17. 11. 2018: 17:00
Dolni Počernice "A" - SPARTAK KBELY z.s.
2:1 (1:1)
Korálek jsme navlékli, ale musíme podat Inzerát: „hledá se střelec pokutových kopů“
Napsal: cic dne Úterý, 20 Listopad 2018 00:55

DP „A“ – SPARTAK KBELY 2:1 (1:1) Asi začneme pokutové kopy intenzivně trénovat. Kopali jsme sice pouze tři, ale všechny jsme neproměnili… V posledním zápase s Kbely jsme dokonce kopali dva pokutové kopy a zahodili jsme je. I tak jsme ale zápas zvládli a dvěma hlavičkami Martina Cicaly jsme zápas otočili. Více o zápase – vstup na „celý článek“. Náš dvorní fotograf Vladimír Exner pro vás připravil fotogalerii, do které vstoupíte  zde. A opět je tu pro vás dnes již tradiční videopřenos Milana Nováka, který můžete shlédnout  zde. Oběma děkujeme za jejich nezištnou spolupráci a za pořízenou foto a videoreportáž. (cic)

Poslední zápas podzimu hrajeme pod umělým osvětlením a za chladného počasí. Víme, že proti nám nastupuje těžký soupeř, který střídá velmi dobré výkony s občasnými slabými. Nastupujeme s pokorou, ale nabuzení nechat tam vše. Nesmíme proto zápas podcenit a naopak musíme využít slabin a pokusit se přinutit soupeře k chybám. Do důležitého zápasu však nemohou nastoupit zranění z předchozího zápasu Prokop (zlomený prst) a Hamiollava (po lehkém otřesu mozku). Chybět bude též Lukáš Pour (pracovní povinnosti). Pozitivní je, že do zápasu opět mohou nastoupit Smagovič a Picek.

Do zápasu nastupujeme v osvědčeném rozestavení 4 – 2 – 3 – 1.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání.

4´ Dufek ztrácí míč při průniku mezi tři protihráče a hosté zahájí rychlou protiakci. Kolmice na rozeběhnutého Skoče, který na hranici ve vápně přihrávkou do kapsy za obranu hledá naběhnutého Zeleného, který má naštěstí k míči daleko. 5´ hosté vhazují dlouhý aut, odražený míč přebírá Wahbi, ale ve vápně jej ztratí a nebezpečí opětovného vstupu do vápna hasí skluzem Cicala. Následuje další dlouhý aut, ale tentokrát už nebezpečí definitivně odvracíme do bezpečí mimo vápno a dokonce zahajujeme protiakci po zisku míče Beerem. Verner jej přebírá a hledá kolmicí rozeběhnutého Wahbiho. Bohužel trefuje jen prvního hráče a nadějná akce končí v jejím zárodku. 7´ další nebezpečná akce hostů, centr ze strany na zadní tyč, kde neutralizujeme v hlavičkovém souboji nebezpečného Skoče. 9´zahráváme rohový kop, ale zcela v rozporu s tím, jak máme. Dufek s Beerem jej zazdí hned v zárodku. 11´ Smagovič lobem za obranu hledá rozeběhnutého Wahbiho a Vernera, kterým je ale odmávané ofsajdové postavení. 17´ Wahbi se prosadí po pravé straně a centrem podél malého vápna hledá Dufka, který je na míči později než golman Resl. 22´Paulík váhá s odkopem a trefuje dotírajícího Beera, od kterého se míč odrazí ke zcela volnému Wahbimu. Ten posune vedle křižujícího obránce na zcela volného Vernera, jenž zakončuje po zpracování míče do vápna na 7 m od branky křížnou střelou těsně mimo tyče. 23´Verner a Wahbi kombinují a dostanou se za záda obrany. Bohužel byli v ofsajdovém postavení. 24´Malimánek přihraje v rozehrávce na nejen obsazeného Cicalu ale navíc v sevření dalších dvou protihráčů. Po zpracování míče je tedy nucen jen přihrávku vrátit zpět. Přihrávka je ale krátká a navíc je Malimánek překonán při dostoupení jesličkami. Rychlý krátký výpad, přihrávka okolo Tomáše do vápna, kde Zelený překoná z 10 m našeho golmana – prohráváme 0:1. 26´ Skoumal získá míč, rozehraje do strany na Dufka, který precizním lobem přes obránce najde zaběhnutý Wahbi, uvolňuje se kličkou na golmanovi a střílí z úhlu na branku. Už se zdá, že je to střela gólová, ale není. Obránce Paulík jí ve skluzu přejede a míč v cestě do sítě zastaví rukou. Hosté se cítí poškození, ale videozáznam zákrok rukou jen potvrzuje. Rozhodčí oceňuje tento nedovolený zákrok jen žlutou kartou. K penaltě se staví Beer a přestřeluje branku a tak se zákrok Paulíka ukazuje jako úspěšný a efektivní… 29´Skvělá práce Vernera, který tělem získá míč na soupeři na naší polovině po přípravném dotyku hledá filtrem Wahbiho, který jde sám na branku. Je však chycen do ofsajdové pasti, kterou soupeř využívá po celý zápas. 33´ Adamec krásným pasem najde Wahbiho, který se uvolní přes Součka a vstupuje do vápna. Křižující Paulík mu míč ukopne ve skluzu na rohový kop. Ten zahrává Wahbi a naběhnutý Cicala krásnou hlavičkou posílá míč ke vzdálenější  tyči. Brankář Resl sice reaguje, ale je krátký a míč mu zapluje do sítě – srovnáno 1:1. 34´ Lob za obranu hostů zpracovává na hranici velkého vápna Verner a je zezadu loktem přistrčený, ale nedovolený zákrok zůstává nepotrestán. 36´ Skoč vyšle kolmicí rozeběhnutého Zeleného, kterému na hranici velkého vápna míč ukopne skvěle vyběhnutý Kučák. 37´Smagovič křížným pasem najde naběhnuté Wahbiho a Vernera. Vernerova střela ve vápně je však již po odpískání ofsajdového postavení a vzrušení je tak jen chvilkové. 41´Malimánek odvrací hlavičkou pokus o lob za naší obranu a zahájí tím další gólovou akci, když vysoký míč podskočí Souček a nabídne jej tak zadarmo Vernerovi. David skvělou nezištnou přihrávkou posune lobem do strany na Wahbiho, který prováhá a nevystřelí z první a dostoupený obránce už jej dostane do tlaku. Tomu také odpovídá pomalá a nepřesná křížná střela. 42´Skoč vysune do vápna Zeleného který pálí z úhlu, ale Kučák jeho střelu vyráží. Rohový kop se však nerozehrává, protože postavení Zeleného bylo ofsajdové. 44´ Zelený filtruje pro rozeběhnutého Mihalíka, který centrem hledá v malém vápně spoluhráče. Naše celá obrana míč proběhne a přeběhne jej i jediný naběhnutý protihráč Pokorný. Naštěstí tak tato nebezpečná akce zůstane nezakončena.

46´ trestný kop zahrává Smagovič odražený míč vypadne k Cicalovi, který hlavičkou uvolní na zadní tyči Tomáše, který zakončuje hlavičkou ze 2 metrů. Resl skvělým zákrokem chytá, ale míč vypadne za jeho záda. Při pokusu našeho hráče se dostat k dopíchnutí míče do branky je nám pískán útočný faul. 49´ trestný kop hostů z poloviny hřiště rozehraný do strany, dlouhý centr do vápna prodlouží za sebe do vápna hlavou Souček. Zcela volný Tomáš Pokorný vypluje za naší obranou a připravuje se ke střele. Tomáš (rozuměj náš Tomáš Tomáš) precizním obranným skluzem mu ukopne míč do bezpečí. 50´Beer lobuje obranu na rozeběhnutého Vernera, který zakončuje a střílí branku. Rozhodčí mu za střelu uděluje žlutou kartu za zakončení po hvizdu. Ani ve videu není slyšitelné, ale asi pískal, takže pak je přísná žlutá karta dle pravidel. 53´rohový kop zahrávají domácí na zadní tyč, ale hlavičkujícího Skoče nepustí Skoumal do přesného zakončení. 54´trestný kop hostů odvrací Malimánek. 55´Dufek přenese křížným pasem míč a najde zaběhnutého Wahbiho, který se uvolní do vápna a střílí přes obránce. Bohužel tentokrát svým rozhodnutím zakončit chybuje, protože pod sebou měl ve vápně 3 volné spoluhráče, Beera, Smagoviče a Dufka. 57´Adamec vyjíždí z obrany, posune na Skoumala, který míč zapomene za sebou a musí faulovat, aby nevzniklo přečíslení před vápnem. Trestný kop je proveden slabou střelou a jde navíc mimo tyče. 60´ Tomáš dlouhým pasem najde Wahbiho, který zatáhne k rohovému praporku. Udrží obránce na těle a zpětnou přihrávkou vyzve Adamce k hledání spoluhráčů ve vápně. Na Adamcův krásný centr do vápna nabíhá Cicala a skokem hlavičkuje k tyči a posílá nás do vedení 2:1. Dufek vyšle Vernera, který zatáhne míč k vápnu a pošle přihrávku na Wahbiho. Vyběhnutý golman Resl jde skluzem nohou dopředu a šlapákem zasáhne zakončujícího Wahbiho. Zahráváme druhý pokutový kop. Tentokrát Smagovičem a opět nedáváme. Golman Resl přízemní střelu vyráží. 63´rohový kop hlavičkuje Skoumal k Pickovi, který u tyče z otočky střílí a chycenou penaltou posílený golman Resl zázračně chytá. 65´Dlouhý nákop, za kterým jde Wahbi a překvapí rychlostí statické obránce, mezi kterými si míč ukradne, ale ten mu uteče k rohovému praporku. Bohužel je to jeho poslední minuta na hřišti, protože si opět obnovil při tomto sprintu svalové zranění. 77´ Malimánek neustojí souboj s krátkým, který následně centrem do malého vápna hledá naběhnuté spoluhráče. Přihrávku okolo křižujícího Tomáše adresuje na Zeleného, kterého zázračným reflexivním zákrokem vychytá Kučák a míč vyrazí na roh. 83´ Verner přebírá přihrávku na velkém vápně a zatahuje k brankové čáře. Přízemní centr do malého vápna chytá golman Resl. 86´dva rohové kopy, se kterými si s jistotou poradí Kučák. První vyrazí na roh, druhý již lepí do rukavic. 88´dlouhý centr do vápna, kde hlavičkuje Skoč mimo tyče Kučákovy branky. 92´rohový kop hostů, všichni kbelští hráči včetně brankáře ve vápně. Kučák vyběhne, míč v souboji mu vypadne, ale Picek ukopne míč do bezpečí. Rozhodčí zápas hvizdem ukončuje.

Soupeř ukázal svou sílu a i bez bratrů Leiblů nás potrápil. Hlavně úvod byl jejich a také tento sebevědomý výkon korunovali brankou. Avšak náš tým po slabší úvodní dvacetiminutovce zabral. Asi nás nakopla obdržená branka tlakem na soupeři jsme si vytvořili mnoho šancí, ze kterých vyplynuly i dvě branky. Byl to těžce vybojovaný korálek, který jsme navlékli díky výkonu na hranici sebeobětování.

Podzimní část jsme zakončili na skvělém druhém místě se ziskem fantastických 34 bodů. Ale co to je z pohledu celé sezony? Jen jistá záchrana. Nic víc. Musíme pokračovat v nastoupené cestě, s pokorou, s týmovým výkonem se snažit zápas od zápasu získávat další korálky. Teď přichází myšlenkové uvolnění a jen fotbálky pro udržení kondice a v lednu zahájíme přípravu, která bude poctivá a kterou se budeme chtít připravit na náročné jarní odvety. Děkuji hráčům za celý podzim, za jejich přístup, pokoru k soupeřům, respektu k rozhodčím, které nám pomohly se soustředit pouze na sebe, na vlastní výkony a nehledat chyby jinde než u sebe. Týmový duch, který nás táhne vzhůru, kdy (ač to zní možná jako klišé) jeden za všechny a všichni za jednoho je tou nejsilnější energií, která vede k vítězství. Co je to jednotlivec? Nic! Nikdo nic neutáhne sám. O tom jsme se v některém zápase přesvědčili, kdy to naše hvězdy a hvězdičky chtěli vzít na sebe a nestačili na to... My jsme tým, tedy řetěz pracovitých jednotlivců, kteří spolu určují jeho pevnost a soudržnost. Široký kádr hráčů, zastupitelnost hráčů a náhradníci, kteří i z lavice jsou připraveni na pomoci týmu, byť jen v krátkém časovém herním úseku. Prosím všechny hráče a fanoušky, buďme sebevědomí, ale neoslavujme. Máme za sebou jen pomyslný první poločas… (cic)

Dolní Počernice - SPARTAK KBELY z.s. 2:1

33. min: Martin Cicala junior
60. min: Martin Cicala junior

55. min: Libor Picek (rank) za Vladimír Beer
69. min: Michal Čížek (rank) za Bilel Wahbi
81. min: Jan Douděra (rank) za Tomáš Smagovič
86. min: Matyáš Koryta (rank) za Lukáš Dufek
51. min: David Verner Karta
83. min: Libor Picek Karta
85. min: Lukáš Dufek Karta
89. min: Michal Čížek Karta