Dolni Počernice "A" - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY
3:2 (1:0)
Utkání rozhodl souboj brankářů
Napsal: cic dne Pondělí, 23 Srpen 2010 17:15

DP "A" - DUBEČ 1-1 (1-0) Byl to souboj brankářů, kteří rozhodli, že skóre na obou stranách nebylo vyšší !! A to i přestože, že hosté dohrávali (po vyloučení brankáře) s hráčem z pole na postu golmana... Ten nám stačil zlikvidovat několik samostatných nájezdů a penaltu !! Pokud jste nebyli přítomni, tak neváhejte a vstupte na "celý článek", kde se dočtete podrobný popis utkání. Příští zápas sehrajeme v Neděli 29.8. v 17:00 proti BOHNICÍM. (cic)

1. minuta po naší kombinační akci přes celou šířku hřiště posílá Kamil Douděra centr do vápna a Honza Nesnídal jen slabě hlavičkuje do rukou brankáře. 7. minuta hosté kopou trestný kop z 30 m, střelu po krátkém přistrčení naše nová akvizice v brance Honza Slach bezpečně chytá. 18. minuta Exner vybojuje míč, zbaví se kličkou protihráče a vysune do strany Veselého. Ten může zpětnou přihrávkou opětovat zcela volnému Exnerovi na vápně, ale volí přihrávku vzduchem, která míří mimo ... 20. minuta po faulu na Honzu Nesnídala to zkouší Motl z 35 m vysoko nad branku. 23. minuta kombinuje Kamil Douděra s Adamcem, ten ztrácí a přichází kontr, který je zastaven hraničním ofsajdem. 24. minuta z protiútoku zakončuje ve vápně Honza Douděra. Jeho střela je zblokována obráncem. Další obránce ve snaze odkopnout míč do bezpečí netrefí míč nohou, ale jen rikou - ukázkovou volejbalovou smečí, která je oceněna odpískáním penalty. Obránce ani  neprotestuje a jen sklopí hlavu... Kopeme penaltu a Honza Nesnídal trefuje na 1-0 !!! Frustrovaný brankář, který si na míč sáhl vypustí smršť vulgarit a je za ně vykázán ze hřiště oceněnou červenou kartou !!! Brankáře střídá hráč z pole a jak se později ukázalo, je to žolík, který už žádnou další branku nepustil. 28. minuta Honza Nesnídal jde sám na "brankáře" a jeho kličku mu skokem pod Honzovi nohy chytá !! 29. minuta přečíslení Adamcem a Veselým, který nezvládne finální přihrávku. Z toho se na nás valí protiútok zakončený tvrdou střelou, kterou Slach vyrazí s námahou jen před sebe a pohotový Vycpálek odkopem definitivně uklízí míč do bezpečí. 33. - 34. minuta je Honza Nesnídal chycen 2x do ofsajdové pasti, která v obou případech byla hraniční ... 38. minuta Vycpálek hasí jako poslední hráč přitažením za dres. útočník však pokračuje dále a Slůach jeho nájezd chytá. Zákrok je po ponechané výhodě oceněn žlutou kartou a zároveň kopou hosté trestný kop. Jeho exekutor rozevlaje jen vysoké sítě za naší brankou. 40. minuta kopeme Honzou Douděrou roh a hlavičkuje Veselý nad břevno. 45. minuta poslední závar před naší brankou vyřeší dvěma zákroky Honza Slach.

Do druhé půle jak to tak bývá nastupuje oslabené mužstvo s velkou vůlí výsledek ubránit či v tomto případě zvrátit. Naše mužstvo nehrálo špatně, vytvořili jsme si dostatek jasných příležitostí, ale jejich neproměnění nás stálo jasné 3 body ... Po dlouhém autu Motla prodlužuje Honza Nesnídal a Pospíšilova slabá dorážka jde mimo tyče. 50. minuta křížný pas na Veselého, který krásně míč tlumí na prsa a posune pod sebe Pospíšilovi, jehož střela je sražena na roh. Po tomto rohu kopaném Honzou Douděrou se po odraženém míči dostane opět Honza Douděra do šance. Předkládá ze strany zcela osamocenému Honzovi Nesnídalovi a ten trefuje z 10 m jen nohu brankáře !!! 52. minuta hosté nám uniknou po pravém křídle a brejk skvěle likviduje Slach. 55. minuta Veselý skvěle ve vápně zabojuje v hlavičkovém souboji s brankářem a vrací Honzovi Nesnídalovi, který zcela osamocený nedokáže přelobovat brankáře do prázdné branky ... 57. minuta akce hostí po levém křídle, centr, hostující útočník krásně pálí z voleje a jen těsně mine břevno naší branky. 59. minuta ztrácíme míč Motlem, který volí přihrávku obsazenému Pospíšilovi (ten se nechá předskočit). Šedivý se vytahuje ve snaze kombinovat a opouští prostor, ve kterém je zcela volný hráč. Protiakce na 2 doteky do naší otevřené obrany, křížný pas, klička Exnerovi a střela z vápna končí u tyče v síti - srovnáno 1-1 !! To je studená sprcha po mnoha našich tutových šancích... 68. minuta Honza Douděra dostává míč za obranu a po dopadu z voleje pálí nad branku. 69. minuta Veselý jde úplně sám na brankáře, trefuje ho jen do nohou a další dorážku nejsme schopni dotlačit do branky. 71. minuta po centru Douděry do vápna pálí Adamec mimo tyče. 73. minuta centr za naší obranu, střelu skluzujícího útočníka Slach skvěle vyrazí do strany. Kamil Douděra však kazí rozehrávku a přichází opět z dalších skvělých zákroků Slacha, který střelu z 12 ma vyrazí do strany. Už, už se zdá, že dobíhající útočník trefí poloprázdnou branku, ale Slach vytáhne zákrok - tentokrát z řady fantastických a vyrazí skokem na roh, který již definitivně odvrátíme !!! 77. minuta střela hostí do horního rohu branky a Honza Slach vyráží na roh... 78. minuta kopeme roh Honzou Douděrou, naskakuje na něj Honza Nesnídal a ten dává hlavou nad branku. 87. minuta může být zlomová ... Honza Nesnídal se protáhne individuálně do vápna je přitom faulován, ale zákrok ustojí, když už střílí do prázdné branky, tak mu brankář zatáhne za nohu a zmaří tak střelu. Kopeme penaltu !! V tuto chvíli si nikdo nechce vzít míč, nikdo se necítí, aby zápas zlomil a tak proti pravidlu "faulovaný hráč nemá kopat" jde na penaltu opět Honza Nesnídal a trefuje tvrdou střelou nártem jen střed branky a nohy brankářem který je oslavován jako hrdina. Kdo si sečte šance na obou stranách, tak pokud by tu nebyli dnes čarující brankáři, tak bychom asi jednoznačně vyhráli. Ale na KDYBY se nehraje a jak dlouho si ještě budeme říkat, že je lepší, když se do šancí dostáváme, než kdybychom si ani jednu šanci nevytvořili ? Toto už trvá dlouho a je to jediné pozitivní spolu se zkvalitněnou obrannou hrou (ale samozřejmě vůbec ne ideální ...) Snad se pytel s brankami roztrhne ...

Dolní Počernice - Čechie Dubeč 1:1

24. min: Jan Nesnídal (Pen.)

75. min: Martin Roman (rank) za Josef Exner
79. min: Michael Mařík (rank) za Jakub Motl
81. min: Zdeněk Nesnídal (rank) za Tomáš Adamec
45. min: Ondřej Šedivý Karta
38. min: Jan Vycpálek Karta