FK ÚJEZD NAD LESY B - Dolni Počernice "A"
0:0 (0:0)
Neskutečný obrat dokonal kat Pragovky, díky kterému jsme navlékli další korálek
Napsal: cic dne Čtvrtek, 06 Září 2018 23:41

DP „ A“ – PARTISAN PRAGUE F.C. 3:2 (0:0). Nepovedený zápas, nepohledný, soupeř nás zaskočil svou tvrdostí místy až záludností, nedokázali jsme se s tímto vyrovnat a navíc jsme prohrávali do 82.minuty 0:2. Neutuchající vůlí a myšlenkou na vítězství však přišel nečekaný obrat během infarktových 15 minut, kdy dílo obratu dokončil kat Pragovky, rozuměj dnes i Partisanu, Honza Douděra. A pak euforie a neskutečně nádherný opojný pocit po vyhraném a vydřeném zápase. Naše psané reporty jsou doplňovány nejen fotogalerii našeho dvorního fotografa Vládi Exnera, ale nově (již podruhé) i videem, které je skvělým a otevřeným reportem z utkání. Video shlédnete zde. Příští utkání sehrajeme na hřišti UNIONu VRŠOVICE, proti jejich rezervě. Utkání se hraje v neděli 9.9. od 17:00 hod. Více o utkání v psaném reportu - vstupte na "celý článek" (cic)

Do zápasu nemůže stále nastoupit zraněný Malimánek, který sice již trénuje, ale zatím by bylo hazardem jej nasadit v tak (očekávaně) tvrdém zápase. Mimo hru jsou nadále Beneš, Roman a nově díky pracovnímu vytížení i Čížek. Na lavici se tak posunuli po delší době Prokop, Jašev a Douděra.

Hráče jsme připravili na to, že se nejedná o soupeře – otloukánka, že jejich postavení v tabulce vůbec neodpovídá a je to nesmírně silný a houževnatý soupeř! Hrají důrazně, ale fér. Bohužel se ale nechají strhnout i jedinci, kteří hrají záludně až za hranicí a s rizikem zranění protihráče. Férový souboj již není to, že sice zasáhnu míč, ale dojedu soupeře likvidačním šlapákem druhou nohou či podobné „dokončení“ souboje. A to někteří z hráčů soupeře nectí hru fér a pak dochází k hrubostem, které reklamují jako čistý zákrok. Ostatně jsme s tímto soupeřem odehráli náš B a C tým v posledních 3 letech 6 zápasů a bohužel jsme si z každého zápasu odnesli stopky zraněných hráčů. I toto varování jsme si asi nevzali úplně k srdci a soupeř nás svým stylem hry zaskočil a úvodní poločas jsme byli jen stínem minulých zápasů. Do druhého poločasu jsme hru sice zlepšili, ale čím dál více jsme se zabývali soupeřem, jeho slovníkem, jeho stylem hry a nechali jsme se unést a nehráli jsme svou hru a přistoupili na hru, která šla na ruku soupeři. Nemohli jsme soupeře přihrát kličkou, nákopy a vzdušnými souboji. Cesta vedla jen zjednodušením hry a roztažení hry, přihrávky a uvolnění bez možnosti, že soupeř nám odebere míč tělem či skluzem i s nohama. Až v závěru jsme soupeře dokázali svou vlastní hrou zatlačit a otočit nepříznivé skóre.

Soupis nejzajímavějších momentů utkání

4´ centr Vernera do vápna zachytí obránce, posune na odkrytý střed zálohy, další posun kolmicí na rozeběhnutého hráče s č. 9 - Reavenall-Nuete Josha, který sice stál v ofsajdovém postavení, ale nedošlo bohužel k signalizaci a tak se řítil sám na našeho golmana. Tomáš jej stíhá až na hranici vápna a nutí ke střele, kterou však Michal Kučák výborným zákrokem vyráží. 8´ trestný kop zahrávaný Partisanem do vápna a Florian Reppina naskakuje osamocený ve vápně a zakončuje hlavičkou velmi nepřesně. 15´ Wahbi navádí míč na vápno, posune na Picka, který centrem do vápna hledá naběhnuté spoluhráče, ale nenachází než obránce, který míč odvrací na roh. Ten zahráváme po rozehrání Wahbim do vápna, ale obránci na přední tyči míč odvrací do bezpečí. 17´ Hosté zahrávají rohový kop, který na první tyči odvrací Cicala, ale jen k nohám soupeře, který pálí bez přípravy z 25 m vysoko nad ochrannou síť. 20´Skoumal přes Smagoviče vyveze míč ze strany přes střed až na druhou lajnu, kde zabíhá do vápna Picek a hledá zpětnou přihrávkou Smagoviče, který slabou střelou jen odevzdá míč golmanovi. 21´ po faulu na Smagoviče zahrává trestný kop Wahbi na Vernera, kterému ale míč odskočí při zpracování a další kličkou se uvolní směrem ven z vápna. Zpětnou přihrávkou již nenajde spoluhráče, ale kopačky soupeře. 23´Wahbi navádí míč do vápna, uvolní do strany Vernera, ale jeho centr jen prolétne malým vápnem. 26´ hosté unikají hráčem č. 9 (abych se neopakoval a nelámal si jazyk, rozuměj nelámal si prsty na klávesnici a nepsal stále - Reavenall-Nuete Josha), který posílá přízemní přihrávku do malého vápna. Tomáš míč tečuje do protipohybu našeho golmana, ale Michal Kučák stihne zareagovat a chytit jej na přední tyči. 29´zahráváme rohový kop nakrátko, ale Wahbiho průnik zastaví soupeř za cenu dalšího rohového kopu. Ten již zahráváme do vápna, ale na přední tyči se nedokáže Verner prosadit na obránci a vyběhnutém brankáři. 35´rohový kop hostů odvrací naše obrana s jistotou. 42´ rohový kop domácích odvrací Šedivý a Verner vyjíždí z obrany. Akci zastavuje nešetrným zákrokem, skoro ve stylu hokejového bodyčeku kapitán hostí McCloy.

O poločase důrazně apelujeme na zjednodušení hry bez kliček, rychlou práci s míčem bez dlouhého postávání na míči a hlavně roztažení hry, kterou jsme si dobrovolně v úzkém prostoru dělali bojiště, ve které je jednoznačným vítězem soupeř.

46´dlouhý nákop Adamec podběhl a vstup hostujícího útočníka hasí skluzem Šedivý. 47´ Skoumal rozjede akci přes Beera, který filtruje obranu na rozeběhnutého Vernera. Před vápnem David skvěle a hlavně nezištně uvolní Smagoviče, jenž vstupuje zcela osamocený do vápna. Vyběhnutý golman Ryan Hulstein však skvělým zákrokem likviduje stoprocentní gólovou příležitost… 48´ zahráváme rohový kop nakrátko, Wahbi se prosadí individuálně na Pupkovovi a vstupuje od brankové čáry do vápna a centrem hledá naběhnuté spoluhráče. Závar obrana hostí zvládne. 50´ rychlá, jednoduchá kolmá akce, kterou zahájí čistý odebráním Skoumal, posune na Smagoviče ten na Wahbiho a Billy rozeběhne Vernera do vápna, který střelou z úhlu trefuje jen boční síť. 52´ztráta míče Skoumalem, po kterém ihned soupeř rozjede akci a filtruje naší otevřenou obranu a Kučák skvělým výběhem a skokem pod nohy situaci zachraňuje. 55´ukázka podrážděnosti a neukázněnosti a neustálého pokřikování soupeře, který ve sprinterském souboji s Adamcem selhal a začal kulhat a chytal se za lýtko. A ozvalo se z lavice hostí, to je faul!!! Ale vždyť ho chytla křeč opáčilo unisono více našich hráčů…!!! 59´ Beer kazí přihrávku (namísto posunutí na zcela volného Wahbiho nakopne míč až k brankáři) při našem přechodu do útoku a hosté rychlým přechodem tak překonají naše vysunuté hráče a na přihrávku za obranu na hráče č. 9, který zpětnou přihrávkou najde na malém vápna Fischera Tobiase Christiana, který pošle míč k tyči – prohráváme 0:1. A aby toho nebylo málo, tak v 68.minutě po zbytečné kličce Wahbiho ztrácíme míč, následuje dlouhý nákop na hráče č. 9, který se dostane až do vápna zpětnou kličkou se dostane na penaltu, kde je sice sevřen Tomášem a vracejícím se Skoumalem a Cicalou, ale obstřelem posílá míč k tyči a zvyšuje na 0:2…77´ trestný kop Wahbiho končí na břevně. V 81.mMinutě jde na hřiště duo Maxa a Douděra a stahujeme hru na 3 obránce a posílíme útočnou vozbu na 3 útočníky. Jen o chvíli později se ukazuje, že oba se podíleli svými brankami k obratu. 82´ po faulu na Vernera zahráváme ze strany velkého vápna, na úrovni penalty trestný kop. Wahbi nadýchaným centrem najde naběhnutého Vernera, který hlavičkou posílá míč z malého vápna do sítě- dáváme kontaktní branku na 1:2. Trvalým agresivním tlakem si vynucujeme kontrolu hry, opanujeme hřiště a tlačíme se k vápnu hostí. Neuběhne ani pět minut a radujeme se podruhé. 85´ vhazujeme Dufkem aut Cicala vrací Dufkovi na nohu, který přízemním centrem hledá naběhnutého Prokopa. Proky sice nevyhraje souboj, ale díky odblokování obránce míč propadne na zadní tyč ke zcela volnému Maxovi, který posílá míč do opuštěné branky – srovnáno 2:2!!! Ale kapitán Skoumal nenechá Maxe se ani chvíli radovat a velí k okamžitému postavení zpět na svou půli a k další zteči, nechceme remízu, chceme vyhrát!! 88´Wahbi filtruje do vápna krásnou přihrávku a naběhnutý Dufek bohužel trefuje jen vyběhnutého brankáře. 94´ kapitán hostí McCloy při obraném zákroku udeří ve vápně Vernera pěstí do obličeje a je odpískán pokutový kop. Exekuci si bere na starosti sám faulovaný Verner, ale bohužel golman hostí míč po ne příliš povedené střele míč chytá. Tedy nechytá, ale jen vyráží do starny. Cicala spolu s Vernerem zcela správně bez máchání rukou a bez gest zmaru okamžitě napadají míč a znovu jej získávají. Verner posílá přízemní centr, který se dostane k Adamcovi. Na pokyn dej jí, pusť, přihraje vedle sebe na Douděru, který přísnou přízemní křížnou střelou pošle míč za háčky a ze všech jde totální výbuch euforie. Nejen na hřišti, ale i na tribuně – vedeme 3:2!!! Neskutečný obrat… (cic)

Dolní Počernice - PARTISAN PRAGUE FC 3:2

82. min: David Verner
85. min: Tomáš Maxa
94. min: Jan Douděra

58. min: Lukáš Dufek (rank) za Libor Picek
70. min: Jan Prokop (rank) za Vladimír Beer
81. min: Tomáš Maxa (rank) za Tomáš Tomáš
81. min: Jan Douděra (rank) za Tomáš Smagovič
37. min: Tomáš Tomáš Karta