SK ĎÁBLICE z.s. B - Dolni Počernice "A"
1:1 (1:1)
Poločasový uragán
Napsal: cic dne Neděle, 03 Září 2017 18:02

DP „A“ – SPARTAK HRDLOŘEZY 6:1 (0:0) Skvělá hra a góly, tak to byla nejlepší rehabilitace za úvodní kolo a bylo to jako ta nejlepší omluva všem divákům, kteří tentokrát byli doslova v euforii…  Příští kolo sehrajeme v sobotu 9.9. od 17:00 hod, na venkovním hřišti a soupeřem nám budeSPARTAK KBELY. Ale vraťme se k povedenému domácímu zápasu – vstup na „celý článek“ a dočteš se více… A tentokrát i s tradiční fotogalerii, na kterou vstoupíš zde (cic)

Ještě den před zápasem jsme díky zraněním, pracovním povinnostem a dovoleným měli den před utkáním připraveno do hry jen 9 hráčů. V kombinaci stejného stavu v B týmu byl zápas v nejistém očekávání… Hřiště jako houba, zrušený páteční trénink a zdálo se, že zápas bude odložen, což by v tomto případě, se jevilo jako nejlepší řešení. Doplnění kádru dvěma dorostenci a třemi hráči z B a C týmu při sobotním dopoledni a sobotní sluneční parsky, jakoby ukázaly cestu z tunelu, ze tmy…

Vzhledem k typově odlišnému hráčskému složení jsme se rozhodli změnit rozestavení na 4-5-1 a to se ukázalo jako nejlepší lék na naší „nemocnou“ hru. Kdekdo odmítá utkání poháru A týmu jako zbytečné a nesmyslné, notabene když nastoupíte s polovinou hráčů A týmu a zbytkem z C týmu. Nikoliv však pro nás. Pohárový zápas se silným a důrazným soupeřem nám pomohl nacvičit situace, které jsme totálně nezvládli v zápase s Tempem a proti Hrdlořezům pak nastoupil zcela jiný tým. Žádný kouzelný proutek, jen touha odčinit kolaps, důsledné a bezchybné plnění taktických pokynů a hra na kraji sebeobětování, to jsou atributy tohoto nádherného zápasu.

Soupis všech nejdůležitějších momentů utkání. I když „všech“… tentokrát jich bylo tolik, že jsem si všechny nestíhal zapisovat. Ale snad jsem na žádnou z těch nejkrásnějších akcí nezapomněl…

1´ Čížek pohotově vhazuje na polovině hřiště aut za obrannou linii, kam zabíhá Bureš, protože je v překvapivém náběhu sám a ve vápně jej křižuje obránce, tak Burry volí přísnou přízemní střelu z úhlu, kterou těsně mine tyč hostující branky. 2´Tomáš špatně zpracoval míč, který mu odskočí do autu. Soupeř pohotově vhodí na svého rozeběhnutého útočníka, kterého kryje tělem Vycpálek. Situace zdá se pod kontrolou. Vycpálek však podklouzne a ze země bezmocně hledí na samostatný nájezd. Tak by to bylo na Tempu. Honza se však rychle zvedá a v beznadějné situaci stíhá útočníka, který nedokáže prostřelit Mikiho a protihráč naštěstí trefuje jen tyč (ve fotogaleii). K odraženému míči se dostane opět Vycpálek a míč odkopne do bezpečí. 3´ Vaňourný krásným a přesným lobem najde rozeběhnutého Bureše, který zpracuje prsama míč do běhu a jde se dvěma obránci v zádech na branku. Ve vápně jeho střelu zblízka brankář Valašík skvělým zákrokem vyráží nohou na roh. Z něj nic nevytěžíme. 6´Rohový kop hostů odvrací skvěle pracující naše obrana. 19´Verner se prosazuje středem hřiště a je v průniku faulován na 25 m od branky. Exekuci trestného kopu si bere na starosti Bureš, ale svou střelu orazítkuje jen těla obránců, opakovanou střelu opět posílá jen do těl obranné zdi. 21´ Krásná akce od naší branky. Vykopnutý míč  od Mikiho zpracuje skvěle prsama Maxa a posune proti noze Vańournému a ten přihrávkou do strany rozeběhne Bureše. Bohužel centrem nenajde naběhnuté spoluhráče, ale akce byla naprosto skvěle a ukázkově provedená. 26´ nebezpečná střela z 26 m jen těsně mine tyč Mikiho branky. 30´ Lukáš Urban krásným filtrem po lajně rozjede naší skoro gólovou akci. Domácí reklamují ofsajdové postavení Maxy, ale ten míč přenechá Vernerovi, naběhnutému z druhé vlny, na polovysoký centr na zadní tyč nabíhá Matěj Urban, který míč trefuje do protipohybu a míří do branky, vracející se obránce jej na brankové čáře ukopne…  (krásné momenty ve fotogalerii) 33´ Vaňourný filtruje obranu ve prospěch rozeběhnutého Bureše, který ze strany vstupuje do vápna a posílá přízemní křížnou střelu jen těsně mimo tyče (opět pohotová momentka ve fotogalerii). 35´dlouhý aut Bureše prodlouží Maxa, míč propadne k Vernerovi, který jej zblízka hlavičkuješ branky. Reflexivním zákrokem jej vyrazí golman Valašik před sebe. Maxa a ani ležící Verner nedokážou reagovat rychleji a poslat opuštěný míč do sítě. 42´ hodinářsky přesnou přihrávku za obranou trojici obklopující Bureše vyšle Vaňourný a Burry z poloviny hřiště valí na branku potřetí za poločas, tentokrát si na zádech veze baťoh se třemi obránci, ale dojde s ním až do vápna a tam jej potřetí skvělým zákrokem vychytá golman Valašík.

O poločase po takovém výkonu pomůže jen motivační řeč. Nesmíme polevit a pokračovat ve skvělé aktivní útočné hře, protože góly nepadají, když si nevytváříte šance…

47. Vaňourný filtruje obranu na rozeběhnutého  Matěje Urbana. Vstupuje do vápna, kličkou se zbavuje křižujícího se obránce, ale je zezadu podražen. Rozhodčí píská a signalizuje pokutový kop. Nikomu se nechce, všichni klopí hlavy, tak si bere na starosti exekuci Bureš, který s jistotou proměňuje – vedeme 1:0. Začít bránit výsledek? Dnes ne. Tým je naladěn na útočnou hru. 49´Bureš na půlící čáře chytře a nečekaně prohodí míč mezi dvěma atakujícími obránci ve prospěch Vernera, který se nabídl sprintem z vlastní poloviny hřiště. David samostatný nájezd do vápna proměňuje na bližší tyč a zbavuje golmana Valašíka kouzla zázračných zákroků při samostatných nájezdech a zvyšuje na 2:0. 51´ Bureš se uvolňuje kličkou ve vápně a je podražen. Píšťalka rozhodčího však zůstane němá a jasný penaltový zákrok soupeře zůstává nepotrestán. Nevadí, sklopíme hlavy a  pokračujeme útočné hře. Odměna přichází za pár minut. 54´trestný kop ze strany zahrává Tomáš na přetaženou tyč, kam nabíhá Urban (díky zaspání obránce zcela sám) a přesným volejem - placírkou posílá míč na bližší tyč potřetí do sítě – vedeme 3:0. Jsme hladoví a útočný apetit neutuchá…  61´ Lukáš Urban krásným křížným pasem najde mezi obránce rozeběhnutého Burešei a ten valí v samostatném nájezdu počtvrté a díky Vernerovu zbavení kouzla i Burry konečně prostřeluje tvrdým dělem golmana Valašíka a zvyšuje na 4:0. 64´ rohový kop zahrávají hosté a hlavičkou poprvé překonávají Mikiho a rozvlní síť naší branky. Branka však neplatí, protože si útočící hráč připravil gólovou pozici odstavením Maxy nedovoleným postrčením loktem (viz fotogalerie). 68´ Valenta nesmyslným udeřením rukama do Urbana v souboji bez míče vyvolá hromadnou rozmíšku, které velí již žlutou kartou oceněný hysterický Erik Bertoldi. Toho musí držet 4 spoluhráči, aby nedostal druhou žlutou kartu. Červenou kartu si však odnáší za svůj zákrok jen Valenta a musí odejít ze hřiště. Přichází čas jednoho z našich dorostenců... 69´ Matěj Černý krásnou kolmicí najde mezi obránci Maxu a ten jde osamocený na hrdlořezského golmana a s jistotou na přední tyč proměňuje i on svůj samostatný nájezd a zvyšuje na 5:0. 78´ soupeř je rozebírán do šroubku po našich bezchybných kombinačních akcích. Maxa jde sám do vápna, kde dělá krátkou kličku tam i zpět křižujícímu obránci a střílí z úhlu střelu, která je spíše vysypaná z nůše, ale soupeř i tak s ní má problém a neutralizuje jí na rohový kop. Ten zahrává skvěle Matěj Černý, ale nikdo z našich hráčů na jeho centr nedosáhne. 80´ Miki výkopem najde Sedláčka, který ve výskoku patou uvolňuje  Černého do ostrého náběhu po levé straně. U vápna Matěj hledá centrem Maxu, ale obrana jeho adresný centr zastavuje. 81´Sedláček napadá golmana, jehož chybný plochý výkop zachytává náš záložník. Přihrávkou do strany uvolňujeme znovu Matěje Černého, který jde ze strany do vápna. Krásnou přízemní křížnou střelou překonává golmana Valašíka, ale radost z první mistrovské branky za A tým mu kalí tyč, na které se míč zastaví… 83´ soupeř se nakonec raduje  z čestného úspěchu. Výkop, prodloužení hlavou a naše obrana nezachytí rozeběhnutého Andriye Chakloshe a tentokrát se trefuje a prostřeluje Mikiho. Naštěstí se jedná pouze o kosmetickou korekci výsledku a snížení na 5:1. 84´ Krásná akce „vana“, rozuměj jednoduché přenesení hry bez kličky přes „spodní“ hráče. Po ose Vycpálek Mikeš, Lukáš Urban, Černý se dostaneme bez překážky soupeře až k velkému vápnu. Matěj vstupuje do vápna a přihrávkou na zadní tyči hledá nezištně Sedláčka. Obránce míč ve skluzu ukopává a málem si dá vlastní branku. Míč jde od břevna do zámezí (viz fotogalerie). Následný rohový kop zahrává opět Černý, obrana odvrací na naše kopačky, přihrávka mimo vápno na volného Matěje a ani druhý krásný centr neprojde na hlavy našich hráčů. 88´ Sedláček dostane přihrávku k rohovému praporku, vstupuje do vápna, ale volí namísto nejisté kličky posun zpět na Čížka, jenž před dobíhajícím obráncem hledá přetaženým centrem volného Černého. Bohužel Matěj ani ve skluzu na míč nedosáhne, respektive dosáhne na dlouhou nohu, ale nedokáže jej poslat do sítě. 90´ Matěj Urban je v tomto zápase jako z jiné fotbalové galaxie. Na co sáhne, to se mu povede. Je všude, a vyhrává všechny souboje. Na konci zápasu se pohybuje nejen v obranné linii, ale neustále podniká útočné výpady. Jeden takový zakončuje vstupem do vápna, nezištnou přihrávkou pod sebe na malé vápno, kde se Krmenčík, pardon Sedláček alias Pravítko, nabízí skvělým pohybem na přední tyči a jedním dotykem posílá míč do sítě a zakončuje výsledkové skóre druhého poločasu a celého zápasu na 6:1. Tentokrát se náš dvorní fotograf trefoval skvěle do důležitých momentů a zdokumentoval i konec této akce… Kdo jiný může dostat do varu diváky více než Krmenčík. Diváci šílí a nejen pro něj, ale pro všechny hráče je to odměna za naprosto skvěle odvedený zápas.

Šancí jsme měli na to, abychom vynulovali pasivní skóre z Tempa. Za trvalou útočnou aktivitu a vytvořené šance jsme si zasloužili vyhrát. Musím poděkovat nejen divákům, za krásnou a silnou podporu, ale i hráčům, že udělali vše proto, aby se zrodil po dlouhé době nejlepší domácí výsledek. Bylo nelehké dokázat, že nejsme slepenec neschopných, ale silný tým a parta, který umí i pobavit hrou. Výhru tak věnujeme nejen Martínkovi, který nám držel palce na dálku (…teď již z domácí postele…), ale i Filipovi Cicalovi, který je s A týmem druhý zápas jako nový vedoucí a právě v den zápasu slavil 27. narozeniny. A my mu ani nepopřáli... Není nakonec takový dárek nejhezčí. Výhra a s takovým krásným herním projevem? Takže milý Filípku to byl náš společný týmový dárek k tvým narozeninám (cic)

Dolní Počernice - SPARTAK HRDLOŘEZY, z.s. 6:1

48. min: Michal Bureš (Pen.)
50. min: David Verner
55. min: Matěj Urban
62. min: Michal Bureš
70. min: Tomáš Maxa
90. min: Ondřej Sedláček

63. min: Matěj Černý (rank) za Michal Bureš
71. min: Ondřej Sedláček (rank) za Stanislav Vaňourný
42. min: David Verner Karta