Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

18. 10. 2020: 15:30
ČAFC Praha z.s. - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

10. 10. 2020: 16:00
Dolni Počernice "A" - Spartak Hrdlořezy, z.s.
4:1 (3:0)
Váleli jsme (se) u vody
Napsal: cic dne Úterý, 31 Červenec 2018 19:18   

SOKOL TROJA „A“ – DP „A“ 2:2 (1:1) Chtělo by se napsat váleli jsme SE u vody, ale nebylo tomu tak. To jen krásné fanynky, rozuměj přítelkyně našich hráčů, se za nádherného teplého počasí válely v trávě u řeky v Troji, sledující své milé, jak váleli proti Troje… Ano, podali jsme velmi dobrý výkon v zahajovacím přípravném zápase a odměnou nám je nejen výsledek a opět pocit z dobře vykonané práce. Více o zápase – vstup na „celý článek“. Příští přípravné přátelské utkání sehrajeme v neděli 5.8. od 17:00 hod na hřišti v Kunicích, proti jejich rezervě (cic)

Za krásného slunečného počasí, možná až skoro nesnesitelně teplého počasí, jsme sehráli první přátelský zápas. Do zápasu jsme mohli postavit dvě jedenáctky, ale postupně přicházely omluvenky a tak jsme druhou jedenáctku nechali doma. Protože však máme široký kádr, tak jsme měli stále plnou lavici a mohli jsme si tak vyzkoušet, kam až naše fyzické síly sahají při klasickém střídání. Potěšující bylo, že jsme zápas zvládli fyzicky a to i při náročném úvodním poločasovém stylu hry s pressingem. Právě to se projevilo na mnoha šancích, které jsme získali právě svým náročným stylem hry.

Asi se sluší pro naše věrné i příležitostné čtenáře představit posily, které jsou již zaregistrovaní, ale také někteří zatím v jednání. Všichni však projevili zájem přestoupit do našeho klubu. To je potěšující. Vytvoří tak konkurenci všem ostatním a zároveň doufám zapadnou do naší skvělé party… Věřím, že všechny přestupy dotáhneme do konce.

Vítáme tedy u nás mladého a nadějného brankáře Michala Kučáka, staršího, ale zkušeného obránce Filipa Beneše, stále mladíka Jakuba Kalendu, oba mladé záložníky či útočníky Tomáše Smagoviče a Vojtěcha Kocourka. Do toho se k nám vrací zpět Lukáš Dufek, takže velká konkurence do všech řad a já doufám i z toho plynoucí vysoká tréninková účast a s ním ruku v ruce minimálně stejná herní nebo snad ještě vyšší herní kvalita…?

Odchody jsou zatím jen dva Lukáš Vajner (do Louňovic), o kterém budu psát v hodnocení sezony jaro 2018 a Petr Sedláček, který posílí přeborový tým Královic! Plánovaný je odchod Michala Bureše do Průhonic, které asi využijí opce a změní hostování na přestup. V neposlední řadě se sluší zmínit i půlroční hostování dorostence Reného Nápravníka v Admiře, který bude hrát dorosteneckou soutěž a my věříme, že náš talentovaný hráč bude fotbalově nadále růst.

A teď už k zápasu…

3´skvělým napadání získáme míč na soupeři při jeho rozehrávce od branky a soupeř naší následnou šanci zastavují za cenu nedovoleného zákroku. Trestný kop zahrává Martin Cicala a skvělým stříleným centrem najde hlavu naběhnutého Tomáše, jenž jen lízne míč, který letí mimo tyče. 4´ další náš průnik po pravé straně zastavují domácí nedovoleným zákrokem. Tentokrát zahrává trestný kop Adamec. Nepovedeným centrem trefuje prvního hráče a všichni si dají obětavý „bazén“. Naštěstí nebezpečnou akci neutralizujeme u našeho velkého vápna. 6´rohový kop zahrávají domácí přetaženým centrem, kde se prosadí v hlavičkovém souboji, ale míč míří mimo tyče. 7´ fatální selhání Šedivého, který si nechá rozeběhnut protihráče. Samostatný nájezd s jistotou proměňuje a domácí vedou 1:0.  10´Po pěkné jednoduché akci z naší půle po ose Jašev Skoumal, Adamec najde posledně jmenovaný Maxu, který se individuálně prosadí a střelou z vápna prověří golmana. 15´ Po faulu na Skoumala zahráváme trestný kop Cicalou. Opět nádherný střílený centr najde spoluhráče ve vápně, první naběhnutý – Verner je stažen penaltovým zákrokem a míč mu líže (???) hlavu, v náběhu je ale i Adamec a ten po zpracování z úhlu nekompromisně rozvlní síť a srovnává na 1:1!!! (Poznámka redaktora:  po shlédnutí videa jsem nenašel více než rozčepýření Vernerových vlasů a tak z důvodu nezměněné trajektorie letu míče je přiznána asistence Martinovi Cicalovi juniorovi. A když to potvrdil i střelec, pak nemohu uznat asistenci Venerovi…) 18´Cicala vyjede od vlastního vápna a křížným centrem najde Adamce, který si seběhl na hranici vápna a na jeho středu po zpracování střílí. Bohužel je dotíraný obráncem a tak těsně mine tyč domácí branky. 21 Adamec centrem hledá spoluhráče, ale málem překvapí domácího brankáře, který musí vytěsnit na roh míč, letící do jeho branky. Pokusíme se zahrát Cicalou signál, ale míč nám ukradne soupeř a valí se až do vápna. Střela nemíří naštěstí mezi tyče. 28´krásná akce hostů po naší levé straně, kterou zakončují centrem a následnými nůžkami na zadní tyči. Do branky míč nejde, ale následný závar nám hodně zatopil… 32´rohový kop domácích Miki podběhl, ale v hlavičkové souboji na zadní tyči se naštěstí soupeř přes našeho obránce neprosadil. 45´a na závěr poločasu nádherná jednoduchá akce Vernera, Skoumala a Adamce na jeden dotek až k vápnu, kde Adamec hledá centrem naběhnutého Maxu.

O poločase střídáme  post za post a v průběhu druhého poločasu (75.-80.minuta) střídáme několikrát hokejově.

48´ přízemní centr domácích do vápna, Šedivý je před dobíhajícím obráncem a… S takovou jistotou a krásně trefuje placírkou k tyči a nedává Kučákovi šanci. Domácí vedou 2:1. 52´Wahbi se prosadí individuálně po levé straně, centr do vápna a Vojta Kocourek hlavičkuje těsně mimo tyče. 63´Verner vstupuje do vápna, je podražen (sice je zasažen míč, ale také obě nohy), leč píšťalka rozhodčího mlčí. Verner se dožaduje gestikulací a slovně penalty, ale marně. Hra pokračuje a polehávající Verner ještě netuší, že se mu domácí odvděčí ideální přihrávkou. Hosté na něj (také tím, že již memrumlá a není slyšet) zapomněli a pod tlakem posílají malou domů, kterou si zcela osamocený Verner převezme a na vápně střílí okolo brankáře... nebyl by to David, aby trefil gomana a následně se kulečníkem od golmana neodrazil míč do nohy Vernera a do branky, David to jistí doběhnutím a posílá míč do opuštěné branky – srovnáno na 2:2. 65´-85´ úplně jsem zapomněl, že jsem tam také od psaní zápisků a nechal jsem se unést hrou. Hra na obou stranách byla nepřesná, hodně se na tom podepisovala únava, ale v závěru jsme velmi dobře ovládali hru a z držení míče jsme těžili k ohrožení vápna. Za zmínku stojí šance Kocourka, který se po kličce snaží střelou a la Henry o obstřel, ale netrefuje branku. Na druhé straně nám hraje na nervy při rozehrávce nohou Kučák, ale všechny pokažené rozehrávky následně pochytá. Tu největší, kdy střelu z vápna jen vyrazí před sebe, nedokáže nepochopitelně dobíhající hráč z malého vápna ve skluzu dorazit do branky. No a probral jsem se v 85´kdy jsme ve spolupráci Cicaly s Wahbim rozehráli rohový kop přetaženým centrem, kam naběhl Šedivý, ale na míč nedosáhl.

Na začátek velmi dobré utkání a ukázalo nám spoustu chyb, které již v trénincích napravujeme a napravovat budeme. Ale ukázalo nám také vysokou fyzickou a herní připravenost u některých hráčů, což je milé zjištění. (cic)SOKOL TROJA A - Dolní Počernice 2:2

Góly
15. min: Tomáš Adamec
63. min: David Verner
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Michal Kučák (rank) za Filip Mikeš
46. min: Jan Šesták (rank) za Jakub Kalenda
46. min: Vojtěch Kocourek (rank) za Martin Cicala junior
46. min: Michal Čížek (rank) za Dany Jašev
46. min: Bilel Wahbi (rank) za Tomáš Maxa
Karty

F. Mikeš
rank
J. Kalenda
rank
O. Šedivý
rank
T. Tomáš
rank
V. Malimánek
rank
T. Adamec
rank
D. Jašev
rank
J. Skoumal
rank
M. Cicala junior
rank
D. Verner
rank
T. Maxa
rank
 

Svátek má

Dnes 11.05.2021 : Svatava
Zítra 12.05.2021 : Pankrác

Narozeniny má

6.5.2021: Zdeněk Prajs 42 let
20.5.2021: Jan Douděra 47 let
21.5.2021: Matěj Beznoska 20 let
28.5.2021: Tomáš Stejskal 52 let
30.5.2021: Martin Dlabáček 36 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login