Dolni Počernice "A" - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY
3:2 (1:0)
Strhující utkání s radostným koncem
Napsal: cic dne Neděle, 05 Září 2010 15:38

DP "A" - KBELY 2-1 (1-0) Utkání dvou vyrovnaných soupeřů, které mělo náboj a dramatičnost až do konce. Výsledek utkání vysoké kvality na obou stranách rozhodly branky až v posledních minutách. Chcete-li se seznámit s podrobným popisem utkání, tak neváhejte a vstupte na "celý článek". Příští zápas sehrajeme proti dalšímu obávanému a kvalitnímu soupeři:  TŘEBORADICE, ale pozor opět před domácím publikem na našem hřišti v Sobotu dne 11.9. od 17:00 hod (cic)

Do zápasu jsme vstoupili se dvěma změnami. Adamec, jehož zranění  z utkání s Bohnicemi je bohužel vážné (zlomená sanice a minimální 3 nedělní až měsíční fotbalový půst !!!). A Kamil Douděra, který ač patřil k oporám jak minulé sezoně, tak i v minulém zápase, tak jsme mu vyhověli a umožnili mu návrat rozdávat radost a kvalitu v našem B mužstvu. Jinak potěšující zprávou je návrat hráčů z dovolených a návrat zraněného Zdeňka Nesnídala do hry.

3. minuta hosté filtrují naše stopery, Vycpálek obranným odkopem trefuje hostujícího Dolejše (nejlepšího hráče Kbel) a ten pokračuje dál v akci. Přihrávkou na hraně ofsajdové pasti vysílá svého spoluhráče do vápna, ale Honza Slach je včas na míči. 6. minuta po faulu na půli hřiště centrujeme Pospíšilem z půlky do vápna, obrana hostí odhlavičkuje mimo vápno a Doležal z 30 m nádherným volejem těsně mine horní roh soupeřovy branky. 12.minuta Exner vybojuje míč, kombinujeme přes Dědu a Pospíšila a snažíme se o rychlé vyjetí. Pospíšilovu zkaženou přihrávku na Motla zachytí soupeř a oplácí nám rychlou kombinací zakončenou střelou mimo branku. 13. minuta dostáváme se před vápno hostí Veselým, který prováhá možnost střelby a přichází o míč. Rychlý kontr přibrzdí na půli Pospíšil, ale míč se mu zamotá mezi nohami a tak jdou hosté do přečíslení, které zakončí střelou hostující Franc z úhlu na přední tyč. Slach míč vyrazí na roh, který definitivně odvrátíme Exnereovým odkopem. 16. minuta Honza Nesnídal na půli získá míč jde přes celou šíři hřiště a nádherně kolmicí uvolní mezi stopery Motla, který si však v samostatném nájezdu míč v poslední fázi ukopne ... 18. minuta Děda vysílá do strany nabíhajícího Motla, který překrásnou střelou trefuje spojnici !! Hostující obránce ve snaze odvrátit míč trefuje hlavou vlastní břevno. Následné zmatky a závar před brankou nedokážeme využít k protlačení míče do branky. Motl dlouhým autem najde Honzu Nesnídala, který přidrží míč tělem na vápně a posne z druhé vlny nabíhajícímu Exnerovi. Jeho střela z 25 m skončí na břevně ... 29. minuta faulují hosté pronikajícího Pospíšila. Exner hledá centrem do vápna Honzu Nesnídala, který vyhraje hlavičkový souboj a ohrozí branku. Brankáři Ajchlerovi při chytání vypadne míč z rukou. Pohotový Honza Douděra je na blízku a doráží míč do odkryté branky vedeme 1-0 !!! 30. minuta hosté kombinují středem, ránu po zemi z hranice pokutového území Slach jistě tlumí do rukou. 36. minuta Děda s Exnerem zastaví křídelní akci hostí a Exner při vyjetí opětovně ztrácí míč. Hráč hostí projde slalomem vše co mu stojí v cestě a zakončuje jen těsně mimo Slachovy tyče... 43. minuta trestný kop z 35 m zahraný Exnerem brankář střelu do středu branky jistě chytá.

Do druhého poločasu přichází trochu riskantní krok, který se nám již proti tomuto soupeři již vymstil v minulých letech. (pamětníci jistě pamatují zápas, kdy jsme tehdy chtěli docílit posílení obrany navrátilcem Šedinou po zranění a sáhli jsme do perfektně fungující obrany. Tehdy jsme prohráli ...) Tentokrát změna měla  několik důvodů. Exner již nestíhal ubránit rychlostně hostujícího Krátkého a Veselému se nadařilo a míč ho neposlouchal. Střídající Zdeněk Nesnídal se tedy přesunul do středu obrany a Exner převzal místo po střídajícím Veselém v útoku.

49. minuta naše rychlá kombinace středem hřiště na jejímž závěru je finální přihrávka Honzy Nesnídala Motlovi, který zakončuje střelou po zemi z úhlu. Brankář vyráží míč na roh, na který naskakuje Honza Nesnídal a míří hodně mimo branku. 53. minuta kopou hosté trestný kop z 25 m, míč který míří do horního rohu branky vyráží na roh zázračným fantastickým zákrokem Honza Slach. Ihned po rohu jde do brejku Exner, který si naráží s Dědou a uniká i stoperům. Toho posledního se zbaví kličkou ve vápně, ale včasným vyběhnutím tuto krásnou akci zmaří hostující brankář Ajchler skokem pod Exnerovy kopačky. 56. minuta posílá do vápna krásný přetažený centr Šedivý na Exnera, jehož hlavička orazítkuje břevno. Na odražený míč naskakuje Honza Nesnídal a hlavou už míří míč do sítě, ale opět je tu hostující brankář, který míč skvělým zákrokem vytáhne... 61. minuta rychlou akci po pravém křídle přerušíme až skluzem ve vápně, kterým překazíme zpětnou přihrávku na volné dobíhající protihráče na dorážku. 63. minuta další akce hostíz pravé strany. Ve vápně skvěle zapracuje Slach s obranou. Okamžitá reakce a výpad do otevřené obrany. Exner podrží vpředu míč a skvělou kolmicí vysouvá Honzu Nesnídala. Opět je skokem pod nohy na míči dříve hostující brankář. Doležal hledá skvělým křížným pasem volného nabíhajícího Motla ve vápně, který překazí obranným skokem a přihrávkou nepovolené malé domů. První střelu vyrazí brankář a následnou dorážku hradba těl srazí na roh. Hosté nám provětrají levou stranu průnikem, který zakončí centrem do vápna. Míč odhlavičkuje Zdeněk Nesnídal k dalšímu protihráči, který z voleje jen těsně mine břevno naší branky. 76. minuta získáme na soupeři míč Exnerem a ten vysune Honzu Nesnídala do brejku, ze kterého vsítí branku. Bohužel branka není uznána pro postavení mimo hru. 81. minuta míč nám 2x po centrech nebezpečně proletí těsně okolo naší branky, ale naštěstí končí mimo tyče v zázemí. 83. minuta pastva pro oči - Slach vyráží fantasticky střelu z vápna mířenou do levého horního rohu branku. Přivádí tak hosty k šílenství ... Přichází asi zasloužená branka za 20 minutovou ofenzivu a aktivitu hostí, ze které jsme se neuměli dostat k delšímu držení míče. Ač jsme měli skvělé šance, tak jsme do šancí vyráželi jen ojediněle z tlaku, který vyústil v 84.minutě brankou hostí. průnik středem hřiště zastavuje Zdeněk Nesnídal faulem na hranici pokutového území. Trestný kop zahrají hosté tak precizně, že lépe již snad zahrát nelze... Tvrdou a přesnou střelou  horního rohu branky na "otevřenou stranu od zdi" tentokrát nedají hosté našemu brankáři žádnou šanci srovnáno na 1-1 !! 89. minuta soupeř nám uniká a do vápna postupuje zcela osamocený hostující útočník Krátký. Tváří v tvář dělá našemu brankáři kličku a ten ho vystojí a zpomalí jeho pohyb. Následnou kličku a střelu útočnik nezvládne a míří těsně mimo prázdnou branku. Otřepané pravidlo "nedáš - dostaneš !! " se nyní opět naplnilo a krutě tentokrát na to doplatilo hostující mužstvo. Euforie zůstala u nás ... 90. minuta nejprve není pískán faul na Honzu Nesnídala na hranici velkého vápna (ze strany), avšak míč hosté pošlou v nouzi do autu. Na dlouhý aut do vápna naskočí Zdeněk Nasnídal, prodlouží, brankář míč nedokáže chytit a jen před sebe vyrazí. V závaru je nejpohotovější Pospíšil,  který míč dotlačí míč so sítě. Vedeme 2-1 !!! Nastavují se 4 minuty a v nastavení jde Exner sám na brankáře, udělá mu kličku a již jde sám do prázdné branky. Brankář Ajchler jej zatáhne za nohu a zastaví jeho jasnou pozici před vstupem do prázdné branky. Avšak k úžasu všech je tento zákrok posouzen jako čistý !!! Proč by padal, když už mohl míč jen zasunout do prázdné branky. Jen malou útěchou je Exnerovi brankářovo odsouhlasení, že zákrok byl penaltový. Naštěstí již nedošlo k vážnému ohrožení naší branky a skvělé další 3 body zůstávají u nás doma !!!

co o tomto utkání napsal tradičně "objektivní" soupeř:

Dolní Počernice - Spartak Kbely 2:1

29. min: Jan Douděra
90. min: Tomáš Pospíšil

46. min: Zdeněk Nesnídal (rank) za Martin Veselý
75. min: Dany Jašev (rank) za Jan Douděra
85. min: Aldo Cicala (rank) za Jan Děda
84. min: Zdeněk Nesnídal Karta
55. min: Tomáš Pospíšil Karta
90. min: Dany Jašev Karta