FK ÚJEZD NAD LESY B - Dolni Počernice "A"
0:0 (0:0)
S první Michalovou nulou jsme navlékli další korálek
Napsal: cic dne Středa, 24 Říjen 2018 15:45

ČZU – DP „A“ 0:3 (0:2) Nepřipustili jsme zaváhání jako loni, které jsme mnozí měli v paměti a nechtěli jsme ani stínem připustit podobný lapsus. Díky poctivému přístupu všech hráčů jsme nakonec korunovali zápas „povinnou“ výhrou. Příští zápas sehrajeme opět na hřišti soupeře a opět v neděli -28.10. od 14:30, na hřišti TJ SOKOL PÍSNICE. Na ČZU jsme měli fanoušky v převaze, za což bych našim posledním věrným, kteří s námi jezdí na výjezdy, chtěl poděkovat a věřím, že je za to odměňujeme svými výkony a brankami a krásnými akcemi. Ale teď zpět k zápasu na ČZU. Více se o tomto zápase dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“ (cic)

Velmi se omlouvám za pozdní zápis z utkání, ale i ten, který bývá nemocný jedenkrát za dva roky, jednou ulehne… Pravidelní čtenáři jistě prominou a příležitostné snad neodradím od čtení budoucích článků a stanou se tak pravidelnými… Potřeboval jsem totiž nabrat energii a sílu po velké nevolnosti a krátké nemoci, kterou jsem díky odpočinku i díky energii na dálku, nabral a s chutí tedy píšu report z posledního utkání.

Do zápasu na ČZU nemohou nastoupit nominovaní mladíci Běla, Beznoska, ale i zkušení Šedivý, Maxa, Vaňourný a Prokop a tak se sestava opět mění. Prokop sice nastupuje, ale z pracovních důvodů až v průběhu druhého poločasu. Dále nemohou nastoupit Pour a další hráči, kteří hrají souběžně domácí utkání za C tým (Skoumal, Čížek, Jašev, Šesták, Miki a Palička). I tak však díky návratu z dovolených, uzdravení hráčů a širokému kádru naplňujeme lavici 4 hráči.

Do zápasu nastupujeme s rozestavěním 4 – 2 – 3 – 1 a s jasným cílem nepromarnit ani minutu z úvodního dějství svým bohorovným přístupem. Zakousneme se do soupeře od úvodních minut. Soupeř je houževnatý a hraje poměrně jednoduchým systémem dlouhých nákopů, které se nám po celý zápas daří eliminovat.

2´Beer filtruje kolmicí ve prospěch Wahbiho, který ve vápně dělá kličku golmanovi, ale míč mu uletí do zámezí. 8´domácí dlouhým nákopem do vápna hrozí svou klasickou útočnou akcí. Odražený míč dostanou na kopačky domácí a zakončují střelou těsně nad břevno. 9´ domácí zahrávají dva rohové kopy v těsném sledu za sebou. První odvrací naše obrana do zámezí, na další roh, další už jde do bezpečné vzdálenosti od naší branky. 12´Wahbi vysune Dufka do strany, který vstupuje do vápna a střílí z úhlu na branku. Golman Tuček vyráží míč mimo tyče. Následný rohový kop zahrajeme nakrátko na Dufka, který se po kličce dostane do vápna a přihrávkou od brankové čáry do malého vápna hledá naběhnutého Tomáše. Bohužel ten své zakončení posílá těsně vedle tyče domácí branky. 15´Wahbi centrem do vápna nachází Dufka, který adresuje na vedle sebe lépe postaveného Smagoviče. Jeho zakončení těsně mine horní roh domácí branky. 17´trestný kop z 30 m zahrávají domácí dlouhým nákopem do vápna, hlavičkový souboj, ze kterého ale není ohrožení branky. 22´Wahbi filtruje obranu ve prospěch naběhnutého Vernera, ale jeho vstup do vápna zastaví poslední obránce ukopnutím na roh. Ten zahrává Beer na přední tyč a osamocený Cicala se jen o centimetry nedostane ke gólovému zakončení. Odšpuntování naší touhy po brance přichází až o několik minut později. 28´ svou aktivitou a tlakem si vytvoříme 3 nebezpečné rohy za sebou. Při třetím, kdy se míč odrazí mimo vápno, centruje zpět do vápna Verner a Adamec si klidem jemu vlastním zpracuje míč mezi dvěma obránci zády k brance a v chůzi se mezi nimi otočí a chladnokrevně posílá míč z 10 m k tyči – vedeme 0:1!!! Nepolevujeme ani na chvíli. Uběhne jen několik minut a přichází další uklidňující branka. 32´ obehrajeme dvě „vany“, rozuměj roztáhneme hřiště přihrávkami do šířky (to aby tomu rozuměli i fanynky). Malimínek křížnou přihrávkou pošle míč na vápno na volného Cicalu, který nezištně mezi nohami propustí míč pro Wahbiho a ten už přetaženým centrem hledá na zadní tyči Vernera. Davidovo hlavičkové zakončení sice vyráží golman Tuček, ale jen do vnitřní boční sítě, do branky. Vedeme 0:2!!! 33´ přiznáváme teč Malimánkem a soupeř s díky za gesto fair play rozehrává rohový kop. Ten bezpečně ubráníme a gesto fair play je nám poté v druhé půli soupeřem odměněno stejným počinem… 38´ autové vhazování Cicaly na Wahbiho, stojícího na rohu velkého vápna, ten se otočí okolo obránce a od brankové čáry posílá přísnou přízemní přihrávku, která však je proletí malým vápnem a nikdo z našich hráčů na ní nedosáhne. 43´rohový kop nakrátko, domácí faulují Wahbiho a tak zahráváme trestný kop v ještě bližší vzdálenosti od branky. Trestný kop skončí po odražení na kopačce Beera, který zakončením k tyči prověří pozornost Tučka v brance domácích. Ještě nebyl v šatně a tak míč vyráží konečky prstů na rohový kop. Centrujeme do vápna a Cicalovo gólové zakončení na přední tyči opět odvrací domácí na další roh. Z něj už nic nevytěžíme.

Pozor na „Csaplarovu past“, stav vedení 2:0 může být vlastní pastí. Avšak my pozorným výkonem, poctivým plněním taktických pokynů a neutuchajícím útočným apetitem nedopustíme to, před čím se varujeme o půli. Naopak přijde uklidňující třetí branka.

46´ Tomáš vyšle dlouhým nákopem Picka k průniku do vápna. Libor se prosadí přes 3 obránce a přihraje zpět na Wahbiho, který akci vylepšuje přihrávkou na zcela volného Dufka, který vstupuje do vápna. Zakončení je sice těsné, ale nepřesné a domácí golman tak ani nemusí zasahovat. 47´ trestný kop z 20 m zahrávají domácí obstřelem přes zeď, ale Kučák míč vyráží na roh. 50´ zahráváme další rohový kop Wahbim, odražený míč si převezme Dufek a dvěma kličkami se zbaví protihráčů a zakončuje tvrdou střelou, bohužel je mu zablokována a tak nadějná akce končí jen neplodným rohovým kopem. 53´ Dufek kombinuje s Dufkem u rohu vápna, po narážečce vstupuje osamocený Cicala do vápna, ale při zpracování ze vzduchu mu míč uteče z kopačky do zámezí. 57´největší šance domácích do naší otevřené obrany. Domácí rychlou akci finalizují vstupem do vápna a po dvou kličkách pokusu o střelecké zakončení, naštěstí naše obrana domácího hráče dostoupí a nenechá jej ani zakončit. 60´ Wahbi hledá centrem do vápna Dufka, který vrací zpět na zcela volného Cicalu, ale hlavička není přesná a golman Tuček míč pohodlně chytá. 63´další brejková akce domácích je zakončená zpětnou přihrávkou na vápno a střelou, která končí těsně nad horním rohem Kučákovy branky. 64´ Verner centruje do vápna, nabíhající Dufek hlavičkou nechá vyniknout golmana Tučka, ale ten míč jen vyrazí a tak pro Lukáše není problém akci dokončit nohou a poslat míč dorážkou do sítě – vedeme 0:3!!! 65´trestný kop domácích z 20 m do horního rohu branky chytá s bravurou a jistotu Kučák. Míč lepí do rukavic a odmítá dorážku či rohový kop. Pomlka. 20 minut i chybí poznámky, asi jsem se nechal unést velkou chutí celého týmu nezabrzdit v sobě útočný apetit a tak jedna akce střídá druhou, ale není tam finále, není tam zakončení. Hosté se z tlaku vymaňují jen ojediněle a to v podobě posledního rohu v 85.minuty.

Spokojení a sebevědomí odcházíme ze hřiště s vytouženými třemi body. Avšak odcházíme s pokorou a s vědomím, že máme před sebou další zápas, který chceme zvládnout! (cic)

ČZU PRAHA - Dolní Počernice 0:3

28. min: Tomáš Adamec
32. min: David Verner
64. min: Lukáš Dufek

74. min: Filip Beneš (rank) za Tomáš Smagovič
78. min: Jan Prokop (rank) za Lukáš Dufek
84. min: Jan Douděra (rank) za Martin Cicala junior