Dolni Počernice "A" - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY
3:2 (1:0)
Rekordní venkovní příděl na hřišti soupeře
Napsal: cic dne Pondělí, 20 Září 2010 00:56

ŠEBEROV - DP "A" 0-7 (0-3). Další rekord jsme zlomili. Tolik branek naše mužstvo v historii na hřišti soupeře ještě nevstřelilo ... Výhra na půdě posledního Šeberova nás posunula na druhou příčku a mezi diváky a hráči zavládl optimismus ... Již ve středu nás při pohárovém utkání prověří přeborové HÁJE a uvidíme jak jsme na tom v měření sil s přeborovým mužstvem !! Zápas sehrajeme tuto Středu 22.9. od 16:30 na domácím hřišti. Věříme, že skvělé výsledky potvrdíme i s těžkým pohárovým soupeřem !! Ale ani následující mistrovský zápas nebude snadný - tuto Sobotu 25.9. od 16:30 totiž přivítáme těžkého soupeře PSK UNION, který je v postavení v tabulce jen o 1 příčku horší !! Prosíme o podporu naše skvělé a věrné diváky na obou zápasech. (cic) V průběhu tohoto týdne jsme měli vrásky ze zranění, nemocí a absencí z pracovních důvodů. Proto byla sestava oproti minulému zápasu výrazně pozměněná. Nakonec chyběli jen Honza Douděra a Vycpálek, kteří odjeli pracovně do zahraničí a Veselý, který jel na brambory k babičce. Nemocní se uzdravili a naštěstí jsme měli i silnou lavičku - Exner, Svoboda, a "lehce zraněný" Děda byla jistota, která byla připravená zaskočit v případě potřeby. Skvělé je, že letos máme široký a vyrovnaný kádr, takže dokážeme na všech postech nahradit nejen kvantitou, ale i kvalitou !! Důkazem toho je, že v "oslabené" sestavě jsme dokázali nezaváhat na hřišti posledního a navíc jej vypráskat debaklem !!! Slovo "oslabené" není namístě a proto je v uvozovkách. jako tým táhneme a zatím se skvěle doplňujeme !!! Doufám, že neusneme na vavřínech, protože stále nejsme zachráněni !! Musíme udělat maximum pro zisk potřebných bodů pro záchranu. Čekají nás 3 těžcí soupeři PSK Union, Královice a Vyšehrad, takže nadějné postavení se dá snadno ztratit ...

1. minuta Slach vyhazuje míč Doležalovi, který jej namísto nahrávky do strany vyveze riskantním pokusem o uvolnění na střed hřiště. O míč přijde a akce domácích po křídle, přihrávku do vápna odkopem jistí Zdeněk Nesnídal. 6. minuta zahrají domácí pod naším tlakem nedovolenou malou domů, brankář chytí č v nouzi (aby míč nazapadl do sítě) rukou. Kopeme trestný kop z 10 m. Trenér si zavolá k sobě futsalového specialistu omana řečeného Chlupa a domluví s ním signál. Pospíšil posune míč Romanovi a ten trefuje pod břevno, už zvedáme ruce na znamení vsítěné branky, ale bohužel zvedne ruce i obránce ve zdi a míč vyrazí rukama na brankové čáře. Bohužel rozhodčí buď ruku neviděl, nebo jí nechtěl vidět ... A červená karta tedy nenásledovala a penalta se nekopala !! My se však nenecháme vyvést z konceptu a nadále dobýváme soupeřovu branku. Zasloužená branka přijde později. 14. minuta jde míč po ose Slach výkopem na Honzu Nesnídala, Cicala uvolní obloučkem do vápna zcela volného Motla, který z první levou nohou střelou po zemi vstítí naši první branku - 0-1 !! Pospíšli si v 17. minutě narazí míč s Romanem a střílí z 30 m a brankáře ji chytá házenkářsky nohama a míč vyrazí. 21. minuta domácí kopou trestný kop, centr do vápna odvrátí Zdeněk Nesnídal. Okamžitě reagujeme protiútokem, Honza Nesnídal unikne po pravém křídle a vnikne do vápna ze strany. Zpětnou přihrávkou hledá zcela volného Cicalu, ale přihrávka je nepřesná a tak nedokážeme ani vystřelit. 30. minuta hodíme dlouhý aut Motlem, míč ve vápně prodlouží Zdeněk Nesnídal na Honzu Nesnídala, jehož hlavičku brankář jen vyrazí před sebe a pohotový Kamil Douděra míč dorazí do sítě - zvyšujeme na 0-2 !! Domácí hrozí jen z trestných kopů a ojedinělých brejků. Jako ve 32.minutě projde domácí hráč středem hřiště, narážečka, tvrdou střelu Slach jen vyrazí před sebe, další dobíhající hráč se snaží míč dorazit do branky, ale náš golman je na míči dříve a míč vyrazí do bezpečí. Je však při tomto střetu tvrdě atakován protihráčem, který jej dojede skluzem. Po ošetření se naštěstí staví na nohy a pokračuje ve hře. 43. minuta domácí v našem vápně, o míč je obere Zdeněk Nesnídal a vyveze do rychlého kontru, přihrává na Honzu Nesnídala, který míč přidrží a skvěle posune na rozběhnutého Motla za obranu. V samostatném úniku uniká též v tandemu  Cicala a řítí se sami do vápna na brankáře. Motl přihraje vedle sebe volnému Cicalovi a ten zvyšuje na 0-3 !! Ještě v závěru ponecháme nebezpečně osamoceného hráče na penaltě, který hlavičkuje těsně vedle.

O poločasové přestávce musíme mírnit euforii a nadšení, protože jsme byli až příliš rozptýlení pohodlným náskokem a chtěli jsme se plně koncentrovat na hru a nepřipustit zápasový kolaps. Důkazem toho, že není nic rozhodnuté jsou 2 nebezpečné akce v blízkosti vápna ... 47. minuta domácí dlouhým nákopem přesunou hru do našeho vápna, Jašev odhlavičkuje před sebe a další dobíhající hráč nádhernou, ale naštěstí nepřesnou střelou z voleje ohrozí naši branku. 49. minuta kopeme roh Romanem na Honzu Nesnídala, ale brankář mu bere míč z hlavy. 51. minuta domácí kopou trestný kop z 18 m - rána jde vysoko nad branku. 55. minuta další trestný kop domácích a Slach bezpečně chytá. 58. minuta naše kombinace přes celou šíři hřiště, Motl uvolní do strany Romana a ten z úhlu vypráší golmanovy rukavice. Následně kopeme 2 rohy, první je sražen opět na roh a druhý hlavičkuje Zdeněk Nesnídal nad branku. 61. minuta Motl hází dlouhý aut, hlavičkují postupně Nesnídalové, Pospíšilova střela je sražena, ale dorážka Zdeňka Nesnídala po zemi k tyči si již svůj cíl našla a rozvlnila síť počtvrté - stav 0-4 !! Jen o minutu později odpoví domácí přetaženým centrem do vápna, hlavičkou překonají Slacha, ale na zadní tyči odj¨hlavičkuje do bezpečí Zdeněk Nesnídal. 69. minuta krásnou kombinační akcí středem uvolníme Honzu Nesnídala, ale ten jen trefuje nohy vyběhnutého brankáře... 70. minuta domácí zahrají trestný kop rezehrávkou na pravé křídlo, Jašev se "zapomene" a tak hráč není v ofsajdové pozici. Na následný centr naskakuje útočník a hlavičkuje nad branku. 72. minuta kombinujeme okolo vápna, míč se dostane k Romanovi, naznačí střelu, kličkou na střed se jej zbaví a levou nohou výstavní střelou zakroutí míč do horního rohu branky - vedeme 0-5 !!! Pohodová hra je již orámována mnoha brankami, ale nám to nestačí a nadále se dostáváme hezkou kombinační hrou do blízkosti vápna. Již v 75. minutě jedna taková krásná kombinace je zakončena brankou. Předchází jí individuální parádní uvolnění Doležala, který po vzoru tréninkových nácviků narýsoval finální kolmici, kterou filtruje obranu a Motl se v samostatném nájezdu nemýlí a zakončuje přízemní křížnou střelou a zvyšuje na 0-6 !!! 77. minuta další skvělý náběh do vápna, Exner předloží zpětnou přihrávkou šanci jako na zlatém podnose Motlovi, ale ten trefuje jen brankáře a ani Honza Nesnídal nedotlačí míč z otočky do branky (asi volil horší variantu, protože zpět a čelem k brnce mu stál zcela volný Pospíšil). 82. minuta opět skvěle přečíslíme domácí, Motl jde sám na branku  opět je jeho střela neomylná a k tyči zvyšuje na konečných 0-7 !! Zbytek zápasu odehrajeme v obrovské pohodě a radost z dobře odvedeníé práce je již vidět z každé přihrávky. Skvělé 3 body jsou opět v naší domácí "kasičce" a znamenají průběžné skvělé 2. místo v tabulce. Co to však znamená ? Nic !!! Dokážeme překonat i další těžké překážky ? Prosím o pokoru, skromnost a pracovitost v průběhu týdne a v každém následujícím zápase. Ještě naše práce neskončila a radovat se po 5 kolech je předčasné ...

A.F.K. Olympia Šeberov - Dolní Počernice 0:7

14. min: Jakub Motl
30. min: Kamil Douděra
43. min: Aldo Cicala
61. min: Zdeněk Nesnídal
72. min: Martin Roman
75. min: Jakub Motl
82. min: Jakub Motl

70. min: Josef Exner (rank) za Aldo Cicala
85. min: Jan Děda (rank) za Tomáš Pospíšil