SK ĎÁBLICE z.s. B - Dolni Počernice "A"
1:1 (1:1)
I přes dlouhé oslabení jsme sahali po bodu
Napsal: cic dne Čtvrtek, 14 Září 2017 00:42

SPARTAK KBELY – DP „A“ 3:1 (0:1) …až do 83.minuty žila naděje uhrát dobrý výsledek i přes brzké vyloučení, které nás však semklo a i v deseti jsme měli šance zápas zvrátit v náš prospěch. Více o utkání – vstup na „celý článek“. Fotogalerie z utkání najdete zde. Příští zápas hrajeme opět v domácím prostředí a soupeřem nám bude rezerva ČAFC (sobota 16.9., začátek utkání 16:30 hod). (cic)

ccc

Jako každý letošní zápas, tak i tento máme mnohé absence způsobené zraněními a pracovními povinnostmi. Do kádru se ale kromě jiných vrací po dlouhé době i Beky Císař Honza Prokop. Co nového se naučil v zemi fotbalu zaslíbené, v Itálii? Uvidíme… Nově se v sestavě objevuje David Dvořák, který k nám přichází na přestup z Kolovrat. Potěšením je velmi početná návštěva našich fanoušků a mezi nimi jsme po dlouhé době přivítali Motla a Lojdu a hned bylo veselo… Prdeláč Bob a Gattuso nám chybí nejen fotbalově, ale i lidsky…

Soupis nejdůležitějších momentů utkání

10´ křížná přihrávka vzduchem na Češku, který si ve vápně zpracuje míč prsama (hraniční možná i lehké ofsajdové postavení je ponecháno bez hvizdu), ale nedokáže svou střelu vecpat mezi tři tyče. 13 a 14´dva nebezpečné rohové kopy sice odvracíme, ale jejich výborné zahrání nám dává zdvižený prst, že tyto situace bude těžké ubránit. 18´ nákop míče domácích z poloviny hřiště křížem do vápna, zpětná přihrávka na nabíhajícího spoluhráče, který ale naštěstí na míč nedosáhne. 22´další rohový kop domácích sehraný nakrátko, přetažený centr jen prolétne vápnem…23´dlouhý aut  Bureše domácí odvrací, k odraženému míči se dostane Adamec, ale jeho střelu zastavují obránci. 25´Čížek uniká po levé straně, zpětnou přihrávkou na velké vápno hledá Vaňourného, který posune na Bureše, ale jeho střela je zablokována. Jeho střelu vyráží golman Kaštyl. Přichází další závar ve vápně a golman domácích dvakrát likviduje střely směřující do branky, třetí střelu vyráží na roh. Z něj nic nevytěžíme… 33´ o pár chvil dříve žlutou kartou potrestaný Ondongo hloupým faulem zastavuje skluzem bez zasáhnutí míče na polovině hřiště protihráče a rozhodčí mu dává v zápase stop. Tasí druhou žlutou kartu a tím posílá Destina do šaten… Začíná boj v oslabení. 37´Bureš vystihne chybnou přihrávku obránce a vstupuje zcela osamocený do vápna. Střelou ze 7 m však trefuje jen břevno. O dorážku se pokouší Verner, ale střela z voleje mu vůbec nesedne. 39´dlouhý aut a míč propadne až k brankáři, naši hráči nejsou pohotoví ve využití nabídnuté šance. Odkop a přichází další 3 dlouhé auty, které vždy odvrací do zámezí a my svými auty si vytváříme další tlak a závar, který nedokážou domácí utnout až po třetím vhození autu, kdy odvrací definitivně do bezpečí. 41´Propad v naší obraně, kolmici mezi naše obránce přebírá Leibl a jde sám na Mikiho. Míč končí na tyči a před dobíhajícím hráči odvracíme na rohový kop. Haniak jej posadí přetaženým centrem na hlavu Skoče, který na bližší tyči překonává Mikiho v brance - prohráváme 1:0… Bohužel mu nechá Vaňourný trestuhodně příliš prostoru a tak pro Skoče není problém v krátkém náběhu vylétnout výše než náš hráč… 42´ Bureš uniká po levé straně, zpětnou přihrávkou na velké vápno hledá Vaňourného, který překvapivě pouští mezi nohami míč na Adamce. Jeho střelu vyráží golman Kaštyl. 44´další křížný pas do našeho vápna, osamocený hráč je sice pod tlakem našeho dobíhajícího obránce, ale ač je postavení útočníka komfortní, tak nedokáže Mikiho lobovat a míč končí těsně nad břevnem naší branky.

O poločase upozorňuji hráče, že s vyloučením bývá týmu v přesilovce pokles pozornosti, více bohorovnosti a překvapení v podobě brejků tak bývá pro soupeře občas „smrtelná“. Také u trestných kopů se smazává handicap menšího počtu hráčů a tak se soustředíme na to, neobdržet branku a doufat ve využití některé z nabídnutých šancí, které nám soupeř umožní.

O poločase střídáme Bureše, na jeho místo jde po pár minutách po zahájení poločasu Verner a nová akvizice David Novák se po zahřátí přesune na kraj zálohy. Ještě než se ale přesune, tak je u první naší velké šance. 46´ Verner převede pohybem míč na pravou stranu, vyšle do strany Čížka, který krásným přízemním centrem najde na přední tyči Dvořáka. Jeho líznutí míče není gólové, ale chybělo jen málo, aby zaplul do sítě… Ale je tu i soupeř, který se z úvodních našich šancí otřepal. 54´ střelu Jana Pokorného vyráží Miki, k míči se dostane Tomáš Pokorný, ale zcela nepochopitelně na penaltě se nepokusí o dorážku z voleje do odkryté branky a míč si pustí za záda mimo vápno. Centruje zpět, zakončení hlavou Miki vyráží na rohový kop. Ten už bráníme kvalitně a zodpovědně. 57´ po faulu na Vernera zahráváme trestný kop Vycpálkem, jenž na zadní tyči hledá naběhnuté spoluhráče. Dvořák vrací zpět před branku, kde Tomáš svádí hlavičkový souboj. Míč se z tohoto souboje odrazí k Čížkovi, který pálí na branku, opět obrana zastavuje jeho střelu. K odraženému míči se dostává Adamec, který namísto přihrávky na vápno proti noze, volí překvapivou střelu z otočky. Umístěná střela končí v síti a je srovnáno na 1:1. 58´ nebezpečná akce domácích, zakončená střelou Tomáše Pokorného těsně mimo tyče. 61´Vaňourný vyšle rozeběhnutého Vycpálka, ale jeho centr je slovy Máry Lojdy namísto adresné přihrávky, klasický holeňák - obranný odkop holení do ochranné sítě za brankou. 65´Opět hrozí Tomáš Pokorný, který nedokáže poslat adresný přetažený centr směrem na branku. Svou střelou z voleje mine branku. 72´ Vaňourný vyšle za obranu Dvořáka, který může být hrdinou zápasu, ale tváří v tvář vyběhnutému brankáři netrefuje branku… To jsou chvíle, na které čekáme a kterými jsme měli soupeře dostat do úzkých… 75 rohový kop domácích, hlavička nad branku. 80´ další rohový kop, Haniak hlavičkou zkouší překonat Mikiho, ale ten s jistotou chytá. 7 minut před koncem jsme ale padli… 83´ přihrávka podél vápna, Leibl zatočí míč do rohu branky, Miki na chvíli zaváhá a pak už nestačí reagovat a skokem je na míči krátký – prohráváme 2:1. Otevíráme hru, ale nemáme již sílu a střídající hráči potřebný „ostrý“ náboj nepřinesou. Naopak do otevřené obrany nám v 91.minutě vstoupí hbitý štírek Jan Pokorný, uvolní se od praporku na brankové čáře a z velkého úhlu prostřelí Mikiho a dává výsledku konečnou podobu – 3:1. Asi nespravedlivou vzhledem k vyrovnané hře, tedy spíše vyrovnané na 100 % šance. Fotbal se ale na šance nehraje a tak sportovně musíme pogratulovat soupeři, který své některé šance proměnil…    (cic)

SPARTAK KBELY z.s. - Dolní Počernice 3:1

57. min: Tomáš Adamec

46. min: David Dvořák (rank) za Michal Bureš
78. min: Tomáš Kratochvíl (rank) za Stanislav Vaňourný
87. min: Ondřej Sedláček (rank) za Tomáš Tomáš
29. min: Lunick Destin Ondongo Karta
34. min: Lunick Destin Ondongo Karta
79. min: Jan Vycpálek Karta