FK ÚJEZD NAD LESY B - Dolni Počernice "A"
0:0 (0:0)
Poločasová demolice rozhodla o navlečení dalšího korálku
Napsal: cic dne Úterý, 04 Září 2018 00:25

DP „A“ – SK TŘEBORADICE „B“ 4:1 (4:0) opět jsme sehráli naprosto skvělý úvodní poločas, na který jsme ale ve druhé půli nenavázali. Chcete se dočíst více o jeho průběhu? Pak neváhejte a vstupte na „celý článek“. Tentokrát je zápis doplněn i tradiční fotogalerii našeho dvorního fotografa Vl. Exnera, na kterou vstoupíte zde . Příští zápas sehrajeme ve středu 5.9. od 19:00 hod a soupeřem nám bude PARTISAN PRAGUE F.C. Důvodem pokračujícího „anglického týdne“ a netradičního středečního termínu je vložené 1. kolo, které bylo odložené na tento úředně stanovený termín (cic)

Do zápasu nastupujeme s několika změnami. Pracovní povinnosti nedovolí nastoupit Romanovi a pro zranění chybí Malimánek (poraněné rameno ze zápasu s Hostivaří) a Miki (težký výron a pohmoždění zápěstí při chycené penaltě proti Kolovratům). Do zápasu se však vrací Whbi a další hráči a tak máme opět nadupanou lavici! Opět hraje náš tým v rozestavení 4 - 2 - 3 - 1 a do zápase jdeme s odhodláním odčinit středeční pohárový zápas. Nesmíme podcenit soupeře a nesmíme ztratit koncentraci ani na okamžik v zápase, abychom neztratili vítěznou vlnu.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání:

2´ hosté bohorovnou rozehrávkou před vlastním vápnem dají možnost dravci Vernerovi, který agresivitou napadne rozehrávku, míč ukradne a vstoupí do vápna. Křížnou střelou překonává třeboradického golmana Horejše. Za „studena“ chladnokrevně zakončí gólem a vedení 1:0 oslaví tradiční „cihlou“. 5´ nebezpečný rohový kop hostů odvrací Tomáš a Šedivý pak dokončí obranný zákrok odkopem do autu. 8´Wahbi se prosadí individuálně do vápna, prostřelit vyběhnutého golmana však nedokáže. Odražený míč se ale dostane na kopačku Beera, který zpoza vápna lobuje vše, co mu stojí v cestě a posílá nás do vedení 2:0. Opět fantastický začátek!!! 9´filtrujeme obranu hostí ve prospěch Wahbiho, který tváří v tvář golmanovi se opět neprosadí. Tentokrát mohl přihrát na zcela volného spoluhráče vedle sebe… 14´zahráváme rohový kop Wahbim, který odvrací obrana a odkopem zahájí brejkovou situaci. Adamec s Cicalou však zárodek nebezpečné situace eliminují. 16´Dufek filtruje na rozeběhnutého Wahbiho, který vstupuje ze strany do vápna a od brankové čáry hledá spoluhráče zpětnou přihrávkou. Tuto hosté odvrací na roh. Zahráváme jej nakrátko na Beera, jenž hledá přesným centrem Tomáše, který nedokáže poslat míč hlavičku mezi tři tyče. 20´po autovém vhazování Wahbi posune na Vernera, který se snaží vstoupit do vápna. Jeho průnik obrana zastavuje, ale k odraženému míči se dostane Adamec a pálí z voleje krásnou střelu, kterou bohužel vytěsňuje tělo obránce na rohový kop. Rohový kop je však jen začátkem protiakce domácích, který zakončuje vstupem do vápna Novotný a přízemní střelou k tyči nechá vyniknout Kučáka, který fantastickým zákrokem míč vyráží a drží naše dvoubrankové vedení. 24´ dostaneme se kolmicí za obranu hostí a ve vápně si Wahbi s Dufkem udělají z obránců kužele a krásnými narážečkami si připraví palebnou pozici. Bohužel Dufkovo zakončení zastavuje tělo obránce. 25´ Verner proniká ze strany do vápna, ale je před jeho hranicí sražen. Trestný kop si bere na starosti Wahbi a najde svým přetaženým centrem Šedivého, který hlavičkuje na branku. Hostující Češpivo se snaží míč zachytit a udělí mu mírnou tečí trajektorii lehkého lobu a přehazuje tak svého vlastního golmana – vedeme 3:0. 29´ rohový kop zahrávají třeboradičtí nakrátko a centrem hrozí naší brance. Odvracíme však míč s jistotou. 36´nebezpečná akce hostů je zastavena ve vápně výborným obranným zákrokem Cicaly. 37´ Wahbi najde centrem za obranu na zadní tyči naběhnutého Dufka, který na úrovni penalty hlavičkuje rybičkou. Bohužel zavírá oči a tak svá mířidla nemá jak by seřídil a těsně mine tyče Horejšovy branky… 38´centr třeboradických do vápna, Cicala zpracuje na prsa a dlouhým výkopem najde rozeběhnutého Wahbiho. Zdá se, že obránce má míč pod kontrolou, ale Billy se dokáže prosadit tělem a míč pokrýt pro sebe a pak už je to jen óda na fotbalovou radost… Billy se postupně ve vápně uvolní na 3 obráncích a brankářovi a posílá míč do sítě počtvrté – vedeme 4:0. Ve fotogalerii už je vidět míč v síti, spokojený Wahbi a zmar všech 4 třeboradických hráčů. Hosté se nevzdávají. 40´nebezpečný centr odvrací před dobíhajícím útočníkem Cicala, ale akce pokračuje a přízemní gólovou střelu opět vytěsňuje mimo tyče úžasným zákrokem Michal Kučák!!! 41´ třeboradičtí vstupují do vápna, ale střela jde mimo tyče a Kučák nemusí zasahovat.

Tak má vypadat sebevědomý a skvěle sehraný úvodní poločas. Skvělá čtyřicetipětiminutovka. Ale my nechceme polevit, ani v poločase druhém a do hlav vštípíme hráčům, že je to jen první krok a musí udělat ještě ten druhý a nezaváhat a nedat možnost soupeři se nadechnout.

59´Wahbi skvělým filtrem vyzve Smagoviče ke zteči branky. Tomáš svůj samostatný nájezd zakončí jen střelou do golmana Horejše. 65´´ Maxa rozeběhne přihrávkou mezi obránci a z vlastní půle Cicalu, který vstupuje ze strany do vápna a přihrávkou do kapsy za obranu hledá zcela volného Vernera. Bohužel přihrávka je slabá a obránce jí neutralizuje. 68´ únik hostů po lajně Cicala ve skluzu ukopne míč na rohový kop a rozhodčí signalizuje penaltu. Asistent rozhodčího však opravuje výrok hlavního a je tedy zahráván rohový kop. Je nutné říct, že protihráči korektně přiznali, že se neměla penalta kopat a je tak konečné rozhodnutí správné. 69´nákop hostů naše zaváhání v obraně a Kučák je překonán Novotným, který tedy snižuje na 4:1. 73´ hosté zahrávají ze strany trestný kop. Hlavičkující protihráč nechá opět vyniknout Kučáka, který zázračným reflexivním zákrokem do protipohybu vyráží míč a ve skrumáži a na míči je první Adamec, který odkopne míč do bezpečí. Jen to mezi diváky a na lavičce zahučí, protože Tomáš míč při svém odkopu olízne tyč vlastní branky!!! 85´Verner jde do brejku a v zakončení se pokouší lobovat golmnana. Míč však končí těsně mimo tyče.

4:1 se stává pravidlem? Skvělý výsledek a hlavně ty úvodní poločasy… Je to však stále pokora, skromnost, touha a nesmírná bojovnost zároveň. Jsme však na zemi a chceme svou poctivou prací dokázat přidávat pověstné korálky!

Mám problém s určením nejlepšího hráče… Jednoznačně dva nejlepší hráči jsou Kučák a Adamec, ale určit jsem musel jen jednoho (cic)

Dolní Počernice - SK TŘEBORADICE z.s. B 4:1

2. min: David Verner
8. min: Vladimír Beer
25. min: Ondřej Šedivý
40. min: Bilel Wahbi

54. min: Michal Čížek (rank) za Jaroslav Skoumal
54. min: Libor Picek (rank) za Lukáš Dufek
65. min: Tomáš Maxa (rank) za Bilel Wahbi
77. min: Filip Beneš (rank) za Vladimír Beer
84. min: Vojtěch Kocourek (rank) za Tomáš Smagovič
85. min: Michal Čížek Karta
87. min: Filip Beneš Karta
88. min: Vojtěch Kocourek Karta