Dolni Počernice "A" - ČAFC PRAHA z.s. B
2:1 (1:1)
Ani lekce z produktivity a vysoká efektivita Troji nestačila, protože jsme zvládli dva velké obraty
Napsal: cic dne Sobota, 26 Leden 2019 22:23

DP „ A“ - SOKOL TROJA „A“ 5:4 (2:2) Slova z lavice hostů (lekce z produktivity!!!) po čtvrté brance, která v závěru zápasu zdála závěrečným hřebíkem, byla pravdivá, ale euforii hostů vystřídalo zklamání, protože jsme dokonali v zápase již druhý skvělý obrat. Zajímá tě více než tento krátký úvodník? Pak neváhej a vstup na „celý článek“ Tentokrát však není ze zápasu videozáznam. Výsledky, křížovou tabulku a vše další o turnaji v Kyjích najdete zde . Přilákají gólové hody i další fanoušky, než pár věrných, kterým za jejich podporu děkujeme? Čeká nás totiž silný soupeř, který 5 brankami Micky a další brankou navíc přejel Troju 6:2. V neděli 3.2. od 14:30 hod hrajeme proti TJ PRAGA (cic)

Do zápasu s Trojou jsme museli udělat mnohé změny. Absentují Vajner, Picek a Skoumal z rodinných důvodů, nemocní a zranění Kučák, Pour a Prokop. A další hráči širšího kádru, kteří však mají nízkou tréninkovou docházku. Nemocné hráče tak na poslední chvíli nahradili Dufek a Šesták. Bohužel v úvodu dnešního zápasu jde do stavu zraněných Smagovič (poranění kolene). Doufejme, že zranění nebude vážné… Na zápas jedeme v kulise krásné pohádkové čerstvé sněhové pokrývky. Hřiště je však připravené, ale nasáklé. Zápas se tak hraje na terénu, který zrychluje hru, míč klouže a nutí hráče pracovat kvalitně na míči. Hrajeme v tradičním rozestavení 4-2-3-1.

1´ Smagovič uniká po straně a od rohového praporku zpětnou přihrávkou vyzve k zakončení své nabíhající spoluhráče, ale hosté však před zakončením jsou na míči první. 5´ Verner kombinuje od poloviny hřiště s Čížkem, kterého vyšle předfinální přihrávkou k rohovému praporku, odkud krásným centrem hledá Adamce, jehož zakončení hlavou jde mimo tyče. 6´ Troja zahrává dva rohové kopy, ale oba naše obrana odvrací do bezpečí. 7´ pressingem Adamce a Vernera získáme Urbanovým předskočením protihráče míč, který po obehrání přes „vanu“ na Čížka, dále na volného Culku, jenž vstupuje do vápna a pálí přízemní střelou těsně mimo tyče. Trojští začínají mít navrch ve hře a lepší kontrolou míče se dostanou i k zakončení v 11. minutě, kdy střelou ze 17 m posílají poprvé míč do sítě. Miki míč sice konečky prstů vytlačí, ale jen do boční sítě. Míč zapadne za tyč, prohráváme 0:1. Aby toho nebylo na začátek málo, tak kromě opanování středu hřiště a kontroly hry přidávají nám další branku. 13´ Urban po kličce ztrácí míč na vlastním vápně míč. Hosté přečíslení ve vápně využijí a s profesorským klidem po dvou přihrávkách uklízí míč k tyči – prohráváme 0:2… 17´ hosté hrozí třetí brankou. Unikají po naší pravé straně až k brankové čáře, následuje zpětná přihrávka na penaltu. Střelu naštěstí zablokuje tělo našeho obránce. Následný rohový kop opět odvracíme. 24´ Douděra překvapivě a chytře posílá míč ze vzduchu přes hlavu na zabíhajícího Vernera, který krásnou střelou do horního rohu branky překonává trojského brankáře – sníženo na 1:2. Díky vstřelené brance se dostáváme zpět do hry. Pozdě a naivně přistupujeme při vhazování autu u našeho vápna k dvěma volným protihráčům a hosté si tak vhozením autu připraví bez velkých překážek střeleckou příležitost. Křížná přízemní střela z rohu vápna jen těsně mine tyč Mikiho branky… 28´ Verner získává míč na obraně hostů při jejich kombinaci u velkého vápna. Po vstupu do vápna se uvolní na brankáři a je zezadu přistrčen nedovoleným zákrokem, za který je odpískána penalta. K provedení se staví Beer, ale je to jen „repeté“ penaltové provedení z posledního mistrovského zápasu s Kbely… Tedy nepřesně nad branku… 31´zahráváme konečně i my rohový kop, ale ani my z něj nic nedokážeme vytěžit. 33´ Tomáš dlouhým nízkým nákopem najde Vernera, který si míč pokryje a po otočce skvělou přihrávkou vyzve za obránce zaběhnutého Adamce. Ten se po vstupu do vápna křížnou střelou nemýlí a srovnává na 2:2. 35´ hosté zahrávají rohový kop, odvracíme mimo vápno, kde míč přebírá Douděra. První pokus vyslat Vernera ke zteči zastaví obětavým skluzem trojský hráč. Rchkle vhozený aut si Verner pokryje a uniká po straně. Na rohu velkého vápna je faulován a exekuci trestného kopu si bere na starosti Douděra. Jeho centrovaný míč letí na zadní tyč, ale nenajde žádného z adresátů. 42´Beer se pokouší nají t centrem Adamce, ale je při svém pokusu faulován. Zahráváme tedy trestný kop z druhé strany, na rohu velkého vápna. Naběhnutý Urban však hlavičkuje jen do náruče trojského golmana.

48´hosté kombinují a dostanou se až k hranici velkého vápna a zakončují přízemní střelou těsně mimo tyče. 49´ Mikiho výkop vrací zpět hosté k našemu vápnu, posunutí do strany do dobré střelecké pozice. Střelu umístěnou k tyči Miki skvělým zákrokem chytá. 51´ rychlou kolmou akci se dostane míč k Vernerovi, který míč posune do strany předfinální přihrávkou na Culku, který nadýchaným centrem do vápna najde zcela volného Douděru a ten už jen krásné dílo dokončí a hlavičkou posílá míč za záda bezmocného golmana – vedeme 3:2. 56´ dva nebezpečné trestné kopy v krátkém sledu za sebou zahrávají hosté na zadní tyč a naštěstí oba jen prolétnou bez zakončení. První otočka v zápase sesadila hosty z trůnu, kterým opanovala hru a střed hřiště. Přichází úsek, kdy jsme měli soupeře svými brankami „zadupat“ do země. Nestalo se, ale ty šance…???!!! 59´Beer centrem najde zcela volného Vernera, ale ten z penalty hlavičkuje nad branku. 60´ další trestný kop zahrávaný Beerem nezakončíme. 61´ na polovině hřiště získáme míč, posuneme na Dufka, který má dálnici mezi dvěma obránci až do vápna. Ale ten odmítá zvýšit rychlostní stupeň z lehkého poklusu na sprint a čeká, až mu dojde v ústrety obránce, aby posunul na volného Vernera. Davidovu kličku na hranici vápna zastavuje obránce. Sám faulovaný zahrává trestný kop a trefuje zeď, od které letí míč nad branku. Následný roh opět nevyužijeme. 62´ Čížek vyzve k zakončení Gembiho Smrťáka, perdon Tomáše Körblera, který tváří v tvář golmanovi selže. Svou přízemní střelu posílá těsně mimo tyče. 63´ Körbler najde centrem Vernera, který volejem trefuje obránce stojícího před brankovou čarou. Dostane druhou příležitost k zakončení, tentokrát do opuštěné branky, ale druhý volej posílá do břevna branky. 66´ jdeme po zisku míče Čížkem do přečíslení čtyřech proti dvěma , posune u vápna na Beera, který však jde do nepovedené kličky namísto pokračování v akci přihrávkou na volné spoluhráče a tak akci zazdíme a ani nezakončíme… 67´ Mikiho výkop od branky se vrací zpět k vápnu, následuje krátká kombinace, přízemní střela, která naštěstí jen těsně mine tyče naší branky. 69´Verner uniká po levé straněpřihrávkou do malého vápna hledá své dva naběhnuté spoluhráče, ale obránce míč zastavuje. 72´ Beer centrem – střelou překvapí brankáře a míč skončí na tyči. K odraženému míči se dostane Dufek, který za 3 metrů přestřeluje branku!!! Tolik šancí, soupeř rozebraný do šroubků a my nedáme ani ty největší tutovky a tak jak to bývá, přichází trest a jak to nazvala lavice hostů, lekce z produktivity… 73´ Miki si na hranici velkého vápna nerozumí se svým stoperem, kdy si dávají vzájemně přednost k zahrání míče a protihráč mezi nimi proklouzne a dostane se k zakončení. Miki střelu skokem pod nohy vyrazí nad sebe, do ruky trojského útočníka. Míč pak posílá do sítě a i přes protesty, že si míč útočník posunul míč rukou, je branka uznána - je tak srovnáno na 3:3… neuplynou ani dvě minuty. 75´ naše obrana nezachytí náběh útočníka, kolmá přihrávka na roh velkého vápna, Miki zaváhá s výběhem a je tak na půli cesty snadno překonán přízemní křížnou střelou, kdy se míč od tyče odrazí do sítě. Hosté jsou v euforii, krátce před koncem vedou 4:3!!! 78´ trestný kop zahrávají hosté z ideální pozice na hranici vápna. Miki skvělým zákrokem míč u tyče chytá. 82´ po faulu na hranici velkého vápna zahráváme trestný kop. Po krátkém přisunutí Dufka pálí Verner a míč po lehké teči končí v horním rohu branky – srovnáno na 4:4!!! 82´ Körbler najde přihrávkou Beera, který z 12 m míří do horního rohu branky, ale golman hostů vyráží mimo tyče. 83´Následný rohový kop zahrává Beer přetaženým centrem na zadní tyč, kam si zabíhá zcela volný Körbler a ve stylu smrťáka s již nabroušenou kosou posílá míč hlavičkou do protipohybu golmana – vedeme 5:4!!! Dokonali jsme druhý skvělý obrat v zápase a v závěru jsme již soupeře k ničemu závažnějšímu nepustili. (cic)

SOKOL TROJA - Dolní Počernice 4:5

51. min: Jan Douděra
33. min: Tomáš Adamec
24. min: David Verner
80. min: David Verner
83. min: Tomáš Körbler

5. min: Jan Douděra (rank) za Tomáš Smagovič
54. min: Tomáš Körbler (rank) za Vítězslav Culka
54. min: Lukáš Dufek (rank) za Jan Douděra
54. min: Jan Šesták (rank) za Dany Jašev