Dolni Počernice "A" - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY
3:2 (1:0)
Tolik bodů jsme po 4.kole ještě v historii neměli
Napsal: cic dne Neděle, 12 Září 2010 15:27

DP "A" - TŘEBORADICE  1-0 (0-0) !! Ano jak výše psáno - přepisujeme historii a získáváme další skvělé a důležité 3 body a minimálně do nedělních dohrávek "přenocujeme" na prvním místě tabulky. Uvidíme, zda potvrdíme dosavadní skvělé výsledky v dalším kole ... Příští kolo sehrajeme na hřišti ŠEBEROVA, které budeme hrát na neoblíbené UMT v sobotu 18.9. od 16:30. Doufáme, že dosavadní výsledky přitáhnou naše skvělé fanoušky i na tento zápas hraném na hřišti soupeře !! Pokud Vás zajímá podrobný průběh utkání, tak vstupte na "celý článek" (cic)

Přivítali jsme těžkého soupeře z Třeboradic, který se předvedl jako tradičně dobrou a pohlednou kombinační hrou. Naše obranná činnost však soupeři nedovolila dostat se do velkých vyložených příležitostí a vše se odehrávalo v okolí velkého vápna. Průniky do vápna zastavovali naši skvělí stopeři a nedovolili tak dostat se do šancí dalším hráčům nabíhajícím z druhé vlny. Tradičně silný byl soupeř i ve standardních situacích a zejména jeho rohy nám zle zatápěly ve vápně ...  V sestav¨ě muselo dojít k některým změnám: Ondra Šedivý relaxoval díky slíbenému volnu, Exner je na antibiotikách, Veselý je po nemoci. Zranění stále vystavuje STOP Tarantíkovi, Adamcovi a Čížkovi. Do úvodní sestavy se tak mohl vrátit po dovolené Jašev a opět z B týmu zkušený a stále výborný Kamil Douděra !!

3. minuta po faulu na našeho matadora Kamila Douděru kopeme z půlky nákop do vápna, ale Zdeňkem Nesnídalem jen do rukou hostujícího brankáře. Hosté po vhozeném autu na pravé straně přenesou hru na levé křídlo, útočník je úspěšnější než Jašev a vystřelí vedle něj křížnou střelu mimo tyče naší branky. 10. minuta hosté nás "přišpendlí" do vápna, tvrdá střela Jehličky je zblokována. Reagujeme sice nechtěným, ale nádherným uvolněním za obranu, kterým Vycpálek posílá do samostatného nájezdu Honzu Nesnídala. Brankář zaváhá a zůstane stát v brance a tak Honza pohodlně přebírá míč skoro u velkého vápna. Bohužel zatím je pro něj branka ze hry zakletá a míří opět mimo tyče ... 13. minuta soupeř nás krásnou postupnou kombinací, která je zakončena tvrdou střelou, kterou Slach vyrazí a na míči je nejrychlejší Honza Douděra, který je při převzetí faulován. 15. minuta další (tentokrát rychlá) akce hostí po pravém křídle, přetažený centr, nádherná křížná rána z voleje ale naštěstí trefuje svého spoluhráče a Jašev vyváží odražený míč do bezpečí. LaughingHonza Vycpálek vzal balon a běžel ... 19. minuta brajk po pravé straně je zakončan centrem, který Jašev odvrací na roh. Na tento roh naskakuje nebezpečný Jehlička a ač tísněný hlavou málem překvapuje Slacha, terý jen konečky prstů prodlužuje na branku na další roh. Další rohem si soupeř vytvoří tlak ve vápně a závar končí na již třetím rohu v krátkém sledu za sebou. Ten poslední již odvrátíme. Celá pětiminutovka do 24. minuta je ve znamení našich osvobozujících a zmatených odkopů. Nedokážeme se dostat do hry a udržet míč na kopečkách. 28. minuta kombinace přes střed hřiště je zakončená tvrdou střelou "z první" vedle Slachovi tyče. 35. minuta po výkop od naší branky se dostane míč ke Kamilovi Douděrovi na levém křídle, jeho centr zpracuj na prsa Honza Nesnídal a dere se již do vápna do skvělé střelecké pozice. Při pokusu o střelu mu je míč vypíchnutý na roh, z kterého nic nevytěžíme. 39. minuta dlouhý aut Motla propadne mezi obránci a Zdeňkem Nesnídalem, na míč naskakuje a sklepává Honza Nesnídal Pospíšilovi, ale jeho střela z 10 m končí na tyči !! Dorážka Kamila Douděry končí vysoko nad brankou. 40. minuta dlouhý aut Motla z obrany nachází Honzu Nesnídala, ten se protáhne okolo obránce a už hledá spoluhráče z druhé vlny, ale přihrávka mu nesedne ... 42. minuta hosté rychle kombinují středem. Filtr mezi naší obranu zastavuje patrně již ve vápně Jašev, ale naštěstí je odpískán jen trestný kop z hranice velkého vápna. Tento kop končí na Nesnídalově hlavě a po odraženém míči akce pokračuje a hostující hráč je zachycen v ofsajdové pasti. 43. minuta je v trvdém kontaktním běžeckém souboji jeden na jednoho úspěšnější Vycpálek, který raději odkopne míč do bezpečí - na roh. Poločas je tedy zakončen v okolí našeho vápna rohem a autem, které jsou neúspěšné.

47. minuta po dlouhém výkopu Slacha se míče zmocní Děda, potáhne jej na střed až na vápna a pak vrtulí a nepřesnou střelou mine branku z nadějné pozice. 48. minuta vyvážíme míč Jaševem bleskovým výpadem, ten překvapí nechtěnou, ale krásnou filtrující přihrávkou zcela konsternou soupeřovu obranu. Motlova přihrávka ve vápně pod sebe je sražena na roh. Douděra najde Zdeňka Nesnídal, ale ten hlavičkuje nad branku. 52. minuta střekla hostů z 30 m nad branku. 53. munta další střela z dálky ještě výše nad branku, než ta předchozí. 55. minuta Jašev skvěle zakřižuje, míč získá a místo přihrávky ho ztratí. Vytvoří se tak nebezpečné přečíslení, které zastaví skvělým obranným skluzem a Vycpálek je při odkopu faulován. Honza Nesnídal vybojuje roh, který centruje Honza Douděra. Míč propadne až na Pospíšila, jeho střela je zblokována, ale bohužel rozhodčí to nevidí a další roh se nekope. 65. minuta Kamil Douděra skvěle vybojuje na půli míč, kazí rozehrávku přes střed hřiště. Soupeř jde až do střelecké pozice, pálí, Slach střelu vyráží, míč okamžitě vyvážíme, poasuneme Jaševovi do strany, ale ten opět zbytečnou patičkou míč ztrácí a hosté opět v naší otevřené obraně ohrozí ve vápně střelou - naštěstí nad branku. 71. minuta odebereme soupeři míč na polovině hřiště, dlouhým nákopem vysuneme Motla, který z hranice vápna pálí vysoko nad branku. Bohužel si nevšiml zcela volného Honzy Douděry na opačné straně vápna... 78. minuta Pospíšil po pravém křídle uniká, ale nedokáže přesně přihrát na naše 4 hráče ve vápně - míč letí vysoko nad branku ... Hned vzápětí se dostane do šance Roman, který zakončuje střelou z voleje. 79. minuta soupeř kope roh, který Slach vyráží před sebe. Dorážka je naštěstí sražena vlastním hráčem a kope se od branky. 80. minuta Honza Nesnídal proniká středem, je zastaven v nadějné pozici faulem oceněným žlutou kartou. Trestný kop z 25 m kope Honza Douděra nad zdí přímo na branku. Hostujícímu brankáři Željazkovovi vypadne míč z rukou před sebe. Nejrychleji se zorientuje Zdeněk Nesnídal a míč doráží do branky - vedeme 1-0 !!! 82. minuta si nabíhá na přihrávku do vápna oman, ale je faulován !! Bohužel rozhodčí sražení nevidí a kope se jen roh ... 86. minuta rychlý náběh Motla po levém křídle tvrdá a krásná střela končí na tyči ... 87. minuta přísný rozhodčí odpíská faul - nefaul našeho heáče a hosté kopou trestný kop z hranice velkého vápna. Střela končí opět naštěsti na zdi. V tříminutovém nastavení máme obrovskou šanci. Vycpálek je vyslán dlouhou přihrávkou, ale brankář je vyběhnutý až na poovině hřiště a na poslední chvíli ukopne před Honzou míč. Následně je odpískán na nás faul. Bohužel nevyužijeme této situace, kdy brankář stojí na polovině i s brankářem. Tedy nadějný pokus o vyslání Vycpálka směr prázdná branka s obráncem - brankářem. Lavička toto zhatí pokynem "klid" aby poslední půlminuta jen doběhl. Konec se šťastným koncem.

Závěrem je nutno posadit se a v klidu si říci: 10 bodů je nádherné zahájení, ale stále to nestačí na záchranu !!! Pojďme brát tento začátek jako dobrý vklad do následných zápasů a nepřeceňovat vlastní síly a nepodceňovat budoucí soupeře. To by byla smrt. Čeká nás ještě mnoho zápasů a ke všem musíme nastupovat s POKOROU !!! Dnešní body jsou však skvělé, zvlášť vzhledem k síle soupeře.

Dolní Počernice - SK Třeboradice 1:0

80. min: Zdeněk Nesnídal

72. min: Martin Roman (rank) za Kamil Douděra
79. min: Aldo Cicala (rank) za Jan Děda
89. min: Martin Veselý (rank) za Jan Nesnídal
61. min: Tomáš Pospíšil Karta
62. min: Jan Douděra Karta