálenosti 17 m zahrávají hosté. Kučák přízemní střelu k tyči skvělým zákrokem chytá!! 36´ Dufek vyšle Wahbiho do strany. Jeho samostatný nájezd však zastavuje přísný praporek pomezního rozhodčího.

47´Beer přihrávkou rozeběhne Wahbiho, který se uvolní zpětnou kličkou a centrem hledá Dufka. Tomu obrana nepovolí zakončení. 55´ Picek dlouhým nákopem za obranu vyzve k výpadu za obranu Wahbiho, který překvapí nejen obránce, ale i vysoko postaveného golmana, kterého přehodí a za mírného přispění nerovného terénu míč doskáče do sítě – vedeme 3:0!!! 57´ hosté trefují po závaru v našem vápně tyč!! 65´trestný kop z ideální pozice zahrává Wahbi nejen přes zeď, ale i nad branku. Už se tak na jeho pozici tlačí další dravci, kteří chtějí trestné kopy zahrávat. 67´Picek zatáhne míč po straně, zpětnou kličkou posadí na zem obránce a nezištnou zpětnou přihrávkou posune na Poura, který se nemýlí a prostřeluje golmana Třešňáka a zvyšuje tak svou první brankou v A týmu na 3:0. 75´trestný kop zahrává do vápna Wahbi, odražený míč se dostane k cicalos, který si míč posuna prsama do vápna a pálí z 12 m. Bohužel jen golmanovi přímo do rukavic. 82´Centr hostů ze strany, na který naskakuje Hrubý a hlavičkou na bližší tyč snižuje na 3:1. 84´Wahbi zahrává rohový kop, na který naskakuje Beznoska spolu se Šedivým. Beznoska na míč nedosáhne a hlavičkuje líznutím nad branku. Škoda, že nepřenechal na za sebou ideálně postaveného Šedivého… 40´ tvrdá střela těsně vedle tyče Kučákovi branky.

Výborný výkon, kterým jsme opět dali zapomenout na předchozí zápas. Perfektně jsme zvládli zápas po taktické stránce, kdy jsme dokázali v zápase perfektně a bezchybně plnit stanovenou taktiku. Bylo jsme za to odměněni dalším pomyslným korálkem. (cic)

Dolní Počernice - TJ JUNIOR PRAHA 3:1

6. min: Ondřej Šedivý
55. min: Bilel Wahbi
68. min: Lukáš Pour

73. min: Filip Běla (rank) za Lukáš Pour
73. min: Tomáš Maxa (rank) za Vladimír Beer
80. min: Filip Beneš (rank) za Libor Picek
82. min: Matěj Beznoska (rank) za Lukáš Dufek
88. min: Tomáš Tomáš (rank) za Martin Cicala junior
45. min: Libor Picek Karta
81. min: Lukáš Dufek Karta
90. min: Tomáš Tomáš Karta