Dolni Počernice "A" - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY
3:2 (1:0)
Výhrůžky fyzickým napadením po ukončení zápasu
Napsal: cic dne Pondělí, 30 Srpen 2010 02:35

SLOVAN BOHNICE - DP "A" 1-3 (0-1) Ano domácí fanoušci a a dokonce i pořadatelé neunesli porážku a po ukončení utkání nám kopali a mlátili do dveří a vyhrožovali fyzickým napadením našich hráčů. Museli jsme požádat delegáta utkání o zajištění bezpečnosti a o ochranu prostor okolo naší kabiny, protože se diváci bohužel mohli volně (veřejná kantýna je naproti šatně hostí) dostat až k našim kabinám a slovními útoky vyhrožovat fyzickým napadením. Naštěstí si domácí pořadatelé uvědomili vážnost situace a sami zajistili následné uklidnění situace a bezpečný odchod ze hřiště. Příští zápas sehrajeme na domácím hřišti od 17:00 hod proti soupeři Spartak Kbely. Více o utkání na "celý článek" (cic)

Bohužel i utkání ze strany soupeře bylo vedeno v agresivním duchu a soupeř se dopouštěl unfair zákroků bez míče, zezadu a brutálních výpadů na nohy našich hráčů. Není se čemu divit, když lavička domácích nabádá své hráče výroky sestřel ho, uraž ho apod...  Vyloučených hráčů mohlo být i více, ale rozhodčí zvolil řešení za "žluté" zákroky domluvou dvěma hráčům, kteří již měli žlutou kartu... Jinak soupeř fotbalově velmi kvalitní a běhavý. Dělal nám problémy svými výpady po stranách, kterými nám zatápěl po celý zápas. Střed hřiště jsme na rozdíl od minulého zápasu udrželi dobře pokrytý. Důležité jsou 3 body a první vítězství v sezoně.

1. minuta nákop za naší obranu a samostatný únik středem hřiště, náš golman Slach včasným výběhem uklidí míč do bezpečí. 5. minuta domácí kopou roh na bližší tyč, kde se rojí velký chumel protihráčů na přední tyči. Exner odpálí míč z voleje do bezpečí. 6. minuta nezaviněná srážka v hlavičkovém souboji Adamce se soupeřem odnáší náš hráč těžce poškozeným chrupem a musí odstoupit pro velké bolesti z poškozených zubů !!! Na jeho místo nastupuje po 5 minutovém rozcvičení Kamil Douděra. 11. minuta Honza Nesnídal uniká po levém křídle a hledá finální přihrávkou pod sebe volného Motla na penaltě. Míč je sražen na roh, ze kterého nic nevytěžíme.  12. minuta naskakuje na centr Honza Douděra a hlavičkuje mimo branku. I tak je mu odpískán nesmyslný faul i přestože má ve výskoku ukázkově roztažené ruce. 17. minuta dlouhý a přesný nákop Slacha. Míč prodlužuje Veselý na rozeběhnutého Honzu Nesnídala, který se řítí sám na brankáře. Bohužel opět jako v minulém zápase jeho střela končí na noze brankáře, který zasáhne špičkou a odvrátí tak naší jasnou brankovou příležitost.  23. minuta pouští nepochopitelně míč za sebe Vycpálek (namísto odkopu) a dává tak další šanci domácích. Ti však samostatný nájezd nevyužijí, protože v naší brance opět čaruje Slach a skvělým zákrokem míč vyrazí nohama mimo vápno. 26. minuta přízemní střelu do středu branky Slach chytá. 29. minuta dojede domácí hráč č. 6 Dobrý likvidačním šlapákem ve skluzu našeho hráče Kamila Douděru a tento (možná i červený) zákrok je oceněn kartou žlutou. Po ošetření se Kamil vrací do hry. Ve 29.minutě stejný hráč zastavuje nešetrným a zároveň svým způsobem nešikovným zákrokem Honzu Douděru. Honza si postrkuje u postranní čáry hlavou míč do brejku a bohnický Dobrý ve snaze odkopnout míč trefí bolestivě kopačkou hlavu našeho hráče. I tento zákrok je oceněn druhou žlutou kartou a hráč tedy odchází do kabin s následnou červenou kartou. 36. minuta frustrovaní (jen někteří) hráči Bohnic nešetří zákroky bez míče. Jeden takový obdrží Exner, který je zákeřně kopnut zezadu po kličce ve středu hřiště. Rozhodčí nechává výhodu, ale v přerušení je tento zákrok ponechám bez napomenutí. V nastaveném čase ve 46. minutě  je na půli sražen Honza Nesnídal. Trestný kop zahrává Exner a Honza Douděra si zabíhá jako štírek mezi obránce a hlavou na penaltě lízne míč a posílá jej k tyči do sítě - vedeme 0-1 !!! Toto je nejlepší odpověď na hrubou hru domácích !!!

Do druhého poločasu si jako hlavní část rozboru ve vedení utkání vytýčíme hlavní cíl: Neoplácet, zdržet se jakýchkoliv projevů vůči soupeři, divákům a rozhodčím. Abychom nezavdali příčinu pro případnou kompenzaci sil na hřišti. Toto se nám daří a soustředíme se jen na hru. 50. minuta získáváme míč Motlem, ten přenechá Pospíšilovi, který nachází Šedivého a přichází přihrávka za obranu na Honzu Nesnídala. Honzův samostatný nájezd překazí obránce skvělým skluzem. 54. minuta další naše pohledná akce - Motlem načasovaná přihrávka nachází rozběhnutého Kamila Douděru, ten se zbaví na vápně jesličkami obránce a na vápně lobuje pravou nohou brankáře - neúspěšně - ten konečky prstů míč chytá. 56. minuta rychlá akce domácích, Slach na míč nevybíhá a zůstává v brance. Útočník dělá kličku vracejícímu se Šedivému avšak namísto střely do odkryté branky naštěstí volí přihrávku, která je nepřesná a dobíhající další útočník na míč nedosáhne. 69. minuta odstupuje Kamil Douděra a nahrazuje ho HOnza Děda (bohužel systém neumí zanést střídání hráče, který sám střídal - na odstranění chyby se pracuje) Tak jsem pracovně vložil střídání Honza Douděra - Děda. Honzík omluví Smile Po tomto střídání jsme přeskupili záložní řadu: zleva Honza Douděra, uprostřed Děda s Pospíšilem a napravo Kuba Motl. 70. minuta je zastavena naše akce - samostatný nájezd Veselým  - odmávaným hraničním ofsajdem. 72. minuta Motl vybojuje míč, Vycpálek jej vyveze a předává Veselému. Martin Veselý vysunuje kolmicí Honzu Nesnídala a ten na mkíč ve skluzu nedosáhne. 75. minuta nákop do vápna Honza Douděra vyhrává souboj tělo na tělo a sklepává jej zpět na Honzu Nesnídala, ale Douděrovi je pískán faul a to už byl míč po dorážce  Nesnídalově dorážce v síti. Když už dáme Nesnídalem konečně gól, tak je nám pískán faul. Škoda ... 76. minuta z podobné akce kopou domácí centr do vápna a střídající Čureja nám málem vypálí rybník hlavičkou, která končí jen těsně mimo. Na tomto má podíl trenér Cicala, který zcela nesmyslně Veselému křikl ať ho nechá domnívaje se, že je v ofsajdu. Zcela hloupý výkřik nás mohl stát body !!! Naštěstí platilo dnes pravidlo nedáš dostaneš. 82. minuta přečíslíme skvěle obranu po kolmé přihrávce na půli hřiště. Honza Nesnídal v ofsajdové pozici nejeví zájem o hru a pouští míč za sebe, kam skvěle zabíhá ze strany Děda. Než se domácí obrana rozkouká už děla Děda zcela osamocený kličku brankáři a dává druhou branku na 0-2 !!! Neuběhne ani minuta a neúnavný a statečný bojovník Veselý napadá rozehrávku a v 83. minutě vyhrává souboj s golmanem mimo vápno. Míč pak pohodlně dovede až do prázdné branky a zvyšuje na klidných 0-3 !! Od této chvíle je hra zcela v naší moci. Jdem i 4 sami na jednoho obránce, ale Honza Nesnídal pokazí přihrávku a je tu kontr, který naštěstí nezakončí domácí přesně. 85. minuta jěště nakopneme domácí zbytečnou obdrženou brankou, kdy  Doležal nesmyslně vrací míč vzduchem na Slacha , který bohužel míč zpracuje nešikovně před sebe a dobíhající a dotírající útočník se pak odvděčí za milý dárek brankou ze 7 m a snižuje na 1-3 !! 90.minuta zakončuje zápas únikem Děda, který jej chce vyšperkovat dloubáčkem. Proč by to dělal jednoduše jako při druhé brance ? Protože to chce pro "diváky" vylepšit. Za stavu 1-3 v náš prospěch to tolik nebolí a jsme šťastní ze zisku důležitých 3 bodů k záchraně, která je náš cíl. Snad si budeme moci v budoucích kolech stanovit další postupný a vyšší cíll.

Dnes jsme zlomili prokletí, z kterého jsme měli až fobii. Nedělní zápas a naše milá Alenka Vizngrová jako divák - to byla do dnešního dne nemilosrdná a nešťastná kombinace, kterou jsme nedokázali překonat. Dnes jsme to tedy dokázali a naší paní Vizngrové dali dárek v podobě nedělního vítězství Laughing

Slovan Bohnice - Dolní Počernice 1:3

82. min: Jan Děda
45. min: Jan Douděra
83. min: Martin Veselý

3. min: Kamil Douděra (rank) za Tomáš Adamec
69. min: Jan Děda (rank) za Kamil Douděra
40. min: Josef Exner Karta
66. min: Jakub Motl Karta
76. min: Martin Veselý Karta