Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
KOLAPS PO NADĚJNÉM PRVNÍM POLOČASE
Napsal: cic dne Úterý, 13 Duben 2010 00:28

KBELY - DP "A" 2-1 (0-1). Jak promarnit skvěle rozehraný poločas ? Jak si neporadit se soupeřem hrajícím více jak 48 minut v oslabení ? Jak ? To vše se dočtete, pokud vsoupíte na celý článek ... Příští zápas sehraje naše A mužstvo opět venku v Třebotradicích v sobotu 17.4. od 11:00 hod (cic)   Proč jsme nedokázali udržet hru a výsledek z první půle ? Do soupeř jsme vlítli s obrovskou vůlí a chutí. Proč tedy taková změna po hvizdu druhého poločasu ? Protože jsme se zalekli sami sebe a soupeř byl dravější a měl větší vůli po vítězství ? Ne. Nedokázali jsme jednoduše sehrát chytrou a otevřenou partii a podržet míč a využít početní převahy. Branky jsme dostali po dvou standardních situacích ...

1. minuta vyšle Honza Nesnídal po křídle Pospíšila, ten centruje do vápna a stoper odvrací míč na roh. Následný roh s námahou odvrací Nesnídalovi z hlavy pohotový brankář. 2. Po faulu kopeme Exnerem trestný kop na naše rozeběhnuté hráče ve vápně. Zpětnou hlavičku Honzy Nesnídala brankář skvěle vyráží.  8. minuta Po našem autu centrujeme míč do vápna, Pospíšil je důrazný a hlavičkou donutí brankáře k zákroku, při kterém je zraněn, ale vrací se do hry. 11. minuta další skvělý centr do vápna, postupně hlavičkují Honza Nesnídal, Motl, opět Nesnídal a celou akci zakončí Děda tvrdou, ale zblokovanou střelou na roh, který se bohužel nekope. 13. minuta první akce domácích, po faulu Honzy Douděry kopou domácí zkrácený roh, míč točí přímo do naší branky a Morávek vyráží do bezpečí. 17. minuta dostáváme míč Nesnídalem za obranu Honza Douděra vybojuje míč a jeho pokus o střelu je zblokován. Z druhé vlny nabíhá do vápna Honza Děda a levou nohou umisťuje k tyči. BRankář míč jen lízne konečky prstů a vedeme 0-1 !!! 20. minuta po vybojovaném míči Exner centrujedo vápna, Honza Nesnídal jde do souboje s brankářem, srážka je hrozivá, ale náš hráč i brankář pokračují ve hře. 21. minuta  rychlá akc domácích po levém křídle, zastavujeme ji až ve vápně blokací na roh, který bezpečně odvracíme. 29. Po výkopu Nesnídal hlavičkuje mezi stopery na Motla, který na dlouhou nohu trefí jen vyběhnutého brankáře. 35. minuta zastavíme akci obětavým skluzemExnera, který je nešetrně přišlápnut šlapákem a odstupuje na dlouhým 5 minut. Po ošetření pokračuje ve hře. 42. minuta vybojujeme míč Teichmannem, který se uvolní za obranu, jde sám do vápna a na jeho hranici je stažen k zemi. Následuje červená karta, která zcela změní obraz naší doposud dobré hry. Trestný kop Exnera končí na zdi ...

A jak to bývá nižší počet hráčů semkne mužstvo oslabené a zcela rozhodí v koncepci a dravosti mužstvo ve výhodě. V našem případě bylo přesně splněno do puntíku. 46. minuta Doležal trochu zbytečně rukama fauluje soupeře u autové lajny a 5 m od brankové čáry. Tím darujeme poměrně dobrou standardní situaci soupeři. Centr na bližší tyč s námahou Morávek vyyráží a na dorážku zaspí všichni naši nejbližší hráči a Morávka střelou po zemi ze 2 metrů prostřelí a je srovnáno 1-1 !! 47. minuta Exner zkouší pozornost brankáře střelou z 35 m a napálí míč z trestného kopu do šibenice. Jen skvělý zákrok brankáře jí zastavil v cestě do sítě. 48. minuta kope Exner trestný kop ze strany po faulu na Teichmanna. Centr nachází hlavu H. Nesnídala, který míří nad branku. 49. minuta domácí se řítí útočníkem na Morávka, ten vyběhnutím míč vyrazí a dorážku dalšího útočníka skluzem likviduje Šedivý. 58. minuta rychlý brejk domácích končí zasekávačkou útočníka a střelou, kterou Morávek konečky prstů dostane přes břevno. 59. minuta naše skvělá šance 4 na 2 kazí Děda špatnou přihrávkou ... 69. minuta po autu se dostane k míči Šedivý a krásným centrem hledá spoluhráče ve vápně. Na poslední chvíli brankář vezme míč z hlavy Pospíšilovi ... 73. minuta po naší další akci a faulu na Honzu Douděru, následném kopu Exnera do vápna, hlavičkuje Šedivý nad branku. 76. minuta Exner odkopem trefí hráče domácích, ten pálí z vápna na Morávka, který bezpečně chytá. Šedivý nedůrazně odhlavičkuje v 82. minutě, následuje střela z 25 m a Morávek s námahou vyráží na roh. Opět roh je bezpečně odvrácen. 88. minuta kopou domácí roh, který si nešťastně nohou vsítí do vlastní branky Ondra Šedivý a domácí nás dostávají na kolena - vedou 2-1 !!! 89. minuta další centr domácích po faulu Šedivého od postranní čáry a míč po hlavičce těsně míjí naší branku. Soupeř si za druhý poločas zasloužil úspěch. My však minimálně za poločas první. Jak kruté, když jsme těmi, kdož musí jen soupeři se smutkem gratulovat. (cic)

Spartak Kbely - Dolní Počernice 2:1

17. min: Jan Děda

70. min: Dany Jašev (rank) za Jan Děda
84. min: Radek Šedina (rank) za Jan Nesnídal
65. min: Jan Douděra Karta