Dolni Počernice "A" - SPARTAK KBELY z.s.
2:1 (1:1)
Neuznaný vyrovnávací gól nás nevyviní – nezasloužili jsme si vyhrát!!!
Napsal: cic dne Úterý, 03 Duben 2018 14:53

SPARTAK HRDLOŘEZY – DP „A“ 2:1 (1:1) Po úvodním poločase, který jsme mohli prohrát i 5:0 jsme se neponaučili a svými chybami jsme předkládali soupeři další a další pamlsky, které mohli proměnit v branku, až se tak stalo… Fotogalerie z utkání nafotil náš dvorní fotograf Vl. Exner a vstoupíte do ní  zde . Příští zápas sehrajeme konečně na domácím hřišti. Hrajeme tradičně v sobotu 7.4. od 16:30 hod a soupeřem nám bude Spartak Kbely (cic)

Stále nám nefunguje vkládání zápasů a tak opět jen psaným slovem…

Snad jediný Velikonoční nedělní zápas, který se v Praze hraje, je zahájen na solidně připraveném hřišti a před slušnou diváckou kulisou. Asi proto, že je jediný …

Do zápasu nemohou nastoupit kromě dlouhodobě zraněných a postupně se uzdravujících se hráčů nově Tomáš, Liška, Cicala, a Skoumal a další hráči, kteří jsou nominováni na zápas B týmu, aby vypomohli se silným adeptem na postup. Očekávání navázání na zápas s Tempem? Ano a nejen v našich hlavách, i naši fanoušci namlsaní skvělým výkonem, zajisté očekávali… Nestalo se

2´- Po faulu na naší půlce kopou domácí trestný kop. Centr na vápno zasáhne hrdlořezský hráč hlavou, ale Miki chytá. To následná akce je již nebezpečnější a s vypětím všech sil udržíme čisté konto! První výpad do vápna odvrátíme na roh. Z něj přichází centr na naší přední tyč, prodloužení na zadní a dorážka ty zblokujeme přímo k osamocenému střelci, který střelou přes hlavu těsně přestřelí poloprázdnou bránu… 5´- Trestný kop domácích přes zeď letí nad naše břevno. 6´- Zastavíme domácí akci a přihrávkou na naše záložníky se snažíme rozehrát útočnou akci, Beer špatným převzetím pustí míč přímo na kopačky domácího záložníka, který má otevřenou dálnici k naší bráně. Přijde okamžitá přihrávka mezi naše stopery, kterou nešťastně tečuje Prokop přímo na kopačky Pavla Urbana, který zcela osamocený vstupuje do vápna a střelou podél Mikiho rozvlní síť a prohráváme 1:0. 12´- Libor Picek se na chvilku dostane za domácí obránce, ale do další kombinace nikoho nemá. Přichází protiakce a křížný pas na levé křídlo, kde domácí hráč není dostoupen a běží sám na Mikiho. Ve vápně přihraje vedle sebe spoluhráči Sekanovi, který má před sebou zcela prázdnou branku. To, že mine z penalty úplně prázdnou bránu, nedokáže na hřišti pochopit nikdo… 13´- Prokop si navede míč na střed našeho vápna, ale pak nahraje přímo do kroku domácímu útočníkovi, ten z jasné pozice střílí těsně vedle. 14´- Hrajeme absolutně bez zajištění obrany a díky tomu jdou domácí opět ve dvou na Mikiho, jejich kombinace končí brankou, ale střelci je odmáván a odpískán ofsajd. Jsme zcela mimo hru a každou druhou přihrávku kazíme. 28´- První fáze, kdy se celý náš tým dostaneme v plném počtu na domácí polovinu a domácí zatlačíme před domácí branku. Domácí nás však do střely nepouští a brání jednoduchými odkopy. 32´- Na rohu našeho vápna důrazem vybojujeme míč, domácí borec nešetrně a hlavně zbytečně šlápne na ležícího Prokopa, kterého musíme ošetřit. 35´- Matěj Urban vybojuje na půlce míč a jako tank jde do domácího vápna. Na cestě se ho tři domácí obránci snaží faulem zastavit, ale povede se jim to až ve vápně. Díky tomu kopeme pokutový kop, který samotný postižený Urban bezpečně promění 1:1. Soupeři jsme zasadili ránu, díky které vyrovnáváme hru a častěji se dostáváme do domácího vápna. Ale tam kralují domácí stopeři s brankářem. První poločas se již dohraje bez větší příležitosti. Domácí v něm hlavně v úvodu jasně dominovali a měli jasně poločas vyhrát. To že odcházíme s poločasovou remízou je vzhledem k průběhu poločasu naší výhrou. Bude k nám fotbalový Bůh nakloněn i druhý poločas? Ne, musíme si takovou náklonnost vybojovat a ne se spoléhat na gólovou sterilitu domácích. Tolik jejich promarněných šancí… Máme to tedy sami v rukou, abychom se sami přičinili větší agresivitou a důrazem o lepší herní projev.

46´- Ztrácíme míč, domácí si narazili na vápně a přízemní střela těsně mine naší pravou tyč. Neponaučili jsme se…? 48´- domácí podniknou rychlý výpad po pravém křídle, nezachytíme náběh hráče z druhé vlny a ten jde sám na Mikiho. Filip Vytáhne skvělý zákrok a střelu vykopne. 49´- My podnikneme po narážce výpad do domácího vápna, kde míč dostihne Verner a dává pod sebe gólovou přihrávku Pickovi. Obránce na poslední chvíli míč tečuje na roh. 57´ na půlce zakřižuje Verner přihrávku a získá míč, několikrát mu celá lavička křičí „ZÁDA“, ale David míč ztratí, přichází okamžitá přihrávka mezi naše rozestoupené stopery na domácího útočníka, který tak jde zcela sám na Mikiho. Miki vyběhne daleko za vápno a míč mu ukopne bohužel přímo k dalšímu domácímu hráči Nikolu Bertoldiho, který trefuje prázdnou bránu 2:1 a ani dobíhající Vycpálek cestu míče do branky zastavit. 61´- Na půlce je Adamec sice faulovan, rozhodčí ale nepíská a my přestaneme úplně hrát. A opět jde na naší branku osamocený Bertoldi, ale svou koncovku namíří těsně vedle tyče. 71´- Verner jde s Čížkem a Pickem do otevřené domácí obrany. Přichází faul a zahráváme trestný kop. Vycpálek přízemní přihrávku najde ve vápně Picka, ale Libor si pomůže rukama a je nám pískán útočný faul. 75´- faul na Matěje Urbana. Roman posílá krásný střílený centr na zadní tyč, kam seběhne Matěj Urban. Míč si krátce a rychle zpracuje pro sebe a z voleje levačkou zakončí přesně k tyči, ale gól nám pro hraniční ofsajd není uznán! Viz krásné momentky ve fototogalerii. Bohužel dle diváků stojících na hraně byl tentokrát ofsajd nesprávně signalizovaný, protože v době kopu se tam "zapomněl" hráč č. 8 Pavel Řezáč. Škoda v naší herní bídě by nám tato regulérní branka velmi pomohla... 78´ za vápnem faulujeme a domácí kopou trestný kop. Místo střely přes zeď přichází měkoučký centr na penaltu odkud hlavičkuje hrdlořezský útočník mimo branku. 83´- Po narážečce nám z levé strany vnikne domácí útočník do vápna, gólovou přihrávku skokem vyrazí Miki a obrana vyveze míč do bezpečí. 84´- Moment, který se nevidí snad ani na tréninku! Osamocený hráč na vápně za němého úžasu celého týmu a nikým neatakovaný dělá kličky Mikimu, který však nerovný souboj vyhraje a míč chytí. 87´- Dlouhý nákop, přeletí našeho posledního stopera Vajnera a domácí jdou sami na Mikiho. Ten první střelu vyrazí, dorážku vykopne vracející se Vajner. V nastaveném čase po faulu na Picka kopeme Romanem centr do domácí šestnácky. Centr jistě chytá hrdlořezský brankář. Bohužel tým nenavázal na nadějný výkon z prvního utkání proti Tempu, domácí měli větší důraz na míči, rychlost v nábězích a jen jejich nemohoucnost v koncovce nás držela stále ve hře. Byli jsme jen stínem a slabým odvarem toho, co jsme předvedli proti Tempu (cic+ kasp)

Chtěl bych poděkovat za zápis z utkání Kašpimu, kterému jsem jej jen lehce doplnil svými postřehy

Sestava

Filip Mikeš 3

Jan Vycpálek 2                Jan Prokop 1        Lukáš Vajner 1,5                Matěj Urban 3,5

David Dvořák 1,5   Tomáš Adamec 2     Vojtěch Malimánek 2       Vladimír Beer 1,5       David Verner 2

Libor Picek 2,5

střídání

64´- Beera střídá Jašev 3

64´ Dvořáka střídá Čížek 2

74´-Vycpálka střídá Roman 3

Nejlepší hráč dle Kašpiho Miki, ale vzhledem k mému přísnému subjektivnímu brankářskému oku musím prosadit tentokrát svou volbu a určit Matěje Urbana.

Spartak Hrdlořezy, z.s. - Dolní Počernice 2:1

Dnes 13.12.2018 : Lucie
Zítra 14.12.2018 : Lýdie

1.1.2019: Jakub Matuška 29 let
1.1.2019: Adam Hamiollava 18 let
2.1.2019: Matěj Koutenský 17 let
11.1.2019: Ondřej Šedivý 35 let
18.1.2019: Radek Liška 22 let