FC Háje Jižní Město, z.s. - Dolni Počernice "A"
3:1 (0:0)
Zisk 3 bodů a tlak na vedoucí duo pokračuje
Napsal: cic dne Neděle, 08 Květen 2011 13:23

DP "A" - SLAVOJ VYŠEHRAD "B"  3-1 (2-0) !!! Ač se zdá výsledek dle postavení v tabulce logický, tak se vítězství nerodilo snadno. A jen díky skvělému výkonu Slacha a naší střelecké potenci jsme toto utkání dovedli k pohodlnému vítěznému konci !!! Již tradiční bohata fotogalerii z utkání najdete zde: http://kopanadp.rajce.idnes.cz/7.5.2011_Dol._Pocernice_A_-_FK_Slavoj_Vysehrad_B/  A přichází druhý zápas jara - souboj s dalším adeptem na postup !! Příští zápas sehrajeme v Královicích v Sobotu 14.5. od 17:00 hod. Děkujeme všem věrným dolnopočernickým divákům za jejich podporu v tomto veledůležitém zápase o druhou příčku !! Více o průběhu tohoto utání najdete vstupem na "celý článek" (cic)

Máme široký kádr, ale ne na to, aby se nám vážně zranil v každém nadcházejícím zápase hráč !! V tomto kole jsme utrpěli další citelnou ztrátu v podobě zranění jednoho z nejlepších střelců tohoto ročníku Romana. V 65. minutě musel odstoupit pro pravděpodobný prasklý vnitřní meniskus. Pozitivní zprávou je návrat Vaňourného do plného tréninku a do zápasu (alespoň na pár minut) !!

1. minuta ihned po získaném míči rychle zakonminujeme a na konci akce je na hranici velkého vápna faulován Pospíšil. Zcela nepochopitelně je mu namísto trestného kopu odpískána ruka při pád na míč ... Náš nástup do zápasu je úspěšný a v brzké době i zakončený brankou, která není zcela nepochopitelně uznána !!?? Po dlouhém autu, který prodlouží Nesnídal až do branky na vzdálenější tyč je pískán faul Motla, který na brankové čáře čistým soubojem (prsana bez rukou) s obráncem jistí pohyb míče do branky. Bohužel je mu pískán již zmíněný faul ... 7. minuta další akce do vápna, na konci se míč po odskoku dostane k Douděrovi, ale ten hlavou nedokáže vyběhnutého brankáře přelobovat. Brankář míč jistě chytá. 10. minuta po kombinaci Medynský, Nesnídal do strany Motlovi, ten uvolní do vápna Douděru, který se obtočí okolo obránce. Z nadějné střelecké pozice vytěžíme pouze rohový kop, který brankář pohodlně chytá. Zcela zasloužená odměna za naší aktivitu přicchází ve 12. minutě. Douděra se uvolní ve vápně a střelou k tyči vsítí branku na 1:0 !! Branka je již bez pochyb regulérní ... 18. minuta první velká hrozba hostů. Naše obrana je roztažená a tak do ní snadno vstupuje po narážečce útočník, jehož střelu uvnitř vápna vyběhnutý Slach reflexivně nohou vykopne mimo vápno. 24. minuta po nedůrazném zákroku Douděry a jeho prohraném souboji uprostřed hřiště hosté ještě přejdou přes nedůrazného Nesnídala. Soupeř vstupuje do otevřené obrany a jeho jedovatou přízemní střelu Slach skvělým zákrokem vyráží na roh. Ten odvracíme a podnikneme protiakci po pravém křídle. Na krásný centr přes celou šíři vápna nedoskočí Nesnídal a tak míč končí na kopačce zcela volného Exnera, ale ten placírkou z 10 m branku mine vysokou nepovedenou střelou. 31. minuta opět prohrajeme souboj na středu hřiště a před naším vápnem !! Hráč sám  před Slachem zakončuje sice na dlohou, ale nebezpečně. Slach opět skvěle zasahuje a míč vyráží a naši obránci zastaví i další dorážku z úhlu. 37. minuta naše akce začíná od Slacha, který dlouhým nákopem přes celé hřiště najde Nesnídala. Ten hlavou prodlouží  do vápna na volného Douděru. Honza hledá přihrávkou vedle sebe dobře postaveného Exnera, který nezištně Douděrovi vrací z jedné zpět a zcela osamocený Douděra střelou k tyči zvyšuje na 2-0 !! 40. minuta opět pro nás nezastavitelná akce  hostí středem, kdy nám soupeř vnikne do vápna a střelu z úhlu opět skvěle vyráží hlavou vyběhnutý Slach. Odražený míč se mele okolo vápna, vše přeruší až Medynský, který citlivým obloučkem vysune Exnera do brejku (do otevřené obrany mezi stopery). Jeho pokus překvapit a přelobovat vysoko postaveného brankáře je zastaven lehkým faulem, který se však nepíská. Poločas končí skvělým skóre 2-0 !!

Jak vidět z popisu, tak na obrovské šance zcela vyrovnané utkání, ne-li horší pro nás... Ale na úspěšnost proměňování jsme mnohokrát úspěšnější a to nám dává více klidu a pohody do druhého poločasu.

48. minuta Exner vybojuje aut, sám si jej vhodí a po jeho prodloužení Nesnídalem naskakuje Pospíšil, ale ten je v poslední fázi je lehce přistrčen a tak hlavičkuje nepřesně nad branku. 49. miuta podobná odpověď hostí, centr do našeho vápna, kde na míč naskočí záložník tmavé pleti Ansuma a nebezpečně hlavičkuje těsně mimo tyče Slachovy branky. 50. minuta pětiminutovku obrovských šancí uzavře Šedivý, který zastaví rozehrávku hostí a utaženou střelou z 25 m pošle míč těsně vedle pravé tyče. 60. minuta Pospíšil zabojuje v souboji "vysokých nohou" a získá míč vysune do pravého křídla na Romana a ten skvěle zacentruje do vápna na Exnera, který přihrávkou pod sebe hledá Douděru. Honza se položí do střely a brankář s námahou vyrazí na roh. Na centr z rohu naskočí Nesnídal a trefí jen tyč. Na odražený míč naskakuje Šedivý a hlavou doráží míč do sítě a vedeme 3-0 !!! 63. minuta krásný kousek ... veterán Klíma chytrým lobem ze 30 m překvapí vysoko postaveného Slacha, ale míč skončí naštěstí jen na břevně ... 65. minuta odstupuje pro již zmíněné zranění Roman. Tarantík jde na pozici levého záložníka a Motl se přesune do prava. Douděra ihned po rozehrání po přerušené hře je šikovnější než soupeř a uvolní se na obránci a vstupuje z pravé strany do vápna. Přihrávkou pod sebe najde Motla, ale míč mu jde na paty, takže musí zbrzdit pohyb a tak ten jej nepřesně posouvá ještě lépe postavenému Exnerovi.  je po nadějné akci... 70. minuta naše akce středem, kdy Pospíšil uvolňuje zcela volného Exnera ve vápně a Pepa levou nohou trefuje jen tělo brankáře ... Ve stejné 71. minutě přichází protiútok hostí po naší levé straně, průnik hostů do vápna nezastavíme a křížná střela vedle vyběhnutého bezmocného Slacha končí v síti - sníženo na 3-1 !! 81. minuta Slach dlouhým výhozem uvolní Motla, který dá časovanou přihrávku na Dědu. Honza Děda vnikne do vápna a z úhlu přelobuje vyběhnuvšího brankáře, střela (či přihrávka ??) končí mimo tyče. Jašev z vlastní poloviny hřiště přejde přes dva protihráče a zakončuje centrem, který je tečován a brankář jen s námahou zabrání míč v pohybu do sítě. Zbytek zápasu si taktickou hrou a přesným držením míče pohlídáme hru a soupeři umožníme jen jednu poslední nebezpečnou akci zakončenou jedovatou  střelou nad branku. To po chybě Dědy, který se pokusil "jesličkami" uvolnit na soupeřově polovině a pak už jen sledoval jak akce skončí ... Konec a důležité 3 body jsou opět naše !!

K soupeři: pokud by soupeřovi nestál v cestě Slach, tak zápas mohl skončit třeba i remízou 3-3. Naštěstí střelecká úspěšnost hostů (díky Slachovi) nebyla taková jako naše ... Opět jsme potvrdili zlepšující se výkon a snad to bude pokračovat. Nesmíme však usnout na vavřínech, protože předvedený výkon na Královice stačit nemůže !!! Musíme být mnohem lepší, pracovitější a zodpovědnější ...

Dolní Počernice - FK Slavoj Vyšehrad 3:1

12. min: Jan Douděra
37. min: Jan Douděra
60. min: Ondřej Šedivý

65. min: Tomáš Tarantík (rank) za Martin Roman
70. min: Jan Děda (rank) za Josef Exner
80. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Jan Douděra
87. min: Pavel Medynský Karta
33. min: Jan Doležal Karta