Dolni Počernice "A" - FK Čechie Dubeč, z.s.
6:1 (2:1)
Ztráta 2 bodů na hřišti předposledního Junioru
Napsal: cic dne Pondělí, 18 Říjen 2010 17:08

JUNIOR - DP "A"  2-2 (2-2) ... Ano, jak jsem již někde psal, soutěž je vyrovnaná. V tomto zápase jsme se mohli přesvědčit o tom, že postavení v tabulce nepředurčí vítěze !! Bohužel nastoupil proti nám houževnatý soupeř, který nám nedal nic zadarmo a když už jsme se do šancí dostali, tak jsme je nevyužili... Dokázali jsme zvrátit dvoubrankové manko ještě v prvním poločase. Ale to bylo vše ... Ve druhém poločase jsme nedokázali proměnit dvě velké příežitosti a zlomit zápas v náš prospěch. Více o zápase - vstup na "celý článek". Příští zápas sehrajeme na domácím hřišti v sobotu 23.10. od 15.30 proti soupeři - ŠTĚRBOHOLY. (cic)

Hráli jsme ne neoblíbené umělé trávě ...V sestavě chyběl stále zraněný Vycpálek a bohužel na organizaci hry to bylo znát. Zvláště první branka nás nachytala v nedbalkách. Nedokázali jsme si pohlídat naběhnutého útočníka a domácí jsme brankou dostali do hry. Naše druhá chyba při standardní situaci dílo zkázy málem dokonala. Naštěstí jsme dokázali odpovědět skvělou poslední pětiminutovkou a do druhého poločasu se šlo od "nuly"

1.domácí ihned po rozehrání střílí z půlky na naší branku, ale Slach je připraven... 2.  minuta kopeme dva rohy, při druhém rohu podběhne domácí brankář míč a Nesnídalova dorážka kolenem míří mimo branku. 6. minuta domácí vhazují dlouhý do našeho vápna. Slach míč podběhne, ten se snese až na břevno a odražený míč zpětně do hry trefuje protihráč mimo branku !!! 8. minuta na náš roh kopaný Exnerem nabíhá Zdeněk Nesnídal a hlavičkuje vedle. 10. minuta opět dlouhý aut soupeře (vhozený Burešem) nám dělá potíže, k odraženému míči se dostává hráč na vápně a střelu Slach na dvakrát chytá.  11. minuta ztrácíme míč na vápně soupeře, následuje dlouhý pas po lajně až za naší obranu, kam nabíhá zcela osamocený Bureš. Šedivý jej nestíhá křižovat. Bureš z vápna nádhernou křížnou střelou vymetá pavučinku - prohráváme 1-0 !! Naše hra je v tuto chvíli nepřesná, nedokážeme udržet míč a často chybujeme. Odevzdáváme jen dlouhými nákopy. 24. minuta kopou domácí roh, chybujeme ... Propouštíme přízemní míč na přední tyči a míč letící na hranici malého vápna nezachytí ani další dva hráči. Na ten nabíhá pohodlně Prachař a prostřeluje z 9 m vše co mu stojí v cestě. Prohráváme již 2-0 !!! 29. minuta vhazujeme dlouhý aut do vápna, Zdeněk Nesnídal prodlouží na bratra Honzu a ten sklepne na Dědu na velkém vápně. Honza Děda střelou z voleje dá vyniknout domácímu brankáři Tatkovi, který střelu vytěsňuje z horního rohu branky na roh. 33. a 34. minuta kopeme sérii rohů, závary, do sítě nedorazíme a závěrečný roh hlavičkuje Zdeněk Nesnídal nad branku. 36. minuta kopeme trestný kop do vápna, na míč naskakuje Honza Nesnídal a hlavou umisťuje do horního rohu branky. Bohužel opět domácí brankář Tatek míč vyrážín na roh... Na následný roh naskakuje Zdeněk Nesnídal a míří hlavou jen do středu branky. 40. minuta kopeme další roh Exnerem a na ten naskakuje Honza Nesnídal a tentokrát nedává brankáři žádnou šanci a hlavou z malého vápna trefuje do horního rohu branky - sníženo na 2-1 !!! Branka je studenou sprchou pro domácí a obrovské povzbuzení pro naše mužstvo !!! Neuběhlo ani 5 minut a už se radujeme podruhé !!! 44. minuta po nákopu z půlky Zdeňkem Nesnídalem prodlouží míč hlavou Honza Nesnídal. Na míč naběhne Exner a chladnokrevně z malého vápna prostřeluje Tatka podruhé - srovnáno 2-2 a do šaten jdeme posíleni vědomím, že jsme strovnali málem ztracený zápas.

47. minuta Motl vhazuje dlouhý aut do vápna, ale Zdeněk  Nesnídal prodlužuje jen brankáři do rukavic. 50. minuta akce domácích po pravém křídle, nebezpečný střílený centr Slach vyráží na roh. Ten domácí zahrají signálem "nakrátko", střelu z vápna Slach chytá. 52. minuta kombinací překonáme soupeře, centrem za obranu hledáme Exnera, který si míč sklepne prsama do vápna a jeho křížná střela míří mimo tyče. 60. minuta zastavíme akci domácích a postupujeme skvělou kombinací Roman - Exner - Děda, Děda podél vápna se připravuje jke střele, ale posune ještě lépe postavenému a ve vápně zcela osamocenému Motlovi, který trefuje z 12 m jen boční síť ... 70. minuta domácí jdou do rychlého protiútoku, střelu z 25 m Slach vyřáží na roh, kterému zbráníme o odvrátíme. 77. minuta dlouhý nákop na Exnera, který skvěle uvolní ve vápně Dědu. Ten místo aby jen jednoduše uklidil míč podél brankáře, tak bohužel netrefuje a míří nad branku ... 83. minuta zahrozí domácí po dlouhém autu, který odvrátíme. Zbytek utkání se odehraje mezi oběma vápny, kdy už se ani jedno mužstvo nedostane do žádné příležitosti.

Dokázali jsme si vytvořit 2 velké příležitosti, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit ... A tak přišla remíza po 7 vyhraných zápasech. Musíme se ukázat, že umíme vyhrávat a že chceme vyhrávat !!! V následujícím kole hostíme doma Štěrboholy a můžeme předvést lepší koncovku a hlavně se musíme vyvarovat hrubých taktických chyb !!!!

Junior Praha - Dolní Počernice 2:2

40. min: Jan Nesnídal
44. min: Josef Exner

84. min: Martin Veselý (rank) za Josef Exner