FK ÚJEZD NAD LESY B - Dolni Počernice "A"
0:0 (0:0)
Nejkrásnější dárek, navléknutý korálek
Napsal: cic dne Neděle, 04 Listopad 2018 21:31

DP „A“ – ČECHIE DUBEČ 3:2 (2:0) čtyřnásobné narozeninové oslavy jsme si nenechali zkazit a v derby jsme dokázali zvítězit. Více o zápase – vstup na „celý článek“. Zvykli jste si na videozáznamy? Tak ani tentokrát o něj nepřijdete. Děkujeme za videozáznam našemu dvornímu videospecialistovi Milanu Novákovi a pro jeho shlédnutí klikněte zde . Příští zápas hrajeme v neděli 11.11. od 14:00 hod na hřišti soupeře ÚJEZD NAD LESY „B“. (cic)

Tak je tu opět malé derby s ČECHIÍ DUBEČ. Po jejich sestupu se opět spolu setkáváme ve vzájemném zápase, ale bohužel pro oba týmy v 1.B třídě. A stejně jako my, tak se i Dubeč po sestupu pohybuje v prvním půlroce na chvostu tabulky. Ale postavení v tabulce není vždy tím přesným měřítkem a matematickým modelem pro budoucí průběh zápasu. Už jsme se o tom přesvědčili mnohokrát a naposledy na Písnici a proto před zápasem ladíme tým na maximální nasazení, aktivitu, pozornost a soustředění, abychom nepřipustili „překvapení“ z pohledu favorita, kterým jsme z důvodu postavení v tabulce. Již psaná nominace hráčům s dovětkem o příchodu na zápas s jedinou myšlenkou. Myšlence na vítězství … Ani po vyrovnávací brance neutuchala víra ve výhru. Ale měli jsme to velmi těžké a v závěru jsme měli i štěstí. Štěstí tentokrát přálo nám a já doufám, že jsme si jej zasloužili za náš přístup.

V sestavě nám nemohou bohužel dvě opory Jan Prokop (prodloužené víkendové teambuldingové soustředění) a Bilel Wahbi, který si v chladném počasí na zápase v písnici přivodil svalové zranění. A tak dochází v sestavě ke dvěma změnám. Avšak změna není v rozestavení, které ponecháváme v již úspěšném a zaběhnutém 4 – 2 – 3 – 1.

1´ hosté v krátkém sledu za sebou hrozí z autového vhazování. Při druhém, po lehkém hlavičkovém líznutí Tomáše, hrozí hosté zakončením, ale malý závar ukončujeme odkopem Skoumala. 4´Šedivý hledá centrem do vápna naběhnutého Beera, ale centr je delší. Míč skončí na hlavě obránce, který jej odvrací, ne jak by se očekávalo za sebe, ale chybně hlavičkou před sebe na střed vápna, kam nabíhá z druhé vlny Skoumal a volejem (po dopadu) prostřeluje golmana Jindřichovského. I ten nese malý díl viny, protože za sebe pustil střelu, která mířila do středu branky a propustil jí mezi rukavicemi a břevnem do sítě. Vedeme 1:0!!! 10´ Dufek hledá křížným pasem naběhnutého osamoceného Cicalu, ale ten na míč jen o malý kousek na hranici velkého vápna nedosáhne… 15´trestný kop hostů z ideální pozice na středu vápna. Střelu z hranice vápna však hosté pálí jen do postavené zdi. 16´ nákop do vápna, Kučák je ve výskoku faulován a míč mu vypadne z rukou, ale rozhodčí nechá v akci pokračovat. Staněk využívá situace a snaží se po zpracování míče zakončit přes bránícího Skoumala, ale ten mu v tom zabrání a akci svým skvělým obranným zákrokem zachraňuje. 17´ Smagovič při napadání ukradne míč obránci a jde sám na brankáře. Tentokrát je ale golman hostí bezchybný a hosty zachraňuje, když střelu Smagoviče nohou vyráží. 18´Beer lobem najde na hranici velkého vápna seběhnutého Cicalu, který si míč zpracuje prsama a obhodí si po dopadu z voleje posledního obránce, který ale míč chytá rukou. Zahráváme trestný kop z hranice velkého vápna a v ideální pozici na středu Beerem, který „nadýchaným mráčkem“ posílá na branku. Míč letí do horního rohu branky a končí v síti – vedeme 2:0!!!! Skvělý úvod. 22´ Verner zatáhne míč po straně, centrem hledá spoluhráče, ale míč je bohužel přetažený. Dufek si seběhne pro míč, posune na Beera, který je při kličce faulován. Trestný kop rozehraný v kombinaci hosté vystihnou a nadějná akce je bohužel zastavena. Dufek centrem do vápna hledá naběhnutého Šedivého, ale atakovaný obráncem míří jen mimo tyče. 34´ Cicala filtruje obranu ve prospěch osamoceného zaběhnutého Skoumala, ale ten na míč nedosáhne a vyběhnutý brankář akci zastavuje. 41´ po faulu na Vernera zahrává Beer zkrácený rohový kop. Nakrátko na Dufka, ten navádí míč uvolňuje se na hranici velkého vápna a posouvá míč na Smagoviče, který v ideální trefuje jen záda vlastního spoluhráče Adamce. 42´ Beer filtruje obranu kolmicí do strany na rozeběhnutého Malimánka. Jeho centr na hranici velkého vápna promáchne hlavou obránce Nový a Verner může zakončit z velkého vápna. David svou střelu po dopadu z voleje trefuje jen brankáře postaveného na středu branky. 45´Verner vystihne krátkou malou domů, kterou ukradne před vyběhnutým golmanem. Zpětnou kličkou se prosazuje do možné střelecké pozice, která je však zavřená. Zcela nepochopitelně neposune míč na malé vápno, na volně stojícího Cicalu nebo Adamce se snaží sám o zakončení nadějnou akci tak zcela zazdí.

Krátce po druhé půli (v 55.minutě) odstupuje Beer. Chráníme jej pro proběhlé lehčí svalové zranění, aby nepřišla další ztráta. Adamec se už vidí na oslavě, takže i jeho stahujeme ze hry ve stejné minutě. Na pravého beka se posune Cicala, Pour na pozici podhrotového útočníka. Picek jde na pravý kraj zálohy. Při střídání Smagoviče Maxou, který jde na hrot se přesune Verner na podhrot a Pour do středu zálohy. A teď už k druhému poločasu.

46´Smagovič hledá rozeběhnutého Dufka, ale ten si míč při zpracování na dlouhou nohu ukopne a samostatný nájezd si tak zastavuje sám.46´Cicala uniká po pravé straně. Obránce jej zatáhne rukou a zastavuje naší skvěle rozjetou akci. 47´ Beer přihrávkou mezi obránce vidí rozeběhnutého Cicalu, který se řítí mezi poslední dva obránce a je zastaven nešetrným zákrokem, oceněným žlutou kartou. Kartou, kterou si tapetujeme postupně celou šatnu. Je nám k ničemu a je velká škoda, že na Cicalu ve skluzu obránce Topol dosáhl, protože by už vstupoval sám do vápna… Následný trestný kop zahráváme Beerem (lehkým lobem nad zdí) na zaběhnutého Skoumala, který ale krásný míč nezpracuje a obránce jej ukopne. Ale míč přistane opět na našich kopačkách, Adamec je sám na zadní tyči a přízemní střelou jen těsně netrefuje branku. 48´ hosté odpovídají střelou z 20 m, která nemůže ohrozit a Kučák to pohodlně chytá. Jak se porazit sám… Jak dostat branku po jednoduchém dlouhém nákopu do dobře postavené obran? Odpověěď hledej v 49.minutě. Šedivý podběhl míč, Tomáš jej nezajistil a zaběhnutý Murdych je sám před vyběhnutým Kučákem. Naštěstí jeho lob letí nad břevno naší branky. 50´ Dufek je při uvolnění na středu hřiště zatažen za dres a rozhodčí nepochopitelně nechá pokračovat ve hře. Kolmá přihrávka na Staňka, který je naběhnutý sám na velkém vápně. Tentokrát reagovala naše obrana skvěle a vystoupením jej vystavila do ofsajdu. 51´Tomáš dlouhým nákopem do vápna najde zaběhnutého Dufka, který si míč skvěle zpracuje a zpětnou přihrávkou posune na Vernera. Davidovu střelu zablokuje skluzující obránce. 52´ po dlouhém nákopu máme míč pod kontrolou, Tomáš ale zpětným nákopem trefí Skoumala, od kterého se míč odrazí do otevřeného prostoru na naší půli, kam zabíhá Staněk. Cicala jej stíhá a na hranici velkého vápna jej tělem zastaví nedovoleným zákrokem Malimánek. K překvapení všech (domácích) je rozhodčím zákrok posouzen jako penaltový, tedy jako zákrok vedený až ve velkém vápně. Bohužel se Murdych z penalty nemýlí a přízemní střelou k tyči posílá míč do sítě. Sníženo na 2:1. A hostům narostla křídla… 57´ Malimánek chybuje v souboji se Staňkem, zatažený míč křižuje Tomáš, ale toho stejný hráč obchází, prostrčí míč ve vápně mezi Malimánkem a Skoumalem na Topola, který prostřelí Kučáka v brance a srovnává tak na 2:2. Sklopené hlavy. Ne! Nemáme sklopené hlavy, naopak jsme ještě více zabrali. Nepoložila nás vyrovnávací branka a vítězný duch v hlavách zapracoval. Nikdo di nepřipouštěl, že bychom skvěle rozehranou partii ztratili! 60´Skoumal ztrácí míč v rozehrávce. Hosté přihrávkou do strany rozjedou akci, kterou zakončují přízemním centrem do vápna. Cicala před dobíhajícím útočníkem míč ukopne před vápno. Na míči jsou opět hosté, ale střelu posílají do sítě, vysoko – do ochranné sítě za brankou. 61´Dufek se prosadí na třech obráncích a vstupuje do vápna, kde zpětnou kličkou si připravuje střeleckou pozici. Jeho střelu z 10 m zastavuje ve skluzu dubečský obránce. 65´Smagovič lobem přes hlavu najde zaběhnutého Poura, který je na hranici vápna zastaven nedovoleným zákrokem. Dufek trefuje v prodloužené zdi vlastního spoluhráče (Picka). 67´ zahráváme trestný kop (nepřímý za slovní výlevy a protesty hostů). Pour jen o centimetry posune míč pro Vernera a ten skvělou střelou za háčky posílá míč do sítě – vedeme 3:2. Radost je obrovská. Nepustíme to!!! 69´ domácí po závaru ve vápně vytěží roh. Ten zahrávají přetaženým centrem, který pokryjeme. 72´faul na Poura na rohu velkého vápna. Přetažený centr do vápna najde Vernera, který z voleje trefuje boční síť. Brankář přiznává teč a tak za toto gesto jdeme zahrávat rohový kop. Soupeř nám tak vrací stejné gesto z prvního poločasu… Tak změna, pomezní rozhodčí ukazuje na odkop branky, protože teč golmana přišla až za brankovou čarou. 74´ dlouhý nákop hostů Kučák vyběhne mimo vápno, kde podstoupí hlavičkový souboj se Staňkem. Míč ze souboje vypadne a jistící Tomáš jej ukopne do autu. 76´ Skoumal křížným míčem najde Picka (obránce podskočí míč), který vstupuje do vápna a přes tři protihráče se prosadí do vápna. Zpětnou přihrávkou najde zcela volného Smagoviče, který po zpracování slabou střelou ze 7 m jen trefuje golmana hostů Jindřichovského. 78´centr do malého vápna, kde mezi Tomášem a Malimánkem naskakuje zcela osamocený Murdych, ale naštěstí nepotvrzuje pověst střelce a hlavičkuje těsně mimo tyče Kučákovy branky. 82´zahráváme rohový kop, Skoumal je v souboji ve vápně kopnutý (ze strany bez míče) frustrovaným obráncem hostí, ale rozhodčí nechává ve hře pokračovat. 86´Golman Jindřichovský vrací malou domů z jednoho dotyky, ale míč trefí jen slabě. Dobíhající Maxa mu jen o malý kousek míč neukradne.

Výhru jsme si za aktivitu a předvedenou hru zasloužili. Měli jsme hru herně i výsledkově plně pod kontrolou. Dosáhli jsme nejhoršího „Csaplárovského“ vedení 2:0. Ale po srovnání jsme nedovolili obrat a naopak jsme v duchu nominační SMS zaveleli k výhře. Navlékli jsme zasloužený korálek, tentokrát zrcadlící 3 krásné branky!!! Je to ten nejlepší dárek k narozeninám, které mohli oslavenci dostat. (cic)

Dolní Počernice - FK ČECHIE DUBEČ, z.s. 3:2

18. min: Vladimír Beer
4. min: Jaroslav Skoumal
67. min: David Verner

55. min: Libor Picek (rank) za Tomáš Adamec
55. min: Lukáš Pour (rank) za Vladimír Beer
79. min: Tomáš Maxa (rank) za Tomáš Smagovič
87. min: Dany Jašev (rank) za Martin Cicala junior
53. min: Tomáš Adamec Karta