Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Poprvé pod umělým osvětlením aneb ukázalo nám světlo správně nastoupenou cestu?
Napsal: cic dne Neděle, 19 Srpen 2018 23:32

DP „A“ – HÁJE „B“ 4:1 (1:0) Náš A tým sehrál své historicky první utkání pod umělým osvětlením a úspěšně. Ale je před námi dlouhá cesta a toto je jen jeden malý korálek z třiceti, které tvoří celou sezonu. Musíme k výsledku přistupovat s velkou pokorou a nepolevit a pokračovat v nastoupené cestě a hledat světlo na koci tunelu… Ani umělé osvětlení nezabránilo našemu dvornímu fotografovi Vladimíru Exnerovi v pořízení tradiční krásné fotogalerie, kterou najdete:  zde Pokud se chceš dočíst i další zajímavosti a popis utkání, pak neváhej a vstup na „celý článek“. Myslím, že jsme naše fanoušky potěšili nejen výsledkem, ale i výkonem a tak věříme v jejich podporu na příštím zápase, který sehrajeme v neděli 26.8. od 17:00 hod na hřišti našeho soupeře SK HOSTIVAŘ „B“ (cic).

Vítám všechny čtenáře v novém ročníku a při prvním mistrovském zápase. V přípravě jsme odehráli 4 zápasy (1 remíza a 3 prohry), o kterých jsme referovali na našem webu. Pro ty, kteří nejsou pravidelnými čtenáři, nebo nesledují dění v DP, přinášíme přehledný soupis posil a také seznam hráčů, kteří ukončili účinkování v našem klubu.

S lítostí musím oznámit, že odešla na přestup do Louňovic naše velká opora Lukáš Vajner. Ještě jednou děkuji za krásný půlrok, který jsme s ním prožili! Dalším hráčem, který přestoupil na trvalý přestup do Průhonic, je Michal Bureš. Je blíže domovu, práci a slavil s Průhonicemi postup do vyšší soutěže. Kdo by tomu odolal… Do B týmu se přesunul Babeta Ašanin – Jan Vycpálek. I jemu je nutné poděkovat za prodloužení (o rok) pomoci A týmu. Na hostování do přeborových Královic odešel Petr Sedláček.

Nové příchody: konečně přichází hráč na obsazení postu brankáře. Realizovali jsme přestup Michala Kučáka ze slovenského MŠK Kysucké Nové Mesto a máme tak po letech skvělou brankářskou dvojici na tomto klíčovém postu. Dále jsme angažovali z klubu TJ Podlusky skvělého záložníka Tomáše Smagoviče a vytvořili jsme tak velkou konkurenci v naší již tam nabité záložní řadě. O návratu jednoho z našich největších talentů (z hostování SK ÚVALY) skvělého mladíka Lukáše Poura, který projevil zájem hrát (zatím?) v B týmu, jsme již informovali dříve. Ač patří kvalitou jednoznačně do A týmu, tak jsem rád, že jej tady máme a že je opět doma a že bude rozdávat radost u nás, v jeho domovském mateřském klubu. Byla radost jej mít v tréninkovém procesu v úvodní části letní přípravy. Dalším příchodem je technicky zdatný mladíček Vojtěch Kocourek, který měl delší herní pauzu a dříve hrával za dorost Sparty. V našem týmu máme každý post zdvojený, ale že budeme mít zdvojený i „post“ křemene, houževnatého a naprosto „nerozbitného“ Urbana, tak to jsem nečekal. Ano alternace křemenitého Urbana přišla (dříve SK HOSTIVAŘ) s Filipem Benešem, který svou vlastnost předvedl již v zápase s Hrusicemi, kde šel nekompromisně hlavou proti vysoké kopačce s cílem zasáhnout míč. Výsledek, roztržené čelo, dva šrámy na prsou a z toho ústící penalta pro náš tým. Neuhne z žádného souboje! Je nutné doplnit i hráče, kterého jsme po dvou hostováních na jeho žádost definitivně vykoupili ze sousedního klubu TJ KYJE PRAHA 14 – Vladimír Beer, ze kterého jsem občas udělal Vladislava, ale jednou provždy NEHOŘÍ!!, takže jednou provždy Vladimír!!! Vítej definitivně doma, kde se tak cítil již v předchozím půlroce. Z hostování v Dolních Chabrech se vrací Lukáš Dufek. Je po zranění a bude se u nás rozehrávat. Uvidíme, zda ukáže, že patří k nejlepším pražským lanařům od třídy do přeboru. Mám velkou radost, že Jan Douděra, který je legendou v Dolních Počernicích se rozhodl přijmout roli hrajícího asistenta v A týmu a pomoci tak týmu nejen v tréninkovém procesu, ale i jako žolík v zápasech? Ostatně kat Pragovky je jediný, je to právě Cálik.

Tak to je přehledný výčet odchodů a příchodů a pojďme k našemu prvnímu mistrovskému zápasu. Zápas hrajeme poprvé pod novým umělým osvětlením a je to pro nás nové a vše co je poprvé je krásné, že je to nepoznané. Je skvělé, že jsme dovedli zápas k výhře.

K zápasu nastupujeme v novém rozestavení 4-2-3-1, které jsme nacvičovali v přípravných zápasech a je tak další možnou a dobře nacvičenou herní variantou. Avšak prohry v přípravných zápasech tomu nenasvědčovaly. Ale přátelské zápasy nejsou mistrovskými, ale jen přípravnými a tak se nesmíme bát pracovat s novými variantami a připravit se na možné reakce a vedení zápasu s ohledem na hru a kvalitu soupeře.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání:

3´ křížným pasem vyšleme do náběhu Wahbiho, který se neprosadí na obránci, ale míč neztrácí, nýbrž jej vrací zpět na Beera. Ten lobem najde za obranou naběhnutého Smagoviče z druhé vlny, který vstupuje osamocený do vápna a jen o centimetry se nevejde jeho přízemní střela mezi tyče… (ve fotogalerii je momentka ze zakončení). 4´ domácí zahrávají rohový kop na krátko a následný nebezpečný centr díky dobré práci našich bránících hráčů jen prolétne vápnem. 8´ získáme míč v rozehrávce hostů a Wahbi se po uvolnění na svém obránci řítí osamocený na branku hostů. Před křižujícím obráncem pálí z 10 m na branku, ale golman Orlich míč vyráží z horního rohu branky do zámezí. Následný rohový roh odvrací domácí obrana. 10´ Jednoduchá akce domácích - dlouhý výkop podběhne Adamec, který jen lízne hlavičkou za sebe na rohový kop. Ten ale bezpečně odvracíme. 16´ zahráváme trestný kop, ale míč jen prolétne vápnem bez zásahu našich nabíhajících hráčů. 18´ rozeběhnutý Marek Látal dostává na polovině filtr za naší obranu, uniká našemu Adamcovi a centruje do malého vápna, kde zakončuje útočník do naší sítě. Branka však není uznána, ale nutno přiznat, že asi chybně, protože podle našeho soudu bylo ofsajdové postavení odmáváno asi chybně. 19´Wahbi najde přesným centrem ve vápně zcela volného Picka, kterému míč po zpracování prsama odskočí k obránci, jenž míč ukopne do bezpečí. 20´ krásný fotbalový moment, vyjetí v kombinaci od našeho vápna. Kombinujeme na 1-2 doteky se dostaneme až k velkému vápnu, kde Wahbi centrem hledá zcela volného Skoumala na zadní tyči. Bohužel Jarda svou křížnou hlavičku posílá těsně mimo tyče. 22´Beer se dostává do náběhu za obranu domácích a přebírá křížný pas. Jde osamocený do vápna, ale je mu odmáváno ofsajdové postavení. 24´ zahráváme rohový kop, který zahráváme na krátko Beerem na Wahbiho. Billy vstupuje do vápna individuálně a střílí na branku. Golman hostů Orlich jeho střelu vyráží na další rohový kop. Opět je to Wahbi, který vstupuje individuálně do vápna a posílá přísný centr od brankové čáry do malého vápna. Ten se mu však nepovede a míč mu z kopačky sjede a namísto přihrávky nečekaně trefuje z velkého úhlu břevno branky. 28´Picek posílá do náběhu Vernera, ale tomu je odmáván hraniční ofsajd. Škoda vteřinově pozdní přihrávky, protože by šel zcela osamocený na branku. 33´ Wahbi uniká po levé straně a přes obránce vstupuje k hranici vápna, Centrem na zadní tyči najde Skoumala, který hlavičkou procedí míč mezi rukavicemi do sítě. Bohužel je nám odmávám (asi chybně) ofsajd a tak není branka uznána. A tak je na obou stranách zklamání z neuznané branky. Na světelné tabuli svítí namísto 1:1 nadále stav 0:0. My však nepolevujeme v aktivitě a připravujeme si jednu šanci za druhou. 35´Verner v poloze ležícího střelce najde kolmou filtrující přihrávkou rozeběhnutého Wahbiho, který se ve vápně uvolní kličkou na obránci a přihraje pod sebe na Beera, jenž svou „slabší“ pravačkou míří ne příliš povedenou střelou nad branku. 38´křížný pas na Wahbiho, který se rychlostně prosadí na obránci po vstupu do vápna lobuje vyběhnutého golmana Orlicha. Skvěle pracující Adamec na zadní tyči posílá před dobíhajícím obráncem míč hlavičkou do sítě – vedeme zasloužene 1:0!!! 42´Po faulu na Wahbiho zahrává sám faulovaný trestný kop. Vernerovo hlavičkové zakončení chytá golman Orlich. 43´ výkop Kučáka prodlouží hlavou Verner a Adamec jde sám na brankáře hostů. Tentokrát však své zakončení vůbec netrefil mezi tyče a míč poslal vysoko do ochranné sítě.

Mohl být poločas lepší? Mohl, ale snad jen proměňováním šancí… Není důvod střídat a sahat do rozjetého týmu. Avšak úvodní desetiminutovka ukázal soupeř velkou sílu a hrozil vyrovnáním. Naštěstí přišla uklidňující druhá branka.

46´ hosté rozjíždí akci po naší levé straně, na centr naskakuje elitní střelec Novák, ale míč z jeho hlavičky jen míří do autu, ale ten hosté ještě zachytí ve hře. Akce pokračuje zpětnou přihrávkou ve vápně, střela na branku je zablokovaná na rohový kop. Ten již odvracíme do bezpečí. 49´ zahráváme trestný kop (po faulu na Vernera) Beer nachází přihrávkou Skoumala, který vyšle z vápna přízemní střelu těsně mimo tyče. 54´další trestný kop zahráváme do vápna, obrana odvrací míč zpět mimo vápno, přímo na prsa Adamcovi, který míč zpracuje a vrací do vápna. Golman hostů míč v souboji podběhne a nechá jej dopadnout za sebe. Tomáš se nejlépe zorientuje a pohodlně posílá míč po dopadu z voleje do sítě – vedeme 2:0!!! 55´ Wahbi vstupuje ze strany do vápna, zpětnou přihrávkou hledá na první tyči naběhnutého Smagoviče, ale ten míč netrefí. Z druhé vlny dobíhá Verner a střelou na zadní tyč posílá míč do branky. Tentokrát golman Orlich čaruje a naší krásnou gólovou akci zmaří. 57´ další náběh Vernera, který jde osamocený na brankáře. Je nám opět odmávané ofsajdové postavení. 66´ zahráváme Beerem trestný kop na Tomáše, který si dokonce míč ve vápně zpracuje na prsa, ale k zakončení už se nedostane. 70´trestný kop zahrávají hosté z 22 m a zakončení Nováka je opět nepřesné. Míč letí vysoko nad ochrannou síť. 71´ další vážné okénko v obraně. Centr z naší levé strany do vápna, kde osamocený hráč hlavičkuje těsně mimo tyče Kučákovy branky. 77´ rohový kop hostů lepí jistě do svých rukavic Kučák. 82´ Smagovič filtruje obranu domácích ve prospěch Wahbiho. Už se zdá, že obránce míč pokryje, ale Wahbi se rychlostí prosmýkne před něj a pokračuje tak do vápna tváří v tvář golmanovi. Wahbi svou rychlostí překvapí i vyběhnutého golmana Orlicha, udělá mu ve vápně nečekaně rychlou kličku, ale golman namísto míče zachytí jen nohy Wahbiho a stáhne jej k zemi a zamezí tak k dovedení míče do opuštěné branky. Zahráváme pokutový kop. Zákrok je oceněný červenou kartou za zmaření jasné gólové šance posledním hráčem. Ale pak zcela správně a v duchu nových pravidel (při neúmyslném zákroku golmana nesmí přijít dvojí trest v podobě červené karty a současně penalty) červenou kartu hlavní rozhodčí stáhne a ocení jen kartou žlutou. Verner soupeře trestá a z penalty vymete šibenici a krásnou exekucí nás posílá do vedení 3:0. Neuběhne ani pár minut a přichází další náš úder. 84´ Čížek roztáhne hru do strany na Maxu, který vstupuje ze strany do vápna. Naznačí střelu, míč zasekne a pošle zpětnou přihrávku na Dufka, který si míč připraví, dojde na penaltu a pošle míč na vzdálenější tyč – vedeme 4:0. 85´ Maxa dostane filtr a jde sám na golmana. Bohužel zakončení je nepřesné a pokus o lob posílá jen do rukavic golmana. 87´ Čisté skóre neudržíme, nepozornost v bránění, rozklížený obranný blok, rychlý přechod soupeře k našemu vápnu, přečíslení a Poledník se nemýlí a prostřeluje našeho golmana Kučáka a snižuje na 4:1. Slovy trenéra hostů: „konečně první pořádná akce v zápase…“

Musím ocenit náš tým, že naprosto skvěle plnil pokyny. Obětavost a odhodlanost šla ruku v ruce s krásnými fotbalovými momenty. Jen nesmíme očekávat, že to půjde samo. Pokora a pracovitost nám může zaručit navléknout další korálek… (cic)

Dolní Počernice - FC HÁJE JIŽNÍ MĚSTO, z.s. B 4:1

38. min: Tomáš Adamec
53. min: Tomáš Tomáš
81. min: David Verner (Pen.)
85. min: Lukáš Dufek

72. min: Lukáš Dufek (rank) za Vladimír Beer
80. min: Vojtěch Kocourek (rank) za Libor Picek
80. min: Tomáš Maxa (rank) za Bilel Wahbi
80. min: Michal Čížek (rank) za Jaroslav Skoumal
84. min: Martin Roman (rank) za Vojtěch Malimánek