Dolni Počernice "A" - TJ KYJE PRAHA 14
2:2 (0:1)
Domácí jarní neporazitelnost pokračuje a tentokrát i s výherním bonusem
Napsal: cic dne Úterý, 08 Květen 2018 14:21

DP „A“ – HÁJE „B“ 6:1 (2:0) zápas jsme ovládli nejen výsledkově, ale hlavně herně. Pokračujeme ve velmi dobrých výkonech, vytváříme si velké množství šancí a tentokrát jsme je i proměňovali. Ale více se o tom dočtete, vstoupíte-li na „celý článek“. Příští zápas hrajeme v sobotu 12.5. v 17:00 hod na hřišti a proti týmu JIŽNÍ MĚSTO CHODOV.   (cic)

Zápas se hraje za krásného letního počasí, na stále se zlepšujícím trávníku. A to nahrává dobrému kombinačnímu fotbalu. A teplé letní počasí? V tom se cítí jako ryba ve době, Billy. Takže vše je připraveno na zápas, jak má být…  Tedy jak má být. Stále nemůže do zápasu naskočit Ondřej Šedivý, Libor Picek a nově Jarda Skoumal, který odjel na dovolenou. Na zápase B týmu se zranil Vycpálek a rozšířil tak marodku o dalšího hráče. Do hry se však po zranění vrací Malimánek a po nemoci Šesták, ten nastoupil za B tým. Ale hlavně se vrací do branky Miki. Opět jsem si hodil mincí a popletl jsem to. Namísto orla jsem si doma řekl panu a zapomněl, že mince má na obou stranách orla… Nedá se nic dělat. Nastupuje tedy MIki…

Soupis nejzajímavějších momentů utkání:

2´ zahráváme trestný kop do vápna, ale golman hostů míč vyráží do bezpečí. 3´Tomáš vyšle kolmou přihrávkou ke zteči Wahbiho. Ten nezištně přepouští za zády Vernerovi, který vstupuje do vápna a pálí na branku, nepřesně… 6´ Po faulu na Wahbiho zahrává další trestný kop Beer na 25 m od branky. Soupeře překvapí a namísto centru do vápna přihrávkou okolo zdi najde rozeběhnutého Urbana, ale jeho centr do malého vápna na dobíhající spoluhráče je příliš slabý, takže jej brankář Lačík pohodlně chytá. 7´ trestný kop zahrávají hosté. Od postranní čáry na úrovni velkého vápna posílají centr přímo do branky a Miki s námahou vytlačuje míč nad břevno. Následný rohový kop odvrací s jistotou naše obrana. 11´ po faulu u rohového praporku zahráváme trestný kop – zkrácený rohový kop Beerem, který centrem najde Vajnera. Lukáš střelou orazítkuje tyč hostující branky, na odraženém míči je první Cicala, který posílá přízemní gólovou střelu, ale ani ta neskončí v síti, protože jí na brankové čáře zastavuje hostující obránce. 12´ slovy Jana Bekyho Císaře Geretka v jeho poznámkách (za které děkuji) , Cíca orgasmus, rozuměj ten fotbalový… Beer posílá dokonalý centr do kapsy za obrannou linii, na který nabíhá Wahbi a proměňuje s jistotou střelou okolo brankáře Lačíka – vedeme 1:0. 13´ musím napsat, protože je to přesný popis situace. Adamec se řítí po lajně na branku a dokázal nemožné. Předběhl sám sebe a míč nechal za sebou… A tak je nadějné akci konec. 16´Trestný kop hostů z 30 m končí nad brankou a Miki nemusí vytahovat zákrok. 23´ naši hráči si dávají přednost a nebezpečnou akci zastavujeme jen za cenu rohového kopu. Po rohovém kopu se na Adamcovi uvolní soupeř a Miki vytahuje skvělý zákrok a zachraňuje naše vedení. 27´Dvořák skvělým náběhem ohrožuje soupeřovu branku, ale bez zakončení. 32´Dvořák „netrefil gól“ (nevím co tím pisatel mínil říci a tak jen přepisuji), brejk, utíkali i Matýskovi, ofsajd… Asi jsme vystavili rozeběhnutého soupeře do ofsajdu…? 33´ agilní Verner vstupuje do vápna, dělá zpětnou kličku obránci, který jej trochu neobratně podsekne. Kopeme penaltu Urbanem a ten jí s jistotou proměňuje – vedeme 2:0!!! 38´ Cicala vyveze míč, přihrávkou najde Wahbiho, který připraví míč do ideální střelecké pozice Vernerovi. Bohužel ten svou střelu nedokáže poslat mezi tyče. 39´ trestný kop posílají hosté do naší obranné zdi.

O poločase si kromě taktických pokynů důrazně upozorňujeme na maximální důležitost NEPOLEVIT v předvedené hře a herní aktivitě. A to se podaří splnit. I proto se dostáváme brzy po zahájení druhé půle do tříbrankového vedení.

47´Nádherná kombinační akce okolo vápna, kde se Wahbi spolu s Beerem dostanou obraně za záda. Od brankové čáry Wahbi posílá zpětnou přihrávku na Cicalu, který míč posílá do protipohybu brankáře Lačíka a rozvlní síť potřetí – vedeme 3:0. 49´ přetažený centr na zadní tyč, kam zabíhá Verner, ale hlavou netrefuje zcela prázdnou branku… 51´ na chvíli jsme polevili v koncentraci, Romana obejde hostující hráč a předloží před branku přízemní přihrávku pro Cignu, který snižuje na 3:1. Branka nás však nepoloží a nepolevujeme v aktivitě.  55´ Urban zcela osamocený na malém vápně hlavičkuje nad branku!!! 70´ další nádherná akce s narážečkami na hranici velkého vápna. Urban – Wahbi – Beer – Cicala, který posune na penaltu zcela volnému Vernerovi a ten se konečně nemýlí a chladnokrevně zakončuje do protipohybu golmana a zvyšuje na 4:1. David po spálení mnoha a mnoha šancí může konečně slavit svou první jarní branku „cihlou“. 72´ na  Mikiho jde ze strany osamocený hráč a náš golman opět čaruje a střelu vyráží nohou. Ze země ihned vyskočí a ještě druhým zákrokem vyboxuje míč do bezpečí, na roh, který už dokáže ve spolupráci s obranou neutralizovat. 79´ Wahbi filtruje obranu ve prospěch zaběhnutého Maxy, který zpětnou přihrávkou hledá spoluhráče. Čížek nezištně pouští mezi nohami pro Urbana, který z hranice velkého vápna „vysype“ přízemní střelu k tyči. Golman Lačík zaváhá a pustí tuto lehkou střelu za svá záda – vedeme 5:1!!! Neuběhne jen pár minut a přijde tu závěrečná branka. 83´ jednoduchá a přitom tak krásná akce. Od Urbana, který přes Vajnera obehraje „vanu“ na Jaševa. Dany posune na Wahbiho, který se dokáže dostat přes dva obránce a vstoupí ze strany do malého vápna. Hledá pohledem možnost zpětné přihrávky, ale nikdo není volný. Obránci jej neatakují a tak po dlouhé chvíli se rozhodne vystřelit sám. Míč Lačíkovi jen propadne rukavicemi na zadní tyč, kam zabíhá pohotově Adamec a ve skluzu špičkou posílá míč do sítě a dává výsledku konečnou podobu – 6:1.

Konečně jsme ke skvělému výkonu a mnoha šancím přidali i tolik potřebné branky a zvítězili jasným rozdílem…

Sestava

Filip Mikeš  4

Martin Roman 2                  Tomáš Tomáš 4                     Lukáš Vajner 4                             Matěj Urban 4

David Dvořák 3,5                 Martin Cicala jun. 4               Vladimír Beer 4                         Tomáš Adamec 3,5

Bilel Wahbi 4,5

David Verner 4,5

61´ Michal Čížek 3 za Martina Romana

68´Dany Jašev 3 za Davida Dvořáka

74´ Tomáš Maxa 3,5 za Vladimíra Beera

79´ Jan Prokop 3 za Martina Cicalu

85´ Vojtěch Malimánek 3 za Bilela Wahbiho

Branky:

12´ Bilel Wahbi                  1:0

32´ Matěj Urban              2:0 (penalta)

47´Martin Cicala junior 3:0

70´David Verner              4:1

80´Matěj Urban               5:1

83´ Tomáš Adamec         6:1

Nejlepší hráč: Bilel Wahbi

Dnes 23.05.2018 : Vladimír