ČAFC PRAHA z.s. B - Dolni Počernice "A"

15. 9. 2018: 16:30
Dolni Počernice "A" - FK KLÁNOVICE z.s.
3:2 (2:0)
Stačilo 45 minut druhého poločasu, abychom poprvé v sezoně dokázali navázat na výhru výhrou…
Napsal: cic dne Úterý, 15 Květen 2018 00:53

JIŽNÍ MĚSTO CHODOV – DP „A“ 0:2 (0:0) Ano, prvních 45 minut bylo zbytečných. V úvodním dějství jsme se přizpůsobili soupeři, hráli jsme bez pohybu, bez nápadu a nepochopitelně ustrašeně, bez chuti odevzdat trochu námahy navíc. Naštěstí jsme si to o poločase vyříkali a reagovali. Hráči pochopili, že nic nepřijde samo… Více o zápas se dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“. Příští zápas sehrajeme na domácím hřišti v sobotu 19.5., od 17:00 hod a soupeřem nám bude lídr soutěže TJ KYJE PRAHA 14. Opět je tu tedy tradiční derby a doufám, že to přinese oboustranně krásný a útočný fotbal. (cic)

Miki nám odcestoval za poznáním na dálný východ a tak se opět házelo naší dobře známou mincí, kdo bude chytat. Cicala opět svou chytrostí vyhrál nad Čáryfukem a tak ale musel oželet závěr divadelního představení a odjet předčasně na zápas s Chodovem. Asi bych své milé čtenáře neobtěžoval tímto (ne)důležitým úvodníkem, ale použiju jej jako oslí můstek k tomu, abych napsal, že se řeší situace, kdo bude psát poznámky z utkání. A protože jsme skvělý soudržný tým, tak jsou vždy „dobrovolníci“, kteří pomohou a poznámky z utkání zajistit. Tentokrát se úkolu zhostil Dany Jašev, kterému touto cestou ještě jednou moc děkuji!!! Budu se snažit opět ponechat „rukopis“ a autenticitu a budu jen citlivě doplňovat svými postřehy.

Slovy Danyho: Vítáme Vás na dnešním zápase na krásném hřišti Jižního Města Chodov. Krásné slunečné počasí to jen umocňuje. Jan Prokop si prožívá debut v pozici trenéra A týmu. Dolní Počernice se pokusí navázat na výkon z předešlého zápasu. Pro tým Dolních Počernic je „povinností“ získat 3 body a upevnit svou pozici v nižších patrech tabulky a potvrdit i výbornou herní a výsledkovou jarní formu. Na lavici dnes zůstali Čížek, Skoumal, Prokop, Maxa a po dlouhé době Vaňourný. S kapitánskou páskou nastupuje Matěj Urban.

Zápas je zahájen postupnou kombinací hostů, ale ta je velmi nepřesná. 4´po faulu na Wahbiho zahráváme volný přímý kop, ale jeho řešení je trestuhodné…5´kombinace mezi Urbanem a Adamcem, kdy narážečkou vstupujeme do vápna. Zakončující Urban však těsně přestřeluje branku. Naší hře chybí kreativita. Levý obránce domácích má s našimi pohyblivými útočníky velký problém. Působíme opticky jako lepší tým, ale zatím nejsme schopni překonat statickou a zahuštěnou obrannou linii soupeře. 12´ rohový kop domácích chytá vyběhnutý Cicala do rukavic. 16´ filtrujeme obranu, ale na poslední chvíli míč ukopne obránce na rohový kop, ze kterého nic nevytěžíme. Oba naši střední záložníci ztratí míč, ale soupeř je v přechodu bezzubý. Bohužel jsme se přizpůsobili hře soupeře. 22´volný přímý kop ze strany zahrává krásným centrem Roman. Najde zaběhnutého Vajnera, ale tomu je chybně odmáván ofsajd. 24´rohový kop domácích chytá Cicala a výhozem zahájí rychlý kontr. Wahbi od vlastního vápna vyjede a ustojí 4 souboje a vstoupí do vápna. Svou střelu ale posílá jen do boční sítě. 26´ sporný moment, kdy Adamec vstoupí do vápna a je skluzem obránce zastaven podražením, kdy sice zasáhne míč, ale nejprve Adamcovy nohy. Penalta se nepíská, zákrok je posouzen jako dovolený. 35´ Wahbi centrem za obranu najde rozeběhlého Dvořáka a tomu je odmáváno ve vápně při přebírání míče ofsajdové postavení. 37´soupeř nás poprvé kombinačně překonal a přízemní centr odvrací před dobíhajícím útočníkem Urban. 40´Adamec se zranil v souboji o míč. Hrajeme chvíli o deseti lidech, ale Adamec do hry již zasáhnout nemůže. Musíem jej střídat. 40´postupným útokem a výměnou míče kombinují Cicala s Beerem. Posledně jmenovaný ohrozí svou střelou branku domácích. 43´Wahbi se prosadí u rohového praporku přes dva obránce a přihraje od brankové čáry na malé vápno Dvořákovi. Ten bohužel trefí v opuštěné brance jen tělo jediného obránce. A tak odcházíme do šaten za remízového stavu.

Naprosto (skoro celý) zbytečný poločas. O poločase si důrazně řekneme, že není možné hrát statický fotbal s pohybem jen hráče s míčem, ale naopak musíme rozhýbat pohybem všechny ostatní bez míče. Dále musíme využívat obě strany a roztáhnout si soupeře kombinací s využitím celé šíře hřiště. Ale hlavně se musíme přestat bát hrát. Nemůžeme se přizpůsobit ustrašenému a chodícímu fotbalu, ale naopak sebevědomě vstoupit do druhého poločasu a nechat zapomenout na ten úvodní. A také se stalo…

46´vybojujeme rohový kop, ale další špatná zpráva – Wahbi musí odstoupit pro svalové zranění. 52´ centr ze středu hřiště na hlavičkujícího Urbana, jen do středu branky. 53´ zahráváme trestný kop Romanem, kterým trefujeme břevno. Míč se odrazí na malé vápno, odkud naši dobíhající hráči nedokážou dotlačit míč přes těla obránců. 55´Vajner vybojuje míč na středu hřiště, roztáhne hru do strany na Romana, který míč zatáhne a centrem do „kapsy“ najde naběhnutého Vajnera. Hlavou posílá míč jen těsně mimo tyče. Beer se postaví k zahrání trestného kopu, ale kope vysoko nad branku. 64´Verner si krásně zpracuje míč, uvolní se zpětnou kličkou a pálí k tyči. Za brankáře zaskakuje obránce a na brankové čáře míč ukopne do bezpečí. Dany píše Jarda Skoumal skvělý výkon a musím to potvrdit. 69´Dvořák převezme míč u lajny, posune si jej do pohybu a navede na velké vápno na střelu. Jeho nádherný projektil však končí jen na spojnici tyče a břevna. 70´ Cicala zatáhne míč, pošle krásný přetažený centr na Maxu, který hlavou posílá míč do sítě – vedeme 0:1 !!! 73´ Prokop vybojuje rohový kop, ze kterého ale nic nevytěžíme. Soupeř je statický a nepohyblivý, přehráváme jej a vytváříme si šance. 82´ Tomáš důrazným dlouhým odkopem najde Romana, který si míč krásně zpracuje a centruje do vápna. Na míč nedosáhne hlavou Urban a tak ten si najde cestu k Vajnerovi, který míč netrefí ideálně, ale lobem zapluje až do sítě za asistence Prokopa, který let míče do sítě ohlídá svým tělem. Vedeme 0:2!!! V závěru domácí kromě několika zákeřných faulů nepředvádí nic. 89´ Prokop zachytí špatně vykopnutý míč brankáře domácích. Lobuje a posílá míč do opuštěné branky. V cestě do sítě jej zastaví až na brankové čáře obránce domácích. (cic)

Sestava:

Martin Cicala senior 3,5

Martin Roman 3,5                     Tomáš Tomáš 3,5                     Lukáš Vajner 3,5                         Matěj Urban 3

David Dvořák 2,5                       Vladimír Beer 2                          Martin Cicala junior 2,5               Tomáš Adamec  2,5

Bilel Wahbi 3,5

David Verner 3,5

Branky

70´ na 0:1 Tomáš Maxa s asistencí Martian Cicaly jun.

82´ na 0:2 Lukáš Vajner s asistencí Martina Romana

Střídání :

44´ Jaroslav Skoumal 4  za Tomáše Adamce

47 Tomáš Maxa 3 za Bilela Wahbiho

72´Jan Prokop 3 za Martina Cicalu jun.

76´Michal Čížek 3 za Tomáše Maxu

85´Stanislav Vaňourný 3 za Vladimíra Beera

Nejlepší hráč: Jaroslav Skoumal

Jižní Město Chodov fotbalový klub, o.s. - Dolní Počernice 0:2