Dolni Počernice "A" - SK Union Vršovice, z.s. B
1:1 (0:0)
Jarní domácí neporazitelnost trvá!!!
Napsal: cic dne Pondělí, 04 Červen 2018 09:05

DP „A“ – TŘEBORADICE „B“ 2:0 (2:0) šancí hromada, ale proměnili jsme pouhé dvě. Když však udržíme nulu vzadu, tak to pak není bolestivé… Už jen dva poslední jarní zápasy zbývají, abychom zakončili jarní jízdu s jedinou porážkou. Fotogalerii z utkání najdete zde. V příštím kole se pokusíme navázat dalším ziskem bodů proti druhému týmu tabulky – ABC BRANÍK, se kterým hrajeme na jejich hřišti v sobotu 9.6. od 17:00 hod. Ale to je až za týden. Nyní zpět k sobotnímu domácím zápasu s Třeboradicemi – více se dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“ (cic)

Seznam absentujících hráčů se rozšířil o Wahbiho a Jaševa, ale na soupisku utkání se vrací Vaňourný a Picek a jsme nuceni na taktické střídání přibrat i Prokopa, zraněného z posledního zápasu na Xaverově. Proti dnešnímu soupeři volíme útočněji laděné rozestavení 4-4-2 a Verner jde zpět na hrot a také se odmění brankou…

Soupis nejzajímavějších momentů utkání.

7´ cicala vhazuje dlouhý aut, který propadne ze souboje ke zcela volnému Vernerovi, který se chystá ke střele, ale bohužel golman Chmelíček výběhem mu před zakončením míč ukopne. 8´Beer vyzve svou přihrávkou do lajny Picka k brejkovému výpadu. Na jeho zpětný centr do vápna si naběhne Verner, pouští za sebe z druhé vlny naběhnutému osamocenému Beerovi, ale ač zcela osamocený, tak selže v zakončení a pošle střelu mimo tyče. (viz fotogalerie) 13´ nebezpečný výpad hostů po naší pravé straně, centr a Urban ukopává míč před dobíhajícím útočníkem do bezpečí. 14´identická akce hostů, vedená tentokrát po naší levé straně, přízemní centr tentokrát chytá na malém vápně Miki. 17´dlouhým nákopem najdeme zaběhnutého Vernera, kterého obrana nedokáže zastavit než za cenu rohového kopu. Zahrává jej Roman a najde zcela volného Urbana, který netrefil volej nohou mezi tyče a tak obrovská šance zůstává neproměněná… 19´zahráváme další exkluzivní Romanův centr do vápna a Verner nádhernými podnůžkami trefuje branku (viz fotogalerie). Brance zabránil fantastický zákrok Chmelíčka, který nohou míč vykopl na rohový kop. Opět jej zahrává Roman a najde na malém vápně hlavu Urbana. Bohužel mu jeho gólovou hlavičku vytěsní na roh obránce stojící u tyče. Při zahrávání dalšího rohového kopu faulujeme golmana hostů a tak náš soupeř přežil těžké chvíle ve vápně… 23´ Roman odebere míč soupeři ve vlastním vápně, posune na Dvořáka, ten zrychluje hru přihrávkou na střed hřiště Vernerovi. David vyšle Picka do strany do brejkové akce. Centr do vápna projde až na Vernera, který si naběhl z druhé vlny. Míč si zpracuje zpětnou kličkou si míč navede do ideální střelecké pozice a střílí na branku. Míč tentokrát skončí po teči v síti – vedeme 1:0 a můžeme slavit cihlou v trojím provedení Beera, Cicaly a střelce Vernera!!! Zakončení je zachyceno ve fotogalerii. 25´ Malimánek zastavuje protihráče v nebezpečném výpadu středem hřiště. Hosté zahrávají 25 m trestný kop, vysoko nad branku… 28´Verner vybojuje u rohového praporku zdánlivě ztracený míč na obránci. Zpětnou přihrávkou posune na roh vápna na Picka, který po navedení na střed posílá střelu, která jen těsně líže horní roh branky. 31´ Vajner rozehrává trestný kop z poloviny hřiště do vápna. Verner sice svůj hlavičkový souboj prohraje, ale míč vypadne k nohám Čížka, který z voleje pošle krásnou „uklízečku“ k tyči – vedeme 2:0!!! 37´ Cicala se individuálně prosadí přes tři protihráče a vstupuje do vápna. Jeho gólovou střelu zastavuje tečuje obránce do boční sítě. Z následného rohového kopu nic nevytěžíme. Máme však dvouminutový velký tlak, který zakončuje Verner střelou nad ochrannou síť. 42´zahráváme rohový kop, na který naskakuje opět osamocený Urban, ale namísto ponechání míče na Vajnera v lepším tandemovém postavení, hlavičkuje velmi nepřesně.

47´ vhazujeme aut, který propadne do malého vápna. Nedokážeme však zzávar využít ke vstřelení branky. Míč však dostane na kopačky Cicala, který posune filtrem na Urbana a ten hledá přetaženým centrem Vernera. David vrací zpětnou hlavičkou na Vajnera. Bohužel před zakončením mu míč z hlavy ukradne konečky prstů golman Chmelíček. 48´ Dvořák ztrácí míč a soupeř zahájí rychlý kontr do naší otevřené obrany, který zakončují vstupem do vápna. Proti střelci vyběhne Miki,. Ale nemusí zasahovat, protože křížná přízemní střela míří mimo tyče. Naše pasivní hra trvá a kupíme chyby… 49´ hosté posílají centr do vápna, zcela osamocený Jan Šonský zakončuje z voleje vysoko nad branku. Oddechli jsme si. 53´ zahráváme další roh a osamocený Urban naskakuje a hlavičkuje jen do obránce. 65´Roman najde křížným centrem zcela volného Čížka na malém vápně, který však volej tentokrát netrefuje. Škoda, že si míč nezpracoval a nestřílel z druhého dotyku… (také najdete ve fotogalerii) 66´hosté zahrávají dvga nebezpečné rohy, ale oba dokáže odvrátit naše obrana. 68´trestný kop zahrávají hosté a Miki skvělým zákrokem vyráží z horního rohu branky. 70´ zahráváme Romanem trestný kop z pozice zkráceného rohu na zadní tyč, kde opět vypluje na malém vápně Urban. Hlavička koníčkem do země a míč letí po podrazu nad břevno. To je trestuhodně neproměněná 100 % šance!! Posuďte sami – najdete ve fotogalerii. 75´Malimánek chce řešit situaci u postranní čáry patičkou, ale míč netrefí a hosté jdou opět zcela sami do vápna. Opět stejný scénář. Miki vyběhne a střelec ani netrefí branku. Oddechli jsme si již po třetí obrovské šanci. 84´ Cicala proniká středem hřiště, uvolňuje se na obránci, ale je podražen. Trestný kop v ideální palebné pozici si bere na starosti Vaňourný. Jeho kop přes zeď však likviduje fantastickým zákrokem Chmelíček. (viz fotogalerie). Míč vyškrábne konečky prstů a na dorážku jsme na míči pozdě. 86´ Marek Češpivo hrubým faulem (šlapákem na kotník Cicaly) zastavuje naší akci ze strany. Už se stalo evergreenem, že se prostě hráči za hrubé a drsné fauly a tak se jen usmívající kapitán hostů vzdaluje od našeho ležícího hráče. Asi je to pro některé hráče norma. Zlikvidovat a neomluvit se… 88´soupeř zastavuje Vernera u rohu velkého vápna. Trestný kop zahrává Dvořák vysoko nad branku. Roman jeho pokus glosuje, že už nikdy trestný kop kopat nebude… (cic)

Dolní Počernice - SK Třeboradice z.s. B 2:0

23. min: David Verner
31. min: Michal Čížek

74. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Vladimír Beer
83. min: Martin Michal (rank) za Libor Picek
92. min: Jan Prokop (rank) za Michal Čížek
29. min: David Verner Karta
43. min: Vladimír Beer Karta
62. min: Lukáš Vajner Karta