SPARTAK KBELY z.s. - Dolni Počernice "A"
2:4 (1:2)
Včera, dnes a zítra… V sobotu večer, v neděli ráno…
Napsal: cic dne Pátek, 17 Srpen 2018 00:28

TJ PÁTEK – DP „A“ 4:3 (2:2) poslední výjezd ke generálce byl v neděli, směr Pátek, počasí teplé a krásné jako v sobotu, včera bylo hůře, zítra už má být zase stejně, pozítří jako předevčírem. Ale pátek není svátek a proto jsme hráli v osadě Pátek a v neděli… Jsem se do toho zamotal. V tom aby se čert vyznal! Vstupte na „celý článek“, chcete-li se o generálce dočíst více. (cic)

Za pěkného počasí na krásně připraveném hřišti TJ Pátek u Poděbrad hrajeme poslední přípravný zápas a se soupeřem se oťukáváme, oba týmy nevyvýjí aktivitu a pouze se snaží udržet na širokém hřišti míč. Ospalé tempo a tak úvodní čtvrthodinka byla k zapomenutí. 14´Picek kombinuje s Beerem, který posune na hranici vápna na Wahbiho. Bily je bohužel v nadějné situaci zastaven obráncem. 15´ Beer odebere míč soupeři míč na polovině hřiště, posune na Wahbiho, který navádí míč do vápna a na jeho hranici protáhne nezištně míč mezi dvěma dobíhajícími obránci na Smagoviče a ten tváří v tvář golmanovi nezaváhá a posílá míč do sítě – vedeme 0:1! 16´ Picek získá napadáním míč a uvolní se kombinací - narážečkou s Beerem. Další individuální postup je zastaven. 25´Wahbi křížným míčem vyšle do náběhu Picka, ten si na hranici vápna navede míč do jeho středu a posílá nepříliš povedenou přízemní střelu, která těsně mine tyče domácí branky. 27´ domácí zatáhnou míč po pravé straně. Následný centr Miki podběhne, ale domácí situace nevyužijí a po zpětné přihrávce pálí dvakrát do těl našich obránců. 33´ domácí jdou středem hřiště, roztáhnou míč do starny a zakončují střelou z úhlu. Miki míč vyráží na rohový kop. Následný nebezpečný rohový kop odvracíme. 35´ kombinujeme od branky, Smagovič vrací míč pod tlakem krátkou přihrávkou na Mikiho, který ve snaze odkopnout míč trefí dotírajícího útočníka. Odražený míč letí mimo branku, ale domácí si jej doběhnou, zpětnou přihrávkou uvolní zcela volného spoluhráče na penaltě a ten Mikimu střelou k tyči nedá žádnou šanci – srovnáno 1:1. A za chvíli domácí otáčí nepříznivý stav ve svůj prospěch. 37´domácí zatáhnou míč po levé straně, centr prolétne až na zadní tyč ke zcela volnému hráči., který pálí přízemní střelou na tyč. Na odraženém míči jsou opět domácí dříve a zcela nekompromisní dorážkou mění stav na světelné tabuli na 2:1. Netrvá dlouho a na tabuli se mění skóre. 38´ Wahbi uvolní Maxu, který posune na Picka, který po navedení trefuje branku a brankáři nedává šanci – srovnáno na 2:2. 40´ Wahbi se individuálně prosadí až do vápna, ale tam jej ve zdvojení v dalším postupu zastaví dva bránící hráči. 44´Picek se dostává individuálně do vápna, ale namísto prostrčení přihrávky na zcela volného Čížka, volí další postup kličkami a je mu míč odebrán.

Beer odstoupivší pro lehký otřes se již do hry nevrací. O poločase a v 55 minutě tak střídáme zbývající hráče na střídačce a v závěrečných 20 minutách i hokejově.

46´ Maxa rozeběhne lajnu a nadýchaným centrem hledá na zadní tyči spoluhráče. Konečky prstů mu míč ukradne ve výskoku vyšponovaný golman domácích. 47´ domácí ztrácí míč a toho využije Wahbi, který centrem za obranu najde naběhnutého Maxu. Zakončení je však nepřesné. Ale i tak by gól neplatil, protože je nám odmáváno postavení mimo hru. 51´ Skoumal svou střelou z vápna (vysypanou z nůše) i tak nadělal golmanovi problémy a ten umístěnou střelu vyráží na roh. Ten zahráváme nakrátko a Wahbi se individuálně prosadí podél brankové čáry a předloží míč na malé vápno Tomášovi. Jenže ten pohrdne brankou a z 1 m přestřeluje brankovou konstrukci…? 53´Skvělá práce Picka, který posune na Smagoviče a ten uvolní ještě lépe postaveného Maxu. Tan sám střelou z úhlu netrefuje mezi 3 tyče. 62´Šedivý ztrácí míč ve výjezdu a domácí jdou sami na Kučáka, který se za střelou z vápna jen ohlédne. Naštěstí míč končí na tyči a ten už odražený opět převezme vracející se Šedivý. 65´zaváháme v obranné činnosti a domácí se prosadí středem a prostřelí Kučáka a opět se domácí dostávají do vedení 3:2. Poslední dvacetiminutovku tlačíme a snažíme se opět dát vyrovnávací branku. 89´domácí roztáhnou hru do strany, centr do vápna, náběh a prostřelují našeho golmana počtvrté – prohráváme 4:2. Ale to stále ještě není konec. 90´ s buldočí zarputilostí jde Beneš ve vápně domácích do souboje hlavičkou. Obránce jej vysokou nohou orazítkuje šlapákem na prsou a na čele. Filip se otřepe a zvedne se a odběhne si očistit krvavou tržnou ránu nad obočím. Za tento nešikovný, ale brutální zákrok je nám odpískán pokutový kop – snižujeme Vernerem na 4:3. (cic)

TJ PÁTEK - Dolní Počernice 4:3

35. min: Tomáš Smagovič
38. min: Libor Picek
90. min: David Verner (Pen.)

15. min: Tomáš Maxa (rank) za Vladimír Beer
20. min: Michal Čížek (rank) za Dany Jašev
55. min: David Verner (rank) za Bilel Wahbi
55. min: Filip Beneš (rank) za Tomáš Tomáš
55. min: Vojtěch Kocourek (rank) za Libor Picek
69. min: Jan Douděra (rank) za Tomáš Smagovič
70. min: Martin Roman Karta