Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Kamil Douděra načal parádním gólem zvrat v utkání !!!
Napsal: cic dne Neděle, 09 Květen 2010 23:12

DP "A" - KRÁLOVICE 2-1 (0-1) Při pohledu na tabulku nikdo není na pochybách, že se jednalo o veledůležité body v boji o záchranu v soutěži. V prvním poločase jsme zahodili obrovské šance a tak jsme museli následně dohánět poločasový výsledek 0-1. Kdo nebyl přítomen na zápase, tak přišel o krásnou branku Kamila Douděry, který dokazuje, že nepatří do starého železa, ale naopak je stále platným a důležitým hráčem !!! Kdo by se chtěl podívat na jeho výkony v příštím zápase hraném venku na hřišti Dolní Měcholupy v Sobotu od 10.15 hod, tak bude zklamán. V tomto utkání bude absentovat... Takže až v dalším domácím zápase ... Je však potřebná velká divácká podpora v zápase, který může rozhodnout posunutí do klidných vod středu tabulky, nebo zdramatizování závěru. Děkujeme za Vaši podporu (cic)

Nechtěl jsem dávat do úvodního titulku negativní zprávu, ale pokud se tato neobjevila v titulku, tak si zaslouží jako úvod k popisu utkání. Bohužel se nám opět zranil Honza Vycpálek, který se vrátil po dlouhé době do sestavy po zranění a to bohužel v době, kdy předváděl fantastiické výkony na hřišti, dostal STOP kvůli zraněnému kotníku Frown. Přejeme brzké uzdravení a doufáme, že zranění nebude komlikované a vážné !!

4. po dlouhém autu Exnera prodlouží Zd. Nesnídal hlavou a Kamil Douděra se ocitne sám na malém vápně. Pravou nohou posílá z voleje míč mimo tyče !!! 5. minuta Exner zastaví akci hostí, protlačí míč na Pospíšila, který ho potáhne na střed hřiště a uvolní Honzu Nesnídala, který sám proti brankáři mine branku !!! 10. minuta Po autovém rozehrání centruje Vycpálek do vápna na Honzu Nesnídala, který na míč nedosáhne. Za ním však nabíhá štírek a obětavec Pospíšil a hlavou v pádu z úhlu jen trefuje z malého vápna brankáře. 11. minuta vysuneme za obranu Honzu Nesnídala, který je u míče dříve než brankář, ale lob se mu nepovede a mine branku. 15. minuta hosté zaútočí po levé straně, ohrozí centrem do vápna, vracející se Kamil Douděra míč hlavou jen přizvedne a další útočník se na Kamilovi uvolní kličkou a už hrozí zpětnou přihrávkou ve vápně na další volné spoluhráče. Míč zachytí Exner a bleskovým nákopem vysune Honzu Nesnídala, který si narazí s Pospíšilem. Toho obrana nepouští za cenu nedovoleného zákroku na hranici velkého vápna. Exner následný trestný kop zamíří do zdi. 20.-23. minuta nás hosté trápí s křídelní hrou a častými centry i po následných rozích, které však bezpečně odvracíme. Musíme v zápase vyzdvihnout Doležala a Pospíšila, kteří měli těžký úkol - měli na sebe nejlepšího hráče - kapitána hostí Duška. Ten nás neustále ohrožoval a provětrával. Dělal nám problémy svou rychlostí a právě on zařídil branku hostujícího týmu.  25. minuta po našem dlouhém nákopu opět útočí hosté po naší pravé straně Duškem. Následuje zasekávačka na vápně a tvrdá střela nad branku. 31. a 33. minuta Vycpálek skvěle zastaví rychlou akci skluzem, kdy hosté již vnikali do našeho vápna. A přichází trest a odměna za 15 minutovou aktivitu hostí. 36. minuta naše obrana je vysunutá, záloha nezachytí rychlý přechod. Následuje křížný pas za obranu, na koho jiného než na Duška, kterého stíhá Doležal, ale nedokáže zblokovat přízemní centr do vápna. Na míč nabíhá zcela volný hráč (Zd. Nesnídal kryje prostor Doležalovi pro případný zásah, Šedivý a ani Vycpálek nestačí na dalšího nabíhajícího hostujícího hráče a zůstanou pozadu) a tak není problém pro tohoto hráče pohodlně umístit podél vybíhajícího Morávka do branky - prohráváme 0-1 !!! 39. minut mohla znamenat zlom v utkání !!! Exner nákopem do vápna hledá naběhnuté hráče. Hostující brankář Drbout míč chytí a rychlým výhozem hledá Randu, kterého ani za cenu faulu nezastaví Kamil Douděra, ale má k brance cestu volnou ař stíhán Kamilem Douděrou. Na hranici vápna (10 m) hledá zpětnou přihrávkou na penaltu dalšího nabíhajícího hráče, který však míč netrefí. Děda jej na poslední chvíli dokázal tělem znepřesnit... 43. minuta Honza Douděra střílí z vápna a Drbout jeho střelu bezpečně zneškodní. 45. minuta jde Randa středem hřiště sám (ofsajdová past je neplodná) a je stíhán Zd. Nesnídalem. Na hranici vápna zpomalí a může přihrát volnému spoluhráči, ale volí kličku a tím smrtelnou akci (pro nás) pohřbí - Zd. Nesnídal kličku vysthne a zachrání ...

O poločase vzplanou vášně v kabině a kabina se dostává do slovní přestřelky, která je ukončena rozkopnutým košem a důrazným pohovorem s mužstvem, které se musí semknout a ne si házet klacky pod nohy, nadávat si a vyčítat. A ve druhém poločase jsme táhli jako tým !!! 48. minuta Honza Nesnídal na vápně uvolní Exnera, jeho zablokovanou střelu, brankář Drbout jistě chytá. 48. minuta zastavujeme nebezpečnou akci na hranici velkého vápna. Randa je exekutor, který se nemýlí, ale tentokrát jeho střelu skvěle zblokuje naše zeď a pošle na roh, ze kterého hosté nic nevytvoří. 48. minuta Vycpálek vybojuje míč a posílá do brejku Kamila Douděru. Při tomto odkopu se Honza zranil těžkým výronem v kotníku (pravděpodobná diagnoza natrhnuté vazy v kotníku) Bohužel jeho zápas končí na nosítkách ... Do hry vstupuje Motl a zaujímá pozici Kamila Douděry, který se posunul na pozici levého obránce. 57. minuta Honza Nesnídal bojuje jako lev a jen za cenu nedovoleného zákroku nemůže vstoupit do vápna. Kopeme trestný kop ze strany cca 7 m za vápnem. k míči se postaví Exner a Kamil Douděra. Dle předzápasových pokynů má kop provést Kamil Douděra, ale nechce se mu ... Pepa Exner jej ke kopu "dotlačí" a udělal dobře. Parádním kopem na vzdálenější tyč po "hodinovém" letu zapadne po lehké teči brankáře (ve snaze prodloužit na roh)  přímo do branky do horního rohu branky a srovnáváme na 1-1 !!!!!!!!!!! 60. minuta hosté vnikají 2x do vápna a zastavujeme s vypětím všech sil, jednou Doležalem a podruhé Zd. Nesnídalem. 61. - 66. minuta náš nápor, zcela ovládáme hru. Ohrožujeme branku, nejprve střelou Doležal, dále Honzoui Nesnídalem - hlavičkuje z malého vápna nad branku a trestný kop Exnera míříme do zdi. Náš nápor a tlak je odměněn jen o pár minut později. 70. minuta Honza Douděra se prodírá středem a je faulován. Trestný kop z 35 m kope Exner do vápna a na hlavu Zdeňka Nesnídala, který jej prodlužuje hlavou do horního rohu branky a vedeme 2-1 !!!!! 72. minuta rychlá akce Motla, uvolní ve vápně Honzu Nesnídala, ten ještě vylepší pozici Honzovi Douděrovi a ten tváří v tvář trefuje brankáře. Ten míč jen vyrazí a Honza vleže doráží, ale opět jen do rukou brankáře. 75. minuta posílá křížný pas do vápna kamil Douděra, na míč nabíhá Pospíšil a je podražen - kopeme penaltu !!! Honza Douděra ji však kope špatně a Drbout míč vyráží !!!! 78. minuta Kamil Douděra zastavuje chytře žlutým zákrokem velmi nebezpečné přečíslení v 6 hráčích ... 79. minuta hosté vyšlou střelu, která jen těsně mine horní roh branky. 88. nádherné sólo Honzy Dědy přes 4 protihráče až do vápna. Jeho finální střelu mu obránce srazí ve skluzu a brankář Drbout skvěle chytá. V závěru již kontrolujeme hrua pokud přichází nějaký centr, pak to stopeři vše "odmlátí" pryč.  Konec ....

Dolní Počernice - Sokol Královice 2:1

57. min: Kamil Douděra
70. min: Zdeněk Nesnídal

56. min: Jakub Motl (rank) za Jan Vycpálek
85. min: Martin Roman (rank) za Josef Exner
18. min: Ondřej Šedivý Karta
50. min: Josef Exner Karta
78. min: Kamil Douděra Karta