Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

15. 8. 2020: 10:30
TJ Sokol Troja - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

8. 8. 2020: 17:00
Dolni Počernice "A" - SK Čechie Uhřiněves, z.s
4:3 (4:2)
Krásné fotbalové představení
Napsal: cic dne Neděle, 28 Červenec 2019 23:53   

 

SPARTAK PRŮHONICE – DP „A“ 1:3 (1:1) výborný zápas, skvělé kombinační akce, krásné góly. Nevím, zda dokáži popsat všechny ty krásné fotbalové momenty. Na můj pokus přiblížit co nejvěrněji zápas můžete nahlédnout, pokud se prokliknete na „celý článek“. Příští a poslední přípravný zápas hrajeme v sobotu 3.8. od 11:00 hod na hřišti TJ BYŠICE (cic)

 

Do dnešního zápasu se vrací všichni po dovolené odpočatí hráči. Do zápasu však nemůže nastoupit zraněný Beer a stále jsou mimo Tomáš, Dufek, Vaňourný a Picek. Do zápasu jdeme s prověřeným rozestavením 4-2-3-1. Zajímavostí je, že nastupujeme proti Michalu Burešovi, který u nás strávil několik sezon a v loňském roce přestoupil do Spartaku Průhonice.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání.

4´dlouhý nákop Čupra, převezme v souboji Verner a posune doleva na Žárského, který vstupuje ze strany do vápna, ale jeho centr jre zablokován na roh. Ten zahrává Wahbi na zcela volného Skoumala, ale jeho hlavička jde těsně mimo tyče. 6´Wahbi filtruje obranu na rozeběhnutého Žárského, který je však na míči jen o zlomek vteřiny později než golman domácích a tak se ani nepíská faul, i když i s odkopem míče vezme nohy našeho hráče. 11´ domácí vyšlou po naší pravé straně beka, který by měl mít přezdívku Ducati a s nímž měl starosti i Adamec. Ač jej náš hráč stíhal, tak již nedokázal zabránit centru do vápna, kde nedokáže obrana pokrýt jediného nabíhajícího protihráče. Proto toho není problém doklepnout z 10 m k tyči – prohráváme 1:0. Jsme však silní mentálně a naší hru to nijak neovlivní. 13´ Čupr roztáhne hru přes Poura, ten vyzve k výpadu Adamce a jeho přízemní centr zastaví obránce za cenu rohového kopu. Velmi dobře zahraný roh, je bohužel po našem špatném náběhu odvrácen do bezpečí. 16´po faulu na Skoumala zahrává Wahbi, ale jen do rukou vyběhnutého golmana 18´ Pour filtruje obranu, kam zabíhá Verner a po převzetí míče střílí z úhlu do tyče! 20´ Wahbi zachytí míč soupeře a u vápna uvolňuje Adamce, který vstupuje osamocený do vápna. Bohužel je nám pískaný hraniční ofsajd. 22´další krásný moment, kdy Wahbi na středu vápna okolo obránce vysune do vápna zaběhnutého Vernera, ale výborně vyběhnutý golman je opět úspěšnější a David jej nedokáže zblízka prostřelit. 25´ Urban se zapomněl s bráněním a tak uvolnil prostor pro kombinaci domácích na rohu našeho vápna. Soupeř přečíslení využije k tvrdé přízemní střele, kterou Kučák svým skvělým jistým zákrokem chytá. Vojta kombinuje ve výpadu s Pourem, po narážečce se dostane do zakončení z vápna, ale jeho střela jde jen do středu branky. 32´ Wahbi se prosadí středem přes 2 protihráče, když procházel přes třetího do vápna, tak byl sražen nešetrným zákrokem, který se snaží potrestat z trestného kopu Čupr. Jeho střele jen těsně mine horní roh branky. 34´Wahbi uvolní do vápna Vernera, ale golman je opět úspěšnější a jeho střelecký pokus vysoko vyběhnutý vyrazí mimo vápno. Skoumal je na odraženém míči první a pohotově zakončuje lobem do branky. Na brankové čáře odvrací obránce Bureš, zaskakující za golmana. 35´ Wahbi vstupuje ze strany do vápna a centrem najde na zadní tyči Vernera, jehož volej končí jen na těle probíhajícího Prokopa. 38´Adamec kolmicí vysune zaběhnutého Skoumala, který od lajny uvolní přihrávkou do vápna Žárského, jenž vstupuje do vápna a zbavuje se kličkou brankáře. Ale tentokrát je na míči pozdě a našeho hráče ve vápně srazí. Následný pokutový kop proměňuje s jistotou Wahbi a srovnává na 1:1. 41´ Wahbi se uvolní na polovině hřiště a uniká středem přímo na branku. Dotírající obránci jej však vyosí z ideálního střeleckého úhlu a tak Billy ve výápně posune zpětnou přihrávku na Žárského, který krásnou tvrdou přízemní střelou prověří golmana domácích a ten je ve svém zákroku úspěšný.

50´ Skoumal vysune do náběhu Žárského, který jde po lajně a zpětnou přihrávkou hledá tři své naběhnuté spoluhráče. Obrana jeho přihrávku zastaví. 53´ ztrácíme míč v rozehrávce na polovině hřiště a soupeř nám hrozí z protiakce. Naštěstí se dokážeme vrátit a dobrým pozičním postavením obrany zabráníme přihrávce do zakončení a Prokop ukopne definitivně do bezpečí. 54´ Adamec zatáhne míč po pravé straně a centruje do vápna, kde máme 4 naběhnuté hráče. Zakončující Skoumal umísťuje míč hlavičkou k tyči a zvyšuje na 1:2. 61´ Po pěkné postupné kombinaci před vápnem dostaneme míč na Adamce, který se na penaltě obrací s míčem okolo obránce a posune vedle sebe na zcela volného Wahbiho. Billyho pokus je však jen nepřesným plácnutím do míče. 63´Pour vysune krásnou kolmicí mezi obránce Vernera, kterého ve vápně srazí golman a kopeme další penaltu. Wahbi jí provede nechutně krásným způsobem a slovy nejpřesnějšími „vymete vykejř“ a jdeme do vedení 1:3. 68´ Wahbi proniká středem a je zastaven dalším nešetrným zákrokem. Trestný kop zahrává Čupr do horního rohu branky, ale náhradní golman (hráč z pole) jeho pokus s jistotou chytá. 72´ domácí se dostanou od brankové čáry do vápna a pálí z úhlu do břevna. 74´Kučák zahájí akci výhozem na Adamce, který křížným pasem najde Vernera. Ten si krásně zpracuje míč do běhu a zpětnou kličkou se uvolňuje na obránci. Je zastaven na hranici velkého vápna nedovoleným zákrokem a zahráváme trestný kop z ideální pozice na středu vápna. Prokop, který si bere exekuci na starosti to zahraje svým kopem, který jsme nazvali pánvičkou a ještě vysoko nad branku. Asi jej už k tomu nepustíme. 83´ domácí se dostanou po roztažení hřiště a náběhu po straně k vápnu a zpětnou přihrávkou od brankové čáry i do zakončení. Kučák však skvělým reflexivním zákrokem vyráží na roh. Z něj nic domácí nevytěží a do konce zápasu již máme hru pod kontrolou.

Poučili jsme se na nepovedeném druhém poločase předchozího zápasu a zápas jsme odehráli takticky skvěle, zodpovědně, obětavě a hlavně jsme přidali fotbalovou krásu!!! Avšak v hlavách musí zůstat pokora a nesmíme usnout na vavřínech. Naopak pokračovat a navázat na tento zápas. (cic)SPARTAK PRŮHONICE - Dolní Počernice 1:3

Góly
38. min: Bilel Wahbi (Pen.)
54. min: Jaroslav Skoumal
63. min: Bilel Wahbi (Pen.)
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
56. min: Adam Hamiollava (rank) za Matěj Urban
65. min: David Pastorek (rank) za Jaroslav Skoumal
70. min: Michal Čížek (rank) za Jan Žárský
46. min: Vojtěch Malimánek (rank) za Vojtěch Míka
Karty

M. Kučák
rank
V. Míka
rank
J. Prokop
rank
M. Čupr
rank
M. Urban
rank
T. Adamec
rank
L. Pour
rank
J. Skoumal
rank
D. Verner
rank
J. Žárský
rank
B. Wahbi
rank
 

Svátek má

Dnes 09.08.2020 : Vavřinec
Zítra 10.08.2020 : Zuzana

Narozeniny má

1.8.2020: Vít Palička 30 let
6.8.2020: Filip Kotchera 27 let
12.8.2020: Michal Vejvoda 27 let
13.8.2020: Michal Kučák 22 let
16.8.2020: Jan Vycpálek 43 let
16.8.2020: Jan Vycpálek 43 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login