Dolni Počernice "A" - SPARTAK KBELY z.s.
2:1 (1:1)
Celý zápas režírujeme sami a navlékli jsme další korálek
Napsal: cic dne Pondělí, 17 Září 2018 01:24

DP „A“ – FK KLÁNOVICE 3:2 (2:0) tak už se stalo pravidlem, že zápasy režíruje náš tým. Tentokrát jsme po zcela jednoznačně plněném scénáři od 75. minuty opět začali tento měnit a vstupovat do něj svými chybami. Dali jsme nadechnout neškodnému soupeři a ten se po nadechnutí zakousl a pokoušel se o (ne)možné, obrátit stav 3:0. Zdramatizovali jsme si závěr zápasu sami! Pro ty, kteří si rádi přečtou „pár“ řádek a postřehů pisatele a trenéra v jedné osobě je tu jednoduchá cesta – vstup na „celý článek“. A že chceme přinášet kompletní zpravodajství, tak pak nesmí chybět ani fotogalerie, když to čas našemu dvornímu fotografovi Exnerovi dovolí. Kompletní fotogalerii najdete: zde . Ale aby to opravdu mělo pro naše fanoušky a všechny čtenáře kompletní servis na "nepralesní" úrovni, tak je tu díky skvělé spolupráci našeho dvorního video specialisty Milana Nováka opět pohled okem jeho kamery. Záznam celého zápasu shlédnete zde . Je tvůj čas dražší, než aby sis z něj dokázal uzmout z něj tolik, abys shlédnul celý záznam? Pak je tu speciálně pro tebe připraven video výběr nejzajímavějších momentů zápasu, který shlédneš zde . Příští zápas sehrajeme v neděli 23.9. od 17:00 hod na hřišti soupeře, proti ČAFC „B“. (cic)

Vítáme soupeře, který postoupil z 2.třídy ze čtvrtého místa, tým Klánovic. Nováček, který by neměl být pro nás těžkou překážkou. Tolik z pohledu na tabulku a na suché statistiky. Ale náš tým je již dostatečně ponaučen z minulého zápasu, že fotbal je živý organismus, kde neplatí matematické modely, pokud nemáš pokoru, týmového ducha a jsi dalek plnění taktických pokynů! Sestava doznala významných změn v obranné řadě. Kromě dlouhodobých absencí není do zápasu s Klánovicemi k dispozici Šedivý a Tomáš. Palička je též na dovolené a Šesták má stále velmi nízkou tréninkovou účast. Proto jsme nominovali prověřeného mladíka z B týmu, Adama Hamiollavu, ke kterému jsme přidali zkušenost a klid v podobě Císaře Bekyho, rozuměj Honzy Prokopa. Na pozici levého beka se po zranění vrací Malimánek. V rozestavení změny neděláme a zůstáváme u rozestavení 4 – 2 – 3 – 1.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání:

3´ od úvodu chceme vysokou aktivitou zatlačit soupeře a ovládnout zápas. Adamec výpadem za obranu vyzve přihrávkou na malé vápno Wahbiho, ale jeho pokus o střelu z otočky obrana odvrací, ale po teči Wahbiho s nezahrává ani rohový kop. Ten zahráváme až o chvíli později, ve 4. Minutě, kdy Adamec vhazuje aut na Wahbiho a jeho druhou kličku soupeř odvrací na roh. Míč propadne na zadní tyč, kam zaběhne Verner, který jej zachytí ve vápně a po zpětné kličce vrací z otočky míč před branku. Bezpalec neobratným zákrokem míč zachytí rukou a zamezí tak zakončení našeho hráče. Rozhodčí píská penaltu. K penaltové exekuci se staví Wahbi a s jistotou proměňuje. Skvělý začátek a vedeme 1:0! 6´ Hamiollava nakopne dlouhý míč Wahbi míč hlavou prodlouží za sebe a Dufek zpětnou kličkou se uvolní na hranici vápna do ideální palebné pozice. Jeho dobré gólové zakončení po dopadu z voleje, ale zablokuje bránící hráč. 8´Adamec opět hýří aktivitou a svým výpadem po lajně a následným centrem hledá naběhnutého Dufka, jenž nevyhraje hlavičkový souboj s obráncem. 14´Wahbi se z vlastní poloviny hřiště prosadí rychlostí a skvělou technikou přes čtyři protihráče až do malého vápna, kam vstoupí od brankové čáry. Kličkou a u brankové čáry překvapí golmana Kotrbu a podél brankové čáry vyzve k zakončení. Toho využije osamocený naběhnutý Beer, který pohladí míč a posílá nás do dvoubrankového vedení 2:0. 17´ Malimánek centruje do vápna, obránce míč promáchne a Verner se tak dostává zadarmo k zakončení. Z otočky ale míří vysoko nad branku… 19´Wahbi uniká po pravé straně, od brankové čáry vstoupí do vápna a zpětnou přihrávkou hledá spoluhráče, kteří jsou ve vápně bohužel pozdě a míč pohodlně ukořistí obrana hostů… 24´Wahbi rozeběhne kolmicí Vernera, který po vstupu do vápna volí namísto střely z úhlu nezištnou přihrávku na „hulákajícího“ Dufka, požadujícího míč k zakončení. Bohužel Lukáš míč strhnutým pohybem míč podběhne a jen lízne za sebe. Nadějná akce tak nekončí ani ohrožením branky. 27´křížný pas Vernera najde rozeběhnutého Dufka, ale tomu si při zpracování míč uteče do zámezí… 32´ Smagovič se Skoumalem si narážečkou středem hřiště udělají z protihráčů statisty. Rozeběhnutý Smagovič vyšle Malimánka do vápna, ale tomu je odmáváno ofsajdové postavení. 35´ Verner je zastaven nedovoleným zákrokem. Před zahráním trestného kopu odstupuje Dufek pro zranění, které si způsobil při rozcvičení. Střídá jej Libor Picek. Cca 5 od rohu velkého vápna zahrává Wahbi trestný kop na zadní tyč do malého vápna, kam zabíhá Smagovič a ve skluzu na dlouhou nohu míč posílá vysoko nad branku. Obrovská šance… 40´Smagovič napadá u vápna soupeře a ukradne mu míč. Při pokusu o kličku mu míč odskočí a obránce ve snaze odkopnout míč netrefuje ideálně a skoro si dá nechtěnou střelou z vápna vlastní gól. 41´ následný rohový centrujeme do vápna, míč proletí, pak se jej opět zmocníme a zpětnou přihrávkou najdeme Beera, který krásnou střelou z voleje jen těsně mine horní roh branky. 44´první varování. Trestný kop zahrávají hosté do strany a pak hned z poloviny hřiště do vápna, míč propadne po souboji Prokopa s protihráčem a Adamec na chvíli zaspí a nechá vstoupit protihráče do malého vápna na zadní tyči. Zaběhnutý protihráč střílí z blízka na branku a Kučák míč vyráží nohou, ale jen za sebe, kde na brankové čáře hasí Malimánek odkopem.

Skvěle odehraný poločas, zvládnutý mentálně, herně i takticky. To je ta nejlepší odpověď na předchozí nepovedený zápas. Není důvod zasahovat do sestavy. Střídáme až v 61. minutě Skoumala, který má zvýšenou teplotu.

50´ Picek se uvolňuje jesličkami u postranní čáry a uniká od poloviny hřiště po lajně až do vápna, kde posune míč na Skoumala, ale toho obrana vytlačí mimo vápno. Hosté hrozí pouze dlouhými nákopy, ale je to pro ně nejjednodušší a nejrychlejší cesta k našemu vápnu. První takový přichází v 52.minutě, kdy Malimánek promáchne odkop a daruje míč ve vápně soupeři. Přízemní centr Smagovič odkopne tak nešikovně, že míč končí namísto odkopnutý mimo vápno těsně vedle tyče Kučákovy branky. 54´ postupná rozehrávka dojde k laciné ztrátě a jsme ve vápně v ohrožení. Naštěstí soupeř nevyužil a my odkopem odvracíme do bezpečí. 56´ Wahbi skvělým překvapivým filtrem z otočky vyzve Malimánka ke vstupu do vápna, bohužel Vojta svůj centr posílá velmi nepřesně jen do ochranné sítě nad brankou. 58´nákop soupeře odhlavičkuje zpět Hamiollava, Skoumal prodlouží hlavičkou za sebe a Verner skvělým náběhem z druhé vlny se dostane osamocený před brankáře Kotrbu. David „jistým“ kopem posílá míč po lobem do branky. Vypadá to spíše, že netrefí ani branku, ale nakonec míč zapadne za háčky k tyči – vedeme 3:0!!! 60 brejk soupeře, Prokop ve vápně ne ideálně přihraje Skoumalovi do špeku, Jarda míč neodkopne, odražený míč v souboji nezíská Beer a toho využije klánovický Nejedlý, který z malého vápna nepřekoná Kučáka. Michal skvělým zákrokem míč vyrazí na rohový kop. Ten už odvracíme Malimánkem do bezpečí. 68´ Wahbi se uvolňuje na obránci a faulován. Bily vstoupil do vápna, ale rozhodčího píšťalka zůstala nepochopitelně němá. 72 – 74´dochází ke střídání. Musíme točit hráče a dát prostor i hráčům na lavici. Stahujeme tedy ze hry lehce zraněné hráče Wahbiho a Adamce. 74´Malimánek přihrávkou do vápna najde Vernera, který z otočky střílí, ale jen do rukavic golmana hostí. 76´ další dlouhý nákop, tentokrát do vápna. Kučák zaváhá s výběhem a po dopadu jej hosté na půli cesty lobují. Gólovou hlavičkou Šperla hosté snižují na 3:1… Od tohoto okamžiku naše hra již není tak jistá, neudržíme míč, soupeř si neláme hlavu s rozehrávkou a dlouhými nákopy se dostává do nebezpečné vzdálenosti od naší branky. Na hranici vápna stojí až v 7 hráčích a vytváří tak tlak na naše obranné postavení.87´zahráváme trestný kop z poloviny hřišt, míč propadne k Vernerovi, který je při pokusu o střelu z hranice penalty neutralizován skluzem obránce. A doknce ani nezahráváme rohový kop. 88´ chyba v naší obraně, kdy po centru míč propadne ke zcela volnému Bláhovi a ten pálí z 10 m na branku. Kučák vyráží, ale míč letí podél branky na vzdálenější tyč, kam zabíhá Kutzendörfer a ve skluzu z velkého úhlu posílá míč do sítě – sníženo 3:2. A o emoce v závěru zápasu není nouze.

Vedení 3:2 uhájíme a tak kaňkou v zápase zůstává již jen zranění Dufka (kotník) a Douděra (poranění lýtkového svalu). A další ztráty? Jen modří vědí…

Postavili jsme zcela nové složení obranné řady a zaslouží absolutorium. Opětovně skvělý Adamec, tradičně výborný Malimánek, skvělý výkon mladíka Hamiollavy jen potvrdil správnost volby. Všemu však vévodil Jan Beky Císař Prokop, který nejen organizoval obrannou hru, ale rozvíjel hru útočnou směrem dopředu a odehrál naprosto skvělý zápas. Ne často se uchyluji ke slovnímu vyzdvihnutí nejlepšího hráče, ale tentokrát jsem musel. Mimochodem exceloval svým přístupem již při pátečním tréninku a v zápase jen navázal… (cic)

Dolní Počernice - FK KLÁNOVICE z.s. 3:2

4. min: Bilel Wahbi (Pen.)
14. min: Vladimír Beer
58. min: David Verner

34. min: Libor Picek (rank) za Lukáš Dufek
61. min: Martin Cicala (rank) za Jaroslav Skoumal
70. min: Tomáš Maxa (rank) za Bilel Wahbi
71. min: Dany Jašev (rank) za Tomáš Adamec
80. min: Jan Douděra (rank) za Vladimír Beer
78. min: David Verner Karta